Μία αλλιώτικη γνωριμία! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αν της το επιτρέψεις θα σε ρίξει κι άλλο,κι άλλο,μέχρι να σταματήσεις να της το επιτρέπεις!
    Σου είπα και πριν,δεν υποτιμώ την απώλεια που τώρα βιώνεις,την οποία γνωρίζω από πρώτο χέρι!
    Και καταλαβαίνω πως η απογοήτευση λειτουργεί αθροιστικά,πως στο πρόσωπο αυτού του ανθρώπου
    σ'εκείνο το αποχαιρετιστήριο βλέμμα καληνύχτας,είδες όλα όσα λαχτάρησες κι είχες ανάγκη να πιστέψεις,
    όσα ονειρεύτηκες πως και σ'εσένα θα συμβούν,να σε καληνυχτούν κι εκείνα!Το πάθος όμως το αληθινό
    δεν είναι δύο λόγια μέχρι να πείσουμε κάποιον να μας συναντήσει ή να ζήσουμε ένα βράδυ μαζί του.
    Τα εύκολα τα λόγια τα μεγάλα,οι βαρύγδουπες δηλώσεις-διάττοντες αστέρες,αν δε στηρίζονται στο χρόνο,
    τις πράξεις και τη γενικότερη στάση του άλλου,δεν είναι να τα παίρνουμε τις μετρητοίς και να χτίζουμε παλάτια στην άμμο!
    Ο πρίγκιπας των ονείρων σου θα χτίσει το πιο λαμπρό και στέρεο παλάτι για σένα και πίστεψε με θα καταλάβεις αμέσως τη διαφορά!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Γαμωτη μου!Σιγα μη σε κανει κανενας να αισθανεσαι ασχημα για τον εαυτο σου,μαναρι μου,εισαι πολυτιμη για σενα,καταλαβε το!!!Αστονε να προσπερασει,δεν πειραζει,μωρε μια η δυο χυλοπιτες εχουμε φαει στη ζωη?Ε ΚΑΙ?Ναι,το επαναλαμβανω!Ε ΚΑΙ?Σαφως και ειναι σημαντικο να μοιραζομαστε με καποιον τη ζωη μας,σαφως και εχουμε αναγκη και το φλερτ και το αλλο φυλο με τις περιπετειες στις οποιες φορες φορες μας βαζει,αλλα συνεχιζουμε,εμπρος καλο μου,αυριο στο βιβλιοπωλειο,με ενα τομο του Οσα παιρνει ο Ανεμος στο ενα χερι,και στο αλλο το manhunters!Αυτο το"ΣΚΕΨΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ"(παρολο που εμενα μου σπαει τ'@#%^&**@),AYTO ητανε το μηνυμα που πρεπει να παρεις.Φυσικα και θα σκεφτεις τον εαυτο σου,οι δυνατοι ανθρωποι,αυτο κανουν,σκεφτονται τον εαυτο τους.Μη με παρεξηγησεις,αλλα υπαρχει ο "κακος"εγωισμος,το ολα περιστρεφονται γυρω απο εμενα παντα και αποκλειστικα,και ο "καλος" εγωισμος,που οι αντρες να ειστε σιγουρες,οσμιζονται τη γυναικα που τον κατεχει.Τι ειναι ο καλος εγωισμος?(φανταζει οξυμωρο ε?)Οχι,δεν ειναι.Ειναι το εγω που δεν εξαρταται απο τη διαθεση του αλλου για να ειναι δυνατο.Ειναι το εγω που μενει ισχυρο,ανεξαρτητως καιρου,ανεξαρτητως συμπεριφορων των αλλων.Ουτοπια?Γουελ μέιμπι,μεχρι να το κατανοησουμε,μεχρι να το κανουμε κτημα μας(η να πεθανουμε στην προσπαθεια κοριτσια!!!).Ο καλος εγωισμος,ειναι αυτος που μας βοηθαει να μη γινομαστε κομματια οταν ο αλλος αποδειχτει ενας κοπανος,ενα παιδι,ενας μαμακιας,ενας αναισθητος,ενας παρτακιας(μπορειτε να προσθεσετε εσεις τους αλλους χαρακτηρισμους,πυρ κατα βουλησιν κοριτσαροι!).Ο καλος εγωισμος ειναι ο εγωισμος που δειχνει στον αλλον οτι"ξερεις φιλε,μαγκια σου μια,μαγκια μου δεκα!".Ξερω,φαινομαι λαικιστρια.Αι καν λιβ γουιδ δατ σαμταιμς.Χμμ,μηπως,λεω μηπως το δοκιμασα και δουλεψε?Εμ,για να στο λεω αγαπη μου γλυκια,σουιτυ μου εσυ,κατι θα εχω παρει απ'αυτο.Κοριτσαροι,δυναμωσ� �ε την προσωπικοτητα σας,και μαλιστα τοσο,ωστε να φτασει η στιγμη να πρεπει να τη χαλιναγωγειτε...Ακου γλυκουλοπαχουλουλι μου,του επαναλαμβανες συνεχεια ειπες οτι θες να ζησεις,την πεινα αυτη ο αντρας την εκλαμβανει ως απελπισια.Δεν εχει σχεση εαν πραγματικα ειναι απελπισια,απογοητευση οπως την ονομαζεις εσυ,δε μας νοιαζει αυτο εν προκειμενω,μας νοιαζει οτι το προσωπο που μας ενδιαφερει,δε θελουμε να μας θεωρει πεινασμενες(για ζωη,για εμπειριες,για σχεσεις,για φαι,για σεξ,κολλατα ολα εδω,ολα πανε).Οι αντρες τρομοκρατουνται οταν διαισθανονται την πεινα μας,δεν κατεχονται απο το πληθος των συναισθηματων στα οποια εμεις οι ρομαντικοπλεχτρες πλεουμε(και ναι,ειμαι κι εγω μια ρομαντικoχαφτρα,πολυ σωστη η λεξη της Nadine,αποδιδει στην εντελεια τον γυναικειο ψυχισμο,την ταση του να θεοποιει τον ερωτα και τις "μαγικες"του πλεκτανες),αλλα με μια μικρη διαφορα.Πειραματιστηκα.Στε γνα,στυγνα,ανελεητα(τι ρε?οχι,δεν αισθανομαι ενοχες,μια χαρα μπουφλες και φαπες εφαγα για να περασω στη στυγνοτητα του εγκληματος,lol!).Τι εδειξε το πειραμα?Στον ιδιο αντρα,οταν του ελεγα ρομαντισμους,λακιζε.Οταν επαψα να λεω,ελεγε αυτος κι εγω απαντουσα"μμμ,οκ,αλλα ξερεις τωρα με ξενερωσες,με εβγαλες απο την εικονα,θελει προσπαθεια να με ξαναβαλεις".Μα ρε,τι προσπαθειες εγιναν μετα,ητανε για να τις βιντεοσκοπησω!Οχι,δεν ειμαι ακαρδη,ποια σκατα ακαρδη κλαιει ΠΑΝΤΑ με τις δακρυβρεχτες ιστο
    ριες,τις ταινιες με το happy end,ποια σκατα ακαρδη ζει μεσα απο λεξεις?Ομως,δε θα αφησω ποτε ξανα κανεναν κερατα να με εχει του χεριου του,και ο καθε κερατας το ξερει πια,το βλεπει.
    Πειραματισου,στο επομενο φλερτ σου δοκιμασε κι αλλιως.Οχι με το "θελω να ζησω,να ζησω,να ζησω"που σου λειπει και κουβαλας,αλλα κρατα το αυτο για σενα και περασε στον αλλον"θελω να με διασκεδασεις".Να εισαι εσυ η απαιτητικη,γαμωτο,εμεις οι γυναικες γαλουχηθηκαμε μεσα στην καταρα του καλου κοριτσιου,στο θα στα δωσω ολα χωρις καν να προσπαθησεις,μας κυνηγαει αυτη η αυταπαρνηση και το γνωριζουν καλα,γιατι αυτοι γαλουχηθηκαν με το "θελω να διασκεδασω",οσο κι αν μας πικραινει η μας παιρνει τη ροζ ομιχλη με τα στρασακια γυρω απο τις σχεσεις μας,δεν παυει να ειναι μια αληθεια.Τσαμπουκαλεψου μωρο,περνα στην αντεπιθεση,δεν ειναι δυσκολο,θελει το κλικ του...Προστατεψε τον εαυτο σου,χαιδεψε τονα,δεν γινεται εσυ χωρις εσενα,γινεται εσυ χωρις αυτον ομως,ετσι δεν ειναι?

    Ζηταω χιλια συγγνωμη,ισως να σε κουρασα,αλλα δεν ειμαι αναισθητη,ειμαι παθουσα...Και μαθουσα,ναι,οχι τα ιδια λαθη συνεχεια,να μαθαινουμε να προχωραμε-παντοιοτροπως!

    Και φσστ,εδω ειμαστε εμεις ε?Ειμαστε εδω,η καθεμια με το δικο της λογο,τη δικη της οπτικη,ειναι ενα σχολειο τοσες γυναικες να αλληλεπιδρουμε,κρατα με να σε κρατω ν'ανεβουμε το βουνο!Χαμογελακι δωσ'μας και την ψυχη μας παρε γλυκια μου!:)Ελα,ελα να το δω να σκαει λιγακι το χειλακι το γλυκο!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Sweety,είμαστε παρεούλα στο chat room αν θέλεις να ερθεις!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Πώς είναι η γλυκούλα μας τελευταία; Είμαστε κάπως καλύτερα; Μην εξαφανίζεσαι,ψυχή...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    καλα.............. sabe εχεις δωσει ρεστα
    συμφωνω και επαυξανω
    αντε και να πανε να γα......ρουφαλο στ αυτι
    αν νομιζουν οτι ειμαστε δεδομενες
    ποτε ποτε ποτε δεν θα μαστε δεδομενες
    ουτε καν μετα απο 20 χρονια γαμου
    χεχε
    αυτο ειναι το κολπο για να μην εσθανομαστε σα στιμενες λεμονοκουπες
    σορυ sweety next time baby

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Sweety,εισαι καλα αυτες τις μερες?Χαθηκες,σε αναζηταμε!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Δεκάδες φορές τα πέρασα αυτά πριν παντρευτώ sweet. Μην κάνεις το λάθος να θεωρήσεις ότι φταίει το βάρος σου ή οτιδήποτε επάνω σου. Απλώς συμβαίνουν. Και συμβαίνουν, και συμβαίνουν. Και μια μέρα συμβαίνει κι αυτό που ονειρεύεσαι. Στάνταρ, εξακριβωμένο. Σχεδόν στο υπόσχομαι.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    δε θελω να γινομαι πεζη, αλλα καλη μου σουιτ, αυτο που συνεβη ηταν απλα μια αποδειξη μιας ΜΗ ρατσιστικης πραγματικοτητας...

    τελικα δεν υπαρχουν διαφορες αναμεσα στους ανθρωπους...
    ενας μαλακας, ειναι εξισου μαλακας ειτε εχει ειδικες αναγκες ειτε οχι.

    αι σιχτιρ που θα καθεσαι να σκας για τον καθε μαλακοπιτουρα που κανει οτι σκαρφιστει μπας και πηδηξει..

    συνερθε , αξιζεις τα καλυτερα, οχι την αγαπη του μαλακα..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176
    Γεια σας.Καλά ειμαι, ζω, προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Δεν εχει νόημα να αναλύσω τι έγινες τις μέρες που πέρασαν.Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.
    Παντως αισιοδοξη δεν ειμαι.Οσες φορές κι αν ειχα ελπίδες πάντα με προσγείωναν ανώμαλα.
    Παντα η φουσκα έσκαγε απότομα και απογοητευόμουν!

    Θα μου πειτε, γιατι δεν ημουν προετοιμασμενη.Διοτι αν πάω με τη λογική, ειναι ξενέρωτα.Ειμαι των ακρων.Απλά καθε φορά λεω,αυτός θα ειναι σιγουρα καλυτερος.Και ειναι οντως, απ τον προηγούμενο στην αρχική του συμπεριφορά αλλά όπως ολοι, καταλήγει στο φτύσιμο.

    Δεν ειπα οτι θελω να με λυπουνται και να με γουσταρουν.Απλα την αληθεια απ την αρχη θελω.Οσο σκληρη και να είναι.

    Εγώ πως ειπα δηλ σε καποιους ευθεως, στα 100-110 κιλά μου ότι δεν έγινε το κλικ; Δεν ειπα οτι εισαι πχ ασχημος,απλά οτι δεν υπαρχει χημεία.

    Καποιος μου ειχε πει κοροιδεύοντάς με, οτι ετσι οπως ειμαι δεν πρεπε να εχω επιλογες και να συμβιβαζομαι με ολους! Ασχημους και χοντρους! Αρκει να ειναι καποιος διπλα μου για να μην ειμαι μονη και κλαιγομαι!

    Αν τον ειχα μπροστα μου ή θα εριχνα κλωτσιά εκει που πονάει πολυ σε σημειο να λιποθυμησει ή μπουνιά στο στόμα να δει αιμα και να μετανιώσει γι αυτα που ξεστομισε.

    Αλλα οσο υπαρχει η οθονη δυστυχως, ριχνω το φταιξιμο σε μένα οτι ειμαι χαλια και αποκρουστικη και κλαιω.

    Επανερχομαι λοιπον και λεω, οπως εγω ειπα σε καποιους οτι δεν θελω να συνεχισουμε αφού εκεινοι με βλεπουν ερωτικα κι εγώ οχι, γιατί να μην μου πουν και οι αντρες σε μενα κομψά, ξέρεις δεν σε βλέπω ερωτικά αλλά φιλικά;

    Απ το να λενε χιλιες δυο χαζομαρες(προβλημα με δουλεια,οικονομική κρίση,προβλημα υγειας,τρακαρα,με τράκαραν,αρρωστησε ο πατερας μου,τσακωθηκα με τον πατερα μου,επανήλθε η πρων-κλασικο χιλιοειπωμενο) ειναι δυσκολο ακόμη και ο πιο ευγενικος να πει, εισαι καλη κοπελα,σε θελω για φιλη μονο;

    Να κανω την επεμβαση να ησυχασω.Να ξυπναω και να γελαω γμτ δεν αντεχω αλλη στενοχωρια και μιζερια.Δεν ειμαι ο εαυτος μου κι ουτε ξερω πως ειναι ο πραγματικος μου εαυτος.Εχω συνηθισει σε αυτη την κατασταση δυστυχως....

    Θελω ψυχολογο.....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Πολύ με στενοχωρείς βρε κούκλα μου... Μακάρι και να ήξερα τι να σου πω. Κι εγώ έχω περάσει έτσι, για άλλους λόγους, άλλα κουσούρια, να κλαίω το βράδυ πριν με πάρει ο ύπνος και να λέω "γιατί να το περνάω αυτό"... Να κοιτάξεις τον εαυτό σου και να κάνεις ό,τι περνάει από το χέρι σου για να συνέλθεις, είτε το λένε ψυχολόγο, είτε διαιτολόγο είτε επέμβαση. Και να το κάνεις γρήγορα. Περνάνε τα χρόνια. Μόνο μη βάλεις σε κίνδυνο τη ζωή και την υγεία σου, ό,τι κάνεις να είσαι προσεκτική. Δεν σε ξανακάνει η μανούλα σου γλυκιά μου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176
    Ginger, ξέρεις κάτι; Δεν με νοιάζει ακόμη και να πάθω κάτι.ΔΙότι δεν έχω να αφήσω πίσω μου κάτι.Ούτε θα με απασχολεί εάν θα στενοχωρεθούν λοιποί συγγενείς και φίλοι.Κανενας και κυρίως οι γονείς μου, δεν με ρώτησαν ποτέ, ξύπνησες καλα΄; Εισαι χαρούμενη; Εισαι ερωτευμένη;

    Ο πατέρας μου μου ελεγε πριν χρόνια οταν ημουν 100 κιλά περίπου(ενώ τωρα ειμαι 130) οτι παντρεμένος θα με κοιτάξει ή 50 άρης .Με τη διάθεση πείτε μου να βγω γώ έξω εκείνη την περίοδο; Με τι καχυποψία θα κοιτούσα τους άντρες; Η μητέρα μου δε, με θεωρούσε και μάλλον με θεωρεί και τώρα,ανώριμη για σχέση μιας και ποτέ δεν με είδε με αγόρι και οταν της ειπα ότι ειχα ήδη σχεση με εναν μεγαλύτερο είπε ότι με κορόιδευε και ειμαι αφελής κλπ.

    Οπότε, δεν με απασχολεί κιολας αν πάθω κάτι και καλύτερα να το πάθω στην επέμβαση παρά να βασανίζομαι ψυχολογικά. Διότι πλέον, δεν μπορώ να χαρώ καθολου τις ελάχιστες στιγμές χαράς που βιώνω κάπου κάπου.Ειμαι επιφυλακτική και φοβάμαι μην σκάσουν σαν μία σαπουνόφουσκα.Τόσο εύκολα τόσο απλά!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Τώρα τι να σου πω, λείπει κι η Nadine, που θα σε περιλάμβανε μια χαρά! Έχεις κουραστεί (κατανοητό) και σ' έχει πιάσει το πείσμα... Αλλά, ξέρεις κάτι? Μ'αρέσει το πείσμα σου. Το χαίρομαι γιατί θα σε βοηθήσει όταν σταματήσεις να το στρέφεις επάνω σου και αρχίσεις να το χρησιμοποιείς προς όφελός σου...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176
    Που βλεπεις πεισμα;

    ΕΙχα διαβασει σε μια μαρτυρια πρωην παχύσαρκου, ότι η ψυχαναγκαστική φύση της προσωπικότητάς του που συνέβαλε τόσο πολύ στη γένεση του προβλήματος της παχυσαρκίας, έπαιξε ταυτόχρονα ενα βασικό ρόλο και στην αποφασιστικότητά του να πετύχει η επέμβαση.

    Αρα, κάτι τέτοιο λες κι εσύ, σωστα;

    Οποτε ενα μαζοχισμό τον έχω,ε;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    90
    Ναι, αυτό ακριβώς! Sorry αν το διατύπωσα παράξενα! Εννοούσα λοιπόν πως άμα γίνει το πρώτο βήμα, ένα τσακ, και πάρεις μπρος, θεωρώ πως δεν υπάρχει περίπτωση να επιτρέψεις να σε πάρει ποτέ ξανά από κάτω (σε όλα τα επίπεδα). Δες τα πμ σου!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Σουητυ χαιρομαι που εισαι καλα!Παρολο που δειχνεις κουρασμενη ψυχολογικα,νομιζω πως αυτο ειναι παντα σημειο καμπης και αλλαγων.Παντα πριν τις αλλαγες σε κατι τετοιες διεργασιες δουλευει ο ψυχισμος μας,μενει να κανεις το κλικ,να παρεις δυναμη για αλλαγη και ποιος σε πιανει μετα!Φιλια.:)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •