ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΞ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 533
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Aggela19 μην χανεις τον χρονο σου με τον τυπο,και τα κιλα σου να χασεις θα βρει κατι αλλο μετα που παλι θα σε κανει ''λιγη'' γι'αυτον.Αν καταλαβα καλα οταν λες οτι στην ιταλια ζησατε 10 μερες σαν κανονικο ζευγαρι προφανως εννοεις οτι κανατε σεξ..(αν κανω λαθος συγγνωμη αλλα αυτο καταλαβαινω)δυστυχως οι γυναικες ειναι αυτες που εμπλεκονται περισσοτερο συναισθηματικα και επενδυουν οταν μοιραστουν ιδιαιτερες στιγμες με εναν ανδρα, για τους περισσοτερους ανδρες ειναι ξεκαθαρο οτι μπορουν με ευκολια να διαχωρισουν το σεξ απ'την αγαπη ή και ακομη να εχουν σεξουαλικες επαφες με γυναικες που δεν τις βλεπουν καν ερωτικα.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ειναι και τοσο μεγαλη υποθεση γι'αυτους οσο για μας..γι'αυτο μην ψαρωνεις..καλα ξεμπερδεματα ευχομαι

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    ωχ σορρυ τωρα διαβασα το πρωτο ποστ σου και ειδα οτι δεν εχεις ολοκληρωμενες σχεσεις και οτι εισαι τοσο μικρουλα!Δυστυχως ειναι η ηλικια τωρα που τα βλεπεις καπως διαφορετικα τα πραγματα γι'αυτο και δεν θα σου πω τα ιδια που σου ειπα πριν δλδ να τον παρα τησεις και τετοια.Ζησε το και τραβα το μεχρι εκει που αντεχεις...αν δεν το κανεις στα 18 ποτε θα το κανεις?και τι δε θα δινα να μουν ξανα 18...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    AGGELA 19, πρέπει να θέσεις κάποια ερωτήματα στον εαυτό σου όσον αφορά τη σχέση σου με τον άνθρωπο που αναφέρεις. Τι σε δένει πραγματικά μαζί του;Υπάρχει ερωτικό στοιχείο; Τι νιώθεις μέσα σου γι'αυτόν; Νιώθω πως δεν σε καλύπτει συναισθηματικά και πως ο μόνος λόγος που εμμένεις με εκείνον είναι επειδή φοβάσαι. Φοβάσαι την απόρριψη απο τους άλλους, και βολεύεσαι με κάτι που δεν έχει βάσεις. Τα κιλά νομίζω είναι το μικρότερο πρόβλημα που έχεις όσον αφορά τη σχέση αυτή. Γιατί στην Ιταλία ήταν όλα καλά; Επειδή είσασταν μακριά απο όλους κι εκείνος δεν ντρεπόταν; Τι συμβαίνει; Γιατί δεν το ξεκαθαρίζετε; Μήπως το βρίσκει σαν πρόφαση για να δικαιολογήσει άλλα πράγματα ή για να κερδίσει χρόνο; Εφόσον είσαστε τόσο δεμένοι όσο λες γιατί δεν προχωράει παραπέρα το πράγμα; Αν είναι το μόνο του πρόβλημά τα κιλά, εσύ θες να είσαι με έναν άνθρωπο που δεν σέβεται τη διαφορετικότητά σου; ΄
    Δεν είμαι ειδική αλλά έχω ζήσει παρόμοια περίπτωση. Και δεν έφταιγαν ούτε τα κιλά, ούτε τίποτα. Απλά πιέζαμε καταστάσεις, για να καλύψουμε κάποιες ανασφάλειες και δεν βλέπαμε την αλήθεια. Μου συνεβη πριν 10 χρόνια. Τώρα είμαστε πολύ καλοί φίλοι και αυτό μόνο μπορούσαμε να είμαστε απο τότε που γνωριστήκαμε. Απλά δεν το βλέπαμε.
    Αν θες να χάσεις τα παραπάνω κιλά σου, να τα χάσεις μόνο για σένα. Για το ότι είσαι μόνο 18 και έχεις να ζήσεις πάρα πολλά και ωραία πράγματα και αξίζει να είσαι υγιής για να τα χαρείς. Όσον αφορά το σεξ, αν ήσουν έτοιμη να προχωρήσεις και υπήρχαν οι ιδανικές προϋποθέσεις δεν θα αισθανόσουν καμία ανασφάλεια για το σώμα σου.
    Λυπάμαι αν κάτι που είπα σε στεναχώρησε, να ξέρεις στεναχωριέμαι διπλά.
    Θέλω να καταφέρεις να χάσεις τα κίλά που σε ταλαιπωρούν για να νιώσεις όμορφα και ελεύθερα ωστε να ζήσεις την κάθε μέρα της νιότης σου σαν να μην υπάρχει αύριο!

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    ΑΓΓΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!
    ΤΗΝ "ΣΧΕΣΗ" - ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ! ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ? ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΨΕΥΤΟΠΕΡΗΦΑΝΑ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ (ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΟ), ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΙΣΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ. ΠΗΓΑΤΕ ΙΤΑΛΙΑ ΚΙ ΕΚΕΙ ΣΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΠΙΟ ΟΙΚΕΙΑ..........ΜΜΜΜΜ............ΞΕΝ Η ΧΩΡΑ, ΑΓΝΩΣΤΟΙ.......ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ........................ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ..............ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ.....ΑΣΤΟΝ...........ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ............ΑΠΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΑΥΤΟ...........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ..........ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΩΜΑΤΙΚΗ & ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΑΤΙ ΟΧΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ.................ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ.........ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΑΝΑΠΟΔΑ!!!!!!! ΚΟΙΤΑ ΕΣΕΝΑ.......ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ........... ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΣΟΥ..............ΑΛΛΑ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΖΟΥΖΟΥ ΠΕΤΑ ΤΑ ΑΧΡΗΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΣΑ ΜΠΟΡΕΙΣ............... ΘΑ ΛΕΤΡΕΨΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ?????? ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ....................ΦΑΤΕ ΜΑΤΙΑ ΨΑΡΙΑ............ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΓΕΥΤΕΙΣ................ ΟΛΑ ΕΝ ΚΑΙΡΟ!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    17
    ΑΓΓΕΛΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΣΗ. ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙΛΑ ΑΠ ΟΤΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΣΧΕΣΗ ΗΤΑΝ ΣΤΑ 21 ΜΟΥ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ). ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΩΡΙΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ. ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΣΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΗΛΙΚΙΑ. ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ , ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΧΟΝΤΡΗ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ), ΑΝ ΕΣΥ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΑΓΓΙΞΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ Η ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ.
    τΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙΓΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ, Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΕΠΙΛΥΘΕΙ, ΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΟΤΙ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΝΑΝΕ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΑΝΙΚΗ (ΠΛΑΣΤΙΚΗ) ΕΙΚΟΝΑ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΤΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟ " ΒΑΡΟΣ'' ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ.

  6. #36
    Γεια σας?.σορι που δεν μπήκα για να σας απαντήσω αλλά περνούσα μια φάση αποτοξινώσεις?μόνη με τον εαυτό μου?λοιπόν πήρα την μεγάλη απόφαση να φύγω από το βόλο όπου μένω τώρα και να κατεβώ Αθήνα να σπουδάσω δυο χρόνια?έτσι θα φύγω θα ανανεωθώ και θα γυρίσω πίσω έτοιμη για όλα?(ελπίζω δηλαδή)?θα έρθω πίσω να αντιμετωπίσω όλους αυτούς που δεν μπορώ τώρα?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Να έχεις υπόψιν σου πάντως πως στις αποσκευές σου αναπόφευκτα θα πάρεις
    κι όλα εκείνα από τα οποία προσπαθείς να ξεφύγεις!
    Τα φέρεις μέσα σου και μέχρι να τολμήσεις να υψώσεις το ανάστημα σου απέναντι τους θα σε κατατρέχουν...
    Σίγουρα η Αθήνα,η φοιτητική ζωή θα σ'ανανεώσουν σ'ένα βαθμό,θα έρθουν νέοι άνθρωποι και συγκινήσεις στη ζωή σου...
    Ελπίζω να το αξιοποιήσεις στο έπακρο προς όφελος σου και να δουλέψεις με τον εαυτό σου,
    ώστε ν'αφήσεις για πάντα πίσω σου ό,τι σε ταλαιπωρεί,όπου κι αν βρίσκεσαι στο μέλλον...
    Εμένα η φοιτητική ζωή στη Θεσ/νίκη ήταν η αρχή της κατρακύλας μου...
    Εύχομαι να κάνεις την ανατροπή σου κι όλα να εξελιχθούν όπως τα επιθυμείς!
    Και μη χανόμαστε τώρα που θα γίνεις πρωτευουσιάνα!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    Αγγέλα, καλώς να ορίσεις στην Αθήνα! Μην ξεχάσεις το φόρουμ! Θα είμαστε εδώ όποτε χρειαστείς παρέα!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Το θέμα αυτό δεν είναι τόσο απλό όσο θέλετε να το παρουσιάζετε. Το ότι κάποιος ενοχλείται από τα κιλά μιας κοπέλας δε σημαίνει ότι δε τη θέλει. Του αρέσει, τη γουστάρει αλλά εκεί δεν τον καλύπτει. Και μην παραβλέπετε το θέμα της εμφάνισης και του σώματος, είναι πολύ σημαντικά. Κι ούτε όποιος δεν τα κοιτάει έχει μεγαλείο ψυχής...

    Η συμβουλή μου είναι να βρεις κάποιον που σε συμπαθεί και νιώθεις άνετα και να μπεις σε πρόγραμμα να χάσεις σιγά σιγά. Μην κολλήσεις σε κάποιον που σε απορρίπτει λόγω κιλών. Ξεκινά αλλιώς και νιώθοντας όμορφα θα χάσεις (αν θες πραγματικά). Κι όταν αρχίζεις να χάνεις, σε κοιτάνε, χαίρεσαι με τον εαυτό σου και ταυτόχρονα αρέσεις πιο πολύ στον φίλο σου τότε τι άλλο να ζητούσες από τη ζωή?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    ξεχασες να αναφερεις τα 45 λεπτα ασκησης..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Αν θεωρείς το θέμα άσκηση-σωματική υγεία πεδίο ειρωνείας και κομπλεξισμού τότε τι να πω...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    οχι απλα εχεις μαθει ενα ποιηματακι και το λες χωρις καν να εχεις προσωπικη εμπειρια..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Εγω λεω ν?αφησετε τους διαξιφισμους και να πλακωθουμε στο σεξ.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    aggela19 καλημερα τωρα ειδα πως εισαι απο ΒΟλο. και εγω απο Βολο ειμαι οποτε εισαι ονλινε στειλε μου ενα μαιλ να τα πουμε φιλακια

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    stargazer απο οτι καταλαβαινω ποτε δεν χρειαστηκε να κανεις διαιτα. ποτε δνε ειχεσ παραπανισια κιαλ αρκετα για να δεισ πως ειναι η ψυσολογια μας.
    χαρακτηριστικα η μαμα μου με καταλαβαινω μονο οταν θελει να χασει κανα δυο κιλα και δυσκολευεται. τοτε με καταλαβαινει κ μου λεει εχεισ δικιο κοπελα μου θελει μεγαλη προσπαθεια δεν ειναι ευκολο πραγμα.
    και επειδη εδω ειναι φορουμ που αφορα ατομα με διατροφικα προβληματα. αντε παρατα μας πια με τις μαμακιες σου.

    ολοι στα λογια εισαστε καλοι. εξω απο το χωρο ολοι καλα χορευουν λενε...
    λοιπον κοιτα την δουλιτσα σου και σταματα να ασχολεισαι πια.
    ελεος πια μας εχεισ πρηξει

Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •