ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ..ΒΟΗΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 177
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120

    ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ..ΒΟΗΘΕΙΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..
    ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΠ ΤΕΣΤ ΜΟΥ ΔΙΕΓΝΩΣΑΝ ΤΟΝ ΙΟ HPV 16, ΜΕ ΗΠΙΑ ΕΩΣ ΜΕΤΡΙΑ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑ (cin 1-2)ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ LASER. ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΠ ΤΕΣΤ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΧΩ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.. Η ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΠ ΤΕΣΤ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.. ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΓΑΝΤΩΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ.

    ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΤΣΙ ΕΧΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΛΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ Η ΒΙΟΨΙΑ ΤΗΣ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑ. ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΤΑΚΤΙΚΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ. ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΣΟ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΑΓΧΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑΣ.

    ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΕΡΝΑΩ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ, ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ..ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΥΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΠ ΤΕΣΤ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Ο ΙΟΣ ΠΡΟΗΛΘΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ Η ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑ, ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΠΕΡΙ ΑΠΙΣΤΙΑΣ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΜΟΥ (ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑ ΠΟΛΥ, ΑΔΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΦΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ). ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ, ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΕΥΘΥΣ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ, ΟΠΟΤΕ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕ. ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΟ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ, ΓΙΑΤΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ..

    ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΑ, ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΒΕΒΑΙΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ Η ΜΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ.. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΩΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ. ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΑ ΩΣΤΟΣΟ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟΥΣ..ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ.

    ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΠ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΒΕΒΑΙΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟ LASER ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΩ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΟΤΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΙΟΥ ΕΝΟΧΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΛΑΡΥΓΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΤΟΣ, ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΕΙΑ, ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΡΚΙΝΟΦΟΒΕΙΑ...

    ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ, ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΛΑΙΩ.. ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΜΙΑΣ ΜΟΝΙΜΗΣ ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ, ΝΙΩΘΩ (ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ) ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ, ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗ ΧΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΗΔΗ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

    ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ? ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ, ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

  2. #2
    Φίλη chpap, καλώς ήρθες......
    Εγώ προσωπικά δεν ξέρω τι είναι αυτός ο ιός....
    Μήπως να μας το εξηγούσες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΕΙΝΑΙ Ο ΙΟΣ ΤΩΝ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΩΝ, ΚΑΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΤΥΠΟΣ (HPV16) ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ 10% ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΚΑΡΚΙΝΟ........

  4. #4
    Φατντάζομαι όμως πως τώρα που το ξέρεις θα τον παρακολουθείς και αυτό έχει σημασία.
    Γιατί δεν βάζεις με το νου σου το καλύτερο και βάζεις το χειρότερο?
    Είναι λογικό φυσικά αφού έγινε παράλληλα και το θέμα με τη μαμά σου και οποιοσδήποτε στη θέση σου θα είχε φοβίες.
    Αφού έχεις μια τόσο καλή σχέση με το φίλο σου, εγώ θα σου έλεγα να βρεις σε αυτόν την παρηγοριά που χρειάζεσαι αυτή την εποχή και απλά να περιμένεις.
    Σίγουρα είναι μια δύσκολη φάση της ζωής σου, αλλά αν σε πάρει από κάτω θα γίνουν ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ..ΑΥΤΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΣΑΚΙΣΕ..
    ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ.ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ (14 ΧΡΟΝΩΝ!! ΑΠΟ ΑΝΑΚΟΠΗ), ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΙΑΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ..
    ΤΑΧΩ ΠΑΙΞΕΙ..ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ, ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΧΑΡΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ, ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...
    ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ..
    ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΜΙΛΑΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ, ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΣΩ, ΠΟΣΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥ??
    ΕΧΩ ΦΟΒΕΡΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΠΛΕΟΝ...ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ..ΚΑΤΡΑΚΥΛΑΩ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα - Διόνυσος.
    Posts
    138
    CHRPAP, ο HPV δεν είναι καρκίνος και μάλιστα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κοινός ιός (50% των γυναικών)... ο 16 τώρα έχει όντως σχέση με καρκίνο στον λαιμό και στο κεφάλι... δεν ξέρω τι μπορώ να σου πω πέρα από το ότι υπάρχει εμβόλιο για την πρόληψη του ιού... Πρέπει να ξέρεις όμως ότι οι περισσότεροι HPV καθαρίζονται από τον οργανισμό του ασθενή και δεν εμφανίζεται καρκίνος... κοινώς από το 50% των γυναικών μόνο ένα ελάχιστο ποσοστό καταλήγει σε καρκίνο οπότε ΧΑΛΑΡΩΣΕ. Ο γιατρός σου τι σου έχει πει;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ LASER ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ (CIN 1-2).OTI ΣΥΝΗΘΩΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟ ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΙΑ ΖΩΗ..
    ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΑΥΤΗ ΑΚΟΜΑ..
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ...ΕΧΩ ΦΟΒΕΡΟ ΑΓΧΟΣ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΩ, ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΠΑΛΙ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ, ΚΑΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΔΥΝΑΤΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΑΘΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ..Η ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΜΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΟΥΣΙΑ ΓΚΟΜΕΝΙΚΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΤΙ ΠΕΡΝΑΩ..
    ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΩΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΥΚΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΙΟΥ, Η ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑΣ, ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ, ΚΑΙ ΣΠΕΥΔΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ, ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΝΩΣΤΟΙ..
    ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ, ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΕΡΗ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΥΓΙΗΣ, Η ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΝΕΑ..ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ 24 ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    CHRPAP, ηρέμησε...
    καταλαβαίνω ότι το σοκ αυτό ήταν πολύ έντονο, ειδικά στην περίπτωση που συνέβησαν πολλά μαζί κ το θέμα της υγείας είναι απ\'τα πιο λεπτά. γνωρίζεις πολύ καλά με το τι έχεις να παλέψεις, είναι κάτι αντιμετωπίσημο κ η πρόληψη απο δώ κ πέρα θα είναι το καλύτερο φάρμακο. ευτυχώς που έχεις ένα σύντροφο δίπλα σου που σου στέκεται, γνωρίζει εκείνος την όλη κατάσταση ε; πόσο χρονών είσαι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    24 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ 25... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ??? ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ??

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    πρεπει να το δείς με λογική, να αντιμετωπίσεις την κατάσταση. είναι κάτι πολύ συχνό στις γυναίκες σήμερα δυστηχώς, αλλά σου είπα κ πριν ότι η πρόληψη είναι το καλύτερο φάρμακο. εφόσον ο γιατρός σου είπε ότι ήταν σε αρχικό στάδιο, το αντιμετώπισες με λειζερ, όλα καλά θα πάνε θα το δείς. κάνεις μεγαλύτερο κακό στον εαυτό σου με το να πανικοβάλλεσαι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    μικρη είσαι, έχεις την ζωή μπροστά σου, μην το βλέπεις έτσι, θα μάθεις να ζείς με το πρόβλημά σου, θα παίρνεις πάντα προφυλάξεις κ όλα καλά θα κυλήσουν. μόνο μην παρατήσεις τον εαυτό σου, εντατικοί έλεγχοι στον γυναικολόγο. δεν είναι κάτι που θα σου στερήσει την ζωή, δεν ήρθε το τέλος του κόσμου, θα κοιτάξεις μπροστά, το μέλλον σου, να τελειώσεις με το καλό τις σπουδές σου, να πάρεις τον χρόνο σου μες το καλοκαιράκι που έρχεται κ μην σε ρίχνει, ψηλά το κεφάλι!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    όσο για την φίλη σου, δεν ξέρω τι να πώ, οι φίλοι στα δύσκολα φαίνονται..
    δεν έχω φίλους, παρά μόνο γνωστούς, δεν έχω διαθεση να ασχολούμαι με αερολογίες κ μόνο να βρίσκομαι με παρέα για να περάσει η ώρα τα βαρέθηκα. αλλά φυσικά κ θα σταθώ στο πρόβλημα του άλλου, όποιο κ να είναι αυτό, δεν χρειάζεται να έχεις περάσει απο μια κατάσταση για να μπορέσεις να σταθείς δίπλα σε κάποιον, χρειαζεται απλά καλή θέληση κ να ακούσεις αυτά που σου λέει ο άλλος. έχω διαβάσει για τον ιο σε εγκυκλοπαίδεια, δεν γνωρίζω αρκετά, πάντως πρέπει να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού κ παιδιά θα κάνεις κ ευτυχισμένη κ γερή θα είσαι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ....
    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΠ ΤΕΣΤ...ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΑΣΧΗΜΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ..ΚΑΜΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ (ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ..)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Η αλήθεια είναι φίλη μου CHRPAP είναι ότι ένα τέτοιο γεγονός επηρεάζει όλη μας την ζωή κ τον τρόπο που την βλέπουμε. αυτό χρειάζεται χρόνο κ με τον χρόνο θα καταλάβεις ότι αντιμετωπίζοντάς το, γίνεσαι πιό δυνατή.
    ξεχωριζεις τα σημαντικά πράγματα κ ότι έχει αξία γύρω σου!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΠΑΝΤΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΝΕΑ.. ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ..
    Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ, ΝΑΙ, ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ, ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΙΝΩ ΑΓΑΠΗ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΤΟΜΑ..
    ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΜΩΡΟ..ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΟΤΕ,ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΙΚΡΗ..

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •