διαιτολόγος - διατροφολόγος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90

    διαιτολόγος - διατροφολόγος

    Υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος διαιτολόγος που σας έχει βοηθήσει αποτελεσματικά? Αναζητώ κάποιον να πάω μετά την πρωτοχρονιά. Αν υπάρχει αντίστοιχο topic ενημερώστε με και αυτό ας κλειδωθεί. Ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Σε ποιά περιοχή μένεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Στο κέντρο της Αθήνας.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    καλημερα ginger εγω μενω στο Βολο και απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω κατι..
    εχω γυρισει ολους τους διαιτολογους του Βολου σχεδον εχανα μονο οταν ακολουθουσα πιστα το διαιτολογιο.. τοαν παρεκκλινα μου εφετεγ ο διαιτολογος και αλλαζα...
    επομενως το θεμα ειναι να εισαι αποφασισμενη αυτη τη φορα να ακολουθησεις τιις οδηγιες του διατροφολογου που θα πας. δεν εχει να κανει και τοσο λοιπον με τον διατολογο 100%

  5. #5
    εγω εχω καποιον παρα πολυ καλο κ οχι συνηθισμενο διαιτολογο.με πολυ καλα αποτελεσματα στην οικογενεια μ κ σε φιλουσ π τον συστησα.μονο εγω δεν τα παω καλα γιατι απλα δεν θελω να κανω διαιτα.χαχαχα.οπως παντα.το καλο ειναι οτι χανεις αρκετα κιλα κ δυσκολα τα παιρνεις με τον συγκεκριμενο κ αυτο ειναι το καλο.ερχεται κ στο σπιτι αν θελεις κ εχει κ γραφειο.διαλεγεις κ παιρνεις.οτι σε βολευει.ειναι πααααααρα πολυ καλος παντως.
    για περισσοτερες πληροφοριες πμ μου.παντως να εισαι σιγουρη αν ειναι.μην του μιλησω τσαμπα.
    φιλακια....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Ζωίτσα είμαστε "κοντοχωριανές" αν και γεννήθηκα Αθήνα, ο μπαμπάς μου είναι Βολιώτης
    vanilia σου στέλνω π.μ.

  7. #7
    ginger σου έστειλα ένα u2u αν θέλεις κοίταξέ το

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ουπς!...... λαθος το πιο πανω

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2
    γεια σε ολους.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γειά σου κι εσένα και καλώς μας ήρθες!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2
    γεια σε ολους.
    ενας απο τους καλυτερους διαιτολογους-διατροφολογους και δεν παιρνει και πολλα στην καθε επισκεψη του ειναι ο Κωνσταντινος Ξενος.
    Εγω ημουν 110 κιλα και υψος 1.82,ημουν να με βλεπεις και να φοβασε,ειχα και προβληματα με τα ποδια μου δεν μπορουσα να τρεξω κ να περπαταω πολυ ωρα.... κ διαφορα αλλα.
    Πηγα στο ιατρειο του πριν 1,5 χρονο,αλλα δεν ξεκινησα αμεσως εκανα κατι εξετασεις πρωτα που μου ειπε κ με τα απο κανα τριμηνο ξεκινησα.Η διαιτα κρατησε ενα χρονο,τωρα ειμαι 79 κιλα.Δεν εχω να πω τιποτα αλλο.
    ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΟΣ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.
    χωρις πεινα,χωρις να θες να φας,σου δινει πολυ φαι να τρως κ συνεχεια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Eυχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Παιδιά μου καλησπέρα. Έχω μήνες να γράψω γιατί ντρέπομαι για τον εαυτό μου. Απέτυχα να κάνω δίαιτα. Από 62 κιλά πήγα στα 65 (με φυσιολογικό βάρος μέχρι τώρα πάνω κάτω 55-56 κιλά). Και συνεχίζω ακάθεκτη προς τα πάνω. Από ρούχα δεν μου κάνει πια σχεδόν τίποτα... Δεν ξέρω τι με πιάνει και δε μπορώ να κλείσω το ρημάδι το στόμα μου. Τρώω ψυχαναγκαστικά, λες και κάποια ανώτερη δύναμη με υποχρεώνει να τρώω πολύ και να τρώω βλακείες...

    Χτες, γυρίζοντας από τη δουλειά, όπου είχα φάει του κόσμου τα μπισκοτάκια, τυροπιτάκια κλπ, μπήκα στα goodys. Έφαγα εκεί ένα χάμπουργκερ και πατάτες και μετά γύρισα σπίτι, μαγείρεψα και ξαναέφαγα... Ένιωσα εντελώς γουρούνι. Μα τελικά είμαι τελείως τρελή?

    Σήμερα, μαγειρεύοντας έφαγα 4-5 φρυγανιές με τυρί & αλλαντικά και στη δουλειά είχα φάει τοστ και 4-5 μπισκότα. Και μετά το "ελαφρύ και υγιεινό" φαγητό μου... φασολάκια λαδερά! Ποιον κοροϊδεύω? Ήθελα και να ήξερα τι σκ@... ανάγκη μου καλύπτει το φαγητό, τι είναι αυτό που δεν το βρίσκω σε τίποτα άλλο στη ζωή μου, παρά μόνο εκεί...

    Ταυτόχρονα έχω καταστρέψει τα νύχια μου (τα τρώω τελευταία μανιωδώς) και η αυτοπεποίθησή μου είναι χαλκομανία στο πάτωμα.

    Τι κάνουν βρε παιδιά σε αυτή την περίπτωση? Πώς μαζεύονται?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    249
    ψαχνοντας να βρουν το γιατι...με ή χωρις βοηθεια...οπως μπορει κανεις...βρες το γιατι τρως και χτυπα το στην ριζα...με πεισμα και θαρρος

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    το εκανες
    μπαινεις στο φορουμ
    τα λες και σου φευγει το μισο βαρος
    για πες τι αισθανεσαι οταν σκεφτεσαι να φας?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •