Φυσικά και είναι ρετουσαρισμενη αυτή η φωτογραφία .Όμως ατέλειες όπως ραγιάδες ,κυτταρίτιδα κλπ έχουν και οι αδύνατες και ας προσπαθούν να πλασάρουν την τελειότητα των επωνύμων ή μη .

Αυτά που αναφέρονται στο άρθρο ναι θα έπρεπε να θεωρούνται δεδομένα .Είναι όμως ? Και μη μου πεις ότι πολλές φορές δεν έχεις αισθανθεί άσχημα όχι από δικό σου λάθος αλλά επειδή έτσι σε έκαναν να αισθάνεσαι κάποιοι .
Δυστυχώς οι αδυνατοι /κανονικοι έστω τσουπωτοι στη θέα ενός παχύσαρκου κάνουν αυτές τις σκέψεις τις κακές προσβλητικές κλπ Αυτή είναι η κοινωνία όχι μόνο η δική μας νομίζω σε όλες τις χώρες αντιμετωπίζουν ρατσιστικά όλα τα άτομα αυτής της κατηγορίας .

Στόχος μου δεν ήταν να κάνω μια χοντρή λοιπόν να απολογηθεί .Αλλά να σκεφτούμε όλοι και να προβληματιστούμε λίγο ..Δεν ξέρω αν η συγγραφέας είχε στόχο να υποστηρίξει η να απολογηθεί .
Αν η πρώτη μας σκέψη είναι κοίτα μια χοντρή ( ναι εντάξει σίγουρα αυτή θα είναι ) να κάνουμε αμέσως και δευτέρες ..Γιατί είναι έτσι η πως έφτασε μέχρι εκεί .Μπορεί να είναι ψυχολογικό ,παθολογικό ,οργανικό μπορεί και τα δύο .Όμως δεν είναι κανένας άξιος να κρίνει η να προσβάλει αυτή τη χοντρή γιατί δεν έχει ιδέα τι περνάει ...