Εχει σκεφτεί κανείς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599

    Εχει σκεφτεί κανείς

    απο οσους δεν εχουν ιδιαιτερη προοδο στο προβλημα τους και συμβαινει παραλληλα να δραστηριοποιουνται αρκετα εδω μεσα (οπως αρκετοι απο μας) οτι ΙΣΩΣ η συμμετοχη μας εδω και η ανακυκλωση αποψεων που ουτως η αλλως εχουμε εκφρασει πολλες φορες, ειναι ενα ακομα αλλοθι προς τον εαυτο μας για να αναβαλλουμε την λυση του προβληματος και οχι βοηθεια?
    εμενα με προβληματισε...
    δεν ξερω την απαντηση με σιγουρια, αλλα τεινω να πιστεψω βλεποντας την πορεια και την δικη μου αλλα και μερικων αλλων απο δω εξισου λαλιστατων και εξισου στασιμων στο προβλημα τους (οπως το βλεπω εγω)οτι ισως και να ισχυει κατι τετοιο...

    μηπως για μερικους απο μας που εχουν εκφραστει αρκετα, εχουν συνειδητοποιησει αρκετα, εχουν ενημερωθει αρκετα για μεθοδους,τροπους,διατροφη,� �ολλα....ειναι χρονος για δραση κι οχι για αλλα αναμασηματα? μηπως λεω....
    κι αυτο σε περιπτωση που πραγματικα θελουμε να λυσουμε το προβλημα μας,γιατι υπαρχει περιπτωση μερικοι να μη θελουμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να το λυσουμε αλλα απλα να το ζαλιζουμε....ας το παραδεχτουμε να τελειωνουμε αν ειναι ετσι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    206
    2sweet2b4go10

    για εμενα το φορουμ λειτουργησε υποστηρικτικα κ πλεον ειμαι αρκετα καλα.Πιστευω οτι οποια προοδος οφειλεται σε προσωπικη προσπαθεια ο,τι κ αν σημαινει αυτο για τον καθενα.Ο καθενας μας ειναι διαφορετικος οποτε εχουμε να κανουμε με διαφορετικα "ειδη" διαταραχων. Συνεπως, το καθε ατομο προσπαθει με οποιον τροπο κρινει καλυτερο για τον εαυτο του ειτε αυτο λεγεται φορουμ ειτε ειδικος ειτε συζητηση με αλλα ατομα κλπ.Επισης γνωμη μου ειναι οτι εαν καποιος αναμασα το προβλημα ειναι επειδη ειτε δεν ειναι ετοιμος ακομα να το αντιμετωπισει ψυχολογικα παρολο που το εχει συνειδητοποιησει ειτε επειδη αν ειναι κατι χρονιο εχει συνηθισει.Θελω να καταληξω στο οτι αν αναμασα το προβλημα αυτο δεν οφειλεται στο φορουμ αλλα στο ιδιο το ατομο αφου αν το αναπαραγει εδω κ μενει στασιμο τοτε το ιδιο ακολουθει κ στους αλλους τομεις της ζωης του.

    Εαν εισαι αποφασισμενος κ νιωθεις ψυχολογικα δυνατος να αντιμετωπισεις μια διαταραχη, δεν νομιζω οτι υπαρχουν παραγοντες που θα σε εμποδισουν, με λιγα λογια το προβλημα εγκειται στον "ασθενη" κ οχι στην υπαρξη παραγοντων επιρροης.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •