ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

    ΤΩΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ SITE ΣΑΣ. ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.
    ΕΧΩ ΝΕΥΡΙΚΗ ΒΟΥΛΙΜΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΤΑ ΙΔΙΑ. Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ. Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΩ.

  2. #2
    GEIA S ANDRY!!!!KAI EGO KENOURGIA EIMAI EDO!!!!KAI EGO MIA APO TA IDIA!!!DEN EISAI I MONI!!ELPIZO APO EDO MESA NA VOITHITHOUME KAPOS KAI NA VOITHISOUME TOUS EAUTOYS MAS STO TELOS.KAI MONO POU MPOROUME NA ANOIXTOUME KAI NA MILISOUME EINAI POLI SIMANTIKO PISTEUO!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Καλώς ήρθες Andry!


    Κι εγώ σε όλη αυτή την ιστορία έμπλεξα και το φίλο μου αλλά τώρα μετανιώνω διότι εκ των υστέρων κατάλαβα ότι αν δεν το περάσεις δε μπορείς να καταλάβεις απόλυτα τον άλλον και θεωρείς ότι πρόκειται για κάποιο πείσμα ή καπρίτσιο του. Επίσης, είναι πολύ σπαστικό να ασχολούνται όλοι και όλη την ώρα με το τι έφαγες και πόσο έφαγες και να σε πρήζουν ότι ανησυχούν κτλ κτλ... Δε μπορούν να φτάσουν στον πυρήνα του προβλήματος. Το βλέπουν μόνο απ΄έξω.
    Φρόντισε κάποια πράγματα να τα κρατάς για τον εαυτό σου κι αν θέλεις να συζητήσεις με κάποιον εμπιστεύσου καλύτερα κάποιον ψυχολόγο ή κάποια πολύ καλή σου φίλη.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    patras
    Posts
    7
    geia sou andry!!!eimai kai egw kainourgia!!!!!!exw boulimia edw kai 6 mhnes.ton ioulio eixa stamathsei tous emetous kai hmoun polu eyxaristhmenh giati nwmiza oti to eixa kseperasei alla phra 3 kila kai ksanakhlhsa.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    meli
    καλως ηρθες
    σε παρακαλω πολυ να γραφεις ελληνικα και οχι γκρικλις.
    ειναι ο μοναδικος κανονας του φορουμ και τον τηρουμε ολοι.

    καραμελιτσα ισχυει το ιδιο και για σενα. δεν χρειαζεσαι εγκατεστημενο word για να γραφεις ελληνικα οπως ειδα καπου να αναφερεις , απλα πατας shift+alt αν τυχον δεν εχεις καθολου ελληνικες γραμματοσειρες, ειναι πολυ ευκολο και δωρεαν να κατεβαζεις απο το νετ και να τις εγκαταστησεις.
    μη μας αναγκαζετε να επανερχομαστε συνεχως σε αυτο το θεμα, ειδικα οσοι το ξερετε ηδη...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    patras
    Posts
    7
    συγνωμη!!!ειμαι καινουργιο μελος και δεν ξερω και πολλα!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Καλησπέρα meli και καλώς ήρθες στο forum!


    Κι εγώ πήρα 3 κιλά στις διακοπές αλλά άρχισα δίαιτα. Προσπάθησε να κάνεις κι εσύ το ίδιο. Κρίμα μετά από τόσο καιρό να ξαναμπείς στο φαύλο κύκλο. Δεν είναι και σπουδαίο πράγμα 3 κιλάκια...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    patras
    Posts
    7
    ευχαριστω.ξερεισ κατι.....εχεις δικιο σε αυτο το πραγμα οτι δεν ειναι τιποτα 3 κιλα και πιστευω πως θα τα χασω γρηρορα γιατι κανω χορο σχεδον καθε μερα[το χειμωνα].εσυ ειχες ποτε βουλιμικα επεισοδεια?αν θελεις απαντας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Φυσικά και είχα βουλιμικά. Με και χωρίς εμετό. Το τελευταίο ήταν την περασμένη Πέμπτη. Από Παρασκευή ξεκίνησα την ισορροπημένη δίαιτα της διαιτολόγου μου. Αποφάσισα να μην κάνω πάλι αλχημείες και ξαναπέσω σε φαύλους κύκλους...Τόσα κιλά έχασα, στα 3 θα κολλήσω? Δεν είναι τίποτα. Θέληση χρειάζεται.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    patras
    Posts
    7
    εμενα ο τελευταιος μου εμετος ηταν τη δευτερα.γενικα δεν κανω εμετο τοσο συχνα αλλα οταν κανω υπερφαγια με πιανουν οι τυψεις και ετσι βγαζω οτι εχω φαει.ξερεις καμια φορα δεν τρωω τπτ γιατι δεν πειναω.η περιοδος μου εχει κοπει εδω και 6 μηνες και μαλλον ειναι απο την αφαγια.εχω κανει εξετασει αιματος αλλα ολα δειχνουν να ειναι φυσιολογικα.εχω κλεισει τωρα ραντεβου με ειδικο γιατρο σε 2 εβδομαδες .ελπιζω να πανε ολα καλα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    meli
    οσον αφορα την περιοδο κ εμενα μου ειχε κοπει για 11 μηνες.Ειχα νευρικη ανορεξια για 8 μηνες περιπου κ αφαγια πολυ συχνα.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσες εξετασεις ειχα κανει κ εγω κ εβγαιναν μια χαρα.Ομως, απο τοτε που ξεκινησα να τρωω κανονικα κ εφτασα τα κιλα στα οποια ειχα κυκλο, επανηλθε απο μονη της η περιοδος κ εχω σχεδον κανονικα.Δε νομιζω να βοηθα τιποτα αλλο, καθως ειχα παρει κ ορμονες για να ερθει ομως δεν εγινε τιποτα.Ο οργανισμος οταν αντιληφθει οτι μια πιθανη εγκυμοσυνη βαζει σε κινδυνο τη ζωη σου, αυτοματα σου απαγορευει να το παθεις αυτο, σταματωντας τον κυκλο.Εξαλλου, βρισκεται γενικα σε μια κατασταση "οικονομιας", για να μπορεσει να λειτουργησουν τα ζωτικα οργανα εις βαρος καποιων αλλων.Ανεξαρτητα ομως απ το αν εισαι κανονικη η αδυνατη, οταν ο οργανισμος δε λαμβανει επαρκη τροφη κ τα απαιραιτητα που χρειαζεται, δεν μπορει να εχει περιοδο.Για τους εμετους, δεν ξερω αν επηρεαζουν, φανταζομαι μονο πως ναι, γιατι προσπαθησα αλλα λιγες φορες καταφερα να κανω κ αυτο αφου παρω καποια κιλα.Σου ευχομαι κ εγω ολα να πανε καλα!!Στο χερι μας ειναι!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    andry , KARAMELITSA2 , karol_E , ελπίδα , glwssou , depy , treliksanthia , meli!!!
    Καλώς μας ήρθατε! Έλπίζω να βρούμε όλοι μαζί τη δύναμη
    να ξεθάψουμε επιτέλους από τα έγκατα μας τον δυνητικό εαυτό μας!
    Καλό κουράγιο στην προσπάθεια του καθενός μας!
    Κι αν προς στιγμή λυγίσουμε και τυχόν πτοηθούμε,
    ας αντλήσουμε δύναμη από το παράδειγμα όσων συνεχίζουν ακάθεκτοι
    κι ας γίνουμε στη συνέχεια εμείς εκείνοι που τυχόν θα ενδυναμώσουμε άλλους...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    patras
    Posts
    7
    smile002 ευχαριστω για την συμβουλη σου.μακαρι να επανελθουν ολα φυσιολογικα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    meli μας,
    τιποτα δεν κανει.Ομως να ξανατονισω οτι αν δεν αρχισεις να τρως φυσιολογικα, τοτε δουλεια δεν γινεται.Αν τρως μικρες ποσοτητες σε τακτα χρονικα διαστηματα, οχι μονο δε θα παχαινεις, αλλα θα ενεργοποιησεις περισσοτερο το μεταβολισμο σου κ δε θα "κινδυνευεις" τοσο απο βουλιμικα, εκτος του οτι θα επανελθει σταδιακα ο κυκλος.Επισης, το ποτε θα ερθει ξανα η περιοδος εξαρταται κ απο το ποσο γρηγορα θα παρεις κιλα αν χρειαζεσαι, η απο το αν θα τηρησεις μια ισορροπημενη διατροφη.Εγω ημουν τυχερη κ μεσα σε 4 μηνες απο τοτε που εφτασα τα κιλα επανηλθε μια μερα ξαφνικα μονη της.Αλλες περιπτωσεις που εχω ακουσει χρειαστηκαν απο 2 μηνες μεχρι κ 7.Οποτε προσπαθησε το εσυ αν θελεις κ νιωθεις ετοιμη κ εχε υπομονη.Κ μην απογοητευεσαι, θελουν χρονο αυτα τα πραγματα... :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Παιδιά κι εγώ έχω να αδιαθετήσω κανονικά 1 χρόνο...!!! Είχα πάρει ορμόνες το Δεκέμβριο και τον Ιούνιο και αδιαθέτησα. Εσύ smile, αν επιτρέπεται, πόσα κιλά και με τι ύψος αδιαθέτησες ξανά?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •