ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    134

    ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΣ

    Ας καταγράψουμε τα κιλά που θέλουμε να χάσουμε γιατί βλέπω ότι πολλά μέλη δεν έχουν τικεράκι......


    LΟLLIPOP
    30 Κιλά

    1ος Στόχος: 20/4/2009 -12

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΣΤΑ ΥΨΗ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΕΡΗΘΩ ΤΙΠΟΤΑΑΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ,ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ ΘΕΡΜΙΔΟΜΕΤΡΗΤΗ,ΣΕ 18 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 5 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΙΛΑ!





    ΑΠΟ 125ΚG(ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 18 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ)120ΚG!YIOUPIIIIIIII!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    129
    Kι εγώ έχω χάσει 3,5 σε 5 εβδομάδες. Από 96,8 στα 93 περίπου χθες. Είναι η αρχή βέβαια, θα φρενάρω όπου νά ναι. Θέλω να χάνω 0,5-1 το πολύ κιλό στο δεκαήμερο. Πάω για τα 70 σε ένα χρόνο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    121
    Γειά σας και από μένα!!!
    Είμαι 115 κιλά και ο στόχος μου είναι να φτάσω τα 100 τέλος Ιουνίου!!! -15 σε 20 εβδομάδες

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11
    Παιδιά, γράφω πρώτη φορά. Θέλω να χάσω 14 κιλά αλλά δεν έχω θέσει ακόμη deadline.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γειά σου,nefeli02 !Δε χρειάζονται deadlines...Εξάλλου δε λειτουργούν βοηθητικά για όλους...
    Κάνε εσύ την προσπάθεια σου και το αποτέλεσμα της θα έρθει σίγουρα κάποια στιγμή!
    Καλώς μας ήρθες και καλή σου δύναμη!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Εχω χάσει 11 (ήμουν 95) και θέλω να χάσω άλλα 20, αν γίνεται και μέσα στην εβδομάδα δεν θα είχα πρόβλημα.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    lol alalumaki,ουτε εγω θα ειχα προβλημα κανενα!χαχα.Εχω χασει κοντα στα 6,5 με 7 κιλα,εχω να χασω αλλα 13-14 κιλα,ξερω οτι φαινεται ευκολο σε καποιους/ες που εχουν περισσοτερα να χασουν ισως,αλλα εμενα δεν μου φαινεται καθολου ευκολο.Εχω τα κιλα αυτα εδω και τρια χρονια,ανεβαινα σχεδον 6 κιλα το χρονο και μου φαινεται σαν ονειρο να μπορουσα να κατορθωσω να φτασω στο ιδανικο μου βαρος.Ειμαι αισιοδοξη παντως,αλλα ξερετε τι επιθυμω μετα απο το χασιμο των κιλων;Το να μπορεσω να τα διατηρησω και να μην πεσω στην παγιδα,"ελα μωρε,ενταξει ειμαι τωρα,ας χτυπησω αυτη τη μακαροναδα με τη σαλτσα,αυτο το κορνε,αυτο το..."Πρεπει να οργανωσω αμυνες και να αλλαξω ωραρια διατροφης,στα οποια ειχα συνηθισει καιρο τωρα.Ετρωγα παντα βραδυ,καμια φορα ξυπναγα στις τρεις τα ξημερωματα και ξαναετρωγα.Ουμφ,παντως αντιστεκομαι στους πειρασμους,οσο μπορω δηλαδη...Καλη επιτυχια σε ολους μας αγορια και κοριτσια,θελει πεισμα η δουλεια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ʼντε,να δηλώσω κι εγώ απώλεια και στόχο...Θα πιάσω κι εγώ το χορό μαζί σας...
    Λοιπόν,έχω χάσει κάπου 40 κιλά και πρώτο στόχο βάζω 30 για να φτάσω και πάλι στα περσινά μου,ν'αλλάξω κατηγορία.
    Από κει και πέρα έχουμε κι άλλο δρόμο,μακρύ δρόμο,αλλά αυτό θα είναι αντικείμενο επόμενων στόχων...Σιγά σιγά...
    Χρονικό όριο δε βάζω.Αυτά είναι λάθη του παρελθόντος που πλήρωσα ακριβά...Μπαίνω βέβαια στον πειρασμό,αλλά αντιστέκομαι!
    Πιστεύω πάντως πως,αν κάνω ό,τι περνάει απ'το χέρι μου,δε θ'αργήσω να κατακτήσω τον πρώτο μου στόχο καθώς
    πιο γρήγορα χάνεις όταν απέχεις πολλές δεκάδες κιλά από το φυσιολογικό κι επίσης όταν αποκτήθηκαν σχετικά πρόσφατα.
    Καλή μας δύναμη όσα κι αν έχουμε να χάσουμε!Η ψυχολογία και η προσπάθεια είναι πάνω κάτω κοινές εξάλλου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    134
    γιατί δε βάζεται υπογραφή?
    είναι ωραίο να βλέπεις την πορεία των κιλών σου
    και ειδικά όσο πλησιάζεις στο στόχο είναι ακόμη καλύτερα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Εβαλα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Λοιπόν χαίρεται ξανά!!!!Είμαι από 82 στα 76 και θέλω 28 Φερβρουαρίου, σε 19 δηλαδή μέρες να είμαι κοντά στα 73....Τέλος Μαρτίου, που ο Μάρτης έχει 4,5 εβδομάδες να είμαι κοντά στα 68-69...ώστε τον Απρίλιο στο τέλος του μήνα να έχω επιτέλους φτάσει τα 65...και να έχω κι έναν μήνμα ακόμα να το κατεβάσω κι άλλο...!!!!Και θα το κάνω....!Για πρώτη φορά στη ζωή μου....είμαι πιο κοντά από ποτέ...!!!Ω ναι!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Noμίζω και εγώ ότι θα τα καταφέρεις.... φαίνεσαι αποφασισμένη, για μοίρασε λίγη αστερόσκονη και από δω...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Αστερόσκονη δεν έχω είμαι καθ'οδόν στο να τη βρω και να πασπαλίσω την καθημερινότητά μου.Μπορώ όμως με μεγάλη μου χαρά να σου δείξω ποιο μονοπάτι είναι ο πιο σύντομος δρόμος...Κι αυτό το ξέρω γιατί πήγα πολλές φορές σε λάθος μονοπάτια που τελικά με αποπροσανατόλισαν...Σημασί� � όμως τώρα έχει πως δεν πηγαίνω μόνη, έχω και το χάρτη μου και όποτε θέλεις στον βγάζω μια φωτοτυπία και στον στέλνω...!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    249
    καλημερα, ειμαι η gilie και θελω να χασω συνολικα ακομη 28 κιλα, ειμαι 103 και θελω να παω 75, ο πρωτος μου στοχος ειναι κοντα, 100 κιλα μεχρι το τελος αυτου του μηνα. Εχω χασει κιολλας 12 κιλα...ελπιζω να φτασω στον στοχο μου καποια στιγμη...δε το βιαζομαι!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •