Ακολουθεί κανείς τη δίαιτα ʼτκινς?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Ακολουθεί κανείς τη δίαιτα ʼτκινς?

    Γεια σας!
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος (ή κάποιοι) από εσάς ακολουθεί την δίαιτα ʼτκινς.
    Είμαι η μοναδική σ' αυτό το site που κάνει αυτή τη διατροφή?????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    μαλλον οχι γιατι ολοι οι υπολοιποι την εχουμε απομυθοποιησει μια για παντα! θελει προσοχη και δεν ειναι καλο να την κανεις γα πολυ καιρο χωρις ενδιαμεσα διαλειμματα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    EΓΩ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ,ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΕΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΛΙΓΟ,ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΝ WW.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ!!)

  4. #4
    Την απόφαση την έχω πάρει Glukoula μου εδώ και αρκετούς μήνες και δεν πρόκειται να την αλλάξω γιατί ξέρω ότι το μόνο που μου προσφέρουν οι υδατάνθρακες είναι λίπος.
    Σ' ευχαριστώ πάντως.
    Απλά την ερώτηση την έκανα γιατί θα ήθελα να υπάρχει και κάποιος άλλος στο site που κάνει την ίδια διατροφή με εμένα. Θα ήταν ενδιαφέρον και θα μου έδινε ίσως περισσότερο κουράγιο να συνεχίσω μέσα από την κουβέντα που θα είχαμε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Οι υδατανθρακες δεν σου δινουν μονο λιπος,σου δινουν και ενεργεια και ευστοχα εχουν χαρακτηριστει η βενζινη του οργανισμου.Απεκλεισα τους υδατανθρακες για περιπου ενα χρονο απο την διατροφη μου και μετα ετρωγα ελαχιστους και κυριως λιγο μαυρο ψωμι,ουτε ζυμαρικα ουτε πατατες..Δεν καταφερα κατι καλο μ'αυτο..αντιθετως κατεστρεψα την ισορροπια του μεταβολισμου μου και εβαλα και κιλα..τωρα που επανηλθα στο κλασσικο διαιτολογιο χανω ευκολοτερα και εχω παρατηρησει ομαλοτερη λειτουργεια του οργανισμου μου..επισης η σωστη αναλογια σε υδατανθρακες -λιπος και πρωτει νη ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος της λιγουρας,της υπογλυκαιμιας και γενικα της παρεκτροπης...Δεν ειχα σκοπο να σε αποθαρρυνω με το προηγουμενο μου ποστ ,δικαιουμαι να εχω αποψη για την ατκινς γιατι την εκανα και επαθα.Καλη φωτιση. φιλικα στα λεω.

  6. #6
    Hopa εκτιμώ το ότι μου έδωσες τη συμβουλή σου. Ξέρω ότι την είπες φιλικά για να με βοηθήσεις έπειτα από προσωπική σου πείρα. Σε ευχαριστώ γι' αυτό!
    Μία δίαιτα μπορεί να έχει διαφορετικά αποτελέσματα σε κάθε οργανισμό. Σε εσένα είχε αρνητικά αποτελέσματα η ʼτκινς (το καταλαβαίνω απόλυτα, δεν είσαι η μόνη στον κόσμο!), αλλά στον δικό μου οργανισμό είχε και έχει πραγματικά πολύ καλά αποτελέσματα εδώ και πολλούς μήνες.
    Έχω κάνει στο παρελθόν υποθερμιδική δίαιτα, αλλά ούτε 3 μέρες δεν κρατούσε...
    Έχω καταλήξει στην ʼτκινς.
    Σ' ευχαριστώ πάντως.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Να σαι καλα..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •