ΧΡΩΜΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 2553 FirstFirst 1234513531035031003 ... LastLast
Results 31 to 45 of 38289
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Καλησπέρα σας!!!
    Κατ'αρχήν να πω ότι κάποια στιγμή κι εγώ ήμουν ανάμεσα στο δίλημμα να πρέπει ή όχι να πάρω αυτά τα χάπια για να μειώσω τα 82 κιλά μου.Επηρεασμένη από την κολλητή μου που για να ρίξει τα 75 κιλά της τα πήρε τα χάπια, το σκεφτόμουν κι εγώ!Δεν τα πήρα τελικά μετά από παρότρυνσηυ του φίλου μου διότι όπως πολύ σωστά μου είπε θα ήμουν αδύναμη να πάρω χάπια για να μου κοπεί η όρεξη.Αν ήταν λιποδιαλυτικά, τότε ίσως και να ήταν καλό.Αλλά τη δουλειά που μπορεί να κάνει ο εγκέφαλος ας μην την αγοράζουμε από αλλού.Με σωστή διατροφή και πολλή-πολλή διάθεση έχω πέσει στα 77 και αισθάνομαι όμορφη, γερή και λαμπερή.Αν μάθουμε όλοι να ελέγχουμε αυτά που τρώμε και να υιοθετήσουμε στην καθημερινότητά μας στοιχεία της μεσογειακής διατροφής (που τα δίνει απλόχερα η χώρα μας άλλωστε) δεν θα χρειαστούμε ποτέ σκευάσματα.Συν το ότι το παραμικρό κιλό που θα χάνεται θα είναι αποκλειστικά δικό μας κατόρθωμα και θα έχει χαθεί με ορθόδοξο και υγιή τρόπο.Πάντως, σχετικά με την κολλητή μου μουθ ανέφερε ότι είχε ζαλάδες και αυπνία, τίποτα άλλο.Α, και λίγη ανακατωσούρα στο στομάχι.Έχει χάσει όμως πολλά κιλά.Μετά όμως, τι?Όλη της τη ζωή με χάπια θα είναι?Σιγά σιγά και σωστά το λίπος φεύγει.Και δεν χαραμίζουμε και τον εαυτό μας!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Originally posted by alalumaki
    Μήπως τα παίρνεις πολύ κοντά στην ώρα που θα κοιμηθείς, θα πρέπει να έχουν περάσει τουλάχιστον 12-14 ώρες από την ώρα που θα τα πάρεις μέχρι την ώρα που θα πας για ύπνο.....
    Αυτο παιζει σιγουρα ρολο που ειπε το alalumaki!
    Nadine μου,φιλακια!Ναι,κοιμαμαι κανονικα,φαινεται σε καθε ανθρωπο,αναλογως τον οργανισμο ειναι διαφορετικες και οι παρενεργειες.Εμενα εχει αυξηθει η ενεργητικοτητα στη διαρκεια της ημερας αν και θα πρεπει να τονισω οτι αυξηθηκαν και τα νευρα,lol,σε στυλ ποιον να πλακωσω σημερις,αχαχα!Παντως η απωλεια βαρους συνεχιζεται αργα και σταθερα,ενα 200αρι την ημερα ειναι στανταρ,αν κατα τη διαρκεια της ημερας υπαρχει και γυμναστικη η γενικα σωματικη δραστηριοτητα,αυξανεται και η απωλεια.Πολυ νερο να πινετε παιδια,γιατι εγω που το αποφευγω ωσαν να ημανε γατα στην προηγουμενη ζωη μου,μια αφυδατωση την επαθα!
    Ειμαι τωρα στα 72,4,ξεκινησα απο 78 σχεδον,ειμαι τυχερη γιατι δεν εχω τοπικη συγκεντρωση λιπους,αλλα ειναι κατανεμημενα σε ολο το σωμα τα κιλα,ασε πια αυτο το προγουλακι που ειχα κανει και ητανε απαισιο!Η ξηροστομια ειναι σε μενα η πιο εντονη παρενεργεια,σε σημειο το πρωι να μην μπορω να αρθρωσω λεξη πριν πιω νερο,τοσο πολυ ομως!
    Παιρνω επισης συμπληρωματα σιδηρου,γιατι καθως ειμαι χορτοφαγος,εχω παντα απιστευτα χαμηλο σιδηρο,σχεδον μηδενικη αποθηκη σιδηρου,χλωμη σαν περασμενη στη χλωρινη,LOL!Σας φιλω ολους σας,καλημερα παιδια

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μπράβο,Αλαλουμένια μου!Έτσι σε θέλω!Πάμε δυνατά!

    Καλή σου μέρα κι εσένα,sabe και καλή συνέχεια!
    Εγώ ενέργεια ιδιαίτερη δεν έχω αλλά από νεύρα...ουυυυυυυυ...
    κι όχι τίποτ'άλλο,δεν έχω και σε ποιόν να τα ξεσπάσω...
    Τέλος πάντων...δε μασάμε...προχωράμε δυναμικά και όπου μας βγάλει!

    Αστερόσκονη,χαίρομαι που βρήκες την άκρη σου χωρίς βοηθήματα κι ελπίζω να είναι και η οριστική λύση σου!
    Κάποτε κι εγώ θεωρούσα ένδειξη αδυναμίας την όποια βοήθεια...μεγαλώνοντας όμως προσπαθώ να παραμερίσω τις θεωρίες και τα κολλήματα μου
    και να γίνω πιο πρακτική,πιο ευέλικτη...ίσως είναι αλλοτρίωση αυτό,ίσως συμβιβασμός,ίσως όμως να'ναι ωρίμανση κι εξέλιξη...Δεν ξέρω...
    Αυτό που ξέρω είναι ότι το ζητούμενο του καθενός μας θα έπρεπε να είναι να βρει τη δική του λύση,τη δική του λύτρωση
    με όποιον τρόπο νιώθει πως μπορεί να βρει την άκρη του,τη δική του διέξοδο!Δεν το εκλαμβάνω ως αδυναμία,ούτε ως χαράμι...εγώ τουλάχιστον...
    Εξάλλου,μη νομίζεις,και τα χάπια μόνο μια πρώτη ώθηση δίνουν.Δεν είναι η χρήση τους εφ'όρου ζωής ούτε ασφαλώς είναι και πανάκεια...
    Όπως κι αν ξεκινάμε όλοι τελικά πρέπει να καταλήξουμε στη σωστή διατροφή και άσκηση άμα επιθυμούμε μόνιμα αποτελέσματα και ουσιαστική αλλαγή!
    Ας ξεκινήσει ο καθένας μας λοιπόν απ'όπου τυχόν βρίσκεται με όποιον τρόποτου φαίνεται εφικτό πάντα με την ευχή να καταλήξουμε όλοι στο ίδιο αίσιο σημείο!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    103
    Γεια σας!Εγω παντως χθες ενιωσα πλυ ασχημα...ειχα ενα σφιξιμο στο στηθος και την πλατη και στο αριστερο μου χερι και ειχα κατατρομαξει..Τωρα ειμαι καλυτερα.Μαλλον επειδη το παρακανα και ετρωγα μονο φρουτα και γαλα τις τελευταιες μερες.Σημερα εφαγα λιγο κουακερ με γιαουρτι και 2 ασπραδια βραστα.Αλλες παρενεργειες τιποτα,ουτε καν ξηροστομια.Δεν εχω ζυγιστει ακομα,θα δουμε.Χθες εκλεισα την πρωτη εβδομαδα.
    Φιλια σε ολες,καλη δυναμη!!!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Hanelle,καλή δύναμη και σ'εσένα!
    Ελπίζω να συνεχίζεις σε πιο ισορροπημένα διατροφικά πλαίσια και να μην ξανανιώσεις έτσι δυσάρεστα!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Να' με και εγώ μετά από μία εβδομάδα απουσίας λόγω ίωσης.... η οποία εβδομάδα με τη βοήθεια βέβαια και των χαπιών και τη δική μου (δεν έφαγα ούτε ένα μικρό γλυκό πραγματάκι) μου στοίχισε μείων 2,3 κιλά..... Τώρα τη στήνω έξω από τους παιδικούς σταθμούς μπας και πάρω και άλλη ίωση.....

    Nadine όλα καλά ???

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αλαλουμένια μου,τι βαρύ κόστος ήταν αυτό; Πάντα τέτοια,αλλά όχι από αρρώστιες...
    Εγώ καλά είμαι στην υγεία μου,αλλά είχα ένα μικρό πισωγύρισμα στην απώλεια...Μια εκδρομούλα μου στοίχισε συν κάμποσο...
    Τώρα,στη βάση μου πλέον,συνεχίζω απτόητη!Τα χάπια τα συνεχίζω,καλά είμαι από παρενέργειες,αλλά η πείνα πείνα...δε βαριέσαι...
    Λες να πάρω κι εγώ σβάρνα τους παιδικούς σταθμούς;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Τι να σου πω, λες να βρούμε τη λύση μας εκεί??? Δεν πειράζει για το πισωγύρισμα αφού ήταν για εκδρομούλα.... η εκδρομές είναι καλές πάντα, έστω και με ένα μικρό κόστος. Μπορεί να πεινάς με τα χάπια, το έχω ξανακούσει αλλά μήπως σου έχουν μειώσει την όρεξη για γλυκό ή σου έχουν κόψει λίγο τη λαιμαργία ?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Να ενημερωσω κι εγω,νεα απο το δυτικο μετωπο,χαχα.Λοιπον,μετα τη γρηγορη απωλεια των πρωτων κιλων,φαινεται να σταθεροποιηθηκα,φτασαμε στο πλατω.Τωρα μαλλον αρχιζει η πραγματικη απωλεια κιλων,ε;
    Μειωθηκε η ξηροστομια,αλλα εχω αφυδατωμενο δερμα,που τραβαει,ειδικα στο προσωπο.Δυσκοιλιοτητα,αλλα αντιμετωπισιμη.Νadine,χτες πειναγα κι εγω αρκετα,εκανα καποιες παρασπονδιες,σε αλμυρα,λογω κιολας ιωσης που συνεπεσε με εμμηνα,ξερετε πως ειμαστε αυτες τις μερες.Θεωρησα καλο να με χαιδεψω λιγακι,εφαγα ξηρους καρπους και αγγουρακια τουρσι,ειμαι πιο ευαλωτη σε αλμυρους πειρασμους παρα σε γλυκους.Συνεχιζω κανονικα,ειναι προτιμοτερη μια σταθερη και αργη απωλεια απο θεαματικη αλλα που θα φερει ισως τη γρηγορη επανακτηση των κιλων οταν αρχισω να διατρεφομαι κανονικα.Για πεστε μου τη γνωμη σας κι εσεις.

    Δεν ακολουθω συγκεκριμενο σχημα διατροφης,απλα αποφευγω τηγανητα,σαλτσες,ψωμια,βου� �υρο και τρωω περισσοτερα λαχανικα.Ομως εχω καταπτωση δυναμεων,παιζει ρολο και η ιωση,ειμαι για τα μπαζα.Σερνομαι τις τελευταιες μερες.Εχω στοχο τα επομενα κιλα,να τα χασω σε διαστημα τριων μηνων,ειμαι ανυπομονη φυσικα,μακαρι να μπορουσαμε να πατησουμε ενα κουμπι και τσουκ,να φευγανε,ε;
    Πως τα βλεπετε τα reductil τελικα;Σα να κανουν δουλεια,κυριως στη μειωση των cravings,για σνακς και τετοια,εκει εντοπιζω εγω μεγαλη διαφορα,εσεις;Kανω βλακεια που δεν τρωω καλο πρωινο,παντα αυτη τη χαζομαρα κανω,ειναι το μειονεκτημα στη διατροφη μου,τιποτε το πρωι και μετα το μεσημερι αρχιζω να λιμαζω.Πρεπει να το αλλαξω αυτο,για να δουμε.Θα ηθελα να αυξησω και το νερο,δεν πινω γμτ,τι στο καλο,αμα διψαω προτιμω ενα χυμο,ενα τσαι,αλλα το νερο ειναι αναντικαταστατο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αλαλουμένια μου,ρισκάροντας να καταντήσω γραφική θα σου απαντήσω πως ούτε μου έκοψαν την όρεξη για γλυκό,
    ούτε τη λαιμαργία,ούτε για σνακς,που αναφέρει και η sabe....Συνεχίζει να στροβιλίζει η σκέψη τους στο μυαλό μου ανελέητα,
    απλά προς το παρόν δεν υποκύπτω στον πειρασμό τους...Ούτε βελτίωση διάθεσης κι ενέργειας διαπιστώνω...Δεν πειράζει...

    sabe μου,ούτε εγώ ακολουθώ κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα διατροφής.Θα το βίωνα πολύ ασφυκτικά και καταναγκαστικά...
    Πάνω κάτω σ'αυτά που αναφέρεις κινούμαι κι εγώ,άρχισα να τρώω φρούτα και λαχανικά,γιαουρτάκια και δημητριακά
    και μέρα παρά μέρα μικρή ποσότητα μεσημεριανού φαγητού(εναλλάξ με σαλάτα ποικιλίας+φέτα+παξιμάδια κρήτης)
    Κι εγώ προσπαθώ να καθιερώσω το πρωινό και όσο μπορώ τα πέντε μικρά γεύματα και την αύξηση νερού...
    Τα ξέρουμε άλλωστε όλοι εδώ και χρόνια όσα μας βοηθάνε...Ελπίζω αυτή τη φορά να τα κατακτήσουμε ως τρόπο ζωής!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    A, θα σας μαλώσω..... που πάτε χωρίς πρωινό, είναι τουλάχιστον must...... Sabe μήπως δεν τρως πρωτείνες για αυτό ζαλίζεσαι....

    Ναντίν, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά με σένα........ Πάντως αφού έστω δεν υποκύπτεις στον πειρασμό, μπορεί και να ψηλοδουλεύει.... μηπώς ξεχνάς κάποιες μέρες και δεν το παίρνεις ή μήπως παίρνεις και άλλα φάρμακα μαζί, γιατί έχω προσέξει ότι όταν παίρνω mesulid δεν με πιάνουν και μένα....... ψάξε, ψάξε θα το βρούμε.....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Hanelle μου,έτσι σε θέλω!Δυναμική και με ανεβασμένη διάθεση!Να φεύγουν μαθήματα,κιλά...όλα τα περιττά!

    Originally posted by alalumaki

    Ναντίν, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά με σένα........ Πάντως αφού έστω δεν υποκύπτεις στον πειρασμό, μπορεί και να ψηλοδουλεύει.... μηπώς ξεχνάς κάποιες μέρες και δεν το παίρνεις ή μήπως παίρνεις και άλλα φάρμακα μαζί, γιατί έχω προσέξει ότι όταν παίρνω mesulid δεν με πιάνουν και μένα....... ψάξε, ψάξε θα το βρούμε.....
    Πού'ν'το!Πού'ν'το το δαχτυλίδι;Ψάξε,ψάξε δε θα το βρεις!...(το κατάπια ΚΑΙ αυτό,γι'αυτό!)
    Πραγματικά η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά μαζί μου,αν και θα προτιμούσα να μου παραδινόταν κανένας κούκλος επιστήμονας...
    Δεν παραλείπω κανένα χάπι κι ούτε παίρνω άλλα,εκτός εκείνων του θυρεοειδούς αδένα και του διαβήτη,που μου σύστησε η ενδοκρινολόγος μου.
    Όσο για τους πειρασμούς,σε κάποιους υποκύπτω πού και πού και σε όσους αντιστέκομαι το καταφέρνω με πολύ εσωτερικό πρήξιμο!
    Αλαλουμένια μου,δε το βάζεις κάτω μαζί μου,βλέπω...Λες να μου βρεις την άκρη μου εσύ και να σκίσουν τα πτυχία τους οι γιατροί μου,
    που με προειδοποίησαν πως δε θα μου κάνουν τίποτα εμένα τα reductil ;Σου προσφέρομαι για πειράματα,αρκεί να μην πάρεις ιδέες από τον ΑΡΚΑ
    και να μη με βάλεις σε μπουκάλι και με πιάσει κλειστοφοβία!Θα μου πεις τι μπουκάλι; Δεξαμενή ολόκληρη θα χρειαστείς και πού να την βρεις κιόλας!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    χα χα Nadine,εσυ παιδακι μου δεν παιζεσαι!Αν ημουν αντρας,σαφως και θα ηθελα να γνωρισω αρκετες απο εσας,δεν ξερω αν το εχετε συνειδητοποιησει,αλλα ειστε αστερια!!!
    Αυτο για να βλεπουμε ποσο υποτιμαμε τους εαυτους μας αρκετες φορες.Νadine,ειμαι βεβαιη οτι θα βρεις αυτα που ποθεις,ειτε ειναι κουκλος επιστημονας αυτο,ειτε ενα παιδι,ειτε αλλο.Κι επειδη σε βλεπω λιγο καπως αυτες τις μερες,παρε τιπ ανεβαστικο,γραψε στη μηχανη αναζητησης"reductil(does it work)??"ακριβως οπως το γραφω,θα διαβασεις εκατονταδες περιπτωσεις ατομων,αντρες και γυναικες που ειδαν αποτελεσματα με τη θεραπεια αυτη.Δουλευει,θα δουλεψει και για σενα,διαβασε,σε αλλους παιρνει περισσοτερο χρονο,αναλογως τον οργανισμο τους,το ρυθμο του μεταβολισμου κτλ.Δες απο μονη σου.Αντε,σας θελω ολες μαχιμες και επι ποδος!Ειναι στα αγγλικα βεβαια,δεστε και οι αλλες κοπελλες,εγω το παταω και μελεταω,μου δινει ιδέες,συν οτι διαβαζεις εκατονταδες περιπτωσεις με διαφορετικες ηλικιες,οικογενειακη κατασταση,κιλα,φυλο και βγαζεις συμπερασματα για τα αποτελεσματα.

    Μη θεωρηθει βεβαια οτι το βλεπω σαν πανακεια ενα φαρμακο,αλλα αποτελει την αρχη μιας προσπαθειας,ετσι το κρινω εγω,ουτε η θαυματουργη λυση ειναι ουτε η μονιμη.Κανω την αρχη με αυτο,μετα συνεχιζω προσαρμοζοντας την προσπαθεια μου σε αλλο πλανο.Αποφασισα να αρχισω και τρεξιμο,σε ενα γηπεδο κοντα μας,ξερετε με το τρεξιμο τι εννοω ετσι;Περπατημα θα ειναι,χαχα,την καημενη τι εχω να τραβηξω!Αλλα θελω,πεισματωσα,μπορω,θα κανω και θυσιες!
    Για να γελασουμε τωρα και λιγο,alalumaki,λοιπον κοριτσι μου,θαυματουργες οι ιωσεις,εγω παρολο που εφαγα περισσοτερο τις τελευταιες μερες και αλμυρουλια που αγαπαω,(αααχ αυτα τα τουρσακια)διαπιστωσα οτι εφυγε αλλο μισο κιλο ετσι στο χαλαρο σε τρεις μερες.

    Ως εκ τουτου,αποφασισα να προσεγγισω την απωλεια κιλων με εναλλακτικο,δυναμικο τροπο,πχ:
    ΕΒΔΟΜΑΣ ΟΥΑΝ:γαστρεντεριτις(εχω ευκαιρα δυο ανηψακια που ξημεροβραδιαζονται στον καμπινε αυτες τις μερες,το απογευμα παω επισκεψη)
    ΕΒΔΟΜΑΣ ΤΟΥ:ιωσις με δεκατα,κομαρες και ανορεξια,θα επιδιωξω να ειναι ελαφρου τυπου,θα μελετησω εμπεριστατωμενα ποια γειτονοπουλα διαθετουν τον καταλληλο τυπο ιωσης και θα εφορμησω,κομψα και αερινα!
    EΒΔΟΜΑΣ ΘΡΙ:γριπη.Στην περιπτωση αυτη,θα εφοδιαστω με 18 πακετα χαρτομαντηλα,αρκετα dvd με κλαψιαρικες ταινιες(γιατι και τα δακρυα,που ξερεις μπορει να επιταχυνουν την απωλεια κιλων,μουαχα),θα εχω φτιαξει μια κατσαρολα σουπα ετοιμη προς καταναλωση-ανευ λιπων και τοιουτων κολασμων-και κουβερτουλες φλις.
    ΕΒΔΟΜΑΣ ΦΟΡ:επειδη θα ειμαι ολιγον τι ταλαιπωρη απο τις προηγουμενες εβδομαδες,(κοινως δεν θα βλεπομαι,ξερετε,ολιγον απο φαντασμα βικτωριανης ηρωιδος με μαλλια ραστα, με πυτζαμες ξεχειλωμενες ολη μερα και παντοφλες πατημενες στο πλαι)θα παρω αδεια για να αναλαβω δυναμεις,κοπροσκυλιαζοντα� � κλινηρης,πηγαινοντας απο καναπε σε κρεβατι και τουμπαλιν,ωστοσο θα διαβασω κανα δυο βιβλια που εχω απωθημενο και δεν εχω βρει καιρο να τα τσεκαρω.

    Ολοι θα ανησυχουν για εμενα,παιδια,συντροφος,συγ� �ενεις και φιλοι,προσθετο προνομιο γιατι συνηθως μας εχουν χεσμενες κι ας τρεχουμε ολημερις σαν παλαβες να τους κανακευουμε!Επιτυγχανουμε τοιουτοτροπως μ'ενα σμπαρο δυο τρυγονια,απωλεια κιλων ΚΑΙ κολακεια του καταρρακωμενου μας ειναι,θα λαβουμε επισης εναν αρκετα μεγαλο αριθμο e-mails,που θα μας τονωσουν τον σμπαραλιασμενο απο τη ζυγαρια εγωισμο,καταδεικνυοντας τι cool γκομεναρες ειμεθα,αφου ολοι θα εχουν ανησυχησει απο την "συμπτωματικη"μας οργανικη ταλαιπωρια.χα χα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Ναντινάκι, για να μην νομίζεις ότι είσαι η μόνη, χθες λύσσαξα στην πείνα και έφαγα το απόγευμα δύο kit-kat και το βράδυ 5 κουταλιές noutella...... πάει έπεσε το φρούριο..... από σήμερα όμως τέλος, προσέχω πάλι. Πάντως έχω προσέξει ότι όταν τη μία μέρα τη χαλάω τη διατροφή την άλλη πεινάω ενώ όταν τηρώ το πρόγραμμα η επόμενη μέρα είναι πάντα καλύτερη.... και δεν κάνω λάθος !!!!!! Believe me....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧς ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΦΑΩ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΕΚΤΟΣ ΔΙΑΙΤΑΣ..
    ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΕΙΝΑΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΡΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΑΩ...
    ΠΦΦ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •