ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΞ - Page 36
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536
Results 526 to 533 of 533
  1. #526
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Athens
    Posts
    59
    Originally posted by esceden
    Βρε ευγενιτσα μου, κατα τη γνωμη μου ειρωνικα το ειπε ο σκορπιος.
    Αυτοσαρκασμός ήταν κορίτσια,μη βαράτε...

    Originally posted by dreamOn
    ΚΑΙ παντρεμενες ΚΑΙ με κατακτησεις ΚΑΙ με επιδοσεις;;;
    Μπράβο, γιατί ως γνωστό, "...και οι παντρεμένοι-ες έχουν ψυχή..."



    Originally posted by dreamOn
    Γενικα αργουν να ωριμασουν - αλλωστε τιποτα δεν πιεζει εναν αντρα να "νοικοκυρευτει"! Η κοινωνια ακομα και σημερα επιβραβευει τον επιβητορα και τον πολλά-βαρυ ενω την ιδια συμπεριφορα απο μια γυναικα δεν θα την δει και με τόσο καλο ματι.
    Αυτό είναι βαθιά ριζωμένο στην ελληνική κοινωνία.
    Αν ο κανακάρης μας αλλάζει τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα είναι αλανιάρης,μάγκας,αρσενικό,� �νώ ένα κορίτσι θα ήταν ξε..λο,εύκολη,ντροπή για την οικογένεια...
    Ένας μεσήλικας που κυκλοφοράει μικρούλες είναι γυναικάς,καρδιοκατακτητής, μάγκας....μια μεσήλικη που θα αποπειραθεί κάτι ανάλογο θα είναι τεκνατζού.
    Παρωχημένα στερεότυπα...
    Για να μην πω ότι ένας γέρος στο χωριό με μπέρδευε όταν,ενώ είχε 2 αγόρια και 1 κορίτσι,μου έλεγε "...έχω 2 παιδιά και ένα κορίτσι..."

    dreamOn με βρίσκεις σύμφωνο,δίχως απόκλιση,σε όσα γράφεις.

    Υ.Γ. Το επόμενο post μου,μάλλον θα είναι από το Βερολίνο(αν βρω κάποιο pc που να γράφει ελληνικά γιατί με τα greeklish δεν...) οπότε καλό μου ταξίδι,πάω να ετοιμάσω τα πράγματά μου.Επιστροφή στα πάτρια εδάφη τέλη του μηνός...

  2. #527
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    αυτο τον ρατσισμο τον εχω δεχτει. Δηλαδη αν ημουν αντρας ολοι 8α ελεγαν μπραβο σου αγορι μου... ενω στην ελλαδα για μια γυναικα δεν ειναι τοσο αποδεκτο. Για εμενα παντως ειναι προσωπικο θεμα οχι του φυλλετικο

  3. #528
    Ισοτιμία και π@π@ριες. Σ όλα τ'άλλα εκτός αυτού. Συγχωρέστε με, δεν κρατήθηκα.

  4. #529
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    134
    Καλό ταξιδι Σκορπιέ και κράτη στις μπύρες και τα λουκάνικα :-P


    Η πτωχη (πλην τιμια, χαχαχα) γνωμη μου ειναι οτι οποιος πολυνοιαζεται για το τι θα πει ο κοσμος ή πιπιλαει το δαχτυλακι του και δεν ονομαζει τα θελω και το ειναι του χωρις περικοκλαδες, εχει πολυ δρομο για την Ιθακη. Μπορει να θελει μόνο σεξ - δεν ειναι κακο. Μπορει να λιωνει για το ταιρι του και να ειναι μεσα στην καψουρα - δεν ειναι κακο. Μπορει να επειγεται να "κουκουλωθει" για να νιωσει ασφαλεια ή κοινωνικη καταξιωση - δεν ειναι κακο. Μπορει να περνάει φασεις ασεξουαλικες εντελως, φιλοδοξιας, ζηλειας, καταθλιψης, ρομαντισμου, μισογυνισμου, ομοφοβικές, οτιδηποτε - γούστο του και καπέλο του!


    Το σεξ ειναι μια απο τις ζωτικες λειτουργιες του ανθρωπου οπως ειναι και το φαγητό. Επειδη στο σεξ βαζουμε κορμί, το κορμί επηρεαζει πάρα πολυ το πώς βλεπουμε το σεξ. Αυτο καθαυτο το σωμα αλλά ακομα πιο πολυ αυτο που λεμε "εικονα σωματος" εχουν να κανουν με το αν και ποσο κυνηγαμε το σεξ το επιουσιο, αν ειμαστε παραιτημενοι, αν το κανουμε με μιση καρδιά ή αφηνόμαστε εντελως. Οι αντρες γυρω στα 20κατι τους δεν χαμπαριαζουν για τιποτα αλλο οσο για το σεξ (θεωρητικά). Οι γυναικες παλι, φτανουν στο peak τους μετα τα 30. Οι διαφορές μας ειναι ορμονικες και ψυχολογικες - ανατρεφομαστε διαφορετικα, "προοριζομαστε" για άλλα πραγματα.


    Το να με γουσταρει καποιος σεξουαλικα καταρχην με κολακευει. Αρκει να το κανει με στιλ και να μην γινεται τσιμπούρι. Αν θελει μόνο σεξ θα προτιμουσα να μην αρχισει τα παραμυθια για να "με ριξει" και να ειναι σταθερος στις αποψεις του.
    Μου εχει τυχει (και οχι μονο μια φορα) να εχω καταπληκτικη "χημεια" με ατομα τα οποια δεν θα τα παντρευομουν. Το "ζωο" ελεγε ναι, το μυαλο ελεγε οχι. Εχει τυχει βεβαια και το αλλο: η καρδια να λεει ναι, το κρεβατι να ειναι μαπα, και το μυαλο παλι να εχει ενστασεις. Και θα το ομολογησω αν και δεν πιστευω οτι θα κομισω γλαύκα στην Αθηνα, τουλαχιστον οχι στις γυναικες. Το πολυ καλο σεξ πιστευω οτι ζηταει την επαναληψη του. Ειναι η αρχη της ηδονης. Το καλο σεξ "δενει". Σε βαζει σε ενα 3μηνο τριπακι (λιγο παραπανω - λίγο παρακατω) το οποιο μπορει να σε οδηγησει σε "σχεση" αν μπορεσεις να βρεις με το αλλο ανθρωπο κι άλλα σημεια επαφης περα απο το ολη μερα "μεσα-εξω" :-D
    Από τα παραπανω μπορει να βγει ενα συμπερασμα: το σεξ ποτέ δεν ειναι "ακινδυνο" για την συναισθηματικη ισορροπια μας ;-)
    Και εξελικτικα αν το δουμε, ο αντρας ειναι ο "σπορέας" και οσο πιο πολυ και πιο μακρια σπειρει τοσο το καλυτερο για την επιβιωση του ως ειδος, ενω η γυναικα ειναι του "γραπωματος", να "συλλαβει" το σπερμα, να το βοηθησει να αναπτυχθει και να το μαθει ότι χρειαζεται για να αυτονομηθει. Η γυναικα χρειαζεται σε αυτη τη φαση τον κυνηγο που φερνει μαμ στη σπηλιά. Ο κυνηγος ομως δεν θελει και λιγο fun?? Να ταϊζουμε το κλωσοπουλακι καινα τρωμε κι εμεις ενα σπιτικο φαγακι αλλά... να σπερνουμε πότε - πότε ε! :-D :-D

  5. #530
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    dreamOn είσαι απίθανη! Τέλειες περιγραφές!

  6. #531
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Έχεις δίκιο dreamOn,το καλό σεξ δε σημαίνει πως είναι και εγγύηση και προυπόθεση για μια σχέση ισορροπημένη,μου έχει τύχει το σεξ να είναι φανταστικό σε δεσμό(χαχα έχεις δίκιο ένα τρίμηνο κράτησε)αλλά να μην υπάρχει χώρος για δέσιμο ούτε επικοινωνία.Πάνω σε τέτοιες βάσεις δεν υπάρχουν περιθώρια να χτιστούν γερά οικοδομήματα,με το πρώτο αεράκι,γίνονται χαλάσματα.
    Ωστόσο είναι βασικότατο το σεξ,αλλιώς δημιουργούνται άλλου είδους προβλήματα και κενά,που δεν αναπληρώνονται.

  7. #532
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    ΣΕΞ?ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΣΕΞ!!!
    εΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΛΙΓΟ ΕΞΥΠΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΡΙΧΝΑΜΕ ΣΤΟ ΣΕΞ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΕς ΣΤΑΣΕΙς ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΑΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕς ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΕς ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙς!!!
    ΣΩΣΤΗ???

    ΦΙΛΙΑ!!!

  8. #533
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Πειραιας
    Posts
    74
    Αναρωτιέμαι γιατί μου άρεσει (και πολύ μάλιστα) να βρίσκομαι ερωτικά με έναν άντρα ο οποίος το πρώτο πράγμα που μου λέει οταν με βλέπει γυμνή είναι οτι δεν του αρέσει το σώμα μου!!!

    Υγ. Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον σε φόρουμ διαταραχών ψυχολογίας θα έπρεπε να το ρωτήσω αυτό και όχι διαταραχών διατροφής!!

Page 36 of 36 FirstFirst ... 26343536

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •