Tελευταια προσπαθεια...ευχηθειτε μου καλη τυχη!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    103

    Tελευταια προσπαθεια...ευχηθειτε μου καλη τυχη!

    Γεια σε ολους!Πριν αρχισω με τα δικα μου θα ηθελα ενα μεγαλο μπραβο για το φορουμ,και την ομορφη ατμοσφαιρα του!
    Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης...Χορευτρια κλασσικου μπαλλετου,σταματαει αποτομα τον χορο(πολλοι λογοι)και φτανει τα 86 κιλα.Επισης εχω διπολικη διαταραχη απο τα 15 μου,ομως ευτυχως εχω επιτελους ενα φοβερο ψυχιατρο και ειμαι καλα..Ακολουθω αγωγη βεβαια,αλλα η ποιοτητα ζωης μου(ψυχικα) εχει βελτιωθει παρα πολυ.Ομως το βαρος μου,ειναι ο μεγαλος μου καημος.Εχω προσπαθησει παρα πολυ,αλλα...(νομιζω καταλαβαινετε)Θελς παρα πολυ να ξαναγυρισω στο χορο,να παρω το διπλωμα μου!!Ετσι μετα απο ολες τις εξετασεις και υπο στενη παρακολουθηση ξεκινησα τα Ρεντουκτιλ.Τα παιρνω μονο ως βοηθημα για να ξεκινησω και ελπιζω πολυ σε αυτα!Διαβασα σχεδον ολα τα ποστ που αναφερονται σε αυτο το φαρμακο.Μακαρι λοιπον να τα καταφερω αυη τη φορα!!Οχι μονο εγω αλλα και ολοι μας εδω!

    Ειμαι 1,56 και 86 κιλα..χαλια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Καλώς ήλθες και καλή δύναμη!


    Έχω γνωρίσει κανα δυο περιπτώσεις στον παρελθόν,όμοιες με τη δική σου.Σίγουρα θα γνωρίζεις κι εσύ ότι δεν είσαι η μόνη.Κάποιες και κάποιοι είχαν μάθει σ' έναν άλλο τρόπο ζωής,σε μια άλλη εξωτερική εμφάνιση και μετά έγινε το μεγάαααλο μπαμ και τα πράγματα άλλαξαν.Δύσκολο να διαχειριστείς τη νέα σου κατάσταση.

    Εύχομαι εσύ να έχεις τον τρόπο και να τα κατεφέρεις.

    Καλή συνέχεια και επιτυχία.

    Φιλικά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    103
    Σ'ευχαριστω πολυ!!Ναι ειναι αληθεια ειχα συνηθισει διαφορετικα..Ποσο μαλλον το αγορι μου...Ομως ποτε δεν σταματησε να με στηριζει...Ειναι σπαστικο να σκεφτεσαι το φαγητο,να βρισκεις καταφυγιο σε αυτο,ποτε να ειναι φιλος σου και ποτε εχθρος σου..Τεσπα.Αρχικα το πλανο μου ειναι να μειωσω σημαντικα την ποσοτητα τροφης που ειχα συνηθισει,παραλληλα με γυμναστικη.Γενικα δεν θελω να υπερβαλλω(εχω την ταση και λογω διπ.διατ).Παιρνω και βιταμινες της SOLGAR Earth Source,ειναι πολυ καλες.Γενικα δεν μπορω να πω οτι εχω παρενεργειες,ισως ομως επειδη εχω γινει ανθεκτικη μετα απο τοσα και τοσα ψυχοφαρμακα που εχω καταπιει!!!χχαχα!Θα σας λεω τα νεα μου!Ειστε μεγαλη βοηθεια!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    καλή επιτυχία ξωτίκο...(ξωτίκο δεν ηταν η χάνελε? έτσι νομίζω..) θέτικη σκέψη, ρεαλιστικοί στόχοι,πείσμα,υπομονή και όλα θα γίνουν όπως πριν..ισορροπημένη διατροφή και συστηματική άσκηση και θα τα πας μια χαρά,άλλωστε ως χορεύτρια τόσα χρόνια θα έχεις μάθει σίγουρα να πειθαρχείς.. καλή αρχή λοιπόν..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    16
    Καλή επιτυχία κι από μένα Hanelle. Κι εγώ τώρα έχω ξεκινήσει την προσπάθεια και είμαστε στα ίδια κιλά. Ελα να δούμε πως θα τα πάμε φιλενάδα!
    Καλή αρχή λοιπόν!

  6. #6
    καλη επιτυχια!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ HANELLE,ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΠΙΜΟΝΗ-ΥΠΟΜΟΝΗ,ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ,ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΧΕΡΙ!ΦΙΛΙΑ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθηνα
    Posts
    102
    hanelle, καλως ήρθες!

    αν περιδιαβείς λίγο αυτό το site θα δεις πώς τίποτα δεν είναι ανέφικτο.

    ειδικά για σένα που είχες συνηθίσει σε ένα είδος άθλησης που πολλοί από εμάς θα ζηλεύαμε!
    είμαι σίγουρη ότι ξέρεις ότι με σωστή διατροφή και αθλητισμό όλα γίνονται και μάλιστα γρηγορότερα από ότι περιμέναμε.

    ξεκίνα λοιπόν και μην φοβάσαι!

    καλή δύναμη!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    Καλή επιτυχία σου ευχομαι κι εγω, σε καταλαβαινω απόλυτα γιατι μου θυμίζεις εμενα, ειμαι κι εγω απο τα ατομα που ηταν παντα αδύνατα που σταματησαν αποτομα την εντονη γυμναστικη και εκαναν ενα μπαμ και πήραν πολλά κιλά. Αυτο το φορουμ θα σε βοηθησει σίγουρα, τουλάχιστον εμενα με βοηθάει παίρνω δυναμη απο τα παιδια που ειναι εδω και προσπαθούν και αυτα. Σου ευχομαι να πετύχεις τον στοχο σου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς σε βρίσκουμε,Hanelle!
    Νομίζω πως τώρα που είσαι σε καλό δρόμο με τα υπόλοιπα,θα μπορέσεις να εστιάσεις και στο θέμα του βάρους σου...
    Εξάλλου όταν έχουμε ένα τόσο δυνατό κίνητρο όπως εσύ παίρνουμε δύναμη κι είμαστε πιο συγκεντρωμένοι στο στόχο!
    Είσαι πολύ τυχερή που υπήρξες χορεύτρια!Αυτό σημείνει πως έχεις μάθει να πειθαρχείς και να συγκεντρώνεσαι στο στόχο
    καθώς κι ότι έχεις την υποδομή ενός καλοσχηματισμένου σώματος κάπου εκεί μέσα...Θα το ξαναβρείς,είμαι σίγουρη!
    Καλή δύναμη στην προσπάθεια σου!Ελπίζω να βοηθήσουν και τα reductil...Κι ό,τι χρειαστείς,εμείς εδώ είμαστε!Φιλάκια...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    103
    Σας ευχαριστω πολυ ολους!!Εδω θα ειμαι και θα σας ενημερωνω!Χαιρομαι πολυ που βρηκα ανθρωπους διπλα μου,να καταλαβαινουν!!Χανελε ειναι το κανονικο μου ονομα,ειμαι μιση Φιλανδεζα μιση Ελληνιδα.Faye μου πολυ θα χαρω να ειμαστε μαζι σε αυτο!Ειστε απιθανοι!
    Καλο Σαββατοκυριακο!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •