Ναρκισσιστική διαταραχή της προσωπικότητας - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 95
  1. #76
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    13
    το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Σε περίπτωση που συνεχιστεί η δημιουργία νεών προφίλ από το συγκεκριμένο πρόσωπο, οι συκοφαντικές δυσφημίσεις και οι προσβολές προς την προσωπικότητα διαχειριστών και μελών του φόρουμ, ενημερώνω πως θα απευθυνθω στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και θα προχωρήσω σε μήνυση, ασκώντας κάθε νόμιμο δικαίωμα.

    ΝίκοςD.

  2. #77
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    5
    υποφερω αλλα πλεον απο τις συνεπειες του ναρκισσισμου μου.ειναι κατι που προσπαθησα να αλλαξω να βελτιωσω αλλα στην ουσια ηταν ολη η προσωπικοτητα μου.νομιζα οτι ειχα πληρωσει αρκετα οτι ειχα απαλλαγει απο την ηλιθια αναγκη να με θαυμαζουν να με προσεχουν ακομη και να με λυπουνται αλλα δεν ειχα καταφερει να το ξεπερασω ουσιαστικα και να βαλω κατι υγιες στη θεση του.η χειροτερη συνεπεια για μενα ηταν οτι δεν ζουσα την σχεση που ειχα και ηταν το μονο αξιο νοηματος που ειχα στη ζωη μου καθως τα τελευταια δεκα χρονια το μυαλο μου εχει σακατευτει απο καταχρησεις και ψυχοφαρμακα εντος και εκτος ψυχιατρειου.και χωρισα εκ των πραγματων καθως εκανα αποπειρα αυτοκτονιας.ο λογος γι αυτο ηταν οτι ζουσα μια περιεργη καταθλιψη για καιρο υπο την επηρρεια νευροληπτικων.στα χαρτια πασχω απο διπολικη διαταραχη,σε καποια απο τα εξιτηρια μου εχει γραφτει αντιδραστικη καταθλιψη,μεταιχμιακη διαταραχη,συναισθηματικη διαταραχη και διαταραχη προσωπικοτητας.ηταν ισως η πρωτη φορα που αγαπουσα τοσο μια γυναικα και ακομη αγαπω αλλα τα πολλα νευροληπτικα ειχαν διαλυσει καθε αισθηση εαυτου ζωης και συναισθηματων

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    το αντίθετο της ναρκισιστικής προσωπι κότητας ποιόν είναι?

  4. #79
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    5
    τι θελεις να πεις;να βρω το αντιθετο και να γινω αυτο;;

  5. #80
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by Kleiw View Post
    Απο το e-psychology :




    Εχει κανείς εμπειρίες απο τέτοια άτομα για να μοιραστεί ?
    Υπάρχει κάποιος τρόπος συμπεριφοράς που είναι ο ''καλύτερος'' προς άτομα με αυτή την διαταραχή ?
    Βεβαίως !

    Τα τελευταία δέκα χρόνια έχω ένα συνάδελφο νάρκισσο !
    Είναι μια απίστευτη εμπειρία. Εύχομαι να μη γεννηθεί ξανά νάρκισσος στον πλανήτη. Είναι μια μάστιγα των ανθρωπίνων σχέσεων.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by carrot View Post
    το αντίθετο της ναρκισιστικής προσωπι κότητας ποιόν είναι?


    Το συμπλεγμα κατωτεροτητας ? ( το original )

  7. #82
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    49
    Πώς θα ξεφορτωθώ ένα νάρκισο «συνάδελφο» στη δουλειά, που μου κάνει τη ζωή σκατά ;
    Πώς ;

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    αχαχαχχααχχα τι μου 8υμησατε....οι πρωην κοπελες μου μου λεγανε συχνα οτι ειμαι ναρκισσος αλλα ποτε δεν εδινα σημασια,μου λεγανε οτι τις χειριζομουνα αλλα εγω νομιζω πως ποτε δεν εκανα κατι τετοιο απλως εχω ενα θεματακι ,θελω οι γυναικες να μου λενε συνεχεια ποσο ομορφος ειμαι να μου λενε οτι τους αρεσω να με συγκρινουν με αλλους και να με βγαζουν τον καλυτερο δεν νομιζω να ναι χειρισμος αυτο ,τωρα θα με ρωτησεις γιατι εσυ δεν ξερεις αν εισαι ομορφος και φυσικα το ξερω και δεν θα ανταλλαζα με τιποτα την ομορφια μου απλως εχω αναγκη να ακουω συνεχεια ωραια λογια ,οσο για συναισθηματισμους και τετοια δεν τα θελω εγω εμενα με ενδιαφερει οι γυναικες να με κανουν να αισθανομαι ωραια και ειναι ομορφες για να φαινομαι εγω και γενικα πιστευω οτι η ομορφια ειναι δυναμη και υποτιμαω τους ασχημους και τους χοντρους γιατι τους θεωρω τεμπεληδες και μη χαρισματικους . δεν νομιζω οτι υπαρχει τιποτα κακο σε αυτα που ειπα

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    αχαχαχχααχχα τι μου 8υμησατε....οι πρωην κοπελες μου μου λεγανε συχνα οτι ειμαι ναρκισσος αλλα ποτε δεν εδινα σημασια,μου λεγανε οτι τις χειριζομουνα αλλα εγω νομιζω πως ποτε δεν εκανα κατι τετοιο απλως εχω ενα θεματακι ,θελω οι γυναικες να μου λενε συνεχεια ποσο ομορφος ειμαι να μου λενε οτι τους αρεσω να με συγκρινουν με αλλους και να με βγαζουν τον καλυτερο δεν νομιζω να ναι χειρισμος αυτο ,τωρα θα με ρωτησεις γιατι εσυ δεν ξερεις αν εισαι ομορφος και φυσικα το ξερω και δεν θα ανταλλαζα με τιποτα την ομορφια μου απλως εχω αναγκη να ακουω συνεχεια ωραια λογια ,οσο για συναισθηματισμους και τετοια δεν τα θελω εγω εμενα με ενδιαφερει οι γυναικες να με κανουν να αισθανομαι ωραια και ειναι ομορφες για να φαινομαι εγω και γενικα πιστευω οτι η ομορφια ειναι δυναμη και υποτιμαω τους ασχημους και τους χοντρους γιατι τους θεωρω τεμπεληδες και μη χαρισματικους . δεν νομιζω οτι υπαρχει τιποτα κακο σε αυτα που ειπα
    Γιατι μη χαρισματικους? Μπορει να εχουν ταλεντα ασχετα αν ειναι ομορφοι η ασχημοι οπως και καποιος ομορφος μπορει να μην ειναι χαρισματικος και να ειναι αχρηστος, οσο για τα παραπανω ειναι συμπτωματα ναρκισιμου, πηγαινε κοιτα το.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Γιατι μη χαρισματικους? Μπορει να εχουν ταλεντα ασχετα αν ειναι ομορφοι η ασχημοι οπως και καποιος ομορφος μπορει να μην ειναι χαρισματικος και να ειναι αχρηστος, οσο για τα παραπανω ειναι συμπτωματα ναρκισιμου, πηγαινε κοιτα το.
    πιστευω οτι ο ντοριαν γκρει απο πανω μας δουλευει γενικα!!!!
    κι αν δεν το κανει δεν υπαρχει περιπτωση να παει να το κοιταξει ετσι επειδη το διαβασε σε ενα σχολιο.
    δεν βλεπεις τι γραφει το παιδι? πεταει στα δικα του συννεφα!
    απορω ενας ναρκισσος που βασιζεται στην ομορφια του και το σωμα του (οχι στα χρηματα) τι μπορει να απογινει οταν φτασει στα 50!! :/
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    πιστευω οτι ο ντοριαν γκρει απο πανω μας δουλευει γενικα!!!!
    κι αν δεν το κανει δεν υπαρχει περιπτωση να παει να το κοιταξει ετσι επειδη το διαβασε σε ενα σχολιο.
    δεν βλεπεις τι γραφει το παιδι? πεταει στα δικα του συννεφα!
    απορω ενας ναρκισσος που βασιζεται στην ομορφια του και το σωμα του (οχι στα χρηματα) τι μπορει να απογινει οταν φτασει στα 50!! :/
    Θα το παιζει Clooney :P

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    ρε τι γραφετε πλακα μου κανετε ,πρωτον ο αλλος που λεει οτι σας δουλευω μαλλον ζηλευει η κατι τετοιο εγω απλα μπηκα και ειπα την γνωμη επισης με το που εγραψα κατι βγαλατε διαγνωση οτι ειμαι ναρκισσος ε λοιπον δεν προκειται να παω να κοιταξω τιποτα γιατι ΔΕΝ ειμαι ναρκισσος απλα με προσεχω και γουσταρω να με θαυμαζουν οσο για το αν πεταω στα συννεφα ας πεταω δεν πειραζει αυτο που εχει σημασια ειναι οτι δεν ειμ κανας τυχαιος και το παιζω ωραιος ,ειμαι ωραιος το παιζω ωραιος μαρεσει να μου λενε οτι ειμαι ωραιος και γενικα οπου παω συνεχεια σκεφτομαι οτι ολοι με κοιτανε τωρα αν τα πιστευετε η οχι ουτε καν με αγγιζει τη μονη παραχωρηση που ισως κανω ειναι απλα να σας δειξω σε φωτο ποσο ωραιος ειμαι

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by victimoffate View Post
    Πώς θα ξεφορτωθώ ένα νάρκισο «συνάδελφο» στη δουλειά, που μου κάνει τη ζωή σκατά ;
    Πώς ;
    Πανε ενα πρωι και ρωτησε τον το ειναι αυτο το μαυρο χαλι που εχει

  14. #89
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Πανε ενα πρωι και ρωτησε τον το ειναι αυτο το μαυρο χαλι που εχει
    Τί να τον ρωτήσω ακριβώς ;

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by victimoffate View Post
    Τί να τον ρωτήσω ακριβώς ;
    Οτι ακριβως σου εγραψα και αν σε ρωτησει τι εννοεις κοπανα του οτι στραβο θεωρεις οτι εχει. Δεν θελω να βγαλω κοινωνικο ρατσισμο αλλα αυτη η διαταραχη ετσι οπως διαβαζω δεν ταλαιπωρει τον ανθρωπο παρα μονο τους διπλα οποτε δεν θα τον ριξεις σε καταθλιψη η κατι τετοιο. Αν παλι κανω λαθος αστο καλυτερα.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •