ΝΕΥΡΑ...ΝΕΥΡΑ..ΝΕΥΡΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    φατσούλα
    εάν δεν έχεις χρήματα μπορείς να πας σε ένα ΚΨΥ (Κέντρο Ψυχικής Υγείας). Δε ξέρω που μένεις αλλά αν μένεις σε κάποια μεγάλη πόλη σίγουρα έχει σε κάθε περιοχή. Εγω μένω Αθήνα και πήγα σε μια ψυχολόγο η οποία είναι παρα πολύ καλή. Ο προηγούμενος δεν μου έκανε και τον άλλαξα. Δεν πληρώνεις τίποτα. Δε ξέρω να σου πώ βέβαια για μακροχρόνια εαν είναι καλά ή όχι γιατί δεν έχω κλείσει χρόνο ακόμα. Και πριν κάποια χρόνια που πήγαινα για 6 χρόνια ήμουν σε ιδιώτη. Το μόνο που μπορώ να σου πώ σίγουρα είναι ότι έχοντας και την εμπειρία απο ιδιώτη πρίν δε βλέπω καμία διαφορά.
    Αξίζει το κόπο να το ψάξεις.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Φαντάζομαι ότι δεν είναι θέμα ιδιώτη ή μη,αλλά θέμα ικανότητας του εκάστοτε ψυχολόγου...
    Θέλω να πιστεύω ότι ειδικά σε ένα τόσο κρίσιμο επάγγελμα υπάρχει η σχετική ευσυνειδησία
    να συμπεριφέρονται ανεξάρτητα της αμοιβής τους...Ελπίζω τουλάχιστον...

  3. #18
    Δυστυχως αυτο δεν υπαρχει nadine μου!
    Zaira θα χρειαστω περισσοτερες πληροφοριες,το που ακριβως ειναι και ολα τα σχετικα σε αυτη που πας... αν μπορεις στειλε μου ενα u2u η κανε με add στο μσν !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by fatsoula
    Δεν ξερω αν φταει το οτι εχω κιλα παραπανω απο το κανονικο...η καποια πραγματα τα οποια μου συμβαινουν/μου ειχαν συμβει!
    πραγματικα εχω τρελα νευρα καθε μερα σχεδον ολη μερα!Μπορει και χωρις λογο μερικες φορες αλλα μπορει και για ασημαντο λογο...(οχι δεν ειναι να αδιαθετησω..)
    το θεμα ειναι πως ποτε δεν ημουν ετσι...μετα απο κατι που εζησα εγινα ετσι!
    ειχα παει και σε ψυχολογο αλλα δεν μου εκανε κατι!
    μπορω ομως να πω πως εχω ξεπερασει αυτο που περασα απλα το μονο που απομεινε ειναι τα νευρα!

    σκεφτομαι σοβαρα να ξεκινησω τα ηρεμιστικα...!
    μηπως φταιει η διατροφη σου? πρεπει να τρεφεσαι σωστα (συχνα γευματα και κυρια γευματα που να περιλαμβανουν ολες τις ομαδες τροφιμων καθε φορα) αλλιως παιζουν διαφορα με τη σεροτονινη και τις ενδορφινες που καθοριζει τη διαθεση...διαβασε εδω
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=1977

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by fatsoula
    Συγκινήθηκα με τις απαντήσεις σοβαρά!!
    Βασικά τον ψυχολόγο τον σταμάτησα εγώ για τον λόγο πως ενιωθα πως δεν μου κάνει τίποτα!
    (ήταν με την ασφάλεια μου ίσως γι αυτό...)
    Μήπως θα επρεπε να παω και να τα σκάσω για να νιώσω πως κάτι γίνεται?
    Το οτι κάποια περίοδο της ζωής μου έφτασα στα 100 κιλά ήταν απο το ποτό το οποίο με "εκανε" να ξεχνάω την πραγματικότητα! Ήμουν 17 χρονών τότε που έπαθα οτι επαθα και πέρα απο αυτό είχα τσακωθεί με την κολλητή μου και μόλις είχα χωρίσει πάνω που ήταν να αρραβωνιαστω!τελοσπάντων και παράτησα την σχολή μου μόνο και μόνο για δουλέψω για να ξεχαστώ...!Κι όμως το μόνο που είχα καταφέρει ήταν να καταστρέψω τον εαυτό μου!Έκανα 2 απόπειρες... αυτοκτονίας και μετά πάλι σε ψυχολόγο αλλα και πάλι τίποτα!
    Όταν γνώρισα το αγόρι μου τοτε ψιλο συνήλθα αλλα παρέμειναν τα νεύρα!
    θέλω να ηρεμήσω γιατι ναι όντως πληγώνω άτομα... οχι επειδή στα νεύρα μου λεω πράγματα που δεν πρέπει αλλα με αυτή την καταστάση γενικά που είμαι μονίμως φορτισμένη.
    α ακυρο δεν ειχα διαβασει αυτο...το ποστ σου.
    Παντως για τα απλα νευρα πολλες φορες παιζει ο παραγοντας διατροφη...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •