ειμαι μπερδεμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    7

    ειμαι μπερδεμενη

    καταρχας , καλησπερα πρωτη φορα συμμετεχω σε ενα τετοιο φορουμ.

    με λε κελλη, εχω παραπανισια κιλα η λεξη υπερβαρος δεν μου αρεσει , και δεν την χρησιμοποιω!

    εδω και τρια χρονια, ξεκιησα να κανω εμετους αλλα οχι συνεχεια...
    ας πουμε ξεκινησα με τρεις μηνες,σταματησα μετα ξανα σε εξι μηνες αφου ειχα ξαναπαχυνει, και τωρα ξαναξεκινησα πριν δυο εβδομαδες να κανω το ιδιο..

    θελω να χασω κιλα, το να κανω υγειινη διατροφη το δοκιμασα αλλα δεν μου ταιριαζει, δεν εχω την δυναμη να το αντεξω, και παλι ξαναπεφτω στο φαι...

    εχω δοκιμασει πολλα...

    φετος ειμαι πιο βαρια απο ποτε!98 κιλα..το λεω και τρελενομαι ευτυχως δεν φαινομαι τοσα, αλλα εφοσον το ξερω με τρελενει , μολις διαπιστωσα οτι ειχα φασει ειπα στοπ!κατι πρεπει να κανω παλιοτερα ημουν 63 κιλα σταθερη αλλα απο τα 18 τα χω κανει μανταρα!!ειμαι 26 τωρα δεν ξερω αν το ανεφερα!!

    δεν ξερω γιατι μπηκα εδω , διαβαζω παντου για την βουλμια θελ να ξερω τα παντα ταυτοχρονα ομως περναω και φασεις ανορεξιας επειδη ισως βαριεμαι τον εμετο προτιμω να μην φαω για να μην κανω εμετο!!

    αυτα ευχαριστω που με διαβασατε

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Κέλλη, καλωσήρθες!
    Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το προβλημά σου αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις πάει σε κάποιον ειδικό, διαιτολόγο, ψυχολόγο ή ψυχαναλυτή? Εχεις κάποιον που συζητάς το προβλημα σου? Νομίζω ότι χρειάζεσαι βοήθεια από κάποιον ειδικό ή φίλο. Προσπάθησε να το παλέψεις όμως είσαι πολύ νέα ......

    Σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη να κάνεις το καλύτερο για σένα.................

  3. #3
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΕΛΛΥ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ..ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜΑΚΙ. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

    ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΛΘΟΝ ΓΙΑ ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ. ΟΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ. ΕΝΑΣ ΕΙΔΙΚΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΗ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ, Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ.

    ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ!
    ΦΙΛΑΚΙΑ!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    7
    σας ευχαριστω ολους πολυ!!!

    Αν χασω 3 κιλα πως ενημερωνω το μετρητη μου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    κελλη καλως ορισες
    ειναι πολυ συνηθες το προβλημα σου εδω μεσα
    γι αυτο να μην αισθανεσαι καπως
    το να μπορεις να πεις τα παντα εδω μεσα πιστευω οτι θα το βρεις πολυ αγχολιτικο οπως αλλοστε κι εγω
    το θεμα με μας ειναι οτι αγχονομαστε υπερβολικα και φορτωνωμαστε
    τα προβληματα και αλλων εκτος απ τα δικα μας
    προσπαθησε να βρεις επαγκελματικη βοηθεια
    δεν ειναι συννηθεια ειναι ΑΣΘΕΝΕΙΑ
    καλη επιτυχια σ οτι αποφασησεις
    ειμαστε ολοι διπλα σου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •