ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΞ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 36 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 533
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Να πεις, δημοκρατία έχουμε. Ξαναλέω, μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας ελεύθερα ή πρέπει πρώτα να σκεφτούμε αν θα μας την πουν?

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    Αγγέλα μην κλαίς!!!!!!!!!!!Μην κολλάς στο παρελθον και τα λάθη του. Κοίτα το σήμερα και κάν'το όσο πιο όμορφο μπορείς!

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    οχι να μην την λες,την γνωμη σου την καταλαβαμε ,και ναι θα σου την πουν.Εγω προσωπικα θα κανω υπερανθρωπη προσπαθεια να μην σου απαντησω και το ιδιο προτεινω και στους υπολοιπους ασε που κανεις και τον χαζο και δεν απαντας οταν σε ρωταν κατι για σενα.Get a life ρε φιλε..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Απήντησα για μένα, είμαι περίπου 23. Βιογραφικό θες? Ο λόγος που γράφω είναι γιατί ενδιαφέρομαι για τη διατροφή, θέλω να μάθω καλύτερα πως καταλήγουν οι άνθρωποι με πολλά κιλά, τι τους οδηγεί σε αυτό. Επίσης μέλη της οικογένειάς μου αντιμετώπιζαν/αντιμετωπίζουν πρόβλημα οπότε έχω έναν λόγο παραπάνω. Απλά δε θέλω να βλέπω παραμύθια, μ' αρέσει η αισιόδοξη ματιά αλλά με ρεαλισμό. Όχι να χαϊδεύουμε αφτιά σαν τους πολιτικούς.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    το περιπου 23 ειναι ολα τα λεφτα! και η σαπουντζακη ειναι περιπου 45.Θελεις να μαθεις πως καταληγουν οι ανθρωποι με πολλα κιλα ?για πειραματοζωα μας περασες?και πως θα μαθεις τι μας οδηγει εκει που φτασαμε οταν λες οτι λεμε μπουρδες?ο καθε ανθρωπος εδω μεσα εχει μια ξεχωριστη προσωπικοτητα και διαφορετικη ιστορια,εμεις δε που πασχουμε απο διαταραχη εχουμε κοινες βασεις αλλα και παλι διαφορετικες ροπες..οποτε δεν ειμαστε αντικειμενα μελετης.Ειμαστε ανθρωποι σε εναν καθημερινο αγωνα εναντια στον εαυτο μας πολλες φορες και σε ματια αδεια σαν τα δικα σου που κρινουν για καταστασεις χωρις να ξερουν πως ειναι απο μεσα.Παρε κανα βιβλιο να μαθεις για την διατροφη και δες και στατιστικες και μελετες αν εισαι εδω γι'αυτο.Σταματα ομως να φρικαρεις τα παιδια εδω μεσα.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Θες να σου πω 22,7??? Να λέμε την ηλικία με δωδέκατα λοιπόν

    Στατιστικές και πράγματα για τη διατροφή ξέρω, απλά ήθελα να δω την ψυχολογία ανθρώπων που έχουν τέτοια προβλήματα και πως τα αντιμετωπίζουν. Κανείς δεν είπε ότι είστε πειραματόζωα, αλλά πως αλλιώς να μάθεις? Μπούρδες εσύ είπες ότι λέω γιατί λέω απλά την αλήθεια και το πως είναι η κοινωνία. Νομίζω ότι μια κουβέντα είναι πιο υγιής όταν βασίζεται στην πραγματικότητα και την αληθινή κοινωνία, παρά μια ουτοπία.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    εσυ μιλησες για μπουρδες οχι εγω.εχεις δικιο σε καποια πραγματα αλλα εισαι απολυτος και αδαης στο θεμα.Ετσι δεν θα βοηθησεις κανεναν.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Sorry κιόλας, αλλά στο θέμα αυτό, "παχυσαρκία και σεξ", θα ήταν σωστό ή θα βοηθούσε κάποιον άμα λέγαμε ένα γενικόλογο "εντάξει είναι όλα, θα βρεις κάποιον που θα σε θέλει όπως είσαι κλπ"? Δεν είναι καλύτερο να δώσουμε αισιοδοξία φυσικά αλλά να πούμε και τι συμβαίνει στον αληθινό κόσμο? Να ξέρουν τι ισχύει? Εσύ τι πιστεύεις για το θέμα? Επηρεάζει τη σεξουαλική ζωή? Κι είναι εύκολο κάποιον να μην τον πειράζει καθόλου?

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    εσυ θα του ςπεις τι ισχυει?ξερεις ποσα τραβαει ενα ςπαχυσαρκος που εσυ δεν εχεις ιδεα?ναι συμβαινει στον κοσμο αυτο που λες αλλα δεν μπορεις να αποκλεισεις οτι μπορει να συμβει και το αλλο.Και υπαρχουν και ανθρωποι που οχι μονο δεν τους ενοχλει αλλα γουσταρουν κιολας.Σπανιο αλλα συμβαινει.και ναι επηρεαζει την σεξουαλικη ζωη αλλα οχι ολων.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Ωραία, πες λοιπόν την άποψή σου ολοκληρωμένα να πω κι εγώ τη δική μου. Το επηρεάζει, σε μερικούς όχι κλπ δεν λέει κάτι. Πες πως βλέπεις το θέμα.

    Δεν είπα εγώ ότι είμαι ο super κοινωνιολόγος και θα σου αναλύσω την κοινωνία. Απλά θα εκφέρω μια ταπεινή άποψη για το πως το βλέπει το θέμα ένας άντρας που δεν έχει πρόβλημα παχυσαρκίας.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    την ειπα.οι περισσοτεροι εχουν προβλημα και λιγοι δεν εχουν με το θεαμα των κιλων σε μια γυναικα.Ξερουμε πως το βλεπουν οι αντρες το θεμα μην ανησυχεις..εχουν πολυ καρο να μας σφυριξουν και να μας πειραξουν στο δρομο..

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Το θέμα είναι η κοπέλα να βρει κάποιον με τον οποίο θα νιώθει άνετα και θα είναι 100% σίγουρη ότι δε θα την κάνει να νιώσει άσχημα. Σίγουρα οι περισσότεροι προτιμούν ένα ωραίο σώμα κι αρκετοί δεν έχουν πρόβλημα με τα κιλάκια (5-10) αλλά όταν είναι πολλά υπάρχει θέμα. Εξάλλου ποια κοπέλα θα ήθελε άντρα με τεράστια κοιλιά ή κάποιον σαν τον Ψάλτη να φαίνονται τα κόκκαλα?

    Μια πικρή αλήθεια είναι ότι πολλοί άντρες και πολλές γυναίκες επειδή σε κάποια φάση έχουν κιλά λένε το ναι σε άτομα που ενδεχομένως να μην κοιτούσαν πιο παλιά. Είναι άσχημο αλλά δε θέλουν να είναι μόνοι κι επειδή είναι δύσκολο να βρουν αυτό που θέλουν λόγω κιλών παρακάμπτουν διάφορα. Έτσι κοπέλες τα φτιάχνουν με ζώα, αμόρφωτους ή άσχημους που αλλιώς θα κοίταγαν πιο δύσκολα.

    Φυσικά και μπορεί μια κοπέλα (ή άντρας) να βρει ένα άτομο που θα την γουστάρει. Και θα κάνει πέρα το θέμα των κιλών γιατί την θέλει. Μετά όμως μπορεί αυτό να κουράσει και να την αφήσει γιατί δεν τον καλύπτει σε αυτό το κομμάτι. Είναι ανάλογα στον άνθρωπο. Και δε σημαίνει ότι είναι κακός. Όλοι σε μια σχέση προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι οπότε λογικό θα ήταν (σε μικρή ειδικά ηλικία) να βελτιώναμε και τη συμπεριφορά και την εμφάνισή μας. Γιατί υπάρχει η επικοινωνία, η αγάπη, το ενδιαφέρον, η χημεία αλλά μην υποβιβάζουμε την εμφάνιση γενικότερα. Το να βλέπει ο άλλος ότι γίνεται προσπάθεια τουλάχιστον είναι βασικό, βλέπει ότι ενδιαφέρεται η σύντροφός του για κάτι καλύτερο.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by hopa
    το περιπου 23 ειναι ολα τα λεφτα! και η σαπουντζακη ειναι περιπου 45.
    Κλαίω απ'τα γέλια...ακόμα...είσαι απίστευτη!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by stargazer
    Μια πικρή αλήθεια είναι ότι πολλοί άντρες και πολλές γυναίκες επειδή σε κάποια φάση έχουν κιλά λένε το ναι σε άτομα που ενδεχομένως να μην κοιτούσαν πιο παλιά. Είναι άσχημο αλλά δε θέλουν να είναι μόνοι κι επειδή είναι δύσκολο να βρουν αυτό που θέλουν λόγω κιλών παρακάμπτουν διάφορα. Έτσι κοπέλες τα φτιάχνουν με ζώα, αμόρφωτους ή άσχημους που αλλιώς θα κοίταγαν πιο δύσκολα.
    Τελικά δεν είσαι ρατσιστής μόνο με τους υπέρβαρους,αλλά και με τους αμόρφωτους και τους άσχημους
    και φαντάζομαι οποιονδήποτε δεν ανταποκρίνεται σε δεδομένα τελειότητας...
    Οι λόγοι για τους οποίους συμβιβάζονται οι άνθρωποι είναι πολλοί και δεν περιορίζονται στην εμφάνιση.
    Υπάρχει συμβιβασμός από ανασφάλεια μοναξιάς,οικονομική,για λόγους κοινωνικής αποκατάστασης,τεκνοποίηση� �,
    κάποιοι απλά για να φύγουν από τον οικογενειακό κλοιό...όσοι οι φόβοι των ανθρώπων τόσοι κι οι πιθανοί λόγοι...
    Τώρα το αν κάποιος υποτιμά τον εαυτό του και προδίδει τις προσδοκίες του είναι καθαρά θέμα στάσης ζωής,ανεξάρτητα από την εικόνα του.
    Ούτως ή άλλως υπάρχουν πολύ πιο σημαντικές παράμετροι αξιολόγησης των ανθρώπων από τα επιφανειακά κριτήρια που θέτεις.
    Και ξέρεις,υπάρχουν τρόποι να βελτιώσει κανείς την εμφάνιση του,τη μόρφωση του,πολλά επίκτητα...αλλά την ποιότητα του ως άνθρωπο...τσούκου!

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Δε καταλαβαίνω πως ισοπεδώνετε έτσι την εμφάνιση. Όποιος δεν κοιτά και την εμφάνιση και τον χαρακτήρα σε μια σχέση είναι ρηχός, πολύ ρηχός. Πως μπορείς να είσαι με έναν άνθρωπο που δεν σε ελκύει? Να τον/την ανέχεσαι επειδή σου αρέσει σαν χαρακτήρας? Αν δε τα βρεις και τα 2 τότε θα είσαι δυστυχής. Επίσης δε καταλαβαίνω τα περί ποιότητας ανθρώπου, κάποιο κόμπλεξ υπάρχει...Όσο για τον αν θα θέλατε έναν άνθρωπο δίπλα σας ζώο (=χωρίς τρόπους), άσχημο, υπέρβαρο και αμόρφωτο τότε τι να πω? Έχετε "μεγαλείο ψυχής" ή δουλεύετε τον κόσμο...

Page 5 of 36 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •