Ένας μήνας χωρίς βουλιμικό!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519

    Ένας μήνας χωρίς βουλιμικό!!!!

    Παιδιάααααα!!!!


    Έχω να κάνω βουλιμικό από τις 19/10/08 δηλ. εδώ κι 1 μήνα. Έναν ολόκληρο μήνα!!!Είμαι πολύ χαρούμενη. Φοβάμαι βέβαια ότι το επόμενο βουλιμικό παραμονεύει. Δε θεωρώ ότι το έχω ξεπεράσει. Σε καμία περίπτωση. Απλά πέρασε ένας μήνας κι εύχομαι να ακολουθήσουν πολλοί ακόμα.
    Αύριο θα ξαναπάω στο κέντρο ΑΝΑΣΑ κι αυτό μου δίνει κουράγιο. Θα σας γράψω τα νέα μου στο αντίστοιχο θέμα που είχα ανοίξει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Δελφινάκι αυτό είναι καταπληκτικό!Συγχαρητήρια!


    Έχεις κάνει μια πολύ καλή αρχή και ειλικρινά,σου εύχομαι καλή δύναμη και συνέχεια.Χαίρομαι που έχεις βάλει μια τάξη στον τρόπο που αντιμετωπίζεις τη ΔΠΤ και τα νέα σου είναι πολύτιμα για όλους εμάς που ακόμα βασανιζόμαστε.Ενημέρωνε μας. <:Ο)


    Καλή συνέχεια και γερά με το πρόγραμμα.Όχι αλχημείες! <:Ο)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    10
    Χαίρομαι ειλικρινά για ΄σένα ... Μπορείς να τα καταφέρεις όπως και όλοι μας..Είμαι σίγουρη γι΄αυτό :) Να είσαι καλά!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    4
    συγχαρητηρια!
    πως τα καταφερνεις? οταν σε πιανει η μανια, οταν δεν σκεφτεσαι και απλα τρως, τρως, τρως...
    πως τα καταφερνεις?

  5. #5
    BRAVO!!!!!!!
    ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΙΤΙΚΑ,ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Tara,


    όντως όταν κι εμένα με πιάνει μανία δε μπορεί να με σταματήσει καμία σκέψη και καμία δραστηριότητα (όπως χθες βράδυ που δυστυχώς ξαναείχα βουλιμικό). Τα κατάφερα τόσο καιρό διότι έχω βρει νέα ενδιαφέροντα μου με γεμίζουν, ξέκοψα ό,τι και όποιον μου χαλάει τη διάθεση, προσπάθησα να βελτιώσω τη διατροφή μου κι ακόμα το προσπαθώ δηλαδή.
    Θεωρώ ότι το χθεσινοβραδυνό βουλιμικό μου οφείλεται σε καθαρά βιολογικούς λόγους (στέρηση του οργανισμού από κάποιες τροφές) κι όχι σε ψυχολογικούς, Ειδικά χθες βράδυ ήμουνα πολύ ευτυχισμένη.
    ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ-ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    4
    Σ ευχαριστω πολυ, ειμαι νεο μελος και διαβαζοντας αυτα που γραφετε νιωθω πως δεν ειμαι εντελως μονη μου. Ξεκινησα σιγα σιγα μια προσπαθεια και εγω. δυο μερες τωρα δεν ειχα επεισοδιο, που για μενα ειναι αθλος!! τι να πω? ελπιζω να τα καταφερω. Η ανασφαλεια και ο φοβος μου βεβαια.. ειναι παντου! γιατι μας συμβαινει αυτο? πως δεν λειτουργει καθολου ο εγκεφαλος εκεινες τις ωρες? εγω νιωθω πως θα σκασει η καρδια μου απο το πολυ φαγητο! σιχαινομαι τον εαυτο μου και ντρεπομαι παρα πολυ! μεσα σε ελαχιστο χρονικο διαστημα η ζυγαρια φτανει στα υψη και δεν χωραω πουθενα! το χειροτερο ειναι πως κλεινομαι στον εαυτο μου δεν θελω να βλεπω κανεναν και φυσικα δεν μιλαω σε κανεναν για αυτο που μου συμβαινει.
    Σας ευχαριστω που συμμετεχετε σε αυτο το φορουμ... νιωθω πως δεν ειμαι εντελως μονη...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Tara,


    τα ίδια νιώθω κι εγώ μετά από ένα βουλιμικό. Ακριβώς τα ίδια. Χρησιμοποιείς κάποια καθαρτική μέθοδο?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Δελφινάκι, ότι έγινε, έγινε.Τα 'χουμε πει αυτά. :)

    Προχωράμε με το πρόγραμμα μας, δεν είναι το κέντρο της ζωής μας η διατροφή μας και η εικόνα μας.

    Καλή δύναμη σε όλους!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    4
    dolphin,
    εχω χρησιμοποιησει τα παντα!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •