κατάθλιψη-σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    kely28
    Και να ρωτήσω και κάτι άλλο... Μήπως δεν αγαπάς αρκετά τη Μαρία κι έτσι δεν μπορείς να αφήσεις και κανέναν άλλον να την αγαπήσει? Μήπως μόνη σου σαμποτάρεις τον εαυτό σου, πιστεύοντας πως ένα ωραίο και καλό παιδί δεν σου αξίζει? Μήπως θεωρείς πως για έναν καταθλιπτικό η ευτυχία είναι κάτι ουτοπικο? Κάτι που δεν δικαιούται ίσως? τα λέω αυτά γιατί εμείς οι καταθλιπτικοί έχουμε την τάση να σκεφτόμαστε πως δεν αξίζουμε και δεν δικαιούμαστε πολλά...

    Κι επειδή κάτι μου λέει πως τα παραπάνω ισχύουν, θα σου πω το εξής: Είσαι μοναδική και το αξίζεις να είσαι ευτυχισμένη, για αυτό βρες τί σε κάνει ευτυχισμένη και διεκδίκησέ το μέχρι τελικής!!! [/quote]

    Ίσως να μην με αγαπάω κ καθόλου, ποτέ δεν με σκέφτομαι
    δεν ξέρω αν με σαμποτάρω, πάντως αν αξίζω, έτσι όπως αισθάνομαι, τόσο άσχημα με εμένα, δεν νομίζω.
    όσο για το τι με κάνει ευτυχισμένη, μπορώ να βάλω κ τα γέλια λέγοντας αυτή την στιγμη τιποτα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Σημερα το πρωι ξυπνησα (μην ξεχνας οτι χωρισα πριν απο μια εβδομαδα ενω ετοιμαζομουν για γαμο) και κοιταζα τον ουρανο και σκεφτομουν ποσο τυχερος ειμαι που μπορω και κοιταω και βλεπω τετοια τοπια ψαχνω κατι ομορφο να βρω ωστε να πω ειμαι καλα που το βλεπω και υπαρχει αυτο!!
    Για μενα ειναι ολα μαυρα αλλα ψαχνω την ασπρη κουκιδα που θα με κανει λιγο χαρουμενο. Πραγματικα σκεψου οτι ειμαστε ολοι εμεις μαζι σου και διπλα σου με τα δικα μας προβληματα ωστε να μπορουμε να σε βοηθησουμε....
    Μιλα ελευθερα ο ενας βοηθαει τον αλλον...

  3. #18
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    65
    Νιώθω το ίδιο μαρία μου..και ακόμα νιώθω ότι δεν μπορώ να δώσω αγάπη παρα μόνο την ζητώ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ναι alfapark2001 έτσι είναι..
    κάποια στιγμή θα έρθει κ για όλους εμας η κουβέντα \"είμαι καλά\"

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    μα εγω δεν ειμαι καλα απλα προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι ειμαι καλα.....
    Ειμαι μονος δεν βρισκω αγαπη πουθενα ο ανθρωπος που αγαπαω δεν με θελει με χωρισε...
    Δεν μπορω να παω διακοπες στο σπιτι μου γιατι πηγαινα μαζι της τοσα χρονια και δεν μου ειναι ευκολο...
    Δεν μπορω να μπω στην βαρκα μου γιατι εχει το ονομα της....
    Δεν μπορω να μπω στο αυτοκινητο μου γιατι εκει μεσα εχουμε ζησει φοβερες στιγμες.....
    Πως λοιπον να ειμαι καλα και ομως θα τον βρω τον τροπο μη φοβασαι τιποτα πραγματικα μη φοβασαι τιποτα. Ζητα βοηθεια εγω πηρα τους φιλους μου χτες και τους ειπα μου ετυχε αυτο βοηθηστε με μη με αφηνετε μονο μου και καντε με να νιωθω καλα και οτι δεν μου λειπει τιποτα....
    Ζητα βοηθεια και εμεις εδω ειμαστε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    comfusio δεν με χαλάει η μοναξία μου, αλλά ώρες - ώρες δεν την αντέχω.
    δεν ζητάω τίποτα από κανένα, γιατι φοβάμαι ότι δεν μπορώ να δώσω κ όπως είπα δεν θέλω να πληγώσω κάποιον άθελά μου
    ίσως να έρθει η στιγμή που θα ξεμπερδέψουμε το μέσα μας κ τότε να μπορούμε να δώσουμε πράγματα.
    γι\'αυτό κ ρώτησα αν παίζει ρόλο η κατάθλιψη σε μια σχέση
    αλλά δεν είμαι σίγουρη.. το πως αισθάνομαι όμως οφείλεται στην κατάθλιψη;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    κατάλαβα alfapark2001 ότι υποφέρεις απ\'τον πρόσφατο χωρισμό σου κ το παλεύεις
    είναι φυσιολογικό γιατί βιώνεις μια μεγάλη απώλεια, όλα όσα έχεις μοιραστεί κ έχεις ζήσει περνάνε μπροστά απο τα μάτια σου κ όλα γύρω σου, φέρνουν την μορφή που είχες δίπλα σου.
    κανε κουράγιο κ πάλεψε το, ο χρόνος σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ο καλύτερος γιατρός.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    θα το δουμε οπως σου ειπα και πριν εκτος απο το χρονο ζηταω και τη βοηθεια του Θεου που για μενα ειναι παρα πολυ συμαντικο το συμαντικοτερο μαλλον. και πραγματικα ηρεμω απιστευτα.....

    Το θεμα ειναι οτι mmaria οτι ολα αυτα τα πραγματα περνανε απο πανω μας οποτε μας χαλανε την καθημερινοτητα και το παρον, παντα ολοι λεμε οτι για καλο γινεται και οτι καθε εμποδιο για καλπ κλπ κλπ ομως ολο εμποδια και αρνητικα πραγματα μας χαλανε το παρον μας και τις ομορφες στιγμες.. Η απωλεια που βιωνω ειναι οντως παρα πολυ μεγαλη και πραγματικα ερχονται στιγμες που δεν μπορω να αναπνευσω απο την στεναχωρια

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •