εγώ κοιτάω τα site για διατροφικές διαταραχές κι ο άντρας μου τσόντες με παχουλές... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    Αν αλλάξει ξαφνικά η συμπεριφορά του (οχι ο χαρακτήρας, δύσκολα αλλάζει) θα προσπαθήσω να συνεργαστώ μαζί του ωστε να δούμε σε τι οφείλεται αυτή η αλλαγή. Η διατροφική συμπεριφορά επίσης είναι κάτι που έχει βαθύτερα αίτια όταν αλλάζει. Όταν κάποιος τρώει ξαφνικα πολύ παραπάνω ή πολύ λιγοτερο απο το κανονικό, χωρις να ενδιαφέρεται για τις επιπτώσεις σίγουρα δεν το κάνει επειδή απολαμβάνει ή μισει το φαγητό.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Εγώ δε μιλάω για πολλά κιλά. Μιλάω για το "άφημα". Να βάλεις μερικά κιλά, να πλαδαρέψεις κλπ. Όχι να βάλεις 30 κιλά.

    Δυστυχώς έχουμε φτάσει σε μια αμετροέπεια. Όσοι έχουν μεγάλο πρόβλημα με το σώμα τους ξεχνούν την εμφάνιση και την περιθωριοποιούν ενώ οι άλλοι θεοποιούν το έξω χωρίς να νοιάζονται για την προσωπικότητα. Μέτρο, και τα 2 είναι πολύ σπουδαία και το να αφήνεσαι σταδιακά (όχι λόγω προβλήματος, μιλάω σταδιακά) είναι άσχημο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    Nadine
    χαχαχαχαχ!ναι ειναι η 272η μετενσαρκωση μου χαχαχαχα ;)

    υποτιθεται εισαι ΗΔΗ με εναν ανθρωπο οπως το εθεσε η smith οποτε αν συμβει κατι εξαιτιας ατυχηματος θα τον παρατησεις στην πιο δυσκολη στιγμη??δε λεω να αφεθει οπως λες stargazer λεμε απο ατυχημα!!!!Αντι να του σταθεις δηλαδη θα κοιταξεις τον εαυτουλη σου κ θα πεις "α!δε με βολευει η κατασταση!ας αποχωρησω απο το εργο!".Φυσικα παιζει ρολο η εξωτερικη εμφανιση διοτι κανει την πρωτη εντυπωση οταν ακομα δεν εχει ειπωθει κουβεντα.Ομως αργοτερα αν μεινεις μ εναν ανθρωπο που θα τον πεις "δικο σου", μετρανε κ τα 2 παρα πολυ κ το πρωτο που θα κανεις αν αλλαξει οποιοδηποτε απο τα 2 ειναι να το συζητησεις κ να προσεγγισεις το θεμα μαζι του.Οχι να τα βρεις σκουρα λογω αλλαγης συμπεριφορας/εμφανισης κ να φυγεις.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    επισης τα διατροφικα προβληματα γινονται σταδιακα ωσπου μια μερα ξυπνας κ βλεπεις τι εχεις κανει.δε γινονται απ τη μια μερα στην αλλη ουτε ειναι συνειδητη επιλογη συνηθως.Αν ηταν θα προσπαθουσαμε τα αντιμετωπισουμε κ απ την πρωτη μερα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by stargazer
    Originally posted by smith
    Αν είσαι με έναν άνθρωπο, που τον αγαπάς πραγματικά, και καεί το πρόσωπό του, χάσει κάποιο άκρο απο ατύχημα ή ασθένεια κτλ. τον αφήνεις; Σταματάς να τον αγαπάς; Τι γίνεται τότε;
    Οκ, αυτές είναι ακραίες περιπτώσεις. Και πάλι αποφεύγετε να απαντήσετε σε κάτι πολύ σημαντικό. Θεωρείτε λογικό οι άνθρωποι να διαλέγουν σύντροφο μόνο και μόνο από χαρακτήρα ασχέτως πως είναι? Χωρίς να κοιτάνε τι αισθήματα τους δημιουργεί η εμφάνιση του/της συντρόφου? Χωρίς να ενδιαφέρονται για την έλξη? Η αγάπη κι η κατανόηση είναι πάνω απ' όλα, συμφωνώ. Αλλά τα άλλα τα διαγράφουμε? Δε μας νοιάζει όπως και να ναι η κοπέλα? Όποιος αγνοεί διάφορες πτυχές από το ταίρι του τότε είναι ρηχός. Γιατί αν κοιτάει μόνο το έξω ψάχνει μόνο την ύλη και το φαίνεσθαι, αν κοιτάει μόνο το μέσα αγνοεί τον έρωτα, την έλξη και ψάχνει να καλύψει τη μοναξιά του κι όχι να βρει σύντροφο.
    πολυ σωστο σε βρισκω! γιαυτο κ πρεπει κ οφειλουμε να διατηρουμε και την εικονα μας σε μια σχεση, να μεινουμε οπως περιπου μας γνωρισε ο αλλος, οχι να παντρευομαστε να βολευομαστε κ να βαζουμε 30 κιλα (δεν μιλαω για προβληματα υγειας ή αλλους λογους αλλα για βολεμα). Αυτη η λογικη, οτι διορθωνουμε ο,τι μπορουμε αν χαλασει, οτι προσπαθουμε εκτος απο εσωτερικα να βελτιωνομαστε ή να παραμενουμε σταθεροι και εξωτερικα νομιζω οτι ειναι το κλειδι για μια μακροχρονη κ ομαλη σχεση. Καθενας οφειλει να φροντιζει το δικο του μισο, ειναι λαθος κ σκληρο να μας πει ο αλλος αδυνατισε ή οτιδηποτε αλλο, οφειλουμε μεεις να διατηρουμε τον εαυτο μας στην καλυτερη δυνατη κατασταση...
    Κ αν δε τα καταφερουμε δεν εγινε κ τιποτε...αλλα οφειλουμε να προσπαθησουμε...για παρτυ μας, οχι για τους αλλους, αλλα ποσο θα αρεσει σε οσους μας αγαπουν να βλεπουν οτι φροντιζουμε τον εαυτο μας!

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    είμαι Η journey και όχι Ο journey :p
    Posts
    33
    αχ θεούλη μου, ΔΕΝ τον αναφέρουμε τον stargazer είναι κάτι σαν τον μητσοτάκη ή και ακόμα χειρότερο..
    μή και μπορεί να ξανασκάσει μύτη και πίστεψέ με, δεν το θέλεις αυτό

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Ελα ρε, καλα περνουσαμε.... :D

  8. #38
    irenep
    Guest
    Originally posted by change
    :) γεια σας παιδες...
    εφυγε

    κριμααααα :( αλλα τι να κανουμε...
    change μου τελικα ολα καλα με εσενα? πως εισαι μετα την αποχωρηση του συζυγου?

  9. #39
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    είμαι Η journey και όχι Ο journey :p
    Posts
    33
    Ελα ρε, καλα περνουσαμε...
    εγώ φυτιλιάζομαι εύκολα και δεν μπορώ :p

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •