ΚΟΛΛΗΣΑ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    22

    ΚΟΛΛΗΣΑ!!!

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!
    ΕΙΜΟΥΝ 130 πήρα το reductil των 10 εδω και ενα μήνα και έχασα 12 κιλά. Αλλά έχω κολλήσει τώρα φοβερά!!! Το έχει πάρει κάποιος για πολύ καιρό για να μου πει την πορεία του χασίματος βάρους?
    καλή δύναμη σε όλους σας!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΛΕΣΝΑΤΑΧΑΣΟΥΜΕ!!!!! ΤΑ REDUCTIL ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΩ XENICAL ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΑΡΚΕΤΑ.......... Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ "ΚΟΛΛΗΜΑΤΟΣ" ΣΤΗ ΔΙΑΙΤΑ...........ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ........ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ........ ΑΝ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΑΚΑΘΕΚΤΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΞΑΦΝΙΚΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΒΑΡΟΥΣ........... ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ...............ΠΑΛΙΑ ΕΧΑΝΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΣΑ ΝΑ ΕΧΑΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΜΕΙΟΝ 3,5 ΚΙΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΠΟΥ Μ' ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ..............
    ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ........... (Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ Μ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟ 164-165 ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ 57 ΚΙΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ)!!!!!!!! ΟΠΟΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΚΙ ΟΛΑ ΜΕΤΑ ΡΟΛΟΙ.............!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Με τόσο πολύ που έχασες σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα είναι λογικό να έχεις κολλήσει.Το σώμα άλλαξε αρκετά και δημιουργεί μια πρόσκαιρη άμυνα κατά της περαιτέρω απώλειας.

    Μην απογοητεύεσαι.Σε λίγες μέρες θα συνεχίσεις να χάνεις.Πρόσεχε πολύ με τα χάπια.Συμβουλεύσου το γιατρό σου.Δεν είναι καραμέλες!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    20
    Πιστεψε στον εαυτο σου...Θελει υπομονη και επιμονη....Σιγουρα καποιες φορες εξαντλειται η υπομονη μας και οι δυναμεις μας μας εγκαταλειπουν αλλα εμεις δεν πρεπει να το βαζουμε κατω.Πρεπει να συνεχισουμε την προσπαθεια και θα πετυχουμε τον στοχο μας..Οσο πιο πολυ αγχωνεσαι και το σκεφτεσαι το αποτελεσμα ειναι να τρωως περισσοτερο..Ηρεμησε και τα καταφερεις..Αν επιτρεπεται κατερινα η φιλη σου σε ποσο διαστημα εχασε τοσα κιλα??ειναι απιστευτο..τα διατηρει ακομα??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    Όλοι κολλάμε κάποια στιγμή είτε παίρνουμε χάπια είτε όχι. Μην αγχώνεσαι. Συνέχισε την προσπάθειά σου. Έχει δίκιο ο Κλεάνθης. Εχασες πολλά κιλά απότομα κι ο οργανισμός σου προσπαθεί να συνέλθει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Λεσναταχάσουμε καλωσήρθες, δύσκολο όνομα !!!!!!!!!! θα σε λέω ΛΕΣ.
    Λοιπόν ΛΕΣ εγώ ξεκίνησα τα reductil των 10μγ 12.3.08, και σε δύο εβδομάδες που δεν με έπιαναν πια πήρα των 15μγ. Εχω χάσει σύνολο 10 κιλά αλλά εδώ και ένα μήνα σχεδόν δεν τα παίρνω γιατί δεν με πιάνουν, θα τα ξεκινήσω όμως σύντομα ξανά. Στον ένα μήνα αυτό δεν κάνω σοβαρή προσπάθεια να χάσω βάρος αλλά προσπαθώ να μην πάρω κιόλας. Εχω χάσει μόνο ένα κιλό. Εσύ κόλλησες γιατί έχασες πολλά κιλά τον πρώτο μήνα, αν συνεχίσεις θα ξεκολλήσεις. Ελπίζω να έχεις κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις πρώτα. Καλή συνέχεια....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Κατερίνα μία ερώτηση η φίλη σου που από 165 πήγε 57 το έκανε μόνο με την βοήθεια των reductil. Γιατί μιλάμε για πολλά κιλά..... Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    22
    ΑΧ!!! Παιδιά σας ευχαριστώ όλους σας πάρα πάρα πολύ! Μου ερχόντουσαν κάποιες ειδοποιήσεις για τα μηνύματά σας στο ε-μαιλ μου αλλά δεν μπορούσαν να το ανοίξω και νόμιζα οτι θα τα χάσω! Βρήκα τρόπο άλλο τώρα .... ή δεν ήξερα το σωστό, γιατί πρώτη φορά μπαίνω στο forum. Συνεχίζω γιατί δεν νομίζω οτι υπάρχει άλλη λύση! Η πορεία δυστυχώς είναι ανοδική! ¨ομως, τσαντίζομαι με τους διαιτολόγους. Δεν μου αρέσει αυτό το "απομονωτικό" από τη νορμαλ ζωή που δίνουν! Θα προσπαθήσω να ξανακάνω το σύστημα πόντων που είχα μάθει στα weight watchers.
    Απλά αναρωτιόμουνα για το κόλλημα, γιατί τώρα με τα reductil δεν πεινάω ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. Μπορώ λοιπόν ΑΝΕΤΑ να μην φάω και τίποτα, μα τίποτα όλη την ημέρα, αλλά πιέζομαι να φάω, για να ενεργοποιώ το μεταβολισμό και να χάνω. Αν είναι όμως να μην ενεργοποιείται ο μεταβολισμός, τότε λέω τι πρέπει να κάνω? Να τρώω ελάχιστα, ΜΟΝΟ τοσο όσο αληθινά πεινάω????

    Φιλιά σε όλους,
    Εχεις δίκιο alalumaki για το όνομά μου,
    Θα με λέω κι εγώ LES

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    alalumaki mou...........καλο μήνα!!!!! 'Οχι μόνο με τα χάπια αλλά την βοήθησαν πάρα πολύ......... μιλάμε τώρα πλέον φυσάει η κοπέλα και η διάθεση δε γίνεται να είναι πιο΄ΤΟΠ!!! Ακολούθησα και δίαιτα και έκανε και γυμναστική......... πείνασε κάπως αλλά άντεξε και τώρα είναι ΘΕΑ!!!!!!! Πλέον περπατάει και γυρνάνε τα βλέμματα για άλλο λόγο από τον προηγούμενο.........χαχαχα!!!΄η αλήθεια μ' όλες τις αναποδιές που μου τύχανε είναι πάντα στο πλευρό μου και με συμβουλεύει.............. ακόμα και τα φάρμακα θέλουν τον συνδυασμό τους και με άλλεσ ενέργειες.........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Μπράβο της γιατί αυτό που πέτυχε "χωρίς εγχείρηση" με τόσα κιλά ήταν άθλος. Μακάρι να είχα τη δυναμή της....

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    και η ίδια ήταν στα πρόθυρα να τα παρατήσει ούκ ολίγες φορές................ουουουουυυυ.. ............. πάάάάάρα πολλές φορές!!!!!!!!!!!!!!! όλες κι όλοι αργά ή γρήγορα βρίσκουμε την δύναμη................. όλοι την έχουμε απλά είναι κρυμμένη.............κοίτα alalumaki μου.................... κοίτα τί εχεις καταφέρει............. αυτό δε χρειαζόταν την δύναμη που έχεις για να πετύχει, όποιο μέσον κι αν χρησιμοποίησες (ο σκοπός αγιάζει τα μέσα)................. σημασία έχει ότι έφτασες μέχρι εδώ και συνεχίζεις............... και γνωρίζουμε όλοι και πολύ καλά πόση ΔΥΝΑΜΗ και πόσο ψυχικό σθένος χρειάζεται η προσπάθεια αυτή!!!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    και η ίδια ήταν στα πρόθυρα να τα παρατήσει ούκ ολίγες φορές................ουουουουυυυ.. ............. πάάάάάρα πολλές φορές!!!!!!!!!!!!!!! όλες κι όλοι αργά ή γρήγορα βρίσκουμε την δύναμη................. όλοι την έχουμε απλά είναι κρυμμένη.............κοίτα alalumaki μου.................... κοίτα τί εχεις καταφέρει............. αυτό δε χρειαζόταν την δύναμη που έχεις για να πετύχει, όποιο μέσον κι αν χρησιμοποίησες (ο σκοπός αγιάζει τα μέσα)???
    ................. σημασία έχει ότι έφτασες μέχρι εδώ και συνεχίζεις............... και γνωρίζουμε όλοι και πολύ καλά πόση ΔΥΝΑΜΗ και πόσο ψυχικό σθένος χρειάζεται η προσπάθεια αυτή!!!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    συγνώμη το ίδιο μήνυμα 2 φορές!!!!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •