ιδεοληψιες για δυσμορφοβια!!ελεος... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 66
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by afrula
    ναι εχετε απολυτο δικιο και στη γνωσιακη που εκανα λιγες φορες αυτο μου ελεγε η ψυχολογος οτι ανακουφιζεσαι τωρα και μετα παλι τα ιδια.Απλως δε μπορω να καταλαβω τι σημαινει εισαι ΑΣΧΗΜΟΣ για τον καθενα σας και τι σημαινει ειναι ΟΜΟΡΦΟΣ ???δε μου χει πει κανεις οτι εχω κατι ασχημο ποτε αλλα θα το ακουσω δημοκρατια εχουμε.τωρα γιατι θα το πει απο κακια και ζηλια μαλλον αφου δεν εχω κατι ασχημο.Θελω να ξεμπερδευτω και ειδικα τωρα με το effexor εχω χασει τα αβγα και τα πασχαλια.Βοηθεια!!!
    η ομορφιά πολλές φορές είναι εντελώς υποκειμενική. για μένα μπορεί ο μπράντ πιτ να είναι όμορφος, σε κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να μην αρέσει. να μην την τραβάει, να μην της κάνει κλικ που λέμε.
    δεν γίνεται να αρέσουμε σε όλους.
    γιατί κολάς τόσο στο τι λένε οι άλλοι? φοβάσαι πως αν κάποιος σε πει άσχημη θα κουβαλάς αυτό τον χαρακτηρισμό για πάντα και όλοι θα σε βλέπουν όπως αυτός? δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
    επίσης προσπάθησε αληθινά να καταλάβεις πως βλέπεις εσύ τον εαυτό σου...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Αγαπη μου τον ευατο μου τον βλεπω και ξερω ποια ειμαι παρα ολα αυτα που μου συμβαινουν.Το θεμα ειναι γιατι δινω τοση σημασια μεχρι και να κανω 2 αποπειρες αυτοκτονιας για το τι θα πει ο αλλος.Ντροπη μου.Πριν κατι ωρες επεστρεψα απο το γιατρο μου και μου αλλαξε το zolotrin με parosat.Επειδη το χα και μικρη και εγω καταλαβαινα οτι το χω για την κοινωνικη φοβια μιλαω.Μεσα στις ιδεες και στη καταθλιψη τσακ και αυτο παλι .Αχ διαρκης αγωνας!!!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εφτασα στο σημειο να βγαινω και να λεω γιατι με κοιτανε γιατι χαμογελανε μην πω τιποτα αλλο...Και καπακι σκεφτομαι τι βλεπουν με βλεπουν ασχημη η ασπρη?Και λεω ηρεμησε οι ιδεες ειναι παραλογες δεν υπαρχουν.Με βλεπουν οπως με βλεπω και εγω στο καθρεπτη και απο κει και περα ο καθενας εχει τα γουστα του και αν με πει ασχημη κανεις χε...... αφου εγω δεν εχω κατι ασχημο.Ασπρη αν με πει δηλαδη εισαι λευκη οκ χλωμιασα αλλα δεν ειμαι σαν τον τοιχο τον ασπρο.Και ουτε με βλεπουν ασπρη σαν τον τοιχο γιατι δεν υπαρχει και εγω με βλεπω ανοιχτοχρωμη νο2 δηλαδη εννοω δεν ειναι καταλευκη η επιδερμιδα μου λιγο πιο φυσιολογικη.Αλλα γιατι οχι φοβαμαι μονο αλλα τρεμω μην τα ακουσω αυτα το να με βλεπουν το λυσα οτι βλεπω εγω στο καθρεπτη βλεπουν και οι αλλοι.Σας ανεπτυξα ολο τοσκεπτικο μου και συγγνωμη αν σας κουρασα να μου πειτε σωστα σκεφτομαι?Που κανω λαθος?Και πως να σκεφτω και τι να κανω???

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    εφτασα στο σημειο να βγαινω και να λεω γιατι με κοιτανε γιατι χαμογελανε μην πω τιποτα αλλο...Και καπακι σκεφτομαι τι βλεπουν με βλεπουν ασχημη η ασπρη?Και λεω ηρεμησε οι ιδεες ειναι παραλογες δεν υπαρχουν.Με βλεπουν οπως με βλεπω και εγω στο καθρεπτη και απο κει και περα ο καθενας εχει τα γουστα του και αν με πει ασχημη κανεις χε...... αφου εγω δεν εχω κατι ασχημο.Ασπρη αν με πει δηλαδη εισαι λευκη οκ χλωμιασα αλλα δεν ειμαι σαν τον τοιχο τον ασπρο.Και ουτε με βλεπουν ασπρη σαν τον τοιχο γιατι δεν υπαρχει και εγω με βλεπω ανοιχτοχρωμη νο2 δηλαδη εννοω δεν ειναι καταλευκη η επιδερμιδα μου λιγο πιο φυσιολογικη.Αλλα γιατι οχι φοβαμαι μονο αλλα τρεμω μην τα ακουσω αυτα το να με βλεπουν το λυσα οτι βλεπω εγω στο καθρεπτη βλεπουν και οι αλλοι.Σας ανεπτυξα ολο τοσκεπτικο μου και συγγνωμη αν σας κουρασα να μου πειτε σωστα σκεφτομαι?Που κανω λαθος?Και πως να σκεφτω και τι να κανω???
    Afroyla,
    μπραβο σου!
    Εκανες ήδη ένα πολυ μεγαλο βήμα και συγχαρητήρια γι αυτο!!!
    Καθολου δεν με κουραζει να σε ακουω, ειτε οταν είσαι καλά είτε όταν δεν είσαι.
    Λοιπόν, αρα χρησιμοποίησες το έξυπνο μυαλό σου βοηθητικά αυτη τη φορά.
    Κατασκεύασες \"καλές\" σκέψεις που θα πολεμούν τις \"κακές\" σκέψεις!
    Παλεύεις με τις σκέψεις, αυτό να θυμάσαι,
    και, κατα τη γνώμη μου τουλάχιστον, οι ίδιες οι σκέψεις σου θα σε βοηθήσουν να βγεις απο αυτό.

    Ο άλλος βλέπει ότι βλεπεις κι εσύ κι οχι κατι διαφορετικο.
    Αν σε δει άσχημη χε..... καθένας έχει και τα γούστα του.
    Αν σε δει άσπρη, ισως απλα να χλώμιασες γιατί βλεπεις την επιδερμίδα σου στον καθρεπτη και ξερεις πολυ καλα οτι είναι ν. 2....
    Πολύ καλό! Ξέρεις τι βλέπει, γιατι είναι το ίδιο που βλέπεις κι εσυ στον καθρέπτη....
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Προχωράμε στο επόμενο στάδιο...
    Αλλο το βλέμμα κι άλλο ο λόγος.
    Το να βλέπεις το κάνεις κι εσύ.

    Τι έίναι όμως αυτό που σε τρομάζει, οχι πια στο να δει κατι ο άλλος πάνω σου, αλλα στο να ΠΕΙ κατι ο άλλος για σένα?
    Τι πιστευεις οτι θα συμβεί αν ΑΚΟΥΣΕΙΣ καποιον να λέει για σένα οτι είσαι άσχημη ή ασπρη?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Weird ,αν το ακουσω οκ θα σκεφτω καπακι δεν εχω κατι ασχημο και θα τον γραψω.Η ανησυχια και η αναλυση στο μυαλο μου θα με μπερδεψει.Σκεφτομαι ας πουμε που το βλεπει το ασχημο αφου δε το βλεπει ολος ο κοσμος που με ξερει .Λογικα θα το πει απο κακια ζηλια η απο τη μα....που τον δερνει.Εγω ομως γιατι να φοβαμαι μηπως το ακουσω και εχω φτασει σε τρομο.Γιατι να σκεφτομαι πως με βλεπουν οι αλλοι που βαθια μεσα μου θα με πειραξει λιγο αλλα βασικα χεστηκα!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Μηπως οι 2 ψυχολογοι που εχω επισκεφτει με λαθος φρασεις μου εβαλαν στο μυαλο πραγματα παραλογα?Τι εννοω?Ας πουμε ο ενας μου ειπε:ΑΠΟ ΤΟΥΣ 100 ΠΕΣ ΟΙ 50 ΜΕ 60 ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΜΟΡΦΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΟΛΕΙΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΣΕ ΒΛΕΠΥΝ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΑΣΧΗΜΗ.Πως το κρινεις εσυ αυτο που ειπε?Και η αλλη μου ειπε αλλοι σε βλεπουν μια χαρα αλλοι μετρια και αλλη μπορει η οχι μπορει ναι μου ειπε σε βλεπουν ασχημη.Και απο τοτε εχω στο μυαλο μου οτι καποιοι με βλεπουν ασχημη και πορευομαι με αυτο το σκεπτικο το οποιο με εφτασε σε 2 αποπειρες αυτοκτονιας ,σε υποτροπιαζουσα καταθλιψη και το αλλο δε σου ειπα σε κοινωνικη φοβια που ειναι και λογικο επακολουθο ετσι δεν ειναι???

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    η ειρωνεια εδω τωρα που ειναι? καταλαβα οτι σπανια θα ακουσω κατι και να το ακουσω χεστηκα!!!τωρα ακουστε που κολλησα?Λεω αυτο που βλεπω αυτο βλεπει και ο αλλος κοσμος δεν παραμορφωνομαι αναλογως τα γουστα του καθενος.Αρα η λαθος εκφραση που μου χαλασε τη ζωη μου και πηγα να πεθανω ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΑΙΔΙΑ!!!! τι νομιζουν ,πως με θεωρουν, πως με κρινουν!ετσι δεν ειναι?Οχι το πως με βλεπουν!!!!!!!!!Γιατι ολοι το ιδιο βλεπουν την ιδια φατσα .Σωστα?ελευθερωστε με παιδια βοηθηστε με να φτασω στη λυση και να προσπαθησω να βγω απο ολα αυτα?Αλλο βλεπω και αλλο κρινω νομιζω θεωρω .με τα στραβοματια τους ολοι το ιδιο προσωπο βλεπουμεκαι εσεις και εγω!!!!και αλλο η εκφραση του λαου ασ πουμε τη βλεπω ομορφη δεν τη βλεπω η τη βλεπω ασχημη.Μιλαω σωστα η λεω βλακειες?

  9. #39
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32
    Aφρουλα μου καλησπερα!Θα ηθελα να σου πω τι εντυπωση μου εχεις δωσει,εχοντας παρακολουθησει με προσοχη τα οσα εχεις γραψει κατα καιρους.Θεωρω οτι εισαι ενα πολυ ευαισθητο κοριτσι και για το λογο αυτο επηρεαζεσαι τοσο απο το τι σκεφτονται και τι θα πουν οι αλλοι για εσενα.Ειναι λογικο να δινεις βαση στα πιστευω των αλλων,γιατι οι δικες τους αποψεις επηρεαζουν την αυτοεικονα και την αυτοεκιμηση σου.Αυτο συμβαινει με ολους τους ανθρωπους.Ολοι θα θελαμε να μας βλεπουν οι αλλοι υπεροχους και υπεροχες!!!!!Εσυ ομως τα πολλαπλασιαζεις ολα αυτα επι 1000!Φαινεται και απο τον τροπο που γραφεις,ποσο ταραγμενη εισαι απο το θεμα αυτο.Σου προκαλει μεγαλο αγχος.....Πιστευω οτι οπως και ολους,ετσι και για εσενα,οι αποψεις διιστανται.Καποιοι θα λενε\'\'Η Αφρουλα ειναι μια κουκλα\'\',αλλοι θα λενε \'\'Ειναι μετρια\'\' και αλλοι θα λενε\'\'Δεν ειναι του γουστου μου\'\'.Ειναι θεμα γουστου αγαπη μου.Το γουστο ΔΕΝ αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα.Αυτο ειναι κανονας.Θα ηταν καλο να βοηθησεις το μυαλουδακι σου να χτισει απο την αρχη τον τροπο σκεψης σου.Θα τα καταφερεις γιατι το προσπαθεις.Μη το βαζεις κατω.Ειμαστε εδω για να σε στηριξουμε σε ολα!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Αφρούλα κι εγώ διαβάζοντάς σε διακρίνω πόσο μεγάλη αγωνία και απόγνωση αισθάνεσαι με το πρόβλημα αυτό.
    Μην κατηγορείς τον εαυτό σου, υπάρχει ΛΟΓΟΣ που σκέφτεσαι έτσι. Εϊναι πολύ ΄σημαντικό που καταλαβαίνεις ότι ο τρόπος που σκέφτεσαι δεν αντικατοπτρίζει την παραγματικότητα, είναι όμως μια τρομερή σκέψη που δε σεαφήνει να ησυχασεις.
    ΄Μήπως θα ήταν καλό λίγο να ηρεμήσεις αρχικά και μετά με τη βοήθεια ειδικού να ψάξεις βαθιά μέσα σου σιγά σιγά να δεις ποια είναι η αιτία που δημιουργήθηκαν αυτές οι σκέψεις;
    Πες ΣΤΟΠ. Σταματώ για λίγο τις σκέψεις. Ασχολήσου με άλλα πράγματα, δημιουργικά, ευχάριστα ακόμα και ανούσια. Μην μένεις αδρανής ούτε μια στιγμή. Πήγαινε για τρέξιμο, γυμνάσου, διάβασε, κάνε δουλειές, κάνε οτιδήποτε άσχετο... Πρέπει λιγάκι νομίζω το μυαλό σου να καθαρίσει από τις άσχημες σκέψεις ώστε να δημιουργηθεί χώρος για τις θετικές και για προβληματισμούς σχετικά με την πηγή και στη συνέχεια με την αντιμετώπιση του προβλήματος...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    σας ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου που μου απαντατε και με βοηθατε και ευχαριστω για την υποστηριξη σας!Καλη χρονια σε ολους ευχομαι και καλο μυαλο σε μενα .Αμην!να κανω μια ερωτηση sorry κιολας που επανερχομαι στα ιδια.Ασχημο-η σας εχουν πει ποτε η τωρα τελευταια?Και πως το πηρατε?χ.ς. συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα οκ θα πουν οτι γουσταρουν και ειναι λογικο οπως και εγω θα πω οτι θελω αν και το ασχημο δε το χω πει ποτε.Αλλα απο το δεν ειναι του γουστου μου μεχρι ειναι ασχημη.Σε αυτο μπερδευομαι αν και το χω ακουσει μια φορα στη ζωη μου αλλα 16 με 18 το ακουγα συνεχεια.Αρα απο κει προερχεται πιστευω η αρρωστια μου.Στη ψυχολογο πηγαινω 2 φορες το μηνα.το φεβρουαριο αρχιζω ψυχοθεραπεια γνωσιακη στο Αιγινητειο δωρεαν .Και οταν θα νιωσω καλυτερα και ξαναβγω στο κοσμο σε κανενα διμηνο πιστευω θα παω και Κανιγγος στο ibrt.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια σε καποιο αλλο θεμα ενα μελος μου ειπε οτι μπορει να εχω ναρκισσιστικη προσωπιοκοτητα δε θυμαμαι πως το ειπε και οτι νιωθω να ειμαι το επικεντρο παντου.Πραγμα απιθανο.Το ξερω οτι πηγε να με βοηθησει αλλα εγινα χαλια ξαφνικα γιατι σκεφτηκα γιατι με κοιτανε ολοι πραγμα παραλογο.Του γραψα οτι μπορι να ειναι ο μαγνητισμος μου ωστε προσελκυω τα βλλεμματα πανω μου χωρις να το θελει ο κοσμος.Ας πουμε αν παω σε καποιο ανοιχτο μερος με πολυ κοσμο γιατι νιωθω τα μισα βλεμματα πανω μου και οντως μπορει να συμβαινει?Γαμωτο με αγχωσε το μελος.Τι φταιει κι αυτο.Τωρα σκεφτομαι οτι θα με κοιτανε ολοι οταν θα βγω πραγμα παραλογο αλλα κολλησα.Βοηθεια!!!!!!!!!

  13. #43
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Σύμφωνα με την Ψυχανάλυση υπάρχει η ναρκισσιστική προσωπικότητα, όπως και η υστερική, η καταθλιπτική κλπ. Αυτά Αφρούλα είναι δομές προσωπικότητας. Κάτι σαν αρχιτεκτονική της ψυχής. Δεν είναι ούτε ασθένεια, ούτε επίκριση. Λέμε ότι αν ένας ανθρωπος ασθενήσει ψυχικά κι είναι πχ υστερική δομή προσωπικότητας θα εμφανήσει τα τάδε συπτώματα. Άλλο δομη προσωπικότητας κι άλλο διαταραχή προσωπικότητας. Όλοι είμαστε κάπου κοντά σε μια δομή. Έχω μια φίλη που είναι η επιτομή της υστερική προσωπικότητας... Μην σε άγχει σε όποια προσωπικότητα και να είσαι κοντά. Βέβαια διαγνώσεις (πχ. είσαι ναρκισιστική, υστερική, ή οποιαδήποτε άλλη προσωπικότητα) είναι καλό να αποφεύγονται γιατί πολλές φορές δημιουργούν σύγχυση και βιώνονται ως ταμπέλα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    σας ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου που μου απαντατε και με βοηθατε και ευχαριστω για την υποστηριξη σας!Καλη χρονια σε ολους ευχομαι και καλο μυαλο σε μενα .Αμην!να κανω μια ερωτηση sorry κιολας που επανερχομαι στα ιδια.Ασχημο-η σας εχουν πει ποτε η τωρα τελευταια?Και πως το πηρατε?χ.ς. συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα οκ θα πουν οτι γουσταρουν και ειναι λογικο οπως και εγω θα πω οτι θελω αν και το ασχημο δε το χω πει ποτε.Αλλα απο το δεν ειναι του γουστου μου μεχρι ειναι ασχημη.Σε αυτο μπερδευομαι αν και το χω ακουσει μια φορα στη ζωη μου αλλα 16 με 18 το ακουγα συνεχεια.Αρα απο κει προερχεται πιστευω η αρρωστια μου.Στη ψυχολογο πηγαινω 2 φορες το μηνα.το φεβρουαριο αρχιζω ψυχοθεραπεια γνωσιακη στο Αιγινητειο δωρεαν .Και οταν θα νιωσω καλυτερα και ξαναβγω στο κοσμο σε κανενα διμηνο πιστευω θα παω και Κανιγγος στο ibrt.
    Κι εμεις σε ευχαριστουμε κοριτσι μου, που μας εμπιστευεσαι.
    Θα σου πω την δική μου άποψη, γιατι εχω παρακολουθήσει όλη την αγωνία σου και με αγγιζει ιδιαίτερα.

    Αυτες οι ίδέες που σου κολλάνε το μυαλό, σε κάνουν να χάνεσαι μέσα τους και να χάνεις και την επαφή με την πραγματικότητα, δεν παλευονται απλά, αν και παλεύονται.

    Θελουν ειδικο τρόπο αντιμετώπισης, όπως για παράδειγμα ψχοθεραπεία.

    Δεν μπορουμε εμεις απο εδω, όσο κι αν το θέλουμε, να βρούμε τη λύση... Γιατι Αφρούλα μου, εισαι μια όλόκληρη πολυπλευρη και πολυπλοκη ανθρωπινη δομή απο σκέψεις, συναισθήματα, βιώματα, συνειρμούς. Μια θεραπεία λοιπόν και άρα η ¨λύση\" στο θέμα σου, θα πρεπει να τα βάλει κάτω όλα αυτά και να τα εξετάσει. Αυτό θα το κάνεις με τον ειδικό.
    (Αλήθεια πως πηγαινουν τα πραγματα με τον νεο ψυχιατρο? Ακουγοσουν ικανοποιημενη μαζι του...)

    Οπως καταλαβαινεις κοριτσι μου, δεν θα το λύσουμε απο το ιντερνετ, θα ήταν πρόχειρο και αναποτελεσματικό. Ισως όμως πάρεις κάποιες γνώμες και κατευθύνσεις που θα σε βοηθήσουν...

    Απο τα 16 μεχρι τα 18 λες, σε αποκαλουσαν άσχημη αν κατάλαβα καλα?
    Αν θελεις, καντο μου πιο ξεκαθαρο...
    κατι τετοια βιωματα είναι κρίσιμα...
    και ξερεις κι εσυ η ιδια καταλαβαινεις το παραλογο των σκεψεων και των φόβων σου αλλα βλεπεις κι εσυ οτι αυτο δεν αρκει...

    Τα συναισθηματα μας έχουν την δική τους λογική που ίσως εκ πρώτης όψεως μοιαζει \"παράλογη\"...ενας ειδικός θα σε κανει να καταλαβεις την συναισθηματική λογική, που όσο κι αν σπας μόνη σου το κεφάλι σου, δεν μπορεις να συλλάβεις με το μυαλό σου.

    υγ. κανεις δεν μπορει να κανει διαγνωσεις, μονο απλες εικασιες... μην σε ανησυχει το ναρκισσιστικο που σου ανεφεραν.

    Ειμαστε εδω για να σε ακουμε.
    Φιλιά Αφρούλα μου.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    weird ,το ακουγα μικρη απο φιλους του αγοριου μου κυριως.Μπορει να φταιγε το γεγονος οτι βαφομουν χωρις να ξερω τι κανω μπορει που ημουν λεπτη πολυ και ειχα κοντο καρε δε ξερω .Σημερα ειμαι πολυ χαλια γιατι κολλησα στο τι σημαινει η φραση δεν ειναι ωραια.Και δε ξερω εχει κολλησει το μυαλο μου και δεν εχω τη δυναμη να την απαντησω δε ξερω γιατι.Λεω στον ευατο μου οτι αυτο δε σημαι νει οτι εχεις κατι ασχημο αλλα αν ο αλλος εννοει αυτο?Ξερω οτι υπαρχει περιπτωση να το εννοει ετσι δεν ειναι?Απο την αλλη σκεφτομαι εγω δεν εχω κατι αλλα κολλησα αληθεια weird .

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •