τασης φυγης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    τασης φυγης

    Πως μπορω να καταλαβω αν καποιεσ σκεψεις για ταξιδια που σκοπευω να κανω ειναι τασης φυγης ή οχι;;

  2. #2
    Σκιάχτρο, κάνω συνέχεια ταξίδια και αλήθεια σου λέω, δεν είναι τάση φυγής, αλλά απόλαυση............

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    βασικα εγω θελω να ζησω αλλου μονιμα και οχι απλα ταξιδι

  4. #4
    Που ακριβώς? Αν θες πες...........όλοι κάνουμε όνειρα κατά καιρούς για κάτι άλλο. Φτάνει να μη κυνηγάς τον εαυτό σου.....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Βασικα θελω να μεινω σε μεγαλη πολη.Αθηνα σκεφτομαι (η σαλονικη ειναι απορηπταια) η εξωτερικο προτομω Ολλανδια λογο καλης ποιοτητας ζωης

  6. #6
    Τότε κάντο
    Ακολούθησε εσένα....μη διστάζεις....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Το θέμα δεν είναι αν είναι τάσεις φυγής αλλά τι επιπτώσεις και αποτελέσματα θα έχει. Αν δηλαδή θα σε βοηθήσει η πραγματοποίηση μιας τέτοιας απόφασης ή θα συνεχίσεις να προσπαθείς να ξεφύγεις από κάτι.

    Πάντως εγώ θα εκπληρώσω το όνειρό μου σε λίγους μήνες και θα φύγω για να μείνω Αγγλία. Κι εγώ δε μένω Αθήνα αλλά έμεινα στο παρελθόν σε αυτή 7 χρόνια και δεν την άντεχα. Επειδή έχω μείνει στην Ολλανδία ένα χρόνο για σπουδές ήταν από τις κυριότερες χώρες για την οποία σκεφτόμουνα να μετακομίσω μόνιμα. Η Ολλανδία, η Ιρλανδία και η Αγγλία ήταν οι χώρες που σκεφτόμουνα τόσο για θέμα γλώσσας, ποιότητας ζωής και ευκαιρίες για εύρεση εργασίας. Απλά το πρόβλημα στην Ολλανδία είναι ότι παρόλο που οι άνθρωποι ξέρουν όλοι αγγλικά όσο να\' ναι η γλώσσα τους είναι διαφορετική και χρειάζεται να τη μάθεις κάποια στιγμή (και δεν είναι εύκολη). Τουλάχιστον στην Αγγλία θα διαχειρίζομαι μόνο 2 γλώσσες.
    Για μένα όμως ήταν πιο εύκολη η απόφαση και την επιδίωξα γιατί δε φεύγω μόνη μου αλλά με το αγόρι μου. Και πριν πάντως από τη σχέση μου το σκεφτόμουνα και το ήθελα και ήδη έψαχνα τρόπους για να φύγω (δηλαδή να βρω δουλειά από εδώ πρώτα σε ξένη χώρα).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •