ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΞ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 533
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Όχι δεν είναι αδικία.Απλά δεν ταιριάζετε. Εκείνος έχει άλλες επιδιώξεις από εσένα.Απλούστατο μου φαίνεται.

  2. #17
    ΙΣΩΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΑΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ?.ΕΧΩ ΑΠΟΜΟΝΩΘΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΡΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΑΥΤΟΥ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Το να είσαι με κάποιον άνθρωπο όλη τη μέρα μαζί δε σημαίνει ότι μπορεί να γίνετε και ζευγάρι.Κι εγώ είμαι με συνερ ( γάτες ) - συγγενείς - γνωστούς συνέχεια μαζί, αλλά δε νομίζω να θέλω να κάνω σχέση μαζί τους.

    Χάσε τα κιλά για να εξυφωθείς στα δικά σου μάτια κι όχι για να μπεις στο μάτι του άλλου.Γιατί να το αφήσεις μονόφθαλμο το παληκάρι;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Δεν πολυκατάλαβα το είδος της σχέσης σας,
    αυτό που ξέρω όμως είναι ότι δε δικαιούμαστε να μιλάμε για "αγάπη" έτσι αυθαίρετα κι ειδικά όταν υπάρχει θέμα μη αποδοχής...
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Κλεάνθη,αν και αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι τόσο ευδιάκριτο για σένα...
    Σε παρακαλώ μόνο μην κάνεις εκπτώσεις στα θέλω σου για να είσαι μ'αυτόν τον άνθρωπο!
    Η εικόνα σου,το σώμα σου ειναι σημαντικό μέρος του είναι σου.Αν είναι "ρατσιστής"σ'αυτό ,είναι και σ'εσένα.
    Δε μιλάμε για φιλοσοφική του τοποθέτηση,για στάση ζωής...μιλάμε για σένα,για το πώς σε βλέπει
    και αυτό θα καθορίσει τη φύση της σχέσης σας κι αν το επιτρέψεις,θα καθορίσει και την εικόνα σου για τον εαυτό σου,την αυτοεκτίμηση σου,τα πάντα!
    Και μην ελπίζεις ν'αλλάξει οπτική!Λυπάμαι,που στο λέω ,αλλά δε θα γίνει αυτό κι επιπρόσθετα πάντα θα ξέρεις οτι εκείνος ήταν ξεκάθαρος κι εσύ εθελοτυφλούσες...
    Το ξέρω πως σε χαντακώνω,αλλά,πίστεψέ με,καλύτερα τώρα στην αρχή παρά αργότερα...Σκέψου προσεκτικά τις επιλογές σου!Σε παρακαλώ!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μάλιστα...απομονώνεσαι...ήδη δηλαδή αρχίζεις να χάνεις τον εαυτό σου για κείνον...ΜΗ!
    Μην το κάνεις για κανέναν αυτό!Κανείς δεν το αξίζει!
    Το ότι κάνετε καλή παρέα,δε σημαίνει ότι ταιριάζετε σ'επίπεδο σχέσης...
    Οι σχέσεις είναι πολύπλοκη υπόθεση...Αργότερα ,θα καταλάβεις τη διαφορά...
    Ήδη έχεις μια εμπάθεια:θέλεις να μπεις στο μάτι του...
    Το καταλαβαίνω,το έχω νιώσει κι εγώ στην ηλικία σου...
    Βρες τον εαυτό σου και το καλύτερο για σένα,ανεξάρτητα από τον άλλον...
    Όχι γιατί οι άντρες δεν αξίζουν,αλλά γιατί εσύ αξίζεις περισσότερα απ'αυτό!

  6. #21
    ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΝΤΑΚΩΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΩΣ?ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ? ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ?ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΧΕΣΗ (ΟΣΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ 10 ΗΜΕΡΩΝ) ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΕΛΟΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΓΙΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ?ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ?.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αχ!Αγγελίνα μου!Αυτό ακριβώς έλεγα κι εγώ σε μια φίλη μου,χθες...
    'Οτι θέλω να καταλάβω την συμπεριφορά κάποιου,γιατί είναι ο μόνος δικός μου τρόπος να τακτοποιώ τα θέματα.
    Και μου είπε πως δεν είναι όλοι υπεραναλυτικοί όπως εγώ,ότι μπορεί απλά να φέρονται όπως φέρονται...
    Ασφαλώς και όλα γίνονται για κάποιον λόγο,απλά μπορεί να μην τον μάθουμε εμείς ούτε τώρα ούτε αργότερα...
    Αυτό,που έμαθα(κι όχι με τον εύκολο τρόπο) είναι ότι όταν υπάρχει σύγκρουση ανάμεσα στο λόγο και στην πράξη,
    προτεραιότητα πρέπει να δίνουμε στην πράξη,γιατί αυτή εκφραζει την αλήθεια του άλλου...
    Ειδικά οι γυναίκες ,έχουμε την ανάγκη να παραμυθιαζόμαστε,
    να μας χάϊδεύουν τα όμορφα λόγια και οι υποσχέσεις τ'αφτιά...
    Και κάποιοι άντρες το ξέρουν καλά και το αξιοιποιούν στο έπακρο...
    Δώσε βάση στο ένστικτό σου,επεξεργάσου τα ερεθίσματα που σου δίνονται κι απόφυγε τις κακοτοπιές...
    Μη φοβηθείς να σχετιστείς,αλλά μην αδιαφορείς στα σημάδια,γιατι θα ξαναέρχονται μέχρι να τα δεις!

  8. #23
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ(ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ)ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ(ΕΜΕΝΑ)ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αγάπη μου γλυκειά...
    'Ημουν 10 χρόνια με κάποιον,που μ'ευγνωμωνεί που τον έκανα άνθρωπο(το έλεγε μέχρι τέλους αυτό)
    που δεν είχε κανέναν άλλον στον κόσμο,να τον αγαπήσει,να τον ανεχτεί,να του σταθεί όπως εγώ...
    που ωστόσο ποτέ δε με αποδέχτηκε και γι'αυτό δε ζήσαμε όσα θα μπορούσαμε να χαρούμε...
    Θα είμαι πάντα η μεγάλη του λατρεία,καμία δε θα πάρει τη θέση μου στην καρδιά του,μπλα,μπλα,μπλα...
    Το θέμα είναι ότι κάποια αδύνατη,κανονική σε βάρος,δεν ξέρω,πάντως όχι εγώ,είναι η επιλογή του!
    Οι άνθρωποι έχουμε αδυναμίες...λίγοι έχουν αληθινό μεγαλείο ψυχής
    και ξέρουν να εκτιμούν ό,τι αληθινά αξίζει σ'εναν άνθρωπο...
    Μη ξοδεύεσαι σε σχέσεις που δεν αξίζουν σ'εσένα και την αξιοπρέπεια σου...
    Μην τρελαίνεσαι να καταλάβεις το γιατί...Δέξου το και προχώρα...

  10. #25
    ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΛΟΙΠΟΝ?ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?? ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ (ΠΟΥ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ)?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Σέβομαι την επιλογή σου και εύχομαι να ανταμοιφθεί η προσπάθεια σου και να βρεις τη χαρά,που αποζητάς!
    Για μένα πάντως δεν είχε έτσι αξία...Αν γινόμουν αυτή που ήθελε όλα θα ήταν "μια χαρά"...
    Στην επίφαση όμως μόνο...όχι στην πραγματικότητα...
    Γιατί στην πραγματικότητα δεν ήθελε εμένα ως όλο,αλλά τμηματικά...
    Είναι τελείως διαφορετικό κάποιος να σ'αγαπάει γι'αυτό που είσαι
    και να σου δίνει την ώθηση να εξελιχτείς,να γίνεις το καλύτερο σου
    κι άλλο να προϋποτίθεται η όποια αλλαγή σου της αγάπης του και της τροπής της σχέσης σας...
    Ασφαλώς και είναι καλό να χάσεις το περιττό σου βάρος,αλλά για σένα,για την υγεία σου,
    για τις χαρές της ζωής που σε περιμένουν..Κατά τη γνώμη μου,όχι για εκείνον,όχι για κανέναν έξω από σένα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    μερικές φορές απλά δεν θέλω να απαντάω γιατί εγώ είμαι λίγο σκληρή και απόλυτη σε αυτά τα θέματα. θα σου έλεγα λοιπόν "παράτα τον δεν αξίζει μία". αλλά επειδή προφανώς υπάρχουν και κάποιοι που είναι πιο πεισματάρηδες και θέλουν να το δουν σφαιρικά να το αναλύσουν να βρουν τα γιατί και τα διότι, αν σημαίνει πραγματικά κάτι για σένα νιώθεις ωραία κτλ κτλ πάλεψε το και κέρδισε αυτή την σχέση. πάντως πιστεύω ότι οι ξεκάθαρες προθέσεις δεν αφήνουν περιθώρια για γιατί και διότι... κι αν τον ενοχλούν τα κιλά να στο πει και αφού προφανώς ενοχλούν κι εσένα θα πρέπει να κάνεις κάτι γι αυτή την σχέση δλδ να χάσεις κάποια κιλά.
    αλλά αυτές οι συμπεριφορές τύπου γίνομαι καπνός την μία και την άλλη περνάω καλα ειδικά όταν δεν μας βλέπει και κάποιος.... μακρυά απο την καθημερινότητα με τσαντίζουν προσωπικά αφάνταστα!
    πάντως σεξ και σχέσεις δεν είναι το ίδιο. κι επειδή είχα καταλάβει κάπως αλλιώς το θέμα απάντησα ανάλογα.
    εξακολουθώ να λέω πως υπάρχουν άντρες που θεωρούν τα κιλά πολύ σέξυ. Οχι όλοι βέβαια αλλά υπάρχουν. δεν αναφέρομαι σε σχέσεις κτλ κτλ το θεωρούν πολύ ελκυστικό πράγμα σε μια γυναίκα καθαρά θέμα σεξουαλικότητας!
    μην αγχώνεσαι κούκλα μου... όλα γίνονται και το πιο όμορφο είναι ότι γίνονται όταν δεν τα περιμένεις!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    και εγω ημουν με εναν 5 χρονια. που υποτιθετε με ειχε δεχντει ετσι οπως ημουν..
    οποτε ξεκινουσα διαιτα παντα πηγαιναμε σε τσιπουραδικα οποτε παπαλα η διαιτα..
    ή παρεγγελνε πιτσες να φαει και εγω σαλατα.. αλλα ποσες φορεσ να αντισταθεισ.. στο τελοσ ετρωγα πιτσες..
    το θεμα ομως πιο ηταν..
    με ηθελε με παραπανισια κιλα. για να ειναι σιγουρος πως δεν θα με κοιταξει αλλος και ετσι θα ειμαι για παντα μαζι του... και μου εκανε και πληση εγκεφαλου.. κανενας δεν θα σε θελει οπως εγω.... μπλα..μπλα..μπλα...

    ευτυχως το πηρα παοφαση μια μερα και του ειπα τελος!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Ζωίτσα τι κάνεις, χάθηκες ή μου φαίνεται ?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    ναι ειμαι πολυ μσν η αληθεια ειναι :P

Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •