Για τον NikosD - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 107
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by alex1970
    sweet σε ρωταω και δεν απαντας!!
    σου δινω εκατο πληροφορειες και εισαι κολλημενη.
    απο εκει και περα τι να σου πω!
    σου λεω το βιογραφικο μου σου λεω ,το τι κανω ,που μπορεις να με βρεις .
    αντε να το παμε αλλιως τι ειναι αυτο που σε πειραξε? μην πεις το γιατρος γιατι σε λιγο θα σκαναρω το πτυχιο ετσι που παμε
    Τι με ρωτας?
    σε ποιον ιατρικο συλλογο ανηκεις αλεξ και με τι ειδικοτητα?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Θα σου το στειλω σε πμ

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by EVI7
    αγαπητε κλεανθη επειδή έχω διαβασει αρκετες φορες δικες σου απαντησεις και αναφορεσ και χωρις να απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα οφείλω να σου πώ πως ενοχλουμαι πολυ απο το επιθετικο σου υφος.
    δικαιωμα σου να μιλας οπως θελεις απλα ταπεινη μου γνωμη χαλαρωσε λιγο τον τονο σου γιατι αισθανομαι πως σε καθε σου ποστ εισαι ιδιαιτερα αρνητικος. η θετική και η αισιοδοξη ματια παντα βοηθαει!
    κατα τα αλλα περι του θεματος πρεπει να ομολογησω οτι αν και οχι συχνη επισκεπτρια της σελιδας λογω χρονου και υποχρεωσεων με βοηθαει πολυ στις μαυρες μου στιγμες και στον αγωνα μου κατα της παχυσαρκιας
    και οπως προανεφερε και η αγαπητη νεφελη ο καθε ενας απο εμας ξερει πολυ καλα τους λογους που το επισκεπτεται .
    ολοι νοήμων ανθρωποι ειμαστε και εμεις θα κρινουμε τι μας κανει απο ολα αυτα η' οχι.
    συγχωρηστε με για την ελλειψη τονων και κεφαλαιων.
    με ειλικρινη εκτιμηση
    ΕVI7 γεια σου.Ειλικρινά απορώ πότε έγινα επιθετικός και πως μπορείς να καταλάβεις το ύφος μου από τον γραπτό μου λόγο.Αν έβλεπες τη γλώσσα του σώματος μου τη στιγμή που γράφω, μάλλον δε θα με παρεξηγούσες.

    Επίσης νομίζω ότι δεν έχω προσβάλλει ή υποτιμήσει κάποιον με τη συμπεριφορά μου και ως εκ τούτου θεωρώ περιττό και κουραστικό για όλους μας να πω τ'αυτονόητα. :)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Originally posted by zaira
    Τέλος Κλεάνθη τώρα κατάλαβα ότι με ειρωνευόσουν στο μηνυμα σου, αλλα δυστυχώς ο υπολογιστής δεν έχει φωνή για να το καταλάβω. Το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι να διαβάσεις πολυ καλά όσα σου γράφει η EVI7, μια που συμφωνώ και γω μαζί της απόλυτα για το ύφος σου.
    Για ποιο λόγο τόσος θυμός και επίκριση σε αγνώστους ανθρώπους; Δεν έχεις να μοιράσεις τίποτα,άσε που δεν έχεις και παρελθόν μαζί τους για να σου έχουν προκαλέσει τόσο θυμό. Τέλος πάντων ένα απλό σχόλιο κάνω, αμα δε σου κάνει μη του δώσεις καθόλου σημασία.
    Βρε κούκλα μου πως συμπεραίνεις ότι σε επικρίνω ή ότι είμαι θυμωμένος;Δεν αναφέρθηκα προσβλητικά σε κανέναν. :)Τελικά, πρέπει να με ηχογραφώ. :) λαλαλαλαλλααααααααααααααα α...


    ΥΓ:Τελικά το θέμα εδώ είναι :

    α) Προβλήματα του φόρουμ που μπορεί να διαχειριστεί ο ΝικοςD ;
    β) Ειρωνίες - επικρίσεις μεταξύ μελών ;
    γ) Η επαγγελματική ιδιότητα του ʼλεξ;

    Ας διαλέξουμε ένα για να έχει μια συνοχή η κουβέντα μας και μια αλληλουχία οι απαντήσεις.

    Μερσί.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    43
    κλεανθη γεια σου
    απο οσα ποστ σου εχω διαβασει αντιλαμβανομαι πως εισαι αρνητικος αν οχι επιθετικος
    σιγουρα δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω τη σταση του σωματος σου απλα αυτο συμπερανα απο τα λεγομενα σου.
    δεν σε γνωριζω και ηταν μονο μια διαπιστωση με πραγματικα φιλικο ενδιαφερον
    ουτως η αλλως ολοι εδω ειμαστε για να καλυψει ο καθενας δικα του κενα
    φιλικα

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Θα σου απαντήσω με προσωπικό μήνυμα u2u για να μην κάνω κατάχρηση του χώρου που πρέπει να είναι για το θέμα που λέει ο τίτλος.

    Μερσί.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    sweet ο alex ειναι οντως γιατρος και παρα πολυ υπομονετικος σαν ανθρωπος θα ελεγα..το οτι τον απειλησες και γενικα ο τροπος σου και ολα οσα ειπες ηταν απαραδεκτα..τι να πω.. κι ο αλεξ κακως ασχοληθηκε..μπορει να μην ξερει γραμματικη οπως εσυ αλλα εχει τροπους σε αντιθεση με σενα..κι απορω γιατι δηλωνεις γλυκοξινο μελος..ξινοξινο η πικροχολο μελος θα ηταν οτι πρεπει για να καταλαβουμε περι τινος προκειται..αλεξ μην ασχολεισαι εσυ ξερεις ποιος εισαι,τι εχεις κανει,και κυριως τι προσπαθεις να κανεις..κανονικα σου οφειλει μια συγγνωμη που σε αμφισβητουσε διαρκως και αναγκαστηκες να στειλεις το πτυχιο..αλλα τι να πεις..καθενας με την συνειδηση του..παντως για μας οι συμβουλες σου ειναι πολυτιμες..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω την ιδιότητα του alex1970, είμαι περίεργη να μάθω για ποιο λόγο επέλεξε να παρουσιάσει τη δουλειά του, η οποία, απ'ό,τι βλέπω περιλαμβάνει κυρίως συμβουλές για αδυνάτισμα, σε ένα site για Διαταραχές Πρόσληψης Τροφής. Χωρίς να θέλω να κρίνω το αν είναι καλή δουλειά ή όχι, μου κάνει εντύπωση για ποιο λόγο δεν προτίμησε να την παρουσιάσει, για παράδειγμα, σε κάποιο site για fitness, διατροφή κτλ.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    hopa σε καταλαβαινω.

    εγω απο την μερια μου αισθανομαι την αναγκη να ξεκαθαρισω την θεση μου.
    δυστυχως για οσους εχουν αυτη την αποψη ,δεν αισθανομαι την αναγκη να ζητησω συγνωμη και ο λογος ειναι οτι η αιτια που με οδηγησε να φερθω τοσο σκληρα στον αλεξ, παραμενει και δεν του την εξηγησα κιολας στον ανθρωπο που επιμονα με ρωτουσε...

    να πω πρωτα καθαρα, οτι προσωπικα πειστηκα απολυτα οτι ο αλεξ εχει αποφοιτησει απο το ουγγρικο ιδρυμα το οποιο μας ανεφερε (με την ιδιοτητα του γιατρου εννοειται)

    η αιτια λοιπον του ολου θεματος που δημιουργησα ηταν οτι ειχα φρικαρει με την περιπτωση του αλεξ, σε συνδυσμο παντα με την ιδιοτητα του γιατρου και μαλιστα του γιατρου που εχει εντρυφησει στις διατροφικες διαταραχες. αυτο σε συνδυασμο με τα τοσο ασχημα ελληνικα του αλεξ, που δεν δικαιολογουνται για ελληνα επιστημονα των ανθρωπιστικων επιστημων κι αυτο ΟΧΙ γιατι δεν ειναι τοσο καλα οσο τα δικα μου χοπα, αλλα γιατι προσωπικα θεωρω ανεπιτρεπτο για ελληνα επιστημονα που τελειωσε ελληνικο δημοτικο και γυμνασιο να ξερει κακα ελληνικα. διοτι ελληνικα μαθαινουμε στο σχολειο, οχι στο πανεπιστημιο...οποτε τα 10 χρονια στην ξενητια δεν λενε τπτ επ αυτου...
    μου προκαλει αυτοματως τον συνειρμο οτι αν δεν εμαθε 12 χρονια τα ελληνικα που ξερει οποιοσδηποτε αποφοιτος λυκειου, δεν ειναι ικανος για ανωτατη παιδεια, εφοσον δεν καταφερε ουτε την βασικη να αφομοιωσει...πολλω δε μαλλον οταν η γλωσσα και η επικοινωνια, ειναι εργαλειο της δουλειας του για να φτασει κοντα στον ανθρωπο.
    παρτε το οπως θελετε αλλα εγω δεν εμπιστευομαι εναν ανθρωπο που δεν καταφερε να μαθει καλα ελληνικα , οτι καταφερε να μαθει κατι παραπανω και το θεωρω και διασυρμο για τον επιστημονικο κλαδο γενικως(η ρατσιστρια)...

    προβλημα μου θα πειτε....
    και θα συμφωνησω.

    το θεμα μου οστοσο δεν ειναι καν τα φτωχα ελληνικα του αλεξ παρολα αυτα που ειπα. τα ελληνικα ηταν απλα μια σοβαρη ενδειξη για μενα οτι αυτος ο ανθρωπος μας εξαπατα για αγνωστους βεβαια λογους....
    η πραγματικη μου εκπληξη και δυσαρεσκεια με τον αλεξ ηταν οι αποψεις του...καποιες απο αυτες, που ηταν ομως οι ουσιαστικες!οχι οι πληροφοριες περι καυσεων θερμιδων κλπ, ολααυτα μια χαρα ειναι και τα ξεουμε οι περισσοτεροι κι οσοι δεν τα ξερουν πολυ χρησιμο ειναι να τα μαθουν.

    αλλα η αποψη του, που περιληπτικα συνοψιζεται στο "το προβλημα της παχυσαρκιας υπαρχει επειδη δεν κλεινετε το στομα σας, κλειστε το ΤΩΡΑ, μια αποφαση ειναι ολο το θεμα και δεν την παιρνετε"που την εχει εκφρασει με διαφορους τροπους, μου φανηκε τοσο απαιδευτη...τοσο ασχετη με γνωση του προβληματος, τοσο ερασιτεχνικη, τοσο αχρηστη σαν παραινεση η σαν συμβουλη η σαν διαπιστωση, τοσο μακρια απο οτιβ θα μπορουσε να πει καποιος με εκπαιδευση στις ΔΤΠ που δεν το χωρουσε το μυαλο μου οτι αυτο το ατομο ηταν γιατρος και μαλιστα ασχολουνταν με τις ΔΤΠ...
    δηλαδη...ουτε μωρο-παιδι δεν θα το ελεγε αυτο, και το υποστηριζει ενας γιατρος με τοσα χρονια ειδικων σπουδων στο θεμα?
    σε λιγο θα ανακαλυψει και την αμερικη!
    πιστευει ακομα κανενας ΑΣΧΕΤΟΣ, ΚΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΡΟΣ οτι ενας παχυσαρκος δεν αδυνατιζει γιατι δεν του περασε απ το μυαλο να σταματησει το φαι????
    ειναι ποτε δυνατον???
    ειναι ακριβως σαν να λεει ενας οφθαλμιατρος σε εναν τυφλο" για συγκεντρωσου σε παρακαλω , ασε τα χαζα και ΔΕΣ!!!!!"
    ακριβως το ιδιο ειναι...
    πιο αντιεπιστημονικη-επιφανειακη και ανουσια αποψη δεν εχω ακουσει να εκφραζει κανεις ειδικος για τις ΔΤΠ.
    κι εκτος απο νευρα ενοιωσα και τεραστια απογοητευση.αν οι γιατροι αντιμετωπιζουν το προβλημα αυτο με τοση αναισθησια και ασχετοσυνη, ποια ειναι η ελπιδα των πασχοντων????οι χαρτοριχτρες?

    ευχαριστουμε βρε αλεξ!πως δεν το σκεφτηκαμε μεχρι τωρα!!!!!!!!!!!!!!!
    (ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ, ΤΙ ΚΟΙΤΑΤΕ)

    Ααααυτα απο μενα.θεωρω οτι εξηγηθηκα επαρκως.
    οποιος καταλαβε-καταλαβε
    οφειλω να συγχαρω παντως τον αλεξ για την υπομονη την του και την αγαθη του(με την εννοια της καλωσυνης) αντιμετωπιση μου.:)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Δεν εχω κατι να απαντησω σ'αυτα που λες τωρα..σεβαστα ολα..εγω με το τροπο σου διαφωνησα πως και με εκφρασεις του στυλ ''απαντησε τωρα πριν το χοντρυνω κι αλλο'' κτλ..παντως ο ιδιος του εχασε πολλα κιλα..και δεν ξερω αν τον εχεις παρακολουθησει γενικα μεσ'το φορουμ..συνηθως δεν μιλα ετσι ,μιλα επιστημονικα,εμψυχωνει εψηγει πιθανες παγιδες και ειναι παντα θετικος προς τους αλλους και οτι δεν ψαχνει για πελατες ειναι καρατσεκαρισμενο..οτι κανει το κανει με καλη προθεση με σκοπο να βοηθησει,και προσφερει τις γνωσεις του αφιλοκερδως (που εφαγε τα ματια του τοσα χρονια να διαβαζει)και δεν εχει το στυλ του ξερολα η του γιατρου του απολυτου..ισως τον παρεξηγησες ισως και οχι ...τι να πω..απλα επειδη τον εχω δει ν προσπαθει πολυ και με καλο τροπο να περασει τα σωστα μηνυματα ,το θεωρησα αδικο ολο αυτο..αυτα..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Originally posted by alex1970
    Αυτό που πειράζει τρομερά με τα λεγόμενα μου στη Sweet είναι ότι εγώ ρίχνω την ευθύνη πρώτα στον παθόντα τόσο στο ότι ο ίδιος ευθύνεται στο ότι έγινε ανορεκτικος ?βουλημικος ?παχύσαρκος ,αλλά και ότι ο ίδιος θα πρέπει να αποφασίσει ότι ήρθε η στιγμή να αλλάξει αυτή η κατάσταση.
    Originally posted by alex1970
    Για απάντησε μου λοιπόν γιατί δεν αδυνατίζει ένας παχύσαρκος ; Δεν σου λέω κόψε το φαί ,αλλά άλλαξε διατροφικές συνήθειες .Τελικά μου φαίνεται ότι εσύ ψάχνεις για το μαγικό φάρμακο , χάπι !!
    Και για να σε στενοχωρήσω ακόμα πιο πολύ θα σου πω ότι ακόμα και ο μεταβολισμός ενός παχύσαρκου δεν μειώνεται ή δεν διαφοροποιείται τόσο πολύ σε σχέση με το μεταβολισμό ενός ατομου που βρίσκεται σε φυσιολογικά όρια ,άρα περιθώρια πάντα υπάρχουν. Το τι τρώμε (ποιότητα διατροφής ) και η ποσότητα είναι αυτά που δημιουργούν το πρόβλημα .
    Originally posted by alex1970
    Αυτό που δεν σας άρεσε είναι ότι μετέφερα την ευθύνη σε σας (θέμα παχυσαρκίας).
    Δεν πειράζει ρίξτε το στην οικογένεια ,σε σχέσεις ,στον καιρό και τα άστρα.
    alex1970
    Θα συμφωνήσω με την sweet ότι αυτά που γράφεις είναι βλακείες και ελπίζω να μην τα διαβάσουν άτομα με διατροφικές διαταραχές και τα πάρουν στα σοβαρά. Δεν αμφιβάλλω για τις σπουδές σου και την ειδίκευσή σου, αλλά μάλλον εκεί που σπούδασες δε σου τα μάθανε καλά. Ζούμε στον 21ο αιώνα και πλέον είναι τουλάχιστον γελοίο να λες ότι ο "χοντρός" φταίει που παχαίνει γιατί δεν μπορεί να το "ράψει" ή ότι ο ανορεκτικός φταίει που κινδυνεύει να πεθάνει γιατί δεν τρώει. Δεν προσπαθώ να αποποιηθώ των ευθυνών μου που ανέπτυξα μια διατροφική διαταραχή, αλλά μετά από σχεδόν 2 χρόνια θεραπείας θεωρώ ότι έχω το δικαίωμα να διαφωνήσω μαζί σου.

    Επίσης, δεν απαντάς στην ερώτησή μου. Για ποιο λόγο, αν θες να δώσεις πληροφορίες σε άτομα που θέλουν να αδυνατίσουν, δεν πας σε ένα φόρουμ για αδυνάτισμα; Τόσα υπάρχουν στο ελληνικό διαδίκτυο, αν θες μπορώ να σου δώσω διευθύνσεις. Εδώ είναι site Διαταραχών Πρόσληψης Τροφής. Παραδέχτηκες κι εσύ ο ίδιος ότι δεν έχεις ειδίκευση στις διαταραχές αυτές. Οπότε τι ακριβώς κάνεις;

    Περιμένω επίσης τον NikosD να απαντήσει στις προηγούμενες ερωτήσεις μου. (αυτές που του έθεσα στα προηγούμενα posts μου)

  12. #42
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki beach...
    Posts
    69
    Δεν μπορώ να καταλάβω που αποσκοπούν όλα αυτά? Όλοι αυτοί οι διάλογοι.. εμείς καταβάλλουμε τη προσπάθεια μας όπου στη διάρκεια αυτής ενημερωνόμαστε και λαμβάνουμε κάθε χρήσιμη συμβουλή όπου υποστηρίζουμε ότι θα μας ωφελήσει αποτελεσματικά. Είμαστε επιφυλακτικοί με τους ψυχολόγους που διαλέγουμε στην καθημερινότητα μας για να επωφεληθούμε πλήρως και διατίθενται πολύ περισσότεροι προσωπικοί λόγοι για να είμαστε επιφυλακτικοί στο δίκτυο. Με αυτό θέλω να πω πως από τη στιγμή που υπάρχει ελευθερία λόγου εντός του φόρουμ εμείς επιλέγουμε το τι θα αφομοιώσουμε και ας λέει ο ʼλεξ ό,τι θέλει και ο κάθε ʼλεξ. Που ωστόσο, κατά τη γνώμη μου δεν λέει τίποτα παράλογο στα κουότ που σημειώσατε παραπάνω. Υπάρχουν εξωτερικοί παράγοντες οι οποίοι παίζουν καθοριστικό ρόλο στην εμφάνιση ΔΠΤ αλλά εμείς είμαστε υπεύθυνοι για το πως θα τις χειριστούμε.
    ʼλεξ, έχεις δίκιο για αυτά που αναφέρεις αλλά δεν είναι εύκολο πρέπει να έχεις υπομονή γιατί η έξοδος από κάποια μορφή ΔΠΤ δεν είναι εύκολη, χρειάζεται επένδυση χρόνου και υπομονή από το ίδιο το άτομο και από το περιβάλλον του. Σαφώς και κατανοώ ότι δεν μπορείς σαν ένα άτομο που έχει τη διάθεση να βοηθήσει να αναφέρεις ειδικές συμβουλές γιατί γνωρίζεις σαν ειδικός ότι το κάθε άτομο είναι διαφορετικό και μοναδικό.

    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Μα το θέμα είναι ότι εδώ δεν υπάρχουν προτροπές ειδικού. Τι θεωρείς εσύ ως προτροπή για να αντιμετωπίσει κάποιος το πρόβλημα του βάρους του; Το "ράψε το στόμα σου"; Τα άτομα με διατροφικές διαταραχές χαρακτηρίζονται από μεγάλη ανασφάλεια και έλλειψη αυτοεκτίμησης. Για ποιο λόγο κάποιος να μειώσει ακόμα περισσότερο την αυτοεκτίμησή τους με το να τους κάνει να νιώθουν ότι δεν είναι αρκετά πειθαρχημένοι και δυνατοί ώστε να τηρήσουν μια δίαιτα;

    Και για να κλείσω το θέμα εδώ, επαναλαμβάνω ότι, όπως ανέφεραν και άλλα μέλη πιο πάνω, συμφωνώ απόλυτα πως η τελική επιλογή του καθενός είναι δικό του θέμα. Αλλά επειδή στην Ελλάδα υπάρχει τεράστια έλλειψη ενημέρωσης και τεράστια παραπληροφόρηση σχετικά με τις διατροφικές διαταραχές, είναι στο χέρι μας να ζητήσουμε την αντιμετώπιση που μας αξίζει. Δεν υπάρχει λόγος να μας πιάνουν κορόιδα διαιτολόγοι και διατροφολόγοι που θέλουν να κερδοσκοπήσουν εις βάρος μας, οδηγώντας μας από τη μία δίαιτα στην άλλη και κάνοντάς μας να νιώθουμε άχρηστοι που δεν μπορούμε να την τηρήσουμε.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    χαιρομαι που με την απαντηση του ο αλεξ, επιβεβαιωνει τα λεγομενα μου.
    ετσι γλυτωνω απο την επιφυλαξη μου μηπως εχω κανει λαθος στην αποψη μου για την γνωση του πανω στο θεμα της παχυσαρκιας η οποιασδηποτε αλλης διαταραχης π.τ.
    και απο τις ενοχες για το ξεχεσιμο που του επεφυλαξα.....

    συμφωνω απολυτα με την smoke ,δεν βλεπω τον λογο να επαναληφθω.
    στον αλεξ δεν θα απαντησω, οχι γιατι τον γραφω, μιας και σαν ανθρωπος απο το ελαχιστο που εχω κατγαλαβει γι αυτον, μου ειναι πολυ συμπαθης. απλα γιατι ειναι τελειως εξω απο την γνωση για την αντιμετωπιση της παχυσαρκιας, εξαιρωντας τις γνωσεις που αφορουν τροφες και μεταβολισμο, που θεωρω οτι τις κατεχει, οπως και καθε διατροφολογος, αλλα οπως ξερουμε ολοι οσοι γνωριζουμε περι τινος προκειται, οι γνωσεις διατροφης (που εγω τουλαχιστον εχω σε επαρκεια και πολλοι αλλοι που ξερω) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ.και η μεγαλη πλειοψηφια των υπερβαρων που ειμαστε εδω, ειμαστε η ζωντανη αποδειξη οτι δεν αρκουν...

    οσο για την "προτροπη" που θεωρει οτι καποιους βοηθαει με αυτην, ειναι τουλαχιστον αστεια..
    το θεμα δεν ειναι οτι ΑΝ την ακολουθουσαν ολοι θα αδυνατιζαν φτωχε μου αλεξ...το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ την ακολουθουν ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΘΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΛΕΣ...
    εκει ειναι ολο το προβλημα κι εσυ εντελως ανενημερωτος για να βοηθησεις στην λυση του...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Νομίζω ότι όσα προηγήθηκαν είναι μια μεγάλη παρεξήγηση,
    αποδιδόμενη και στην ελλειπτική χρήση του λόγου(alex) και στο προσωπικό ταπεραμέντο(sweet)...
    Αν όλα αυτά αντί να τα ποστάρουμε τα αναπτύσσαμε σε μια διαπροσωπική κουβέντα νομίζω ότι θα καταλήγαμε σε έναν κοινό παρονομαστή.
    Γιατι δεν αντιλαμβάνομαι να υποστηρίζουμε τόσο διαφορετικές απόψεις στο δια ταύτα τους...
    Όλοι εδώ μέσα πιστεύω έχουμε την καλύτερη πρόθεση και με την ίδια λαχτάρα που αναζητούμε ένα χέρι βοήθειας,
    θέλουμε και να το δώσουμε όποτε νιώσουμε ότι μπορούμε να το κάνουμε...
    Ο καθένας πάντα από τη θέση του και με βάση το προσωπικό του βίωμα και οπτική...
    Αυτό που μας ενώνει είναι κρίμα τελικά να μας χωρίσει,παρασυρόμενοι από άκριτο εγωισμό...
    Κανείς δε θα πείσει κανέναν και κανένας δεν ξέρει το καλύτερο μας από τον ίδιο μας τον εαυτό.
    Aς κρατήσουμε κατά το δυνατόν ένα ήρεμο κλίμα υποστήριξης και συμπαράστασης κι όχι αντιπαλότητας...
    Εξάλλου το γράφει και στην κεφαλίδα:
    "όταν η τροφή γίνεται εχθρός,αναζητήστε έναν φίλο"

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •