DEN ANTEXΩ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: DEN ANTEXΩ...

  1. #1

    DEN ANTEXΩ...

    HI!!!!ME LENE AGGELA KAI EIMAI 18 XRONON...EIMAI POLI PROBLHMATISMENH...SE AYTHN THN HLIKIA KAI EIMAI 115 KILA....ME PIANOYN TASEIS BOYLIMIAS ALLA DEN KANO EMETO...MONO TROO OTI BRETHEI MPROSTA MOY..FOBAMAI OTI DEN THA ZHSO POTE SAS ENA FISIOLOGIKO ATOMO...EXO PROSPATHISEI POLLES FORES ALLA TIPOTA...POSO DYSKOLO MPOREI NA EINAI PIA?????EXO APELPISTEI...

  2. #2
    Γ Ι Α Τ Ι ? ? ? ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΔΥΝΑΜΗ. ΠΑΙΔΙΑ ΑΦΗΝΩ ΕΛΕΥΘΕΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ. ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΕΙ ΕΔΩ.-

    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Καλημέρα free
    τί κάνεις; Τί έγινε και βγάζεις τόση απελπισία κορίτσι μου;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα free_powered!Εχεις δύναμη μέσα σου,το προδίδει και το όνομα,που διάλεξες...
    Απλά πού και πού σ'όλους μας συμβαίνει να νιώθουμε οτι θέλουμε να εγκαταλείψουμε,ν'αφεθούμε.. .
    Είναι μια τέτοια στιγμή,λοιπόν,και τίποτα παραπάνω...
    Πάρε την ανάσα σου,κάνε το διάλλειμα σου,είναι απλά ανθρώπινο...
    Δεν είναι αδυναμία,δεν είναι παραίτηση...Ασε που δεν το βρίσκω απαραίτητα αρνητικό το ν'αφεθούμε ελέυθεροι...
    Δεν ξέρω αν απλά κουράστηκες ή σου συμβαίνει κάτι ιδιαίτερο,πάντως τώρα είναι που χρειάζεσαι περισσότερο στήριξη...
    Τώρα είναι που δεν πρέπει να χαθείς...Αλλά κι αν το κάνεις,εδώ είμαστε να σε καλοδεχτούμε,μόλις γυρίσεις πίσω...
    Καλή δύναμη σ' ο,τι κάνεις!Η σκέψη μας μαζί σου...

  5. #5
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ!!!ΕΙΣΤΕ ΜΕΣ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΡΩ! ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΝΑΝΤΙΝ. ΑΠΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΘΑ ΦΑΩ Κ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΑ Τ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΑ 3 ΚΙΛΑ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ! ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ. ΔΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΜΕΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ/ΨΥΧΙΑΤΡΟ.

    ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ UNHAPPY ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΖΗΤΑΝΕ ΖΗΤΑΝΕ ΖΗΤΑΝΕ..ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΝΩ..ΔΝ ΕΧΩ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΩ..ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΤ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ??

    ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ..ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΑ ΣΩΘΗΚΑ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ ΜΥΑΛΟ Κ ΚΑΡΔΙΑ ΑΦΟΥ Η ΚΑΡΔΙΑ Μ ΔΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΔΥΝΑΜΗ Ν ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.

    ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ,ΑΠΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΒΡΩ Κ ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ.

    ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    επειδή κι εγώ ζορίζομαι οικονομικά, (ασε που δυσκολευτηκα να βρω ψυχολογο να μου ταιριάζει, απογοητευομουν και εγκατελειπα) το πρωτο μεγαλο κομματι της δουλειας που εχω κανει το εκανα διαβαζοντας στο ιντερνετ

    ελπιζω να ξερεις λιγα αγγλικα και καιρος ισως ειναι να τα εξασκησεις γιατι εχει καλυτερη και περισσοτερη ενημερωση στον ξενο διαδικτυακο τοπο.

    εγω εκανα ολο το προγραμμα στο myselfhelp.com
    http://www.myselfhelp.com/Programs/SBE.html
    http://www.myselfhelp.com/Programs/ED.html

    ψάξε Binge Eating Disorder αν δεν εισαι βουλιμικη

    βέπω τωρα θελουν $20 το μήνα, δηλαδη κατι παραπανω απο 10 ευρω; τοτε συμμετειχα στην ερευνα και το εκανα δωρεαν, ειναι φοβερο, πρωτη φορα ειχα πραγματικη ενημερωση

    μαλλον θα το ξανακανω γιατι η επαναλειψη ειναι η αρχη της μαθησης :-)

  7. #7
    Free μου όλοι μας περνάμε από τη φάση που είσαι εσύ τώρα. Εμένα χτές μου έστειλε μύνημα ο ψυχολόγος μου να δεί πώς είμαι και με πέτυχε σε άσχημη φάση. Έχω και γώ χίλια άλλα πράματα στο μυαλό μου να διαχειριστώ πέραν από το θέμα των κιλών και του φαγητού που με απασχολεί συνεχώς. Χτές λοιπόν ήμουν και γω στις μσύρες μου και του είπα τέρμα! Δεν με ενδιαφέρει, εγώ θα πιώ ενα χαπάκι, να το ρίξω στον ύπνο να μην καταλαβαίνω και να μην σκέφτομαι τίποτε και κανέναν. Σήμερα όμως ξύπνησα αλλιώς. Είναι μια καινούργια μέρα και γω θα την παλέψω αλλά χαλαρά. Διαβάζω και ένα βιβλίο (το μυστικό) και προσπαθώ να εφορμόσω κάποια από αυτά που γράφει μπάς και τελικά έχουν αποτέλεσμα.

    Μην ανησυχείς που δεν έχεις ψυχολόγο γιατί δεν είναι απαραίτητος στην πρόοδο σου. Εγώ νιώθω ότι εδώ γίνεται καλύτερη δουλειά γιατί υπάρχουν άτομα που περνούν τα ίδια με μας έτσι μπορούν να μας καταλάβουν και είναι πολύ σημαντικό να σε νιώθει ο άλλος και να σε καταλαβαίνει. Περνάμε όλοι από τις ίδιες φάσεις και μπορούμε καλύτερα να στηρίξουμε ο ένας τον άλλο παρά ο ψυχολόγος που οι γνώσεις του και οι εμπειρίες του είναι μέσα από βιβλία και μέσα από τα μάτια τρίτων. Πολλές φορές εγώ ένιωσα ότι δεν με καταλαβαίνει... Μόνο μαζί σας νιώθω ότι βρίσκω κατανόηση.

    Μην καταθέτεις τα όπλα λοιπόν. Θα το παλέψουμε όλοι μαζί. Δίνοντας κουράγιο ο ένας στον άλλο. Στηρίζοντας ο ένας τον άλλο. Και θα νικήσουμε, που θα πάει. Με αυτό που οι άλλοι ονομάζουν υπομονή (γιατί εγώ δεν ξέρω τι είναι), επιμονή και προσπάθεια, θα βγούμε νικητές.

    Ελπίζω να είσαι καλύτερα πάντος.

    Φιλιά!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    hello un happy...
    μιας και διαβαζεις το μυστικο... καιρός ειναι να αλλαξεις και το nick name σου!
    Βλέπω το όνομα και σε φανταζομαι χαλια, λες οτι εισαι καλα αλλα δεν φαινεται αληθινο λογω νικ νεϊμ

    συμφωνα με το μυστικο ειμαστε happy! το σκεφτομαστε το πιστευουμε και γινεται!

    Δεν ξέρω αν χρειαζομαστε ψυχολογο η οχι, αλλα σιγουρα γνωση και ενημερωση την χρειαζομαστε απολυτα. Ο ψυχολογος σου δειχνει τα εκπαιδευτικα εργαλεια... φυσικα και δε σου λεει τι να κανεις.

    αυτα που διαβασα σε αυτο το σάιτ που γραφω πριν 4 χρονια, τα ιδια μου ειπαν και οι ψυχολογοι, τα ιδια μας λεγανε και στα weight watchers τα ιδια και στην "ομαδα" αλλα μονο οταν αρχισα συνεδριες αρχισα να τα εφαρμοζω...

    Μαλλον θελανε το χρονο τους να ωριμασουν μεσα μου, αλλωστε 30 χρονια σκεφτομαι μαυρο... θελει το καιρό του να γινει γκρι και σιγα σιγα ασπρο....

    και ισως απλα να γινει ανοιχτο γκρι και να χει και την ομορφια του ετσι :-)

    παντως η άγνοια οντως σκοτωνει... εμενα οι γνωσεις απο βιβλια, ομαδες, συναντησεις, ιντερνετ αλλα και απ τον ψυχολογο μου με βοηθησανε παρα πολυ, εχω αλλαξει πολυ, πρωτα απ ολα στον τροπο που βλεπω τα πραγματα και τωρα πια αλλαζω και στο σωμα...

    χωρις αυτες τις βοηθειες, ουτε παρεες ουτε ομαδες ουτε τιποτα δεν θα βοηθουσε....

    αυτη τη στιγμη παντως το οτι μπαινω εδω στο παρεακι και εκφραζομαι ειναι πραγματι ο καταλυτης που χανω τα κιλα μου...

  9. #9
    έχεις απόλυτο δίκαιο αλλαγή μου για το nick μου αλλά δεν ξέρω πώς να το αλλάξω!

    όσο για τα υπόλοιπα, εγώ πρώτα πρέπει να αποφασίσω πραγματικά να βοηθήσω τον εαυτό μου, γιατί έτσι όπως είμαι ο ψυχολόγος δυσκολεύεται να τα βγάλει πέρα μαζί μου

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    Originally posted by un-happy
    ...γιατί έτσι όπως είμαι ο ψυχολόγος δυσκολεύεται να τα βγάλει πέρα μαζί μου
    δουλειά του! χιχιχι

    παντως ειδα τέσσερις ανα διαστηματα, (οταν επαιρνα κουραγιο δηλ μετα απο καθε επαφη που δεν μου ταιριαζε) για να καταληξω στον τελευταιο που με βοηθησε πολυ αλλα παλι θελω αναβαθμιση...

    ανθρωποι ειναι και αυτοι... επαγγελματιες...

  11. #11
    ασε... με τον δικό μου είναι λίγο περίεργη η φαση...
    θα βρεθεί ο τροπο (ελπίζω!)

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    κανονισε να ειναι γκομενος... μονο αυτο εχω να σου πω!
    :-)

  13. #13
    αυτό είναι το πρόβλημα καλή μου! Αυτός που βλέπω τώρα είναι γκόμενος!!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki beach...
    Posts
    69
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΙΜΑΙ Η free_powered. ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ login. ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΗ ΕΓΓΡΑΦΗ. ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ. CHANGE ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ, ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ, ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΓΙΝΕΤΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΟΝΤΩΣ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΑΣΗ ΒΟΥΛΙΜΙΑΣ ΕΜΠΑΙΝΑ Κ ΣΑΣ ΜΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΟΥΣΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ.

    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    Δημητρουλα μου, γεια σου
    αντε κουκλα μου θα γυρισει το ρυμαδι το μουντ και θα την παρουμε την πανω βολτα
    που θα παει
    ειμαστε θηρια εμεις
    ετσι δεν ειναι ρε παιδια?
    εγω τα χαλια μου εχω
    τα ladose κι αυτα προσωρινη κατασταση ειναι τελικα
    αν και φτιαχνουν εν μερη την κατασταση οταν ειναι στα πολυ μαυρα
    αλλα δεν ειναι και το θαυμα που περιμενουμε
    <ουτε αυτα>
    αν και εμετο μια φορα εχω κανει εδω και περιπου 2 μηνες
    ουαου
    αλλα τα επεισοδια υπερφαγιας εκει επιμενουν
    Δημητρουλα εσυ το βρηκες το κουμπι μου την αλλη φορα
    εχει να κανει με την μοναξια και την απεχθεια της ευαισθησιας μου
    για μενα πιστευω
    συχαινομαι το οτι δεν αντεχω την αυτοτελεια
    ο υπερτατος εγωισμος
    θελω μια χ παντοδυναμια ρε αδερφε!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •