ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΠΝΙΑ ΑΠΟΨΕ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136

    ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΠΝΙΑ ΑΠΟΨΕ?

    ΠΑΙΔΙΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΧΑΠΑΚΩΘΩ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΞΥΠΝΙΟΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ?(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ....)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ....ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΛΙΓΟ.....ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΑΥΡΙΟ...ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ!!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    54
    ΕΓΩ ! Μετά απο δύο ώρες επίμονης προσπάθειας...εγκατέλειψα το κρεβάτι. Δεν παίζει να κοιμηθω σήμερα.
    Θα το παω σερι :-((

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2
    Να ρωτησω κατι τωρα που αναφερθηκατε σε αυπνιες....εδω κ καιρο δε μπορω να κοιμηθω ευκολα κ συνηθως με περνει 4 με 5 το πρωι.ειναι φορες που περνω το 1/4 ενος χαπιου (tavor)για να με βοηθησει να κοιμηθω κ αναρωτιεμαι αν αυτη η δοσολογια κ η συνεχεις χρηση ειναι επικυνδινη η οχι.τα χαπι βεβαια δε το πηρα κατοπιν συνταγης γιατρου αλλα ειναι της γιαγιας μου τα οποια της τα χορηγει ο γιατρος..ας πουμε για παρομοιο λογο.γνωριζεται αν υπαρχουν φυτικα ή εστω κατι σε πιο ακίνδυνα χαπια που να βοηθουν την αντιμετωπιση της αυπνιας?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΒΑΛΕΡΙΑΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΑΡΚΕΤΑ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΧΑΠΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΒΟΤΑΝΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΑΚΙΝΔΥΝΟ.
    ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ; ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΝΥΣΤΑΖΕΙΣ Ή ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ;
    ΑΝ ΔΕΝ ΝΥΣΤΑΖΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Ο ΥΠΝΟΣ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2
    κοιτα δε μπορω να πω οτι σκεφτομαι διαφορα πριν κοιμηθω αλλα δεν αποκλειω να συμβαινει κατι τετοιο λογω αγχους.πριν 1 χρονο καθως ημουν ετοιμος να κοιμηθω(περασμενες 02:00)κ ειχα ηδη χαλαρωσει ξαφνικα αρχισα να ζαλιζομαι να πονα το στομαχι μου ενοχλητικα να εχω μια μικρη ταση για εμετο λιγο δυσπνοια κ γενικα τα εχασα εντελως γιατι κατι τετοιο κ εντελως ξαφνικα δε μου χε ξανατυχει ποτε.παω νοσοκομειο οπου φευγω μια χαρα μετα απο μια εξεταση ρουτινας 10 λεπτων.απο κεινο το βραδυ κ επειτα ειναι πολλα τα βραδια που θα πεσω να κοιμηθω κ θα ταλαιπωρηθω μεχρι να με παρει ο υπνος αλλα κ οταν κοιμηθω θα ξυπνησω ετσι χωρις λογο 2/3 φορες κατα τη διαρκεια του υπνου.δεν γνωριζω αν ολα αυτα τα συμπτωματα ητανε λογω αγχους (που δε λειπει κ απ τη ζωη μου μπορω να πω)αλλα σωματικα εχω κανει ολες τις εξετασεις κ ειμαι υγειεστατος.αρα εγω το αποδιδω εκει οπως κ αυτες οι διαταραχες που εχω στον υπνο μου.ετσι λοιπον αρχισα να παιρνω οπως προ ειπα μια ελαχιστη δοση απ το ηρεμιστικο κ τουλαχιστον βλεπω πως κοιμαμαι μια χαρα.απ την αλλη ομως δε θελω να το συνεχισω κ γι αυτο ρωτησα αν υπαρχει κατι πιο ακινδυνο.ξερεις απο που μπορω να αγορασω Βαλεριανα?ειναι σε σκονη..ειναι φυτο?τι ειναι ακριβως?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΧΑΠΙΟΥ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΒΟΤΑΝΟ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΧΟΝΤΡΕΣ ΡΙΖΕΣ. ΚΑΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ. ΣΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΙΝΕΙΣ ΜΥΡΙΖΕΙ ΛΙΓΟ. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΜΥΡΙΖΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ.
    ΙΣΩΣ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΟΤΑΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
    ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΓΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •