ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ - ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ/ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648

    ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ - ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ/ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

    Συμβαίνει αρκετά συχνά να "ποστάρουμε"κάτι κι αυτό να εμφανίζεται συνεχόμενα πολλαπλές φορές.
    Αυτό έχει πολλάκις συμβεί στο topic του Εβδομαδιαίου Ζυγίσματος( π.χ. σελ.44 από p_k , σελ.46,47 από elpida )
    Μπορούμε να σβήσουμε τις πλεονάζουσες με τον εξής απλό τρόπο:
    Πηγαίνουμε σε κάθε επιπλέον post μας και επιλέγοντας (πάνω δεξιά) edit ανοίγει το post σε μορφή σύνταξης.
    Εκεί, κάτω από το πλαίσιο του υπό συγγραφή κειμένου,επιλέγουμε "!delete this message!" και τέλος "edit post".
    Το ίδιο μπορούμε να κάνουμε και στην περίπτωση των δοκιμών κι αποτυχημένων απόπειρων για εμφάνιση ticker.

    Ή πάλι μπορεί να έχουμε μόλις ποστάρει το μήνυμα μας και να θέλουμε να διορθώσουμε,να σβήσουμε ή να συμπληρώσουμε κάτι στο κείμενο μας.
    Με τον παραπάνω τρόπο (edit) έχουμε και πάλι πρόσβαση στο κείμενο μας κι αφού ολοκληρώσουμε τις επιθυμητές αλλαγές,πατάμε "edit post".
    Τα λάθη είναι ανθρώπινα ή τεχνολογικά...Ας διευκολύνουμε όλοι τη ροή και την εικόνα των φόρουμ μας!

    Υ.Γ. : Δράττομαι για άλλη μια φορά της ευκαιρίας να υπενθυμίσω την παράκληση για χρήση ελληνικών χαρακτήρων στα μηνύματα μας.
    (κυρίως αφορά τα νέα μέλη,που ίσως δεν το έχουν υπόψιν τους)Καλά μας...ποσταρίσματα κι ενεργή συμμετοχή!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Φιλική υπενθύμιση του παραπάνω μηνύματος...Ευχαριστώ!

    Κυρίως για Βιβή,που τώρα άλλαξε και σελίδα...,αλλά και για Μαρικάκι,Γλυκούλα και πάλι στο topic του ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟΥ ΖΥΓΙΣΜΑΤΟΣ...
    Αν θέλετε κάνετε γενικά έναν έλεγχο μετά από κάθε ποστάρισμα να δείτε τι τελικά εμφανίστηκε και κυρίως πόσες φορές!...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθηνα
    Posts
    102
    nadine, έχεις δίκιο, γιατί όμως το επαναλαμβάνει στο τόπικ του εβδομ. ζυγίσματος και όχι και στο τόπικ ww που επίσης έγραψα σήμερα;

    πάντως μου πήρε λίγο χρόνο να τα σβήσω γιατί τα επανέλαβε πάνω από 10 φορές.

    πώς θα μπορούσαμε να δούμε αν διορθώνεται αυτό ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Βιβίκα μου,τεχνολογικά θα μπορούσε ίσως ο NikosD. να το φροντίσει ή να εξηγήσει την αιτία...
    Σημειολογικά όμως,αν ρωτάς τη γνώμη μου,γιατί αυτό να συμβαίνει μόνο στο τόπικ του ζυγίσματος κι όχι και σε κάποιο άλλο,
    οι λόγοι,που μου έρχονται στο νου είναι είτε πως μεγάλωσε λίγο η μύτη μας αλά Πινόκιο και θέλει λίγο λιμάρισμα
    (πολλά τα κολπάκια να τρελάνουμε τη ζυγαριά μας και να διαλέξουμε αυτό που μας συμφέρει)
    είτε πως το αποτέλεσμα ξεμπροστιάζει την ψευτοπροσπάθεια μας και σαν εκτυφλωτική πινακίδα από νέον
    έρχεται και ξανάρχεται μέχρι να συμμορφωθούμε από ντροπή ή συνετισμό είτε πάλι-
    και προς Θεού μη με κατηγορήσεις για εμπάθεια-κάτι θέλει να πει το σύμπαν στους WWίτες
    ( είναι άραγε τυχαίο πως και ο p_k και εσύ και η Μυρτάλη και το Μαρικάκι ανήκετε εκεί; )
    Εγώ απλά θέτω κάποιες σκέψεις μου και μόνο επειδή με ρώτησες!Μην πυροβολείτε τον πιανίστα!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    49
    Καλησπερα σε ολες τις κουκλες.Θα μπορουσε καποια να μου πει πως μπορω να επισυναψω και εγω ενα αρχειο?π.χ ενα βιντεο,ενα κειμενο κτλ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αχ!Αυτό το κορίτσι,τι θα το κάνω,που δεν ανοίγει τα δώρα της νονάς του!


    Originally posted by NADINE

    Originally posted by lostdora

    Σας παρακαλω ας μου πει καποια πως να βαζω αρθρα η οτιδηποτε αλλο .(ξερω η νεα μου νονα θα με βοηθησει)
    Έλα βαφτιστήρι μου να σου μεταλαμπαδεύσω τα μεταλαμπαδευμένα μου! --->ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΥΠΕΡΣΥΝΔΕΣΜΟΥ (INSERT A HYPERLINK)

    Είμαστε στη σελίδα post reply κι ακριβώς πάνω από το πλαίσιο κειμένου έχει ένα εικονίδιο σαν υδρόγειο σφαίρα(το πέμπτο στη σειρά από αριστερά).

    Μόλις το επιλέξεις σου ανοίγει μια μπάρα ψηλά που σ'ενημερώνει πως αν θέλεις να επιτρέψεις τα παράθυρα δέσμης ενεργειών,πρέπει να κάνεις κλικ πάνω της.

    Εσύ το κάνεις κι επιλέγεις μετά "Προσωρινή άρση αποκλεισμού παραθύρων δέσμης ενεργειών",οπότε και σου ανοίγει ένα άλλο παραθυράκι επάνω αριστερά,
    στο πλαίσιο του οποίου επικολλείς τον υπερσύνδεσμο που αντέγραψες ή γράφεις ένα δικό σου κείμενο,
    ό,τι τέλος πάντων θέλεις να φαίνεται στο ευρύτερο κείμενο του ποστ σου.(π.χ. εγώ βάζω τίτλο άρθρου ή τραγουδιού,ενώ άλλοι βάζουν τον ίδιο τον υπερσύνδεσμο)

    Μετά πατάς ΟΚ και στο ίδιο παραθυράκι σου ζητάει τώρα τον υπερσύνδεσμο,που έχεις αντιγράψει ήδη και τώρα εδώ επικολλείς.Τέλος,πατάς και πάλι ΟΚ.
    (σου βγάζει http:/ σε μπλε χρώμα για να συνεχίσεις εσύ το υπόλοιπο,αλλά επειδή ήδη περιέχεται στην αντιγραφή σου,το σβήνεις απλά κι επικολλείς)

    Σημείωση:1)Να έχεις ήδη αντιγράψει τον αυθεντικό υπερσύνδεσμο,πριν ξεκινήσεις την εδώ διαδικασία
    2)Να έχεις τον κέρσορα στο επιθυμητό σημείο του κειμένου πριν ξεκινήσεις τη διαδικασία,ώστε να ενσωματωθεί ο υπερσύνδεσμος στη σωστή θέση.

    ʼντε!Είμαστε όλο μάτια και αφτιά!Για να δούμε τι θα δούμε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Επαναλλαμβανόμενα μηνύματα για άλλη μια φορά...Για να πιάνουμε τις σβήστρες να καθαρίσει ο τόπος από τα ίδια και τα ίδια!
    Κλασσικά στο τόπικ του εβδομαδιάιου ζυγίσματος,αλλά κυρίως στο lipotox/xs από ένα νέο μέλος μας...(Οδηγίες στο πρώτο post)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Τι έφαγα σήμερα,Εβδομαδιαίο ζύγισμα,βοήθεια και LIPOTOX/XS πάλι έχουν επαναλλαμβανόμενα ίδια μηνύματα.
    Μόλις ποστάρετε κάτι,κάντε έναν κόπο να δείτε άμα ανέβηκε μία φορά ή περισσότερες...
    Για όσους δεν γνωρίζουν τον τρόπο,θα τον δουν στο πρώτο ποστ του τόπικ αυτού.
    ʼλλος είναι μακαρονάς,εγώ είμαι σπαστικιά,τι να κάνουμε;
    Α,ναι...Και χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες κατά προτίμηση σε μικρά κι όχι κεφαλαία γράμματα.
    Βοηθούμαστε έτσι στην αναζήτηση και κυρίως είναι πιο ευανάγνωστο και ξεκούραστο το μήνυμα...Ευχαριστώ!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •