Weight Watchers Points - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 154
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    Δοκίμασα την συγκεκριμένη ρυζογκοφρέτα και την βρήκα πολύ καλή.

    --->Kallo ρυζογκοφρέτα με σοκολάτα και φουντούκι

    Η συγκεκριμένη εταιρεία έχει πολύ προσεγμένα προιόντα και επίσης πολύ όμορφες συσκευασίες!!!

    --->Κallo

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    Μπισκότα μούσλι σοκολάτα χωρίς ασπαρτάμη

    --->Emco musli chocolate biscuits

  3. #138
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    1
    Καλησπέρα! Έχω μερικές ερωτήσεις... α) όταν υπολογίζουμε τους πόντους που πρέπει να τρώμε τα 100 κιλά ειναι 10 πόντοι απο 110 μέχρι 119 ειναι 11 πόντοι απο 120 έως 129 ειναι 12 πόντοι και πάει λέγοντας; Θέλω να ξεκινήσω την δίαιτα γιατι οντως φαίνεται πολυ επιεικής με εμάς τις λιχούδες! Απλά υπολογίζοντας μου βγαίνει ότι πρεπει να τρώω 26 πόντους... Αρκετοί μου φαίνονται.. Γι αυτό ρωτάω μήπως κάνω κάπου λάθος στους υπολογισμούς...
    β) το ξέχασα...:smilegrin:

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Melissoula καλώς όρισες
    Όχι δεν κάνεις λάθος με τους 26 πόντους. Τόσοι σου αναλογούν τόσους θα ξοδεύεις ημερησίως. Κάνε την αρχή και θα δεις πως θα υπάρξουν φορές που οι 26 δεν θα σου φτάνουν. Όμως με καλή οργάνωση των γευμάτων σου, θα μπορείς να τρως οτιδήποτε, αλλά με μέτρο!

    Καλή επιτυχία!

  5. #140
    Γειά σας κορίτσια !
    και εγω κάνω αυτή την διατροφή με 18 πόντους και έχω χάσει σχεδόν 2 κιλά απο αρχές Φεβρουαρίου ...
    είναι πολύ ωραία διατροφή τρώω τα πάντα με μέτρο δεν πεινάω και συνεχίζω δυναμικά!
    καλή επιτυχία σε όλες ....

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    εμενα μου βγηκαν 24 ποντοι αυτα που τρωω καθημερινα ειναι το πολυ 19 και παλι νομιζα οτι τρωω υπερβολικα...πως θα γεμισω αλλους 5 ποντους + 4 ποντους απο τη yoga που κανω μια ωρα? μπορει καποιος να μου εξηγησει το προγραμμα,την ιδεα βασικα?γιατι π.χ. εγω εχω αποθεμα 9 ποντους και το σουβλακι σε πιτα εχει 8...ειναι δυνατον να φαω οτι ετρωγα με 19 ποντους και να φαω και το σουβλακι και παλι να χασω?δεν το βρισκω δυνατον...

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Κοίταξε αν χρησιμοποιήσεις και τους πόντους που κερδίζεις απ'την γυμναστική επιβραδύνεις την απώλεια. Υπ'όψιν όμως πως μες την εβδομάδα μόνο απ'την γυμναστική μπορείς να χρησιμοποιήσεις 12 πόντους, όχι παραπάνω. Άρα αν έχεις κέρδος 20 πόντους εβδομαδιαίως απ'την γιόγκα από αυτούς θα χρησιμοποιήσεις μόνο τους 12. Συνήθως η χρήση τους συνιστάται για περιπτώσεις όπως: εξόδους για φαγητό, κοινωνικές εκδηλώσεις (γάμοι, βαφτίσια), διασκέδαση.

    Επί της ουσίας: σου έλαχαν 24 πόντοι. Προσπάθησε να καταναλώνεις και τους 24 πόντους. Ανάλογα το φαγητό υπάρχουν μέρες που δεν θα σου είναι αρκετοί. Από αυτούς όμως μπορείς να φυλάξεις 4 πόντους στην άκρη για κάποια στιγμή που θελήσεις να φας κάτι έξτρα ή τύχει να βγεις. Οι περίσσιοι (κερδισμένοι) πόντοι πρέπει να καταναλώνονται εντός της εβδομάδος κι όχι να πηγαίνουν στην επόμενη.
    Προτείνω να ξεχάσεις τους πόντους-δώρο της γυμναστικής και να εκμεταλλεύεσαι μόνο τους πόντους-δώρο που σου έμειναν απ'τους 24. Θα έχεις κέρδος περισσότερο. Και ναι μπορείς να φας και γύρο, μπορείς να φας και πίτσα κι απ'όλα, αρκεί να τρως μέτριες μερίδες κι όχι υπερβολές.
    Το μυστικό είναι να σημειώνεις οτιδήποτε τρως και να γράφεις τους πόντους σου. Σιγά σιγά θα μάθεις τον τρόπο που δουλεύει, αρκεί να μην βαριέσαι το γράψιμο!

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    Originally posted by Μαρία.
    Κοίταξε αν χρησιμοποιήσεις και τους πόντους που κερδίζεις απ'την γυμναστική επιβραδύνεις την απώλεια. Υπ'όψιν όμως πως μες την εβδομάδα μόνο απ'την γυμναστική μπορείς να χρησιμοποιήσεις 12 πόντους, όχι παραπάνω. Άρα αν έχεις κέρδος 20 πόντους εβδομαδιαίως απ'την γιόγκα από αυτούς θα χρησιμοποιήσεις μόνο τους 12. Συνήθως η χρήση τους συνιστάται για περιπτώσεις όπως: εξόδους για φαγητό, κοινωνικές εκδηλώσεις (γάμοι, βαφτίσια), διασκέδαση.

    Επί της ουσίας: σου έλαχαν 24 πόντοι. Προσπάθησε να καταναλώνεις και τους 24 πόντους. Ανάλογα το φαγητό υπάρχουν μέρες που δεν θα σου είναι αρκετοί. Από αυτούς όμως μπορείς να φυλάξεις 4 πόντους στην άκρη για κάποια στιγμή που θελήσεις να φας κάτι έξτρα ή τύχει να βγεις. Οι περίσσιοι (κερδισμένοι) πόντοι πρέπει να καταναλώνονται εντός της εβδομάδος κι όχι να πηγαίνουν στην επόμενη.
    Προτείνω να ξεχάσεις τους πόντους-δώρο της γυμναστικής και να εκμεταλλεύεσαι μόνο τους πόντους-δώρο που σου έμειναν απ'τους 24. Θα έχεις κέρδος περισσότερο. Και ναι μπορείς να φας και γύρο, μπορείς να φας και πίτσα κι απ'όλα, αρκεί να τρως μέτριες μερίδες κι όχι υπερβολές.
    Το μυστικό είναι να σημειώνεις οτιδήποτε τρως και να γράφεις τους πόντους σου. Σιγά σιγά θα μάθεις τον τρόπο που δουλεύει, αρκεί να μην βαριέσαι το γράψιμο!
    οσο γι'αυτο δεν υπαρχει θεμα.εδω και βιβλιο γραφω. ευχαριστω για τις συμβουλες :yes::yes:

  9. #144
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    3
    καλημερα,
    γνωριζουμε αν εχουν γινει αλλαγες στο συστημα διατροφης ?
    λεω να το ακολουθησω ,,


    ( ειμαι παλιο μελος .. αλλα δεν θυμαμαι τον κωδικο μου και το μαιλ μου δεν ισχυει πια ... zwhtsap)

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Το πρόγραμμα με τους πόντους γενικά έχει αλλάξει πλήρως κι έχει ανανεωθεί. Δυστυχώς δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα κι αν θέλεις να ακολουθήσεις την τωρινή έκδοση θα πρέπει να το παραγγείλεις απ' το εξωτερικό και να κάνεις από μόνη σου τις προσαρμογές στα ελληνικά δεδομένα, πράγμα... επίπονο!
    Εγώ στο παρελθόν είχα αγοράσει το Points Plus από Αμερική και είχα βαρεθεί να είμαι συνεχώς με το κομπιουτεράκι για να κάνω αλλαγές και προσαρμογές στις ελληνικές τροφές και φαγητά.

    Οπότε όταν κάποια στιγμή κουράστηκα, αποφάσισα να κάνω το πρόγραμμα που υπάρχει εδώ με έτοιμα τα πάντα! Ούτως ή άλλως οι κανόνες δεν έχουν αλλάξει, το ίδιο και το αυτό παραμένουν!

    Καλή αρχή και καλή επιτυχία σου εύχομαι!

  11. #146
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7
    Βασικα μοιαζει αρκετα με την διαιτα των μοναδων.......Βεβαια εδω εχεις πολυ περισσοτερα πραγματα να μερησεις και ειναι πιο πολυ μπερδεμα...

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Κατ' αρχήν η αυθεντική δίαιτα των μονάδων έχει προκύψει μέσα απ' την δίαιτα πόντων των γουέιτ γουότσερς, όμως -πίστεψε με- δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτή που κυκλοφορεί μόνο στη χώρα μας γιατί πουθενά έξω δεν υπάρχει. Άγνωστος ο εμπνευστής! Όμως η αυθεντική δίαιτα των μονάδων κυκλοφορεί σε βιβλίο και προέκυψε από κάποια φαν των γουέιτ γουότσερς που προσάρμοσε την διατροφή ακριβώς στα μέτρα της κι όχι όπως την πρόσταζε το ww.

    Σχετικά με την δίαιτα των γουέιτ γουότσερς (ww)... είναι πολύ ισορροπημένη, μαθαίνεις να τρως σωστά και να μαγειρεύεις πιο υγιεινά. Σου επιτρέπει να φας απ' όλα, με μέτρο, αλλά σου δίνει και τη δυνατότητα να εκμεταλλευτείς τους πόντους της ημέρας αναλόγως ώστε να φας πολύ πιο χορταστικά.
    Χρειάζεται βέβαια να αφιερώνεις καθημερινά λίγο απ 'τον χρόνο σου για να σημειώνεις τους πόντους που καταναλώνεις στις τροφές. Δεν είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη.

    Αν θες να την κάνεις, απλά διάβασε όλες τις ενότητες με την διατροφή αυτή με την ησυχία σου κι όποτε θες ξεκίνα. Όποια απορία έχεις... θα σε βοηθήσουμε!

  13. #148
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    3
    καλημέρα!! ε ναι λοιπον!
    θα ξεκινησω επιτελους .. την κλασικη παλιαδιαιτα οπως την ηξερα και παλαιοτερα ... χωρις τις νεες αλλαγες

  14. #149
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    7
    Εχω ακουσει τα καλυτερα!!!Λιγο μπερδεμα βεβαια το μετρημα αλλα φανταζομαι γρηγορα συνηθιζεις...

  15. #150
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2
    Καλησπέρα αυτό που βλέπω είναι στο γράμμα Λ αναφέρεται "λαχανοντολμαδες με κιμά αυγολέμονο, μια μερίδα 9" και λίγο πιο κάτω στο γράμμα Ν αναφέρεται ντολμάδες με λάχανο και κιμά αυγολέμονο 7,5. Το φαγητό είναι το ίδιο αλλά οι ποντοι διαφορετικοι, τι ισχύει από τα δύο....;
    Επίσης λέγοντας λαχανοντολμαδες εννοείτε ότι έχουν και ρύζι μαζί με τον κιμά.
    Ευχαριστώ.

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •