ΧΡΩΜΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ - Page 2553
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2553 of 2553 FirstFirst ... 15532053245325032543255125522553
Results 38,281 to 38,289 of 38289
  1. #38281
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1
    Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια....κι ας πέρασαν χρόνια.Η ζωή κάνει κύκλους...Γλυκιά μου Nadine, Alalumaki,Sabe,Barb δεν έχω ιδέα που είστε μέσα σε αυτό το αχανές thread,αν το διαβασετε σας στέλνω πολλή αγάπη...

    x Hanelle

  2. #38282
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Τ-ρ-α-γ-ο-υ-δ-ά-ρ-α. . . :thumbup:

    Και εγώ προτιμώ την αυθεντική version!

    Όχι ότι είναι κακοί οι Placebo βέβαια.

  3. #38283
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αυτό το τόπικ γεννήθηκε και αναπτύχθηκε ως ένας τόπος μοιράσματος μιας αγαπημένης παρέας,
    η οποία στο πέρασμα του χρόνου αγκάλιασε νέα μέλη που μπήκαν στο ίδιο κλίμα κατάθεσης ψυχής.
    Εγώ που το δημιούργησα ήμουν η αιτία να χάσει την κινητικότητα της δράσης του κι αυτό είναι κάτι
    που ενίοτε με στεναχωρεί, όσο μάλιστα βλέπω το φάντασμα του τίτλου του να ανεβαίνει στην επικαιρότητα,
    χωρίς ωστόσο να ζωντανεύει και πάλι ο λόγος ύπαρξής του. Αυτό που θέλω να πω είναι πως υπάρχουν
    πολλά τόπικς καταλληλότερα για αποκλειστική ανάρτηση τραγουδιών. Μη με παρεξηγείτε...Αν είχατε διαβάσει
    λίγο τι παίχτηκε εδώ μέσα, πόσα ζήσαμε και μας έδεσαν, πόσες σχέσεις ζωής γεννήθηκαν, θα με καταλαβαίνατε.
    Με μεγάλη μου χαρά να δω μια παρέα να το ζωντανέυει και πάλι, στα χνάρια τα δικά μας κι ας μη συμμετέχουμε
    πλέον εμείς...Αλλά και πέρα από το τόπικ αυτό που έχω δικούς μου λόγους να το πονάω, ας προσπαθήσουμε
    να κρατήσουμε τη θεματολογία των τόπικς πιστή. Γίνεται μπάχαλο αλλιώς και δε βοηθάει, πιστεύω, κανέναν.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση και να με συγχωρείτε αν ακούγομαι κάπως αυστηρή.

  4. #38284
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by Neftali

    Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια....κι ας πέρασαν χρόνια.Η ζωή κάνει κύκλους...Γλυκιά μου Nadine, Alalumaki,Sabe,Barb δεν έχω ιδέα που είστε μέσα σε αυτό το αχανές thread,αν το διαβασετε σας στέλνω πολλή αγάπη...

    x Hanelle
    Χανελάκι μου, μόνο εγώ μπαίνω από την αρχική παρέα κι έχουμε χάσει δυστυχώς τα χνάρια η μιας της άλλης...
    Ωστόσο η αγάπη ταξιδεύει και αυτή που μας έστειλες, όπως βρήκε εμένα, πιστεύω πως θα αγγίξει και τις υπόλοιπες,
    ακόμη κι αν δεν αναγνωρίσουν την προέλευσή της. Εύχομαι τα καλύτερα για όλες κι ελπίζω και σ' επόμενα περάσματα επιστροφής...

  5. #38285
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Nadine μου, αν και δεν θυμάμαι να εχω δημοσιευσει κατι εδω, διαβασα το σχολιο σου και εχω να πω δυο πράγματα.
    Πρωτον, δεν μπορω να ξερω και πολλα, γιατι ειμαι νεο μελος ας πουμε, δηλαδη πολυ νεοτερο στο φορουμ απο εσενα, και φανταζομαι θα ησασταν αλλη παρεα, η παρεα που πρωτοκαθιερωσε το φορουμ ως αλληλουποστηρικτικη διαδικτυακη κοινοτητα, ας πουμε, και νιωθω αυτο που λες, πως νιωθεις για το τοπικ, τι αναμνήσεις και τι συναισθηματα σου ερχονται. Βλεπω και μια απογοητευση, τι εννοεις οτι σταματησε η κινητικοτητα εξαιτιας σου;
    Σεβαστη φυσικα η γνωμη σου και απο εμενα και σιγουρα και απο οσους γραφουν εδω ακομα. Απλως, το δευτερο που ηθελα να πω.
    Μηπως αυτο ειναι το νοημα του τοπικ τελικα; Να δινει τη θεση του σε νεες παρεες που εκφραζονται με τον δικο τους τροπο; Δεν ξερω αν εσεις ανταλασσατε πχ κειμενα κ οχι τραγουδια αλλα και το τραγουδι για να αρεσει και να αγγίζει καποιους σημαινει πως κατι εχουν βιωσει και μιλαει στην ψυχη τους. Και οταν μοιραζεσαι το τραγουδι με καποιον και βρισκεις ανταποκριση ας πουμε, ταυτιζεσαι με τον αλλον σε ενα ψυχικοσυναισθηματικο και σιωπηρο επιπεδο, υποσυνειδητο. Και αυτο ειναι εξισου σημαντικο με το να μοιραζεσαι ιστοριες, εμπειριες, πορειες, λεκτικως. Ο χρονος περναει, νεα μελη ερχονται, φτιαχνουν τις δικες τους παρεες ας το πουμε, εχουν δικο τους τροπο εκφρασης. Η ανάρτηση τραγουδιων δεν υποβαθμιζει ο, τι ειπωθηκε εδω ουτε ευτελιζει το οποιο τοπικ. Αντικειμενικα τουλαχιστον. Υποκειμενικα αν το δούμε, καταλαβαινω πως μπορεί να αισθανεσαι.
    Αυτα, τροφη για σκεψη, μηπως σε βοηθησω σε κατι. Παρολα αυτα εννοειται θα γινει σεβαστο το αιτημα σου. ❤

  6. #38286
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Nadine, συγγνώμη και από 'μενα, αν βγήκα εκτός θέματος...

    Η αλήθεια είναι πως δεν είχα καταλάβει ποιο ακριβώς είναι το θέμα (1500+ σελίδες είναι πολλές για να διαβαστούν).

    Κρίνοντας από τις τελευταίες αναρτήσεις, οι οποίες περιείχαν τραγούδια, και εγώ θεώρησα πως πρόκειται για μια θεματική
    μέσω της οποίας εκφράζεις συναισθήματα ποικιλοτρόπως.

    Ειδικά η ανάρτηση της Dulcinea με άγγιξε, καθώς είναι ένα τραγούδι που έχει χαρακτεί μέσα μου,
    όχι μόνο με τη μελωδία αλλά και με τους στίχους του.

    Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψε η purplerose, και εννοείται η παράκληση σου θα γίνει σεβαστή.

  7. #38287
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μα πόσες γλυκές συγνώμες...αχ...από αλλού μου τη χρωστούν κι αλλού μου την δίνουν...
    Δεν ήθελα να σας κάνω να νιώσετε άσχημα ούτε ασφαλώς να μου ζητήσετε συγνώμη...
    Επανασυντονιζόμαστε λοιπόν κι εύχομαι να ξαναζωντανέψει το τόπικ αυτό κάπως, κάποτε...
    Μια αγκαλιά για όλες σας κι ευχαριστώ για την υπέρμετρη ευαισθησία! Σας φιλώ!

  8. #38288
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Nadine παντα ομορφες φωτογραφιες!!

  9. #38289
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Athens
    Posts
    5,663
    Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια... λίγες παραπάνω ρυτίδες τις αποκτήσαμε ωστόσο.
    Μία νοσταλγική καλησπέρα από ένα παλιό μέλος, σας σκέφτομαι όλους πάντα με απέραντη αγάπη...
    [url=http://www.ticker.7910.org/eng][img]http://www.ticker.7910.org/wa__96__02Ba00008v--MDU4NjE0bGp8MDAwMDU1NGRhfHBvc2l0aXZlIHRoaW5raW5nIA.gif[/img][/url]
    Ύψος 1,70

    Γιατί υπάρχουν τόσες πολλές δίαιτες; Γιατί καμία δεν έχει αποτέλεσμα!!!
    Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο και υπομονή...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •