Ερωτικό ενδιαφέρον: Δεν είναι όπως παλιά ... Σας έχει συμβεί?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    46

    Ερωτικό ενδιαφέρον: Δεν είναι όπως παλιά ... Σας έχει συμβεί?

    Καλή σας ημέρα,

    Είμαι σε μια μακροχρόνια σχέση. Με το πέρασμα του χρόνου έχει προκύψει ένα "θέμα". Δεν με "βλέπει" ερωτικά όπως παλιά.

    Στην αρχή η εξωτερική μου εμφάνιση δεν αποτελούσε πρόβλημα ... Με το πέρασμα του χρόνου όμως παρατήρησα μείωση του ερωτικού ενδιαφέροντος του. Το συζήτησα και η ειλικρινής απάντηση που πήρα ήταν ότι δεν με βλέπει όπως παλιά ... ότι έχει "κουραστεί οπτικά" να κάνει έρωτα με τον άνθρωπο της Pirelli & ότι δεν είναι κάτι που το επιλέγει ? είναι απλά μια «αντίδαραση» του «σώματος» του (κάτι σαν ... το δε πνεύμα πρόθυμο, η δε σαρξ ασθενής). Του είπα ότι προσπαθώ - και είναι αλήθεια - κατά καιρούς να κάνω κάτι αλλά χωρίς αποτέλεσμα και μου απάντησε ότι αυτό οφείλεται στο ότι απογοητεύομαι και τα παρατάω χωρίς αποτέλεσμα - επίσης αλήθεια ...

    Το ερώτημα μου λοιπόν είναι ... Σας έχει συμβεί? Αν ναι, πως το αντιμετωπίσατε? Εγώ - πλέον - έχω (ας πούμε) διορία να κάνω έστω προσπάθεια με κάποια αποτελέσματα μέχρι το τέλος του χρόνου ... διαφορετικά ... δυστυχώς θα αποχαιρετήσουμε τη σχέση μας και θα επισημοποιήσουμε κάτι που τώρα υπάρχει ανεπίσημα ... μια απλή φιλία!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    γεια σου !
    δεν αντιμετώπισα ακριβώς αυτό το πρόβλημα αλλά ένα σχετικό. κάθε μέρα όποτε το έφερνε η κουβέντα πεταγε ένα " οταν είχες αδυνατίσει πάντως εκείνη τη φορά ήσουν πολύ όμορφη, όχι ότι τώρα δεν είσαι αλλά τότε φαίνονταν οι γωνίες του προσώπου σου και ήσουν πανέμορφη ".
    δεν το αντιμετώπισα κάπως πέραν του χαμόγελου γιατί απλά τότε δεν ήθελα να αδυνατίσω και δεν είχα και την διάθεση.
    εσύ έχεις διάθεση ν'αδυνατίσεις; θες ν'αδυνατίσεις;
    γιατί εγώ τώρα θέλω και έχω και διάθεση (άσχετο πως παρασύρομαι που και που) και το κάνω για μένα. έχω χωρίσει βέβαια, αλλά σέβομαι το γεγονός ότι στο είπε και ότι θέλει να διαφυλάξει την σχέση σας... αλλά εάν εσύ προσπαθείς δεν νομίζω πρως χρονικά περιθώρια και τέτοια είναι αναγκαία. εσύ ξέρεις τι σε κινητοποιεί!
    και μην φοβάσαι! πάρε μια ανάσα και ξεκίνα αν το θες!
    χχχ

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    46
    Καλή μου,

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Εμένα όταν με γνώρισε είχα τα έξτρα κιλά μου. Αδύνατη (στα 70 κιλά) με έχει δει μόνο σε φωτό (ναι .. τα είχα καταφέρει το 1997-1998 απο ινστιτούτο αδυνατίσματος αλλά τα ξαναπήρα).

    Τώρα όσον αφορα το:
    Originally posted by Nefeli-
    εσύ έχεις διάθεση ν'αδυνατίσεις; θες ν'αδυνατίσεις;

    ... και το κάνω για μένα.
    πίστεψε με έχω περάσει απο όλα τα στάδια (θα το κάνω για την μαμά, θα το κάνω για τον κόσμο, θα το κάνω για τον εκάστοτε σύντροφο, θα το κάνω για μένα, θα το κάνω για το γαμώτο ...) αλλά πάντα κατρακυλούσα πίσω στην παρηγοριά του φαγητού ... Κι αν έχανα κατιτις ... έως 10 κιλά το πολύ ... τα ξαναέπερνα σε χρόνο ντ'ετέ.

    Όσο για τα χρονικά περιθώρια ... είχε γίνει προ λίγων μηνών ένας μεγαλούτσικος καυγάς μεταξύ μας και του είχα πει να χωρίσουμε για να βρει κάποια άλλη η οποία θα του "ξυπνά" και θα του ικανοποιεί τις ορέξεις του που μαζί μου πέφτουν ολοένα και βαθύτερα σε χειμερία νάρκη ... Τότε μου είπε: Τέλος, αρνούμαι να το δεχτώ θα το παλέψουμε μαζί κ.λ.π. και εάν μέχρι τέλος χρόνου δεν υπάρχει αλλαγή ... τι να σου πω βρε καρδια μου ... ας το διαλύσουμε ... Έτσι προέκυψε το χρονικό όριο! Το προκάλεσα μόνη μου!

    Τώρα ... τρέχω για να αδυνατήσω για μένα, για εκείνον, για την υγεία μου, για την σχέση μας ... Είναι αρκετά αυτά που διακυβεύονται ...

    Πάντως σίγουρα - και κατόπιν ανάγνωσης απο το site - θα προσπαθήσω να υποβοηθηθώ με τα reductil ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Amarylis μου,
    δεν ξέρω αν εσύ είσαι άτομο που λειτουργείς υπό πίεση,όρους και διορίες(εμένα μου βγαίνει απίστευτη αντίδραση και άρνηση πάντως)
    Έχουμε κάνει αρκετές φορές εδώ μέσα συζητήσεις κι αντιπαραθέσεις τύπου κατά πόσο μετράει η εμφάνιση και δη σε πλαίσια σχέσης.
    Θα αρκεστώ να σου προτείνω να ψάξεις τους λόγους για τους οποίους καταφεύγεις στο φαγητό(αν τρως συναισθηματικά όπως υποψιάζομαι)
    και στην πορεία ν'αντλήσεις δύναμη από τα κίνητρα σου στην επόμενη προσπάθεια που θα κάνεις.
    Από προσωπική πείρα ετών έχω καταλάβει ότι δε θα αδυνατίσουμε ποτέ μόνιμα για κάποιον άλλον παρά μόνο για μας τους ίδιους.
    Ήμουν σε μια σχέση 10 χρόνια και χώρισα κι εγώ τελικά για τον ίδιο λόγο,έστω φαινομενικά.Ξέρω ακριβώς την πίεση που υφίστασαι...
    Προσπάθησε να ηρεμήσεις,να συμμαχήσεις με τον εαυτό σου και να ξέρεις ότι στο τέλος θα γίνει το καλύτερο για σένα!
    Θα τα πούμε σύντομα και πάλι...Μέχρι τότε ελπίζω να έχεις κάπως ξεκαθαρίσει την κατάσταση μέσα σου...Φιλιά!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    46
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ...

    Η αλήθεια είναι ότι είμαι μπερδεμένη ... αλλά νοιώθω πως βαθιά μέσα μου θέλω, μπορώ, πρέπει και ... ήρθε η ώρα (ίσως επιτέλους) να το κάνω ... Αν όχι τώρα πότε???

    Διάβαζα προ ολίγου σε ένα άλλο ποστ την ιστορία της katerinakaterina και έμεινα άναυδη. Υπάρχουν πολύ πιο δύσκολες καταστάσεις ... Κι αν υπάρχουν άνθρωποι σαν την Κατερίνα ... με τόση δύναμη μέσα τους ... δεν μπορεί ... κάπου θα την έχω και εγώ κρυμένη ... αρκεί να την βρώ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257
    Λοιπον εμενα μου εχει συμβει ακριβως αυτο
    με γνωρισε 73 κιλα
    και στα 63 μου ελεγε οτι δεν ειναι αρκετο κ οτι δεν τον τραβαω πια οπως παλια γιατι ενω τον μπιπ εγκεφαλικα οπτικα δεν!
    εφτασα αγαπη στο σημειο να του πω να πηγαινει με αλλες μεχρι να αδυνατισω για να εχει το σωμα που γουσταρει στο κρεβατι του....
    ποσο ελεος?!
    κ μαζι με ολα αυτα κ βουλιμικια
    τι να πω κ να μην λογοκρι8ω?!

    Πρώτα απο ολα αν αποφασίσεις να αδυνατίσεις κάντο για σενα κ για κανεναν αλλον
    και ειδικα για να αρέσεις σε καποιον που δεν σκεφτηκε το οτι μπορει να σε πληγωσει ενω 8α επρεπε να σε αγαπαει να σε στηριζει και να σε σεβεται!
    Εγω ειχα φτασει στο σημειο να φοβαμαι να κανω παιδι μαζι του γτ 8α παχαινα κ 8α με παραταγε με ενα παιδι

    Δεν εχει κανενας το δικαιωμα να σου δημιουργει κομπλεξ κ να παταει πανω στα κατα τη γνωμη του ελλατωματα για να σε μειωσει η να σε κανει να αισ8αν8εις ασχημα

    εγω δεν εκανα σεξ μετα το χωρισμο για να μη δει κανεις ποσο ασχημη ειμαι και αρα κατ'επεκταση δεν εκανα κ σχεση
    κ ολα αυτα με ανθρωπους οι οποιοι αυτοι με πλησιασαν... ειρωνια

    Αν δεν το κανεις πραγματικα για σενα δεν 8α το κανεις σωστα. Η ψυχολογικη πιεση κ το αγχος να τον κρατησεις 8α σε οδηγησουν μα8ηματηκα σε ακροτητα
    Η διαιτα δεν ειναι δικτατορικο κα8εστως, ειναι κατι που κανουμε για εμας, για να τρεφομαστε καλυτερα να ειμαστε πιο υγιεις. Δεν πρεπει να χανεις το στοχο, αντι να χαιρεσαι για τα 5 κιλα κ το ενα νουμερο μικροτερο να σκεφτεσαι τα υπολοιπα χ κιλα που θα κανουν καποιον αλλον ευτυχισμενο
    Η ευτυχια σου δεν εξαρταται απο κανεναν αλλο περα απο εσενα


    Αυτα! Φιλια και καλη δύναμη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    Σαν να μη τα λέμε καλά. Καθόλου καλά.

    Όταν κάποιος ζητά κάτι από τον/την σύντροφό του τότε είναι τίμιο και ειλικρινές. Αξίζουν μπράβο στον άνθρωπο που δεν κρατάει μέσα του τι τον ενοχλεί. Δε φεύγει ξαφνικά με μια άσχετη δικαιολογία αλλά κάνει γνωστό αυτό που τον καίει. Τίμια και ξηγημένη στάση. Εκτός αν το ζευγάρι έχει παιδιά και ζει μαζί 20 χρόνια. Αν είναι απλά σχέση, ακόμα και σοβαρή, πρόκειται για σημαντικό θέμα. Που ίσως μετά οδηγήσει σε διαζύγιο, πρόβλημα με τα παιδιά κλπ αν η σχέση καταλήξει σε γάμο και το πρόβλημα υποβόσκει.

    Από κει και πέρα, it 's your call. Κάλλιστα τον παρατάς γιατί δε σε αγαπά και δε σε θέλει όπως είσαι αλλά τον νοιάζει η εμφάνιση. Κάλλιστα επίσης κάνεις προσπάθεια να του δώσεις αυτό που επιθυμεί. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος, σωστό είναι αυτό που πραγματικά θες να κάνεις. Αν τον θες φτιάχνεις το σώμα σου, αν ζητάς κάτι άλλο σε μια σχέση φεύγεις. Και οι 2 στάσεις είναι απόλυτα λογικές.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257
    ισως να φταιει ο τροπος που ζητηθηκε σε μενα που με κανει καχυποπτη σε ολες αυτες τις περιπτωσεις
    Μακαρι να ειμαι λα8ος κ να μην εχει καμια σχεση με τη δικη μου περιπτωση

    γιατι στη δικη μου περιπτωση περα απο χρονικα ορια κ ασταματητες συγκρισεις με ολες τισ υπολοιπες γυναικες της επικρατειας
    επαιζε και καθημερινη αναφορα ανα 3 ωρες που περιελαμβανε αναλυτικη περιγραφη του τι εφαγα κ τι γυμναστικη εκανα
    Συχνη υπενθυμηση του ποσο αχρηστη ειμαι που δεν μπορω να κανω κατι τοσο απλο οπως το να γινω φετες
    Συχνο πυκνο κραξιμο που ακομα κουραζομαι στο τρεξιμο στην ανηφορα
    και λοιπα ευχαριστα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    173
    ʼμα του έλεγες ότι θες να γίνεις φέτες (λέμε τώρα) και πήγαινες μια φορά τη βδομάδα γυμναστήριο κι έτρωγες γλυκά και βλακείες λογικό είναι. ʼμα όντως έκανες προσπάθεια και σε πίεζε τόσο ήταν μαλάκας. Απλά ίσως να νόμιζε ότι τον δουλεύεις αν έλεγες ότι κάνεις τόσα και δεν έκανες το παραμικρό!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257
    βσκ αυτος ελεγε να γινω φετες
    εγς ηθελα απλα να αδυνατισω
    ζουσα με 800 θερμιδες τις καλες μερες κ εκανα 4 ωρες γυμναστικη την ημερα 6 φορες την εβδομαδα
    ηξερε οτι εκανα δουλεια οπωσ κ ηξερε οτι ειχα χασει 16 κιλα
    μεχρι κ 60 κιλα που ημουν τα ιδια μου ελεγε

    παραλογιζομαι;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Amarylis, εγώ πιστεύω ότι είναι η εύκολη δικαιολογία.

    Σε δύο σχέσεις στη ζωή μου μου έχει συμβεί αυτό.

    Στην πρώτη περίπτωση, με γνώρισε 98 κιλά και χωρίσαμε γιατί μου "τα φόρεσε" όταν ήμουν 88... η δικαιολογία του για το κεράτωμα ήταν ότι ήμουν χοντρή (10 κιλά λιγότερο απο τότε που γνωριστήκαμε κι έτρεχε πίσω μου σαν σκυλάκι...) και λαχτάρησε μια πιο.. ευπαρουσίαστη.

    Στη δεύτερη περίπτωση με γνώρισε όταν ήμουν 88 κιλά και χωρίσαμε, πάλι με κεράτωμα (με κάποια που ήταν 58 κιλά), όταν εγώ ήμουν 78, με την ίδια δικαιολογία. Ενώ ήξερε ότι κάνω δίαιτα και έβλεπε την πρόοδο, έλεγε ότι δεν πιστεύει ότι θα καταφέρω να ξαναγίνω όπως παλιά (είχε δεί φωτογραφίες μου όταν ήμουν 50-55 κιλά)...

    Νομίζω ότι είναι απλά η "καραμέλα" τους, όταν έχουν βαρεθεί τη σχέση και θέλουν να πάνε για άλλα.....

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    46
    Κυρίες μου και κύριοι,

    Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας ...

    Σημεία στις εμπειρίες όλων σας όλο και μου θυμίζουν κάτι ...

    Ελπίδα μου ... και εμένα ακρίβως αυτό μου είπε: "τον μπιπ εγκεφαλικα οπτικα δεν!" και εγώ αντίστοιχα το ίδιο του είπα: "να πηγαινει με αλλες μεχρι να αδυνατισω για να εχει το σωμα που γουσταρει στο κρεβατι του...." αλλά το αρνήθηκε κατηγορηματικά! Όσο για την αναφορά σου σε παιδι ... ο δικός μου "φοβάται" να προχωρήσουμε σε γάμο και παιδιά όχι τόσο για να μην πάρω ακόμη περισσότερα κιλά όσο για να μην υπάρχει πρόβλημα υγείας στο παιδί ....

    stargazer θα συμφωνήσω και μαζί σου ... και εγώ θεωρώ ότι "είναι τίμιο και ειλικρινές". Όταν ξεκίνησε η σχέση μας είχαμε συμφωνήσει να λέμε ό,τι μας απασχολεί την στιγμή που ξεκινά να μας απασχολεί και όχι 10 αιώνες μετά! Επειδή μιλάμε για σοβαρή σχέση και ενόψει του ότι "ίσως μετά οδηγήσει σε διαζύγιο, πρόβλημα με τα παιδιά κλπ αν η σχέση καταλήξει σε γάμο και το πρόβλημα υποβόσκει" καταλήξαμε να βάλουμε deadline το τέλος του έτους! Όσο για τις επιλογές εγώ σαφέστατα επέλεξα το "Κάλλιστα επίσης κάνεις προσπάθεια να του δώσεις αυτό που επιθυμεί" γιαυτό και είμαι αγχωμένη.

    Ελπίδα μου και εμένα κάνει αναφορές ... όχι τόσο συγκρίσεις ... π.χ. τι ωραία χείλια που έχει η γυναικάρα Αντζελίνα Ζολί, τι ωραία ανοίγματα που έχει η τάδε μπαλαρίνα και επειδή κιόλας είναι ωραίο παλικάρι και έχει πάρει στο παρελθόν την μισή Αττική (τις ωραίες της Αττικής) όποτε κάνει τέτοιες αναφορές καταλαβαίνω ότι αναπολεί και με πληγώνει το ότι δεν μπορώ να του προσφέρω αυτό που κάποτε γεύτηκε και είναι τόσο γλυκό έστω και σαν ανάμνηση!

    Μάρω μου εγώ δεν "Νομίζω ότι είναι απλά η "καραμέλα" τους, όταν έχουν βαρεθεί τη σχέση και θέλουν να πάνε για άλλα.....". Τουλάχιστον όχι στην περίπτωση μου ... Αν θες το ελπίζω ότι δεν είναι ... Πιστεύω ότι του ήταν πολύ πιο δύσκολο να μου πει ότι "το κάτω κεφάλι" αντιμετωπίζει προβλημα λόγω του ανθρώπου της Pirelli που έχει στο κρεβάτι του παρά να βρει μια άλλη δικαιολογία και να χωρίσουμε ...

    Πάντως παιδιά ... τον αγαπάω και με αγαπάει ... υπάρχει ειλικρίνια στην σχέση μας και δεν έχει δώσει κανένας απο τους δυό μας δικαιώματα στον άλλο για το παραμικρό ... Απλά έχω "χαλαστεί" γιατί έτσι με γνώρισε ... "Χοντρή"! Δεν ήμουν το μοντέλο που έγινε καναπές ... αλλά δεν περίμενα ότι θα ζήταγε εν καιρώ απο τον "καναπέ" να γίνει μοντέλο! Εγώ δεν έχω πρόβλημα με την εμφάνιση του κι ας πήρε αρκετά κιλά απο όταν πρωτοξεκινήσαμε!

    Αναρωτιέμαι πάντως ... υπάρχουν τρόποι να του κεντρήσω το ενδιαφέρον ή να του ... μπιπ ... τον έγκέφαλο όπως λέει ώστε να μην τον χάνω ολοένα και περισσότερο καθημερινά? Κάθε πρόταση / ιδέα σας είναι ευπρόσδεκτη!

    Και πάλι σας ευχαριστώ όλους!

  13. #13
    Πιστεύω πως υπάρχει και κάτι άλλο πέρα απο τα κιλά που λέει!
    Όταν είχα φτάσει στα 100 κιλά ήμουν με το παιδί που είμαι ακόμα μαζί του και ποτέ δεν μου είπε κάτι τέτοιο....ποτε δεν ειδαμε διαφορα...!
    προσωπικη μου γνωμη ειναι να προσπαθησεις για σενα.. και οχι για τον ανθρωπο που εισαι μαζι του και σε κανει να πιεζεσαι.
    αν σε αγαπουσε πραγματικα... θα σου λεγε με παρα πολυ ευγενικο τροπο να χασεις κιλα...αλλα οχι επειδη δεν του κανει κουκου αλλα για το δικο σου καλο!
    δεν θα φοβοταν τον γαμο...επειδη θα εχει το ατομο που αγαπαει για μια ζωη διπλα του! οταν αγαπας καποιον ανθρωπο και ειναι υπερβαρος συγνωμη αλλα στα ματια του ειναι ΘΕΟΣ!
    Το λεω αυτο γιατι τα ειχα με ατομο το οποιο ηταν υπερβαρο πολυ παραπανω απο το κανονικο αλλα μπορω να πω πως τον ζηλευα κιολας...φοβομουν μην τον χασω και ολοι γυρω μου μ ελεγαν πχ πως μπορω να τα εχω μαζι του...!Αλλα στα δικα μου ματια πραγματικα ηταν Θεος.. (χωρισαμε για ασχετους λογους ...και οχι για τα κιλα)
    Καταλαβαινω πως θες να σωσεις την σχεση σου τωρα απο κει και περα κατσε πραγματικα και σκεψου αν αυτος ο ανθρωπος σε γεμιζει... και μην ριχνεις το φταιξιμο σε σενα..και το ριξεις στο φαγητο.
    Σκεψου μηπως συμβαινει και κατι αλλο που ισως δεν παει καλα στην σχεση σας και προσπαθηστε να το διορθωσετε μαζι...τωρα τι ακριβως ειναι αυτο.. δεν ξερω αλλα ισως ξερεις εσυ..
    σου ευχομαι να φτιαξουν τα πραγματα!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    46
    Καλή σου ημέρα φατσούλα,

    Σε ευχαριστώ για την παράθεση της άποψης και των εμπειριών σου ...

    Originally posted by fatsoula
    αν σε αγαπουσε πραγματικα... θα σου λεγε με παρα πολυ ευγενικο τροπο να χασεις κιλα...αλλα οχι επειδη δεν του κανει κουκου αλλα για το δικο σου καλο!
    Η αλήθεια είναι ότι μου το έχει πει με ευγενικό τρόπο άρκετές φορές στα χρόνια που είμαστε μαζί ... Επίσης έχει δοκιμάσει με το να με ρίξει στο φιλότιμο και άλλα πολλά ... τίποτα δεν έπιανε! Ίσως να είναι το τελευταίο του χαρτί να με πείσει να κάνω κάτι καλό για τον ευατό μου (γιατί και ο ίδιος το λέει .. κάντο για σένα όχι για μένα ή για εμάς).

    Όσα για τα υπόλοιπα ... και εγώ θεωρώ ότι στα μάτια των αγαπημένων μας πρέπει να είμαστε ιδανικοί (Θεοί όπως λές).

    Τώρα τι να πω ... Μακάρι όλα να πάνε κατ' ευχήν!!!

    Σε ευχαριστώ πάντως και πάλι !!!

  15. #15
    Γλυκια μου Amarylis οπως ειπες σε γνωρισε ετσι οπως εισαι γι αυτο και επιμενω να λεω μεσα απο δικες μου εμπειριες πως ισως και κατι αλλο δεν παει καλα η αφου στο εχει πει αρκετες φορες να αλλαξεις για το δικο σου καλο προσπαθει να σε πεισει να βαλεις πεισμα να αλλαξεις!
    παντως ξεκινηστε να κανετε πραγματα που κανατε παλια και σας αρεσαν...βγειτε εξω διασκεδαστε...κανε ρομαντικη ατμοσφαιρα...!!!
    Να σε ρωτησω κατι αλλο.. πως εχεις ξεκινησει την προσπαθεια με ειδικο η μονη σου?

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •