ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    ANOREXIA.COM
    Guest

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ ΒΑΡΟΣ ΔΜΣ=15,5 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 20/12/08 ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ. ΜΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΒΑΡΟΣ (ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ). ΑΠΟ ΤΙΣ 20/12 ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΕΡΠΕΤΗΜΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 2ΚΙΛΑ!!!!ΤΙ ΦΤΑΕΙ??ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΑ ΠΡΙΝ. ΤΟ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ. ΤΟ ΝΑ ΤΡΟΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΒΑΡΟΣ ΟΧΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ??ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΝΑ ΦΑΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΔΜΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΡΟΥΛΙΑ!!!ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΒΑΡΟΣ!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΑΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ (ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ)ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 1ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑΖΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΑΡΟΣ!!ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ?(ΣΗΜ ΕΧΕΙ ΕΠΑΡΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ)ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΕΤΣΙ?? HELP

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    εεεε ρε κοριτσακι μου
    κοιτα
    εφτασες και εισαι πολυ αδυνατη
    εισαι ασχημα αδυνατη
    δεν προκειται να παχηνεις τωρα πια
    φαε ενα πιατο φαι τουλαχιστο
    γιατι αν δεν το κανεις
    απλα θα πεθανεις
    κι αφου καποια στιγμη ολοι θα πεθανουμε
    εσυ γιατι το βιαζεσαι?????????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by ANOREXIA.COM
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ ΒΑΡΟΣ ΔΜΣ=15,5 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 20/12/08 ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ. ΜΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΒΑΡΟΣ (ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ). ΑΠΟ ΤΙΣ 20/12 ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΕΡΠΕΤΗΜΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 2ΚΙΛΑ!!!!ΤΙ ΦΤΑΕΙ??ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΑ ΠΡΙΝ. ΤΟ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ. ΤΟ ΝΑ ΤΡΟΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΒΑΡΟΣ ΟΧΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ??ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΝΑ ΦΑΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΔΜΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΡΟΥΛΙΑ!!!ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΒΑΡΟΣ!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΑΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ (ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ)ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 1ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑΖΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΒΑΡΟΣ!!ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ?(ΣΗΜ ΕΧΕΙ ΕΠΑΡΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ)ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΣΩ ΕΤΣΙ?? HELP
    Κουκλίτσα μου,αντιλαμβάνομαι τη σύγχιση και τον πανικό που σε διακατέχει,την σύγκρουση σου ανάμεσα στο "πρέπει" και το "δε θέλω"...
    Φοβάμαι πως ουσιαστικά δεν έχεις αποδεχτεί το στόχο ν' αυξηθεί το βάρος σου και να φτάσεις σε φυσιολογικό για το ύψος σου ΔΜΣ και για το λόγο αυτό
    προσπαθείς να το σαμποτάρεις με αντιδράσεις για τον τρόπο που αυξάνεται,χωρίς να υποτιμώ βέβαια το φόβο σου μήπως η αύξηση αυτή δεν έχει μετά σταματημό...
    Φαντάζομαι δέχεσαι αρκετές πιέσεις από το περιβάλλον σου για το συγκεκριμένο θέμα και ίσως αυτό σε κάνει να θέλεις να δείχνεις ότι το προσπαθείς
    χωρίς ουσιαστικά και έμπρακτα εσύ να έχεις συναινέσει σε κάτι τέτοιο...Κάτι που άλλωστε γίνεται αντιληπτό κι από μια προσεκτική θεώρηση του λόγου σου...
    Μόνο αν πραγματικά αντιληφθείς τους κινδύνους αυτής σου της επιλογής για σένα την ίδια και μόνο,θα καταφέρεις να διαχειριστείς την αύξηση του βάρους σου!
    Προφανώς χρειάζεσαι κι άλλο χρόνο να το δουλέψεις μέσα σου,κάποιες ακόμη συνεδρίες με τον ψυχολόγο σου,ίσως κάποια έρευνα για το τι σε βασανίζει...
    Δεν ξέρω αν είσαι δεκτική να ενημερωθείς σοβαρά και υπεύθυνα για το τι ακριβώς σημαίνει αυτή η διαταραχή και τι επιπτώσεις έχει στην υγεία σου...
    Εύχομαι και προσεύχομαι να πάρεις την απόφαση και να βρεις τη δύναμη να το αντιμετωπίσεις πριν είναι πολύ αργά...
    Δε θέλω να σε πιέσω περισσότερο απ'όσο ήδη πιέζεσαι...και να με συγχωρείς αν το έκανα σε κάποιο βαθμό....
    Εξάλλου είναι πολύ πιο αρμόδια από μένα να σου μιλήσουν άτομα που πέρασαν ό,τι περνάς και κατάφεραν να βγουν νικήτριες...
    Τα δικά τους λόγια,που είναι μέσα από το κοινό σας βίωμα,η δική τους μαρτυρία για το τι σήμερα απολαμβάνουν
    και προπαντός η ζωντανή απόδειξη ότι όντως είναι εφικτό ίσως κάπως σε βοηθήσει...Το εύχομαι ολόψυχα!

  4. #4
    ANOREXIA.COM
    Guest
    αν υπαρχει προβλημα με τον θυρεοειδη αδενα χορηγούνται ορμονες ή όχι

  5. #5
    anorexia.com
    akouse me eimai 1 akomh kopela pou antimetopizei diatrofikes diataraxes( k dn m aresei pou to paradexomai)... ola auta pou perigrafeis ta exo viosei kai se plhroforo oti eixa frikarei opos k esy tora... ma htan dynaton na pairno varos xoris na troo???
    ego vevaia pote dn episkefthka psyxologo alla profanos autos 8a mporei na se ka8odhghsei...
    prosexe ton eauto sou, gia sena , g kanenan allon. mhn akous otan se piezoun (de leo oti 8eloun to kako s, anti8etws malista) gt 8a exei anti8eta apotelesmata... dn 8a tros pragmata pou 8a se kanoun na noio8eis asxhma gt poly apla 8a vasanizesai ka8e mera k perissotero (oxi pos auto pou pernas s afhnei na xairesai th zwh alla tespa...) prosexe...... sou euxomai na noioseis kapoia stigmh kalytera k na deis ta pragmata pio ka8ara kati pou prospa8o na kano k ego edo k para poly kairo...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ναταλία,πολύ χαίρομαι που διαβάζω στο προφίλ σου πως νιώθεις ανακουφισμένη!Εκτός αν είναι παλιά η καταχώρηση και δε σε βρίσκει και σήμερα έτσι...
    Θα ήθελα πολύ να μοιραζόσουν μαζί μας τα νέα σου...Ελπίζω να σε προσέχεις και να βρίσκεις τη δύναμη να συνεχίζεις την προσπάθεια σου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Anorexia.com,ολα καλα?Πως εισαι αυτο τον καιρο?

  8. #8
    ANOREXIA.COM
    Guest
    Να πατε να δειτε το εργο "Σουλα Ελα Ξανα" ειναι φοβερο!! Ξεχνιεσαι και πανω απο ολα βλεπεις ποσο ανετα συμπεριφερεται Η Ζετα Μακρυπουλια παρα τις καμπυλες της!!!με το σωμα της, και τα γλυκα!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Οκ,θα το έχουμε υπόψιν μας...Εσύ πώς είσαι εντωμεταξύ;

  10. #10
    ANOREXIA.COM
    Guest
    μια καλα μια πολυ χαλια...αλλα προσπαθω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Η προσπάθεια μετράει!Ούτως ή άλλως στη ζωή όλα μια πάνω μια κάτω είναι...
    Κι αυτό στην καλύτερη περίπτωση κι όχι την πιο συχνή του μία πάνω πολλές κάτω...
    Οπότε,πάλι καλά είσαι!Μην το πεις ούτε του παπά!Έτσι μπράβο,συνέχισε την προαπάθεια,COMματε!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Com θα σε λεω κι εγω,δε σε ξαναγραφω ανορεξια,να το ξερεις!Σε πεθυμησαμε,χαθηκες ρε ψυχη,να περνας να λες κι ενα γεια!Να μαθαινουμε τα νεα σου,να σου λεμε κι εμεις τα δικα μας τα χαλια,χαχα!Αντε,να παλευουμε ανταμα!Φιλακιαααα.

  13. #13
    ANOREXIA.COM
    Guest
    δεν προλαβαινω...γεμισα το προγραμμα μου να μην σκεφτομαι...ισως οταν δεν ασχολεισαι και πολυ με το προβλημα το ξεχνας και σε ξεχνα!!!παντως το αρχικο μου ερωτημα που ειχα στο μπλογκ παραμενει γιατι παχινω με μαρουλια!!!αλα το προσπερνω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    COMματε,τι κάνεις;Πώς πέρασαν οι μήνες αυτοί για σένα;Ελπίζω να είσαι καλά!Περιμένουνε νέα σου...Φιλάκια!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •