νομιζω καταρεω ψυχολογικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 145
  1. #1

    νομιζω καταρεω ψυχολογικα

    αυτο ηταν νιω8ω πως ηρ8ε το τελος
    δε 3ερω τι μου συμβαινει νιω8ω τοσο 8λιμμενη τοσο ρακος τοσο ασχημη
    δε με 8ελει αν8ρωπος
    ακομα και τα παιδια μου ωρες ωρες νιω8ω πως δε με 8ελουν
    οσο για τον αντρα μου?
    ολοι μου φταινει οι γονεις μου, γιαγιαδες
    εχω καιρο να σηκωσω τηλ. δε 8ελω να μιλαω σε κανενα
    μια μαμα που ολα τα 3ερει και ολο υποδει3εις ειναι, κα8ε φορα που ακουω το κουδουνι να χτυπαει τρεμω
    δε 8ελω να τρωω δυστιχως ανεβικα παλι στα 48 κιλα, αλλα πεινουσα εχ8ες κρυφτικα κι εφαγα 3 φετες ζαμπον
    δε 8ελω να με βλεπει αν8ρωπος, ποναω υποφερω ψυυχολογικα
    δε μπορω να γελασω
    δενε χω υπομονη για τπτ
    αχ τι μου συμβαινει/.?
    εδω και 2 μηνες δεν εχω λιπο8υμισει κα8ολου ειμαι καλα απο 8εμα υγειας αλλα ο κοσμος μου μεσα μου?υποφερω
    και ο μπαμπας μοπυ μολις με δει που 8ελει να με εμψυχωσει η 1η του κουβεντα ειναι ποποπο ενα σωμα που εκανες!!!!!! μα κα8ε φορα ?????να μου λεει το ιδιο/....??? δε 8ελω να λενε τπυτ για εμαν τα κιλα μου οτιδηποτε
    και μολις παω να βγω απο την πορτα????που πας????οπου γουσταρω παω...αχ πνιγομαι...δε μπορω
    δεν αντεχω
    δε 3ερω τι 8ελω
    φυσαω 3εφυσαω και προσπα8ω να βρω τι ειναι αυτο που με στεναχωρει....αλλα δε γνωριζω την απαντηση
    τι να κανω
    σε ποιον να μιλησω σε ποιον να τα πω...αλλα να πω τι????
    ποτε δεν εκατσε αυτη η μανα μου να πιουμε ενα γμ...νο καφε μαζι, παντα πολυασχολη με τη δουλεια της....
    ποτε αυτος ο αντρας μου δεν αναρωτη8ικε...μα τι εχει και ειναι ετσι...
    νιω8ω πως οπλεον 8α κανω κακο στον εαυτο μου
    τα μονα που με νοιαζουν ειναι τα μωρακια μου
    ας με βοη8ισει καποιος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Είμαι η Ναταλία..Αν θέλεις σε περιμένω στο τσατ να τα πούμε...

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    μην περιμένεις να αλλάξει ο άντρας σου,ή να μοιραστείς χρόνο με τη μητέρας σου όπως τον ονειρεύεσαι....ο κάθε ανθρωπος λειτουργεί διαφορετικά και οι εμπειρίες που έχει καθορίζουν τη συμπεριφορά του. πρεπει να αποδεχτείς το κενό που έχεις απο τη μητέρα σου η τον άντρα σου και να προσπαθήσεις να το καλύψεις με άλλους τρόπους. με το να κανεις κακό στον εαυτο σου δεν καταφέρνεις τίποτα. χάνεις χρόνο που δεν γυρίζει πίσω! αγαπησε τον εαυτο σου οπως δεν τον εχει αγαπησει κανεις!κανε πραγματα για σενα χωρις να σκεφτεσαι τι θα πει ο χ και ψ.προσπαθησε να μη στερήσεις απο τα παιδια σου οσα στερηθηκες εσυ!τολμισε να κανεις αλλαγες!μικρες ή μεγαλες...με αγαπη για σενα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Dreamcatcher
    σε περίμενα αρκετή ώρα..ίσως δεν μπορούσες να μιλήσεις ίσως και δεν ήθελες...
    Ελπίζω να νιώθεις ήδη καλύτερα...Πάντως οποτεδήποτε θελήσεις να τα πούμε,είμαι στη διάθεση σου...
    Στο προφίλ μου υπάρχει το mail μου.Από κει και πέρα επικοινωνούμε με όποιον τρόπο σε βολεύει...
    Δεν έχω καμία λύση αλλά τουλάχιστον είμαι πολύ καλή ακροάτρια...

  5. #5
    θα συμφωνησω με την feamalethess και οτι χρειαστεις εχω και εγω το μαιλ μου στο προφιλ μου... μην διστασεις!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    195
    απλα πειτε στην κοπελα ενα ψυχολογο στο μερος που ειναι η τουλαχιστον μια γραμμη βοηθειας , εγω προσωπικα δεν ξερω.Dream χρειαζεσαι την βοηθεια αποκλειστικα ειδικου , εμεις δεν μπορουμε και δεν εχουμε το δικαιομα να σε βοηθησουμε παρα μονο να σου πουμε αν ξερουμε την διευθυνση καποιου ειδικου που θα σε βοηθησει και θα σου δειξει το δρομο.

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki beach...
    Posts
    69
    ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞ ΝΤΡΙΜ. ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ. ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΑΣ. ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΛΟΓΟ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΘΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΣ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΝΑΣ ΕΙΔΙΚΟΣ. ΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΕΙΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ.

    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    25
    Aχ βρε dreamcatcher...το πόσο στεναχωριέμαι όταν βλέπω ότι δεν είσαι καλά...δε φαντάζεσαι. Πιάνεται η ψυχή μου. Και πιάνεται η ψυχή μου γιατί σκέφτομαι ότι με όλους αυτούς τους ανεγκέφαλους που έχεις μπλέξει, αν πάθεις κάτι ή αν κάνεις κάτι κακό στον εαυτό σου, τα παιδάκια θα περάσουν πολύ χειρότερα. Επίσης στεναχωριέμαι γιατί δεν χαίρεσαι τα αγγελούδια σου....έχεις το μεγαλύτερο κίνητρο για να είσαι καλά ή για να παλέψεις να είσαι καλά. Πριν μερικά χρόνια δεν με έννοιαζε για το αν θα πεθάνω τα επόμενα 10'. Τώρα με νοιάζει και με παρανοιάζει γιατί θέλω να μεγαλώσω εγώ όσο μπορώ καλύτερα τα παιδάκια μου και κανένας άλλος.
    Προσπάθησε να αλλάξεις ότι σου κάνει τη ζωή σου σκατά. Είτε αυτό λέγεται μετακόμιση, κόψιμο σχέσεων κλπ.κλπ. Φτάνει να αρχίσεις να νιώθεις λίγο πιο ελεύθερη και να μην ασφυκτιάς. Για τον άντρα σου δεν ξέρω τί κατάσταση υπάρχει αλλά το καλύτερο θα ήταν μια μεγάαααλη κουβέντα χωρίς περιστροφές, για να δεις τί περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν.

    Πραγματικά εύχομαι να καλυτερέψουν τα πράγματα γιατί πίστεψέ με δεν θέλεις να φτάσουν τα παιδάκια σου σε λίγα χρόνια στο σημείο που είσαι εσύ. Γιατί αυτό θα συμβεί αν εσύ δεν είσαι εκεί παρούσα όποτε σε χρειάζονται.
    Προσπαθώ να μαθαίνω νέα σου, παρόλο που δεν γνωριζόμαστε προσωπικά και πάντα όταν ρωτάω για σένα, ρωτάω με την ελπίδα να ακούσω κάτι χαρούμενο...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by nimi
    γιατί σκέφτομαι ότι με όλους αυτούς τους ανεγκέφαλους που έχεις μπλέξει

    Αυτό χωρά πολλή συζήτηση και αλλά δεν είναι αντικείμενο δημοσίων χαρακτηρισμών ή ( επί ) κρίσεων.

    Dreamcatcher καλή δύναμη.Σκεψου πως , πολλές φορές, πρέπει να επέλθει μια έκρηξη στη ζωή μας για να επανέλθουν ισορροπίες.Η εκτόνωση αυτή θα σε βοηθήσει όσο ψυχοφθόρα και να είναι αυτή...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Dreamcatcher,
    είσαι κάπως καλύτερα;
    Μη χάνεσαι,καρδιά...

  11. #11
    δεν ειμαι καλα, και οταν δεν ειμαι καλα καταφευγω παλι στους εμμετους, σημερα εκανα το λα8ος να φαω 2 ναγκετς, ολη μερα το σκεφτομαι εκανα οσο περισσοτερο εμετο μπορουσα.νιω8ω χαλια νιω8ω μονη
    ποναει το σωμα μου η ψυχη μου δεν εχω δια8εση για τπτ.μου αρκει να κα8ομαι στο καναπε και να κοιταζω τον τοιχο ουτε τη τιβι δεν εχω ορε3η αν ανοι3ω. ποτε 8α μου περασει?σημερα στη δουλεια ζοριστικα πολυ.αχ δεν αντεχω πνιγομαι, ειμαι μονη μου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Κούκλα αν έχεις δύναμη στηρίξου λίγο στα πόδια σου και μην το περάσεις μόνη σου.Στην ύστατη των περιπτώσεων σκέψου πως υπάρχουν άτομα - ακόμα κι εδώ μέσα - που κατανοούν τι περνάς και έχουν βρεθεί σε όμοιες καταστάσεις με σένα.

    Καλή δύναμη και προσπάθησε να ελέγξεις όσο γίνεται τη σκέψη σου.Απόφυγε τους εμετούς, δεν έκανες κάποιο τρομερή διατροφική κραιπάλη.Να μας ενημερώνεις, αν το θες.

    Φιλικά.

  13. #13
    ψυχολογια 0
    δεν μπορω αλλο

  14. #14
    Dreamcatcher και εγω αισθανομαι ετσι ωρες ωρες, τελειως μονη μου, οτι δεν ενδιαφερεται για μενα ουτε ο αντρας μου, ουτε κανεις αλλος

    πέρνα πιο πολυ χρονο με τα παιδιά σου (ποσο χρονων ειναι;), βρες ασχολιες που σε ευχαριστουν και εσενα και σε κανουν να ξεχνας το φαγητο. Εγω αυτο κανω οποτε μπορω. δεν πιανει πάντα βεβαια γιατι αν δεν εχεις καλη διαθεση πως να χαμογελασεις, αλλα δοκιμασε το, ισως σε βοηθησει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ονειροπαγιδα
    αν ειχα τα κιλα σου θα ημουν πολυ χαρουμενη και θα ειχα και περιθορια για να φαω κιολας
    αλλα μπορω να καταλαβω την ψυχολογια σου
    γιατι τον ιδιο βαθμο εχει κι η δικια μου
    μακαρι να μπορουσα να βρω τη λυση για να στην πω
    αστο για λιγο
    να ξεκουραστεις και βλεπεις

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •