γεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: γεια σας

  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    49

    γεια σας

    Με λένε Ελένη και σας διαβάζω από καιρό..πήρα το θάρρος να σας γράψω γιατί πολύ συχνά περνάω δύσκολες στιγμές απίστευτης θλίψης σχετικά με το βάρος μου, όμως κανένας απ'το περιβάλλον μου δεν μπορεί να με βοηθήσει ουσιαστικά..

    Η ιστορία μου είναι παρόμοια με πολλές αλλες εδώ μεσα..
    Πάντα νόμιζα πως ήμουν παχουλή γιατι αυτό μου περναγαν οι δικοί μου. Ημουν 66 κιλά για 1.65 υψος(μακαρι να'μουν και τωρα ετσι!).Ωσπου 2,5 χρονια πριν λογω καποιου προσωπικου προβληματος αλλα και μιας χρονιας ορμονικης διαταραχης αρχισα να βαζω κιλα.Κατεληξα να παρω 20 και πλεον ολοκληρα κιλα σε 1 χρονο!! Ετρωγα οταν ειχα ορεξη, ετρωγα οταν βαριομουν,ετρωγα οταν ημουν στεναχωρημενη...ποτε δεν εκανα εμετους εκανα ομως πολλα επεισοδια υπερφαγιας, με αποτελεσμα....να μην μου κανουν τα ρουχα μου..να ντρεπομαι να βγω εξω και να αντιμετωπιζω τους γνωστους που με ρωταγαν αν ημουν εγκυος, να κλεινομαι στον εαυτο μου ακομα πιο πολυ κι ολα αυτα ενας φαυλος κυκλος!!

    Δεν ξερω ποσο σημαντικο ρολο επαιξε το ορμονικο μου προβλημα,τωρα προσπαθω να το ρυθμισω..εχω κανει εξετασεις θυρεοειδους - βγηκαν αρνητικες..δεν μπορω να χασω καθολου ευκολα κιλα και δεν υποστηριζομαι ουσιαστικα απ'το περιβαλλον, στον αγωνα αυτο ειμαι μονη..
    Ο αντρας μου προσπαθει, του εχω μιλησει, ομως δεν μπορει να αντιληφθει το μεγεθος του προβληματος..ξεκιναω μια προσπαθεια και την αλλη μερα μου ερχεται με κρουασαν, παγωτα και σοκολατες!!! Η μητερα μου με κατηγορει οτι παχυνα και σε καθε ευκαιρια φτιαχνει γλυκα και τουρτες!! Παρολο που δεν θελω να εχω τετοιους πειρασμους στο σπιτι και το εχω κανει σαφες!
    Δεν ξερω τι να κανω αλλο πια!Περισσοτερο στεναχωριεμαι που δεν βρισκω κατανοηση, που οι ιδιοι οι δικοι μου ανθρωποι δεν νοιαζονται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για το προβλημα μου...

    Συγγνωμη που σας κουρασα..Ισως καποιοι απο εσας να εχετε περασει τα ιδια η παρομοια..
    Τωρα εχω ξεκινησει για πολλοστη προσπαθεια να χασω εστω και 5 κιλα,παρολο που χτες το βραδυ ενω ολα πηγαιναν καλα δεν μπορεσα να αντισταθω στο γλυκο που μου εφερε ο αγαπημενος μου και το οποιο βρισκοταν 4-5 ωρες πανω στο τραπεζι μηπως φιλοτιμηθει και το φαει και εξαφανιστει..(το γλυκο, οχι ο αγαπημενος μου!!lol)

    Αυτα περναω φιλοι μου!! lol

    Ευχομαι ολοι να πετυχουμε τον στοχο μας και αυτη την φορα η προσπαθεια ολων να εχει διαρκεια και αποτελεσμα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    αν και δεν ξερω ακριβος για τι ειδους ορμονικο προβλημα μιλαμε αλλα ακομα και στην περιπτωση του θυροειδη το να παρεις 20 κιλα δεν ειναι μονο απ αυτο , ετρωγες πιο πολυ απ οτι φαινεται ,ή απ οτι επιτρεποταν.Αλλα για να φτασει καποιος να τρωει πολυ ειναι γιατι αποζητα ευχαριστηση μεσο του φαγητου . Το να χασεις κιλα δεν εχει να κανει μονο με την ζυγαρια ,ειναι αναγκη να αλλαξεις τροπο ζωης και δεν μιλαω μονο για το φαγητο , να βρεις πραγματα που σε κανουν να αισθανεσαι καλα εσυ η ιδια ,το φαγητο ειναι μια απολαυση αλλα οχι η μοναδικη σ αυτη τη ζωη , τρωμε στην πραγματικοτητα για να διατηρηθουμε .Η παχυσαρκια συνδιαζεται με την αποστροφη απ την κοινωνια ,αλλα εσυ στρεφεσαι μακρια απ αυτη .Οσο λιγοτερο κινησαι ,μενεις σπιτι τοσο λιγοτερες οι αναγκες σου για φαγητο ,αλλα η ωρεξη σου παραμενει η ιδια .Αυτος ειναι εξαλου και ο λογος που παχαινουν οι ηλικιωμενοι.Αρχισε να κανεις καποιες αλλαγες στη ζωη σου ,αυξησε την κινηση σου ,φορα εστω φαρδια αλλα ομορφα ρουχα ,παρε εσωρουχα που σ αρεσουν εστω και μικρα και βαλε στοχο οτι καποια μερα οχι μεσα σε μια βδομαδα ,θα τα βαλω.Μπορει να σε πικραινουν οι αλλοι απλα μην τους ακους ,αλλα και το κυριοτερο μην αντιδρας αρνητικα σε αυτο τρωγοντας περισσοτερο .Βαλε καποιο μετρο στην διατροφη σου ,βλεποντας καποιο ειδικο.βαλε στοχους και αρχισε να τους πραγματοποιεις απο αυριο κιολας.Δεν παχαινουμε αν φαμε ενα γλυκο ,παχαινουμε μονο αν τρωμε πολλα γλυκα καθημερινα σε συνδιασμο με αλλες λιχουδιες .Αλλα οταν τρωω λιχουδιες το κανω για να νιωσω καλα οποτε προσπαθω να βρω την αιτια που δεν με κανει καλα ,να την αλλαξω ,να σταματησω στην συνεχεια το χερι μου ή να φαω καποιο γλυκο που κανει καλο στην υγεια μου τουλαχιστον.καλοσορυσες στο φορουμ

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    49
    γεια σου αλεξ

    σωστα και αγια αυτα που λες αλλα τα ακουω-και σε καθημερινη βαση μπορω να σου πω..δεν αμφιβάλλω οτι οι προθεσεις σου ειναι καλες οπως και οσων μου τα λενε καθε μερα..
    Δεν γνωριζω βεβαια αν ειχες ποτε παρομοιο προβλημα..γιατι αυτο ειναι το κλειδι στην ολη ιστορια..και γιάυτο γραφω εδω..οχι για να ακουσω διατροφικες συμβουλες η να μαθω οτι ετρωγα πολυ..φυσικα και ετρωγα πολυ το λεω και η ιδια-ειχα επεισοδια υπερφαγιας.
    Αποφασισα να γραψω εδω γιατι εδω ισως βρω ανθρωπους που εχουν περασει τα ιδια με μενα, που θα μου συμπαρασταθουν χωρις να με κρινουν και που θα με καταλαβουν οταν τους πω οτι δεν εχω ΔΙΑΘΕΣΗ μια μερα να βγω η να κανω γυμναστικη.. Αυτα ολα μπορεις να τα καταλαβεις μονο αν εχεις περασει απ'αυτο τον δρομο...η αν εισαι μεγαλος μαστορας στην ψυχολογια και μπεις στο πετσι του ρολου..
    Το τελευταιο λοιπον που θελει καποιος εδω να ακουσει ειναι οδηγιες προς ναυτιλομενους..βοηθεια θελουμε..ενα χερι να μας σηκωνει οταν πεφτουμε θελουμε..και λιγο βαλσαμο στην ψυχουλα μας...

    ολα αυτα φιλικα

  4. #4
    ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΣΟΥ, ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ..ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ..ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΝ ΣΑ ΚΩΦΟΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΑΔΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΓΑΠΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Η ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ. ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΑΝΤΙΛΗΘΦΟΥΝ ΩΣ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ. Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

    ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ..ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α-Ν !!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ! ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

    ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΒΗΜΑ!!!

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    49
    free σ'ευχαριστω πολυ!

    για μενα ειναι σημαντικο να ξερω οτι κι αλλοι ανθρωποι εχοθν περασει παρομοιες καταστασεις, οτι δεν ειμαι "εξωγηινος" που ξαφνικα ξεφυτρωσε σε ενα κοσμο υγειων και με εγκρατεια ανθρωπων..

    Απ'οτι καταλαβα εχεις περασει κατι παρομοιο..το εχεις ξεπερασει? εχεις δει αποτελεσματα και στο σωμα σου? τι σε βοηθαει να παρεις ανασα την ωρα που ολα σου φαινονται μαυρα και πιανεις πατο?
    με το φτωχο μου μυαλο νομιζω πως αν χασω τα κιλα που με στοιχειωνουν που μου εχουν καταστρεψει τη ζωη τα παντα θα καλυτερεψουν..

    ειναι αληθεια? συγγνωμη αν προχωραω σε ευαισθητα προσωπικα δεδομενα..

    οπως και να'ναι σ'ευχαριστω πολυ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    τα βηματα ειναι αναγνωριζω το προβλημα
    βαζω στοχο ->αλλαζω συμπεριφορα καποιος με κατευθυνει (βοηθα στο δρομο μου) αλλα τα βηματα τα κανεις εσυ .καποιοι θα σου πουν μερικα πραγματα αλλα η αρχη και το τελος εισαι εσυ? ολοι οι υπολοιποι ειμαστε απλα μεσο

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41
    Θελετε να μπειτε στο τσατ να μιλησουμε τωρα που μαζευτηκαμε πολλοι??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    φυσικα και ειχα προβλημα ημουν καποτε 115 κιλα πλεον ειμαι 78-81 εκει παιζω.πεισμα θελει και χρονο ,οπως και τις συμβουλες καποιου που θα σου λεει το τι θα τρως για να μην κανεις κακο στον οργανισμο σου.λαθη παρατυπιες παντα θα γινονται αλλα θα πρεπει εσυ η ιδια να τα περιορισεις ,κανοντας λαθη αυξανει το χρονο που θα χρειαστει για να χασεις το βαρος σου ή καπου απελπιζεσαι εσυ η ιδια.Εχω παρατηρησει οτι το φορουμ ειναι πιο πολυ ενα ειδος αφεσεις αμαρτιων και αντι για προσευχη σου λενε ενταξη εισαι δυνατη θα τα καταφερεις. εγω σου λεω ενταξη δεν πειραζει απλα λιγα λιγοτερα γραμμαρια στο τελος της εβδομαδας ,αλλα αν δεν μαθεις απ τα σφαλματα σου δεν προκειται να αλλαξεις ,το μετρο στο φαγητο το βαζεις εσυ η ιδια .για να σε καθησυχασω να παρεις κιλα ή να χασεις κιλα δεν ειναι τοσο ευκολο και τα δυο θελουν χρονο.αλλα πρεπει να βαλεις τα πραγματα σε μια σειρα.Θα μου πεις αποψη μου δεν λεω αλλα το στυλ συνχωρεστε -συνχωρεμενη δεν βοηθαει ,εχω σου λεω συνχωρεμενη αλλα αν το ξανακανεις θα ειναι πλεον λαθος σου.Καλα τωρα χαζομαρες συζηταμε μιας που απο ενα γλυκο δεν παχαινεις ,αλλα με ενα ταψι ναι,ενα ταψι δεν εφαγες οποτε αδικα χαλιεσαι

  9. #9
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41
    εεεε!!!!μ ακουει κανεις!!!!!!αλεεεεεεεεεξ!!!!!θ� � μπειτε στο τσατ??

  10. #10
    ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ..ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ..ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΑΛΕΞ, ΚΑΘΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΕΣΑ ΣΤΗ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ''ΧΑΝΩ ΚΙΛΑ''=''ΛΥΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ''. ΛΑΘΟΣ! ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ.

    ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 10 ΚΙΛΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΠΗΡΑ 3 ΠΙΣΩ (ΜΕ ΒΟΥΛΙΜΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΝ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΑΥΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, ΧΩΡΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΕΦΟΣΟΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ 3 ΚΙΛΑ ΠΑΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΜΗ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΒΟΥΛΙΜΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ. ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΒΟΥΛΙΜΙΑΣ. ΕΙΧΑ 2 ΤΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ''ΜΙΛΗΣΩ'' ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ. ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ (ενα γλυκο δεν παχαινεις ,αλλα με ενα ταψι ναι). ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΦΑΣ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΛΙΓΗ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΑΥΤΗΝ ΗΤΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΠΑΤΟ, ΟΠΩΣ ΛΕΣ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ, ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΝΤΟΝΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΓΙΑ ΦΑΙ, ΕΦΟΣΟΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΤΑΜΑΤΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΤΡΑΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΕΚΥΨΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΟΥΛΙΜΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΕ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΚΡΟΥΣΩ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

    ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΜΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΑΥΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ. ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ SITE.
    ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ..ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΤ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΕ, ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΕΙ ΣΕ Ο,ΤΙ Κ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ. ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΞΕΣΠΑΝ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΟΦΕΣ ΜΟΥ.

    ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΣΥ ΕΔΩΣΕΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΤΗΚΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΕΣ ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ. ΟΠΟΤΕ ΑΞΙΖΕΙΣ ΜΙΑ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΠΟΥ ΔΕ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ. ΜΠΡΑΒΟ ΕΛΕΝΗ!

    ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ. ΠΟΤΕ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ? ΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ? ΚΛΠ..

    ΦΙΛΑΚΙΑ!!! ΟΤΙ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΙL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •