εγώ κοιτάω τα site για διατροφικές διαταραχές κι ο άντρας μου τσόντες με παχουλές...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94

    εγώ κοιτάω τα site για διατροφικές διαταραχές κι ο άντρας μου τσόντες με παχουλές...

    ...μηπως το προβλημα ειναι αλλου; θα ρώταγα, αν δεν ηξερα...

    απλά μου ηρθε ως επιβεβαιωση αυτων που σκεφτομαι...

    ποτέ δεν ειναι θεμα εμφανισης η επιθυμιας...
    ανασφάλειες... ανασφάλειες... ανασφάλειες....

    νιώθω απογοητευση

    δεν εχω προβλημα με τις τσοντες... θα προτιμουσα να τις βλεπαμε μαζι...

    εχω προβλημα που εχουμε μεταξυ μας προβλημα τοσο καιρο και προτιμα την σιωπηλή απουσία...

    του ζητησα να φυγει, ελπιζω αυτη τη φορα να το κανει.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    εσυ ξερεις καλυτερα απο τον καθενα αν τα περιθωρια εχουν εξαντληθει και δεν υπαρχει εδαφος για καποια συζητηση η καποια προσπαθεια να το σωσετε..
    αν ετσι εχουν τα πραγματα που απο αυτα που μας λες, νομιζω οτι καπως ετσι ειναι,σου λεω οτι θελει μεγαλο θαρρος και μπραβο σου , για τετοιες ριζικες και καθοριστικες αλλαγες...
    δεν εχει ο καθενας μας το κουραγιο για κατι τετοιο και προτιμαμε να βολευομαστε για καιρο σε καταστασεις που βαλτωνουν..
    καλη τυχη σε ολα

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    ειναι πολυ δυσκολη... ή ευκολη... οποια επιλογη και να παρεις... θαρρος θελουν ολα
    ειναι λιγος ο χρονος που ειμαστε μαζι αλλα ολα δειχνουν την πορεια... ακομα κι αν φτιαξει τωρα κατι, μετα απο την απειλη χωρισμου... μολις ξαναχαλαρωσουν τα πραγματα θα εχουμε μια απ τα ιδια...

    αλλα και μετα το χωρισμο...
    σωρεια οι προσκαιρες σχεσεις που δε προλαβαινουν να φτασουν σε ενα καλο επιπεδο....
    δεν εχω καμια ορεξη για κατι αλλο... οποτε ειναι πιο δυσκολο να επιμεινω στο χωρισμο...

    απ τη μια το τελειο δεν υπαρχει... απ την αλλη αν δε δοκιμασεις ποτε δε θα μαθεις...

    αμαν πια! κανεις αμαν να στεριωσεις μια σχεση και μετα κανεις αμαν να τη τελειωσεις...................

    και τωρα αυτος καθεται και περιμενει, του λεω να φυγει, δε φευγει, δε κανει και κατι ομως....

    φοβαμαι και για το προγραμμα μου, δε θελω να το χαλασω τωρα που εχω κανει μια καλη αρχη... δε θα με βοηθησει σε τιποτα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Όταν πρόσφατα βρέθηκα σε μια παρόμοια θέση,μετά από χρόνιες αποτυχημένες προσπάθειες,
    τελικά κατάφερα να χωρίσω,επειδή για πρώτη φορά επέλεξα "εμένα"!
    Δεν μετανιώνω,δεν τον ξεπέρασα,είμαι καλά κι ελπίζω με τον καιρό να είμαι καλύτερα!
    Η απόφαση δεν είναι δύσκολη(όχι τουλάχιστον όσο φάνταζε),
    δύσκολο είναι να την στηρίξεις στην πορεία,χωρίς να την προδώσεις,
    να την αξιοποιήσεις στο έπακρο...
    Βήματα μπρος,βήματα πίσω,βήματα στάσιμα, ωστόσο βήματα...
    αρκεί ο προορισμός να είναι ο καλύτερος κατά το δυνατόν εαυτός μας!
    Δεν ξέρω κατά πόσο φταίει ο άνθρωπος αυτός,η σχέση σου ή το ποιά εσύ είσαι μέσα σ'αυτήν...
    Ξέρω ότι η λύση σ'όλα βρίσκεται μέσα σου,αρκεί να την επιλέξεις!
    Σου εύχομαι ολόψυχα να την βρεις!

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα, θυμάμαι τον εαυτό μου σε μια παρομοια πορεια?

    συμφωνα με τη νέα μου ψυχολογία και πορεία Nadine μου...
    ...ο μόνος υπεύθυνος για τα δικά μου συναισθήματα είμαι εγώ, οι επιλογές μου και οι σκεπτομορφές μου που ειτε επιλεγω να κρατησω ειτε να αλλαξω, αναλογα πως με εξυπηρετεί, εμφανώς ή στο υποσυνείδητο.

    ΕΥΚΟΛΟ: φταίνε οι άλλοι, οι καταστάσεις, το πως έχω μεγαλώσει.... ΦΕΥΓΩ, εγκαταλείπω, απουσιάζω, κρύβομαι και τρέφομαι απ τις σάρκες μου

    ΔΥΣΚΟΛΟ: προκαλώ τη τύχη μου, αλλάζω τις σκέψεις μου, αυτες που δεν μου αρέσουν ή δε με συμφέρουν... οπως το θέλω το βλέπω... ΜΕΝΩ, το εξαντλώ, δε φοβάμαι τιποτα, οτι και να γινει εγω,
    ειμαι και θα ειμαι ΚΑΛΑ,
    δεν εξαρτάται από κανέναν και τίποτα αλλο πέρα απ το πως σκέφτομαι.

    ειπα δύσκολο; πολυ δύσκολο! το είπα καθαρά; ΔΥΣΚΟΛΟ

    κατορθώσιμο ομως, ανακουφιστικο, ευτυχία

    (πάλι καλά τα γραφω εδώ, αμα τα γραφεις καθαριζουν, αλλιως ολο τα μπερδευω)

    βλέπουμε...
    δεν εχω κάποια εξελιξη...
    ισως δεν εχω καταφερει ακομα να ειμαι οντως καλα, να μην εξαρτωμαι από κατι που μπορει η δε μπορει να κανει ο αντρας μου... σιγα σιγα...

    καλα παω παντως!!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    :) γεια σας παιδες...
    εφυγε

    κριμααααα :( αλλα τι να κανουμε...

    μπηκα λιγο ιντερνετ και διαβασα πως ο εθισμος στο νετ πορν εχει ως αποτελεσμα την ολοενα απομακρυνση του ατομου από το σεξ στη πραγματικοτητα με τον συντροφο του, επισης πως ειναι απο ανασφαλεια... κλπ κλπ

    ενιγουεϊ... πληροφοριακα αυτα... δεν τα ξερα... εδω ολος ο κοσμος κοιταζει πορνο στο ιντερνετ... τη βαψαμε αν ειναι ετσι! :)

    κι εγω ειχα φτιαχτει που χαζευε χοντρουλες.... :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Το ίντερνετ είναι σειρήνα... σε μαγεύει,αποσύρεσαι σταδιακά από τη ζωή τη ζώσα,αν δεν της αντισταθείς...
    Λυπάμαι,αν λυπάσαι που έφυγε,δεν αποκλείεται ωστόσο η απόσταση αυτή να σας φέρει κάποια στιγμή πιο κοντά...
    Το σίγουρο είναι οτι αυτή η απουσία,θα κάνει πιο έντονη την δική σου παρουσία,
    θ'αναδυθούν οι παραγκωνιασμένες ανάγκες σου,θα έρθεις σε στενότερη επαφή με τον εαυτό σου
    κι απερίσπαστη πια,θα του δώσεις την φροντίδα που του χρειάζεται...
    Εξάλλου, η αληθινή αγάπη δε χάνεται ποτέ...Ζει μέσα μας

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    ευχαριστω Nadine μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    ότι καλό έχω κάνει στον ευατό μου το έχω κάνει μετά από χωρισμό, γίνομαι πιο δυνατή και πεισματάρα και μπορώ να καταφέρω ότι δεν μπορούσα όταν πέρναγα καλά.... Εύχομαι το καλύτερο για σένα και πάνω απ' όλα εύχομαι να μην φύγεις από το στόχο σου και να γίνεις πιο δυνατή!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    94
    να σου πω ομως το τρελο, καθε φορα που χωριζω χανω κιλα, οταν ειμαι σε μια σχεση παιρνω... τι θα γινει; θα φοβαμαι να κανω σχεση στο τελος χιχιχιχι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    και εγώ το ίδιο όταν είχα χωρίσει με τον νυν άντρα μου για 3 μήνες είχα πάει 62 κιλά από 69 που ήμουν, γυμναζόμουν και κάθε μέρα και είχα γίνει κορμάρα, μήπως να τον χωρίσω για 3 μήνες!!!!!!!!! Βέβαια εκείνος με είχε χωρίσει....και εκείνος βέβαια ξαναγύρισε...

    Μία φίλη παντρεμένη με δύο παιδιά, βρήκε ο άντρας της άλλη έφυγε από το σπίτι, εκείνη έχασε 20 κιλά, άλλαξε λουκ γενικά, την είδα και δεν την γνώριζα, τελικά τώρα είναι πάλι μαζί.... Δεν ξέρω αν συνέβαλε και αυτό...

    Αλλά είναι λύση αυτό....... να χωρίζουμε για να αδυνατίζουμε!!!!!!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Τελικά,η εμφάνιση κάνει τη διαφορά στις ανθρώπινες σχέσεις!....Ωραιότατα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Ισως όχι τόσο απόλυτα, αν αγαπάς κάποιον τελείωσε τον αγαπάς...αλλά σίγουρα επιρρεάζει μέχρι ένα βαθμό.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Larissa Greece
    Posts
    182
    Originally posted by NADINE
    Τελικά,η εμφάνιση κάνει τη διαφορά στις ανθρώπινες σχέσεις!....Ωραιότατα!
    welcome to earth!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    αναποφευκτα μετραει...
    εκτος του οτι σημερα περισσοτερη βαση δινεται στην εμφανιση λογω κ της κοινωνιας στην οποια ζουμε (που θεοποιει την υλη, επιβαλλει προτυπα ομορφιας κ τοσα αλλα ακομα), η πρωτη εντυπωση που προκαλει ενας ανθρωπος προερχεται απο την εμφανιση του, μα το προσωπο του θα ειναι, μα το σωμα, μα τα ρουχα, το στυλ γενικα...γι αυτο αλλωστε μας προκαλει το ενδιαφερον η αντιστοιχα μας απωθει κ συχνα κανουμε λαθος κ στις 2 περιπτωσεις, το οποιο ανακαλυπτουμε αργοτερα, αν γνωριστουμε καλυτερα...
    κ ισως ετσι να χανουμε απ τη ζωη μας ανθρωπους που αξιζουν, απο καποια εσφαλμενη πρωτη εντυπωση απ την εμφανιση, κ αντιθετα να μας εχουν χασει κ οι αλλοι εξαιτιας της δικης μας...
    αυτα τα ολιγα η γνωμη μου (δυστυχως!)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •