Για τον NikosD - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 107
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by zaira
    Οσο για την ιστορία μου δεν έχω να πω και πολλά ή μάλλον δεν μπήκα με στόχο να πω την ιστορία μου. Αν κάποια στιγμή έχει νόημα λέω κάποια αλλιώς όχι.
    Ζαϊρα,συγγνώμη αλλά είσαι εκτός θέματος.Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα παραπάνω.Ξαναδιάβασε αν επιθυμείς, το σχόλιο μου.Η ιστορία σου είναι ενδιαφέρουσα και σεβαστή αλλά...


    Επίσης αυτό που αναφέρω περί του να είναι η κοινότητα κλειστή, ως προς τους επισκέπτες, έχει να κάνει με αυτό που λέγεται γενικά,πως , εύκολα,άτομα με ΔΠΤ <<παίρνουν>> ιδέες ή διαβάζουν ενδεχομένως κ λάθος πρακτικές,εφόσον είναι μια κοινότητα χωρίς καθοδήγηση απο ειδικό και τις ακολουθούν μετά.Νομίζω σε κάτι τέτοιο έχει αναφερθεί ήδη η Σμοκ.Απλά, διερωτήθηκα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by smoke08
    Κλεάνθη μου γεια σου και πάλι!

    Τιτλοφόρησα το θέμα μου "Για τον NikosD", αλλά δεν είχα πρόθεση να του επιτεθώ ή να τον κατηγορήσω, όπως ξέρω ότι δεν είναι ούτε δική σου πρόθεση. Πιο πολύ ήθελα να σταθώ στην ανεπάρκεια αυτού του φόρουμ στο να προσφέρει λύσεις και στο γεγονός ότι σε ορισμένες περιπτώσεις τα πράγματα ξεφεύγουν από τον έλεγχο όταν ο κάθενας περιγράφει τις αυτοκαταστροφικές συμπεριφορές που ακολουθεί.
    Καλή μου ποιος σου είπε ότι το φόρουμ υπάρχει εδώ για να προσφέρει λύσεις;Μα δεν λειτουργεί υποστηριζόμενο απο κάποιον ειδικό.Ο διαχειριστής αναφέρει και καλά κάνει, ότι είναι μια ανοιχτή κοινότητα ανταλλαγής απόψεων ατόμων με ΔΠΤ.Νομίζω είναι σαφής.ʼλλωστε εδώ δε μπορείς να βρεις λύσεις με συνεδριές που γίνονται με άτομα εκτός δικτύου,νομίζεις ότι θα βρεις εδώ;

    Γι' αυτό κι εγώ τις λύσεις μου τις βρίσκω μόνος μου.Έτσι λειτουργώ σε αυτό και μόνο το κομμάτι.Αν βρω κάτι άλλο θα το κάνω.

    Ελπίζω να εύχομαι να είσαι καλά.:)

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    43
    αγαπητε κλεανθη επειδή έχω διαβασει αρκετες φορες δικες σου απαντησεις και αναφορεσ και χωρις να απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα οφείλω να σου πώ πως ενοχλουμαι πολυ απο το επιθετικο σου υφος.
    δικαιωμα σου να μιλας οπως θελεις απλα ταπεινη μου γνωμη χαλαρωσε λιγο τον τονο σου γιατι αισθανομαι πως σε καθε σου ποστ εισαι ιδιαιτερα αρνητικος. η θετική και η αισιοδοξη ματια παντα βοηθαει!
    κατα τα αλλα περι του θεματος πρεπει να ομολογησω οτι αν και οχι συχνη επισκεπτρια της σελιδας λογω χρονου και υποχρεωσεων με βοηθαει πολυ στις μαυρες μου στιγμες και στον αγωνα μου κατα της παχυσαρκιας
    και οπως προανεφερε και η αγαπητη νεφελη ο καθε ενας απο εμας ξερει πολυ καλα τους λογους που το επισκεπτεται .
    ολοι νοήμων ανθρωποι ειμαστε και εμεις θα κρινουμε τι μας κανει απο ολα αυτα η' οχι.
    συγχωρηστε με για την ελλειψη τονων και κεφαλαιων.
    με ειλικρινη εκτιμηση

  4. #19
    alex1970
    Σ''ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Οφείλω να σου πώ ότι το κομμάτι με τους εμετούς που εξηγείς στη πρώτη παράγραφο το καταλαβαίνω λογικά παρά συναισθηματικά. Πιάνω τον ευατό μου να "τσινάει", άσε που σε είπα "ξερόλα γιατρέ" (εννοείται ότι δεν έχω κάτι μαζί σου), οπότε αυτό σίγουρα για μένα σημαίνει ότι δεν θέλω να "συνειδητοποιήσω" συναισθηματικά τι μου λες. Εγώ όλες τις αλλαγές τότε τις κάνω. Τέλος πάντων θα το αφήσω να δουλεύει. Εκτυπώσα και ξαναδιαβάζω αυτά που μου γράφεις οποτε.....

    Υποψιάζομαι ότι μάλλον δε με βολεύει να "αφήσω" το καυμενο το θύμα μου το οποίο "αναγκάζεται" να κάνει εμετούς και να αναλάβω την ευθύνη σαν ενήλικας!

    Οσα μου γράφεις στη δεύτερη παράγραφο μου είναι γνωστά. Αλλες φορές τα πετυχαίνω και άλλες όχι.

    Nadine συμφωνω απολύτα μαζί σου σε όσα έγραψες.

    Τέλος Κλεάνθη τώρα κατάλαβα ότι με ειρωνευόσουν στο μηνυμα σου, αλλα δυστυχώς ο υπολογιστής δεν έχει φωνή για να το καταλάβω. Το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι να διαβάσεις πολυ καλά όσα σου γράφει η EVI7, μια που συμφωνώ και γω μαζί της απόλυτα για το ύφος σου.
    Για ποιο λόγο τόσος θυμός και επίκριση σε αγνώστους ανθρώπους; Δεν έχεις να μοιράσεις τίποτα,άσε που δεν έχεις και παρελθόν μαζί τους για να σου έχουν προκαλέσει τόσο θυμό. Τέλος πάντων ένα απλό σχόλιο κάνω, αμα δε σου κάνει μη του δώσεις καθόλου σημασία.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    alex
    αν εσυ εισαι γιατρος, εγω ειμαι μπαλαρινα στα μπολσοι.
    ασχετο κι ακαιρο αλλα θα εσκαγα...
    δεν μας ενδιαφερει τι εισαι αλλα μη γινεσαι προκλητικος...
    αν επιμενεις να κανεις τον γιατρο, μελετησε λιγο νεοελληνικη γραμματικη, θα εισαι πιο πειστικος..

    στα υπολοιπα
    δεν θα μπω στην ουσια της συζητησης για πολλους και διαφορους λογους.
    επιγραμματικα αναφερω μονο οτι συμφωνω απολυτα με την ζαιρα, ειδικα στις θεσεις της περι του ποτε και για τι πραγμα ειναι ετοιμος ο καθενας μας...
    ειναι και δικη μου αποψη και συνοψιζεται απο μια γνωστη ρηση(των γραφων νομιζω)"ζητειται και δοθεισεται"
    που σημαινει οτι για να δωθει κατι πρεπει πρωτα να το ζητησεις, η ακομα οτι θα δοθει οταν το ζητησεις....οι πληροφοριες πλεον,ειναι παντου, καλες και κακες...οτι ψαχνει καποιος δεν υπαρχει περιπτωση να μη το βρει η να του το κρυψεις..

    οσο για το ανοιχτο η κλειστο φορουμ, εγω ψηφιζω ανοιχτο.
    γι αυτους που θελουν κλειστο εχω να μονο επιχειρημα...
    δεν υφισταται κλειστο ενα τετοιου ειδους φορουμ που κι η εγγραφη ακομα ειναι απλουστατη κι ανωνυμη κι επιτρεπεται στους παντες! ποια η διαφορα του να μπεις με ενα κλικ η με 3 κλικ αφου θα μπεις χωρις κανενα προβλημα?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    2sweet2b4go10 ,προφανώς είσαι μπαλαρίνα στα μπολσόϊ,
    γιατί ο alex1970 είναι όντως γιατρός και δε νομίζω ότι το προβάλλει από διάθεση επίδειξης.
    Για μένα είναι πολύ σημαντική και η δική του παρουσία εδώ μέσα
    και κατά καιρούς έχει βοηθήσει αρκετούς με τις γνώσεις του.
    (Αν θέλεις να πειστείς κάνε τον κόπο να δεις και την ιστοσελίδα του)
    Όπως και να'χει είναι ένας άνθρωπος που δικαιούται να έχει την άποψη του,
    επιπρόσθετα και ως πρώην παχύσαρκος,που έχασε μόνος του 50 κιλά!
    Δε νομίζω ότι μας εξυπηρετεί κάπου η επίθεση και η υποτίμηση με σχόλια του τύπου
    "αν επιμενεις να κανεις τον γιατρο, μελετησε λιγο νεοελληνικη γραμματικη, θα εισαι πιο πειστικος.."
    Σημασία έχει η συμμετοχή,η ουσία,η διάθεση,η πρόθεση,η αλήθεια και η άποψη του καθενός μας...
    Δε σου επιτείθεμαι,δεν είναι το στυλ μου,απλά ένιωσα την ανάγκη να θίξω κάτι που θεώρησα σκληρό και άδικο...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by NADINE
    2sweet2b4go10 ,προφανώς είσαι μπαλαρίνα στα μπολσόϊ,
    γιατί ο alex1970 είναι όντως γιατρός και δε νομίζω ότι το προβάλλει από διάθεση επίδειξης.
    Για μένα είναι πολύ σημαντική και η δική του παρουσία εδώ μέσα
    και κατά καιρούς έχει βοηθήσει αρκετούς με τις γνώσεις του.
    (Αν θέλεις να πειστείς κάνε τον κόπο να δεις και την ιστοσελίδα του)
    Όπως και να'χει είναι ένας άνθρωπος που δικαιούται να έχει την άποψη του,
    επιπρόσθετα και ως πρώην παχύσαρκος,που έχασε μόνος του 50 κιλά!
    Δε νομίζω ότι μας εξυπηρετεί κάπου η επίθεση και η υποτίμηση με σχόλια του τύπου
    "αν επιμενεις να κανεις τον γιατρο, μελετησε λιγο νεοελληνικη γραμματικη, θα εισαι πιο πειστικος.."
    Σημασία έχει η συμμετοχή,η ουσία,η διάθεση,η πρόθεση,η αλήθεια και η άποψη του καθενός μας...
    Δε σου επιτείθεμαι,δεν είναι το στυλ μου,απλά ένιωσα την ανάγκη να θίξω κάτι που θεώρησα σκληρό και άδικο...
    την ιστοσελιδα την εχω δει και δεν βλεπω να προκυπτει απο πουθενα οτι ειναι γιατρος, ουτε να αναφερεται το ονομα η ειδικοτητα και οι σπουδες του.
    θα μπορουσε απλα να ενδιαφερεται για διατροφη και να εχει μια τετοια σελιδα.
    το θεμα των 50 κιλων απο εσενα το διαβαζω πρωτη φορα, δεν ειδα καπου να το λεει, αντιθετα διαβασα να λεει καπου οτι δεν πασχει απο ΔΤΠ.......
    οποιος εχασε 50 κιλα, θεωρω οτι ειναι στο προβλημα ασχετως αν ολοι ευχομαστε να ειναι μονιμη η απωλεια του.
    ο λογος του σχολιου μου, βεβαια εκτος απο το οτι το πιστευω, ειναι οτι θεωρω απαραδεκτες καποιες προσεγγισεις του στο θεμα, οπωσδηποτε αντιεπιστημονικες, και μεχρι τωρα που μου το ειπες, τον θεωρουσα και ασχετο με το ιδιο το προβλημα...
    αν το ηξερα θα τον θεωρουσα τουλαχιστον παθοντα...
    στα υπολοιπα εμμενω...

    και ΟΧΙ δεν εχει σημασια μονο το οτι καποιος εκφραζει την αποψη του...οταν την εκφραζει υπο την ιδιοτητα του γιατρου ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, εχουν αλλη βαρυτητα κι επιρροη "οι αποψεις" του, για να μη θιξω το γεγονος οτι ειναι απολυτως ΠΑΡΑΝΟΜΟ.αντιποιηση ιατρικης ιδιοτητας λεγεται νομιζω το αδικημα, αν ενδιαφερεσαι...
    αν επιμενει λοιπον ο γιατρος η "γιατρος" να συστηθει με ονοματεπωνυμο και ειδικοτητα οπως οφειλει να κανει κι οπως κανουν ολοι οι γιατροι σε δημοσιους διαλογους, διαφορετικα να διαψευσει μονος του την παπαρια περι ιατρικης ιδιοτητας πριν το χοντρυνω κι αλλο!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by alex1970
    τον αν είμαι γιατρός ή οχι υπάρχουν αποδείξεις .και φυσικά δεν ενδιαφέρομαι για τα λεγόμενα σου έτσι στην ψυχρά .δεν είμαι εδώ για να πάρω πελάτες. Όπως λέω και εγώ try the next door buda.
    Το φόρουμ φυσικά και πρέπει να μείνει ανοικτό σε καμία περίπτωση να μην γίνει κλειστό.
    εγω ξερω βιολογια , φυσικη και χημεια γραμματικη δεν ξερω ειναι πραγματικοτητα .
    τωρα που το λεμε απο 125 στα 76 πανω κατω τοσα κιλα ,αλλα δεν τα εχασα σωστα!!! με αποτελεσμα να τα πληρωνω τωρα!!!
    θα με ενδιεφεραν αυτες οι αποδειξεις λοιπον...
    ακουω..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by alex1970
    Όταν η ιστοσελίδα μου σου λέει χωρίς λεφτά το πώς θα αδυνατήσεις ,αυτό δεν σε ενδιαφέρει; Τι να πω; ʼλλες ιστοσελίδες δίνουν σαν δώρο το δείκτη μάζας σώματος που σε τελική ανάλυση είναι μια εξίσωση ρε παιδιά .
    Τώρα όσο αναφορά την ιστοσελίδα και εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος ,μιας που πιστεύω ότι δεν προσφέρω κάτι ,απλά μεταφέρω αυτά που έχω διαβάσει. Βάλτε συγκεκριμένες ερωτήσεις.
    αλλα λογια ν αγαπιομαστε...
    εγω δεν εκρινα την ιστοσελιδα σου σαν ενδιαφερουσα η αδιαφορη..
    σχολιαζω τον επαναλαμβανομενο ισχυρισμο σου οτι εισαι γιατρος....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by alex1970
    sweet δεν εχει σημασια να φτασουμε στο σημειο το ποιος ειμαι
    δεν μα αρεσει να μην μου λενε πραγματα οταν ξερουν το ποιος ειμαι.
    λοιπον εχω τελιωσει ιατρικη στο πανεπιστημιο του szeged (ουγγαρια) σεγκεντ gyorgy albert ornostudomanyi egyetem . στην ιδια πολη εκανα ειδικοτητα ενδοκρινολογια.
    τελειωσα το ειδικος εφαρμογων διαιτητικης και κανω μεταπτυχιακο στη λαρισα διατροφη και περιβαλλον .
    δηλαδη τωρα αλλαξε κατι?
    στην λαρισα σε ποιο ιδρυμα κανεις αυτο το μεταπτυχιακο.....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    ολες αυτες οι θεσεις που αναφερεις αφορουν διαιτολογους και τα ελληνικα σου αφορουν αγραμματους.....

    μην ξαναναφερεις σχεση σου με την ιατρικη αν δε θες να εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by alex1970
    δεν σπουδασα σε ελληνικο πανεπιστημιο και πανω απο δεκα χρονια μιλουσα ειτε αγγλικα ειτε ουγγρικα .στο λεω απο ελληνικη γραμματικη δεν παω καλα. τοσο κακο ειναι;
    το θεμα ειναι το αν σπουδασες και τι και οχι το που...

    δεν υπαρχει τετοιο μεταπτυχιακο στο πανεπιστημιο θεσσαλιας,εκτος αυτου εχει καποια μεταπτυχιακα που αφορουν και αποφοιτους τεχνολογικων σχολων, οχι αποφοιτους ιατρικης..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by alex1970
    Είναι το μεγάλο κακό να σου λέω ότι τίποτα δεν μπορεί να σε βοηθήσει άμα εσύ η ιδία δεν πάρεις την απόφαση;
    Μιλώ για απώλεια βάρους όχι ΔΤΠ .ΔΤΠ είναι πρωταρχικό μέλημα ψυχολόγου ,μετά μπορεί να παρέμβει κάποιος άλλος .
    το μεγαλο κακο ειναι να λες οτι εισαι γιατρος ενω δεν εισαι.
    αυτο ειναι το μεγαλο κακο που κανεις.
    και παρανομο κακο...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Το πρόγραμμα έχει στόχο να εκπαιδεύσει αποφοίτους σχολών επιστημών υγείας (Ιατρικές σχολές, Κτηνιατρική, αποφοίτους Σχολών Επιστημών Υγείας, Τεχνολογικής Εκπαίδευσης Βιολόγους, Γεωπόνους, Χημικούς κ.λ.π.) σε θέματα περιβαλλοντικής υγιεινής με θεωρητικό και πρακτικό περιεχόμενο. Ιδιαίτερη σημασία θα δοθεί στην πρακτική εξάσκηση και στην σε βάθος γνώση των θεμάτων, ώστε να εκπαιδευτούν ικανά στελέχη με αντικείμενο την περιβαλλοντική υγιεινή που να μπορούν να στελεχώσουν δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς με συναφή αντικείμενα (μεγάλες μονάδες παραγωγής τροφίμων, Εταιρίες Ύδρευσης, Εργαστήρια Δημόσιας Υγείας, Διευθύνσεις Υγείας Νομαρχιακών Αυτοδιοικήσεων κ.λ.π.)

    ξερεις τι σημαινει αποφοίτους Σχολών Επιστημών Υγείας ελπιζω.....απο νοσοκομες και τραυματιοφορεις μεχρι διατροφολογους.....ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝ ΑΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ...ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΠΟΣΤΑΡΩ ΚΙ ΕΓΩ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΥΤΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ

    ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΩ ΣΑΝ ΑΠΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΟΤΑΝ ΣΥΣΤΗΝΕΣΑΙ ΨΕΥΔΩΣ ΚΑΙ ΑΝΩΝΥΜΑ ΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ.
    ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΠΡΟΒΑΛΛΕΙΣ ΙΑΤΡΙΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΑΝ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ,ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΩΣ!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by alex1970
    εδω δεν εμφανιζομαι επωνυμα στην ιστοσελιδα μου ομως ναι.
    λεγομαι αλεξανρος μουτζης αλλα αυτο εχει τοσο πολυ σημασια. τι αλλο να σου πω οτι οικογενιακος ειμαστε γιατροι ή κτηνιατροι και ο ξαδερφος μου ειναι στο πανεπιστημιο θεσσαλονικης στο τμημα διατροφης (ΑΤΕΙ ), σαν λεκτορας .ελεος πια
    να πουμε καμια κουβεντα στον ανθρωπο θελουμε οχι να παντρευτουμε ;)
    μου φαινεται οτι το εχουμε ξεφτυλισει εντελος
    ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΕ ΜΟΥ?ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΛΗΡΟΔΟΤΕΙΤΑΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ?
    ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΣΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ?ΤΙ ΜΕ ΝΙΑΖΕΙ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΚΑΙ Η ΘΕΙΑ ΣΟΥ?

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •