ψαχνω ειδικευμενο ψυχολογο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    ψαχνω ειδικευμενο ψυχολογο

    Καλημέρα,

    μετά από καιρό που είχαν σταματήσει οι βουλιμικές κρίσεις, εδώ και ένα μήνα, παθαίνω σχεδόν καθημερινά.... τα νεύρα μου τα έχουν παίξει και έχω παχήνει και 1,5 κιλά, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μου... Δεν ανέχομαι άλλο την κατάσταση, με απομακρύνει και μου καταστρέφει ό,τι ωραίο ζω. Είμαι από το πρωί στο ιντερνετ και ψάχνω ειδικευμένο ψυχολόγο στην Αθήνα. Στο Ελλην. Κέντρο Διατρ. Διαταραχών δεν σηκώνουν το τηλέφωνο .... και είναι ιδιαίτερα μακριά από εκεί που μένω (είμαι στα νότια προάστια). Σας παρακαλώ βοηθήστε με, εάν γνωρίζει κάποιος ψυχολόγο να μου συστήσει. Δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Δεν ξέρω αν κάλεσες στην <<ΑΝΑΣΑ>> http://www.anasa.com.gr/anasa/main.htm

    Ενδεχομένως να σε κατευθύνουν με κάποιο τρόπο εκεί.

    Το βέβαιο είναι πως πριν πάρεις μια απόφαση,πρέπει να ηρεμήσεις, γιατί μέσα στον πανικό σου και τον εκνευρισμό που έχεις λόγω της βουλιμικής σου έξαρσης,δε μπορείς να σκεφτείς με σύνεση και να πάρεις μια σωστή απόφαση για το πως θ' αντιμετωπίσεις αυτή τη σύνθετη κατάσταση.


    Καλή δύναμη και ηρεμία.

  3. #3
    Σε ευχαριστώ Κλεάνθη,

    ναι πήρα τηλ. την ανάσα, αλλά ακόμα δεν έχουν συστήσει το τμήμα υποστήριξης. Μου είπαν ότι θα το κάνουν κατά τα τέλη του μήνα. Μόλις τηλ. σε ένα άλλο κέντρο και μου είπαν για μια εξωπραγματική τιμή ραντεβού ... ήμαρτον....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Κατά την ταπεινή μου άποψη νομίζω ότι πρέπει να ηρεμήσεις για να μπορέσεις να σκεφτείς τι θα κάνεις.Ξέχνα το 1.5 κιλό γιατί ενδέχεται να μην είναι καν υπαρκτό σα <<μόνιμο>> βάρος αλλά μπορεί να είναι υγρά λόγω των βουλιμικών.


    Πράγματι υπάρχει κάθε καρυδιάς καρύδι έξω.Οι τιμές είναι εξωπραγματικές σε μερικούς και άσε που μπορεί και να μη σου κάνουν τίποτα.Ψάξε πολυ καλά πριν βρεις κάποιον και ζήτα του και πιστοποιήσεις ότι είναι εξειδικευμένος στις ΔΠΤ.


    Καλή δύναμη. :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •