ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    5

    ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΑΦΝΙΑΣΤΕΙ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΝΩ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ.ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΛΥΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΣΗΚΩΘΗΤΕ ΚΑΙ ΚΟΥΝΗΘΗΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΧΛΑΠΑΚΙΑΖΕΤΑΙ.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    5
    ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΠΑΧΥΣΑΡΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΤΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΗΚΟΤΙΤΑ ΤΟΥΣ.ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΣΑΣ Ο ΙΔΙΟ ΣΑΣ Ο ΕΥΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ?ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΑΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΠΟΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Εσύ πως κι απο τα λιμέρια μας Μαρινούλα?απο αυτά που λες καταλαβαίνω οτί δεν έχεις θέμα με τα κιλά,αυτό που ρωτώ είναι απορία πολλών ατόμων και θα ήθελα να δω τις απαντήσεις σου. :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Κι εγώ έχω μια απορία,
    αν μου επιτρέπεις,
    που είμαι η πιο φλύαρη εδώ μέσα,
    η πιο υπέρβαρη
    κι είμαι κι ένα χρόνο στο φόρουμ...
    Είμαι η απόλυτη ενσάρκωση όσων λες δήλαδή!
    Μήπως είσαι ο stargazer;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    132
    Originally posted by marinoula
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΑΦΝΙΑΣΤΕΙ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΝΩ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ.ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΛΥΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΣΗΚΩΘΗΤΕ ΚΑΙ ΚΟΥΝΗΘΗΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΧΛΑΠΑΚΙΑΖΕΤΑΙ.

    και ποιος σου ειπε "καλη μου" οτι δεν εχουμε αποτελεσματα??? σε λιγοτερο απο 1 εβδομαδα εχασα 1.5 κιλο κ συνεχιζω....εμενα τουλαχιστον με καθησυχαζει το οτι εχουν κ αλλοι τις ιδιες ανησυχιες με μενα!!! κ απ'το να περναω τις ωρες μου στο facebook κατι που κανω επισης συχνα...ενημερωνομαι εδω μεσα,παιρνω δυναμη κ μ'αρεσει που προσπαθω να γινω καλυτερη....

    κ βασικα δεν ειναι οτι δεν μας αρεσουμε...τουλαχιστον εγω κ με τα παραπανω κιλα με εβρισκα ομορφη(μπορει να μην ειχα συνειδητοποιησει πως ειμαι)>Τωρα που μου δειχνουν ενδιαφερον οσοι παλια με ειχαν στο φτυσιμο καταλαβαινω ακομα περισσοτερο οτι δεν εχει καμια σχεση το εσωτερικο του καθενος,,,ολοι το εξω κοιτανε..κ λυπαμαι που καθε μερα το καταλαβαινω περισσοτερο---

    Υ.Γ προσεχουμε κ λιγο τη γραμματικη μας..το "χλαπακιαζετε " γραφεται με "ε" και οχι "αι" ..ετσι για να μιλαμε σωστα..... :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    χαχαχαχα αυτό το υποψιάστηκα κι έγω αλλά ειπα να μην ρωτήσω,αν και το αποκλείω γιατί nadine μου όπως βλέπεις εδώ το κορίτσι ούτε ξερόλας έιναι,σκεφτέται βαθεία πριν μιλήσει, εξετάζει όλα τα ενδεχόμενα, μπαίνει στη θέση του άλλου,απορρίπτει την επιστήμη της ψυχολογίας που παραδέχεται ότι η συναισθηματική υπέρφαγια, η βουλίμια , η ανορεξία και πολλές αλλές διατροφικές διαταραχές είναι ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ψυχογενούς προέλευσης , με το ατράνταχτο επιχείρημα που του ''ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΧΛΑΠΑΚΙΑΖΕΤΕ'' Επίσης ένα λόγος που δεν πιστέυω οτί είναι ο stargazer είναι το υποκοριστίκο στο ονοματάκι της κοπέλας , που μόνο ένας άξεστος θα μπορούσε να την πει απλά μαρίνα ,γιατί με τόσο μέλι που στάζει το στοματάκι της και τόσο γεμάτη κατανόηση που είναι για τους συνανθρώπους της πως να ξεστομίσεις ένα απλό μαρίνα..θα πρέπει να μην έχεις καρδιά μέσα σου..Μελινάκιέγω μαζί σου κοπέλα μου..ουπς σορρυ Μαρινάκι ήθελα να πω αλλά μπερδεύτηκα απο το γλυκό συναίσθημα που μου δημιούργησες :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    283
    marinoula...
    ελπιζω να εισαι μαρινουλα και κυριολεκτικα..εννοω μικρη στην ηλικια για να δικαιολουνται αυτα που τοσο ευκολα και χωρις δευτερη σκεψη γραφεις...
    ειναι πολυ ''αναλαφρο'' να λες οτι ασχολουμαστε τοσοι ανθρωποι με κατι που δεν εχει ουσια..εσυ πως το κρινεις αυτο?υπαρχουν πραγματα που ''εχουν ουσια'' ακομα και αν δεν απασχολουν εμας τους ιδιους αμεσα.ο κοσμος δεν περιστρεφεται μονο γυρω απο εμας!
    κατι που ισως θα επρεπε να ξερεις ειναι οτι δεν πρεπει να κρινουμε και να ειμαστε απολυτοι με κατι που δεν εχουμε βιωσει...για να στο πω πολυ απλα...εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεμε!
    και εγω για τους αλκοολικους θα μπορουσα να πω...μα γιατι δεν σταματανε να πινουνε?καταστρεφουν το συκωτι και την ζωη τους!για τους καπνιστες ..γιατι δεν κοβουν το καπνισμα?θα πεθανουν απο καρκινο πνευμονα!
    υπαρχουν πολλων ειδων ''εξαρτησεις''...εμενα με προβληματιζουν αυτες που εχουν να κανουν με την αλλοτριωση των ανθρωπων,τον ακρατο καταναλωτισμο,την ματαιοδοξια,την αποξενωση των ανθρωπινων σχεσεων ,την ελλειψη αξιων και ευαισθησιων που δημιουργουν μια κοινωνια ανθρωποδοειδων ... ''αχρηστων ανθρωπων''...που αδυνατουν να σκεφτουν κατι περισσοτερο...
    η εξαρτηση με το φαγητο επηρεαζει μονο εμας τους ιδιους ...
    ασχολησου με αυτους που ''χλαπακιαζουν'' ...(τι ωραια και ευγενικη λεξη!)
    τους ανθρωπους γυρω τους...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens, Plaka
    Posts
    50
    Originally posted by marinoula
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΑΦΝΙΑΣΤΕΙ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΝΩ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ.ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΛΥΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΣΗΚΩΘΗΤΕ ΚΑΙ ΚΟΥΝΗΘΗΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΧΛΑΠΑΚΙΑΖΕΤΑΙ.
    Λοιπόν, θα είμαι κατηγορηματική, θα μιλήσω άσχημα, αν θέλει o administrator ας το διαγράψει, δε θα παρεξηγηθώ,αλλά θα πω στην κοπελιά αυτά που θέλω, γιατί πολύ μου τη σπάνε κάτι τέτοια κομπλεξικά....

    1) Μιλάς για αποτελέσματα..... 2.5 μήνες τώρα και έχω χάσει 12 κιλά. Αν ψάξεις λίγο καλύτερα, θα δεις και πόσοι άλλοι έχουν πετύχει.
    2) Δε μπορείς να ξέρεις τους λόγους για τους οποίους κάποιος μπορεί να χλαπακιάζει όπως πολύ λαϊκα και άκομψα λες. Φαντάζομαι αυτή είναι η παιδεία σου. Περιορίζεται σε λέξεις τύπου "χλαπακιάζω" και μάλιστα ανορθόγραφα. ΟΚ, και οι αγράμματοι χρήσιμοι είναι στην κοινωνία. Οι άξεστοι και κομπλεξικοί όμως όχι.
    3) Και ποιός σου είπε ότι δε μας αρέσει ο εαυτός μας; Σε εμένα μου άρεσε και πριν, μ'αρέσει και τώρα, θα μ'αρέσει και με λιγότερα κιλά. Και πάνω απ'όλα θα αρέσει και στον καλό μου, πράγμα που αποκλείεται να συμβαίνει σε εσένα, καθότι αποκλείεται να έχεις ένα δεσμό. Μόνο μια αγ....τη έχει τέτοια κόμπλεξ!
    4) Λογαριασμό θα σου δώσουμε ρε;
    5) Σήκωσε πρώτα εσύ τον κω... σου από την καρέκλα κα γυμνάσου και θα το κάνουμε και εμείς. Γιατί μη μου πεις ότι μας γράφεις κάνοντας συγχρόνως διάδρομο....!
    6) Η προσωπικότητα. Έτσι γράφεται. Αλλά να μου πεις, αν δεν την έχεις, πώς να ξέρεις και να τη γράψεις σωστά....
    Σηκωθείτε, με ει όχι με η. Προστακτική.
    Αναλύετε, με ε όχι αι. Εσείς αναλύετε, οχι αυτό αναλύεται.
    Δίνετε, το ίδιο με το από πάνω.
    Κουνηθείτε. Προστακτική.

    7) Μας έδωσες μια απλή συμβουλή. Να σταματήσουμε να χλαπακιάζουμε ο,τι βρούε μπροστά μας. Επίτρεψέ μου να σου δώσω και εγώ μια συμβουλή. ʼσε τα κόμπλεξ, δίαβασε κανένα βιβλίο μήπως και μάθεις να εκφράζεσαι και να καλλιεργηθείς, βγες και λίγο έξω να βρεις κανενα παιδί μπας και ηρεμήσεις κα σταμάτα να παρακολουθείς εδώ και 2 μήνες 30 τοφάλες (έτσι ε;;; έλα, αφού αυτό σκέφτεσαι... πες τοοοοο!!) και το αν αδυνατίζουν. Μα ειλικρινά δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις; Να κουνηθείς λίγο, δεν κάνει κακό...

    Πολλά φιλιά μωρό μου, σ'όλο σου το (αγαλματένιο;;;;χαχαχαχαχαχ� �αχα) κορμί. Να μας ξαναεπισκεφτείς.

    Υ.Γ: Απορώ πώς μια αδύνατη κοπέλα, εψαξε και μας βρήκε. Συνήθως το φόρουμ αυτό βγαίνει ως αποτέλεσμα στο google έπειτα από αναζητήσεις περί παχυσαρκίας κ.λπ. Αυτό το μόγγολο που όπως μας αφήνει να καταλάβουμε είναι αδύνατο, γιατί να ψάξει για παχυσαρκία; Μήπως, εσύ είσαι αυτή που παλεύεις και δεν έχει αποτέλεσμα και ήρθες να βγάλεις τη χολή σου εδώ, επειδή υπάρχουν στις περισσότερες αποτελέσματα; Λέω εγώ μήπως.....

    Περιμένουμε με λαχτάρα την απάντηση σου. Δε θα κοιμηθώ όλο το βράδυ από τη σκασίλα. Μη μας στήσεις, γιατί θα καταβροχθήσουμε κανενα γουρουνόπουλο για χάρη σου και δε λέει...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by marinoula
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΑΦΝΙΑΣΤΕΙ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΝΩ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΡΩΤΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ.ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΛΥΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ.ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΣΗΚΩΘΗΤΕ ΚΑΙ ΚΟΥΝΗΘΗΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΧΛΑΠΑΚΙΑΖΕΤΑΙ.
    αληθεια,τι ψαχνεις σε ενα σαιτ για διατροφικες διαταραχες εσυ, και μαλιστα "πολλες μερες"?
    απο απλη περιεργεια καθεσαι και παρακολουθεις τον διαλογο αγνωστων σου?
    με τι κριτηρια αποφασισες οτι δεν εχεις δει καμια βελτιωση στα ατομα εδω?επιστημονας προφανως δεν εισαι γιατι θα ηξερες μερικα πραγματα παραπανω οχι μονο για ορθογραφια αλλα και για το θεμα που συζηταμε...

    δεν θελω να διαφωνησω μαζι σου , για τον απλο λογο οτι δεν νομιζω οτι θα καταλαβεις καν αυτα που θα σου πω και αδικα θα σε απασχολησω.
    να σου ευχηθω μονο η ζωη να σου φερθει καλυτερα στο μελλον και να μην αναγκαζεσαι να παρακολουθεις με τις μερες πραγματα που δεν σε ενδιαφερουν, αλλα κατι που θα σε κανει καλυτερη και γιατι οχι, σοφοτερη..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Καλημέρα κι από 'μένα!

    Εγώ αντιμετωπίζω προβλήματα βουλιμικής φύσεως.
    Ήθελα να πω ότι είναι υποκειμενικό θέμα το πώς μπορεί κάποιος να αντλήσει δύναμη και να βοηθηθεί. ʼλλοι προτιμούν να κάθονται μπροστά από μια οθόνη και να ανταλλάσσουν απόψεις και συμβουλές μέσα σε ένα forum, άλλοι περνούν ατελείωτες ώρες στους δρόμους, στις καφετέριες και στα γυμναστήρια, άλλοι μιλάνε στο τηλέφωνο ώρες ατελείωτες κι άλλοι δεν κάνουν τίποτα. Προσωπικά, με βοηθάει το να μη βρίσκομαι πολλές ώρες ανενεργή στο σπίτι. Όταν όμως είμαι στο internet και θέλω κάποιον να ''ακούσω'' και κάπου να τα πω, τότε μπαίνω εδώ στο forum. Ξέρω ότι εδλω θα βρω μια μεγάλη και ανοιχτή αγκαλιά ανθρώπων που θα με καταλάβουν και δε θα με παρεξηγήσουν. Η βουλιμία, η ανορεξία και η παχυσαρκία είναι συνδεδεμένες μεταξύ τους κι εύκολα μπορεί κάποιος να περάσει από τη μια φάση στην άλλη, κάνοντας φαύλους κύκλους για πολύ καιρό.
    Επίσης, πολλές φορές μοιάζει ακαταόρθωτο το να μη φας ό,τι βρεις μπροστά σου. Για κάποιον χωρίς διατροφικές διαταραχές, αυτό μπορεί να ακούγεται αστείο ή υπερβολικό. Δεν ψάχνουμε να βρούμε διακαιολογίες στο γιατί ξεσπάμε στο φαγητό. Το λόγο και τη λύση ψάχνουμε σκαλίζοντας και αναλύοντας το κάθε ενδεχόμενο.
    Προσπαθούμε να κάνουμε ο ένας τον ψυχολόγο του άλλου και νομίζω ότι γίνεται καλή δουλειά. Το γεγονός ότι δεν τηρούμε πάντα αυτά τα οποία συμβουλεύουμε τους άλλους σημαίνει πολύ απλά ότι δε μπορούμε γιατί κάπου έχει ΄΄κολλήσει΄΄ το μυαλό μας. Καμιά φορά, μέσα από τα δικά σου λάθη, δείχνεις στους άλλους πώς να μην πάθουν τα ίδια. Καμιά φορά λες πράγματα για να τα ακούς κι εσύ ο ίδιος κι ας ξέρεις ότι δε θα τα εφαρμόσεις με την πρώτη προσπάθεια.
    Δε θα μας παρεξηγήσει κανείς που δεν κάνουμε όσα λέμε κι όσα πρέπει. Μέσα από αυτό το forum όμως θέτουμε τις βάσεις για να τα καταφέρουμε και θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή.
    Οι διατροφικές διαταραχές δεν είναι κοινό κρυολόγημα για να θεραπευτούν μέσα σε λίγες μέρες. Θέλουν το χρόνο τους. Θέλουμε το χρόνο μας. Το μυαλό είναι παντοδύναμο αρκεί να το καθοδηγείς προς τη σωστή κατεύθυνση. Κι αυτή την κατεύθυνση αναζητάμε εδώ μέσα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    Κορίτσια.....
    Για ποιό λόγο απαντάτε σε ένα άτομο, το οποίο είναι μέσα στην προσβολή και τη "σπόντα"?
    Πραγματικά μόνο και μόνο από τον τρόπο που μιλάει, δίχνει το πόσο μισάνθρωπος μπορεί να γίνει κάποιος και τι επίπεδο έχουν όσοι είναι έξω από το χωρό!! Και στην τελική δε μπορείς να κρίνεις η κατακρίνεις μια κατάσταση, όταν δε γνωρίζεις καν τον αλλόν!!! Αν μπορεί να χάσει κιλά, για ποιό λόγο έφτασε σε σημείο να τα πάρει, γιατί πρέπει να τα χάσει, σε τη ψυχολογική κατασταση βρίσκεται το άτομο, πως περνά την καθημερινότητα του, πως τον έχουν δεχτει οι γύρω του κλπ.

    Συγνώμη, αλλα ισχύει το σε όποιον αρέσουμε και ναι υπάρχουν άτομα που μας αγαπάνε για αυτό που είμαστε και αυτά τα άτομα θα μείνουν μέχρι το τέλος και όχι κάποια σαχλοκούδουνα που κοιτάνε μόνο το προσωπείο κάποιου. Δλδ αν κάποιος δεν ήταν παχουλός, αλλά μετά από ατυχημα είχε χάσει το χέρι του, ή είχε σημάδια, θα τον συμβούλευες να πάει να πνιγεί? Ή να πάει στο Φουστάνο για να γίνει αποδεκτός?

    Συγνώμη για τον τόνο μου, αλλά με τρελαίνουν κάτι τέτοια...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    58
    Αχ βρε μαρινουλα,αχ βρε μαρινουλα,που εχεις και αποριουλες και θες να δεις και τις απαντησεις μας.Τι να το κανουμε το κοριτσι τωρα?Λοιπον απορημενη μου,οι κοπελιες παραπανω νομιζω σου απαντησαν πληρεστατα.Αν οντως εξακολουθεις να απορεις,τοτε κριμα...Κριμα να βλεπεις τοσο μεγαλη ελλειψη παιδειας στην Ελλαδα σημερα...Που θα παει,θα παμε και εμεις καποτε μπροστα σαν χωρα...Η οικονομικη κριση μας μαρανε,δεν κοιταμε τον απαιδευτο νεο κοσμο μας....Ας βαλουμε λιγο παραπανω ενημερωση στα σχολεια μας,στα πανεπιστημια μας,στην τηλεοραση μας,ας αναβαθμιστει επιτελους κατι....


    Τωρα,αν μονο "μαρινουλα" δεν εισαι και παριστανεις την απορημενη περιστερα ριχνοντας "δολωμα" να κοψεις αντιδρασεις.....τι να σου πω κοπελα μου/αγορι μου........ελπιζω να διασκεδασες..........περαστικα σου.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1
    ΕΕΕ μπαστα!!!!αν και ειμαι νεα στο σαιτ μου γυρισε τα μυαλα αυτη η...μαρινουλα (ασε που μου θυμιζει μαριδουλα και εδω που ειμαι μου ειναι δυσκολο να την βρω και να την χλαπακιασω).
    Δεν εχω να προσθεσω τιποτα παραπανω απο τοι ηδη ειπωθηκε απλα οτι συμφωνω και επαυξανω και οπως μου εγραψε σημερα το πρωι η γλυκητατη Ναντιν...κοριτσια μην μασατε , συνεχιζουμε ακαθεκτες :)

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    5
    ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ 11 ΜΟΝΟ 2 ΟΥΣΙΑΣΤΚΑ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ XENIA KAI DOLFIN ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΑΤΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΑ.
    ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ.ΣΤΑΘΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΟΥΝΕ ΒΙΑΣΤΙΚΑ.ΕΛΕΟΣ !
    2SWEET ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΑΙΧΤΟ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΑΣ.
    ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΕΞΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ,ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    Originally posted by NADINE
    Κι εγώ έχω μια απορία,
    αν μου επιτρέπεις,
    που είμαι η πιο φλύαρη εδώ μέσα,
    η πιο υπέρβαρη
    κι είμαι κι ένα χρόνο στο φόρουμ...
    Είμαι η απόλυτη ενσάρκωση όσων λες δήλαδή!
    Μήπως είσαι ο stargazer;

    και εγω αμεσως το ιδιο σκεφτηκα ναταλακι μου και ο τροπος που μιλαει και οτι λεει που θυμιζει τον ηλιθιο τον stargaze

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •