κοντά στο θάνατο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    κοντά στο θάνατο..

    έχω αναφέρει κ άλλες φορές για την αφαίρεση σπίλων.. πως το σώμα μου είναι γεμάτο τομές από τις επεμβάσεις, ντρέπομαι βασικά να βγώ στην παραλία, το στήθος, η πλάτη, τα χέρια, περιμένω να επουλωθούν με τον καιρό κ να μην δείχνουν τόσο έντονα.
    δεν είναι αυτό το άγχος μόνο..
    περάσανε 3 μήνες από τότε κ νόμιζα πως είχα ξεμπερδέψει κ θα είχα απλώς τους τακτικούς ελέγχους, εφόσον μια απο αυτές εμφάνισε δυσπλασία, σαν συναγερμός πως θέλει προσοχή.
    τις τελευταίες μέρες μια απο τις τομές, μελάνιασε μέσα, έχει κοκκινίσει γύρω γύρω κ με ενοχλεί μέχρι το μπλουζάκι που ακουμπάει πάνω. μιλησα με τον χειρούργο κ έχω πάθει σοκ, γιατί απο αμέλεια δική μου, τα συγκεριμένα αποτελέσματα της βιοψίας δεν πήγα να τα πάρω κ υπάρχει φοβος να μην έχει εξαιρεθεί σε υγιή όρια κ να έχει προχωρήσει. τα συμπτώματα δείχνουν ότι εχει εξελιχθεί σε κάτι κακό, να μη το αναφέρω.
    δεν με φοβίζει ο θάνατος, δεν θελω όμως να περάσω το στάδιο μέχρι να καταλήξω εκεί, όταν κουβαλάς κάτι τέτοιο η αντιμετώπισή του είναι πολύ πιο επώδυνη απ'τον θάνατο τον ίδιο.
    φοβάμαι κ αγχώνομαι στο τι θα αντιμετωπίσω..

  2. #2
    Μαράκι μου....συγνώμη, δεν ξέρω τι είναι οι σπίλοι.....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ελιές θεοφανία, μιλάω για καρκίνο του δερματος
    δεν το γνωρίζουν όλοι

  4. #4
    Έκανες βιοψία?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Αποκλείεται να υπήρχε κάποιος ερεθισμός η μόλυνσης της τομής?
    Περίμενε τουλάχιστον μέχρι να πας στο γιατρό σου γτ όλοι σε θέματα υγείας έχουμε τη τάση να πηγαίνει η σκέψη μας στο χειρότερο, μια άμεση επισκεψη ώστε να μην διαιωνίζονται τα δυσμενή σενάρια στο μυαλό σου. Σου έυχομαι πραγματικά όλα να πάνε καλά και να μη χάσεις την ελπίδα σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ναι, έχω κάνει κ άλλες, δωδεκα σύνολο, τις τελευταιες τέσσερις δεν τις εχω παρει, μια απο τις οκτώ μου βγήκε στο πριν σταδιο, την πρόλαβα κ τώρα μου συμβαίνει αυτό κ τα εχω παιξει

  7. #7
    Μαράκι μου κάνε υπομονή μέχρι να πάρεις και τις υπόλοιπες.
    Αφού το έχεις πολεμήσει και έχεις κερδίσει, δεν νομίζω τώρα να αλλάξουν τα πράγματα.
    Απλά μη το αφήνεις, γιατί θέλει συνεχή προσοχή αφού είναι τόσο σοβαρό....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    μα η γιατρός μου,
    μου τα είπε αυτά,
    δεν κανω κανένα σενάριο, απλά περιμενώ κ ότι γίνει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    είναι δυσκολο, πολύ δύσκολο να γνωρίζεις κάτι τέτοιο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Δεν έχω ιατρικές γνώσεις αλλά το να μην έχει αφαιρεθεί εντελώς δεν νομίζω ότι σημαίνει οτι δεν μπορεί να αφαιρεθεί και να καταπολεμηθει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    κ εγώ σ\'αυτό βασίζομαι αυτή την στιγμή.......

  12. #12
    Οπότε υπομονή και κουράγιο, είναι άλλη μια δοκιμασία που θα την ξεπεράσεις....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Ναι βρε μου, μην χάνεις την ελπίδα γτ έχεις πάει στο γιατρό άρκετά εγκαιρα και το πιο πιθανο είναι ότι όλα θα εξελιχθούν με το καλύτερο δυνατό τρόπο. Αύριο η γυναίκα του παππόυ μου θα κάνει παρόμοια δεύτερη επέμβαση και όλοι είμαστε πολύ αισιόδοξοι, το ίδιο θέλω να είσαι και εσύ, πρέπει όμως εφόσον έχεις και άσχημη διάθεση να στηριχθείς για να μη σκέφτεσαι αρνητικά

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ρε παιδία να σας πω ποιο είναι το άγχος μου μεσα απο αυτό που περνάω;

    μην με θεωρήσετε τελείως για δέσιμο..

    δεν με ενδιαφέρει ο εαυτός μου, αν ήταν άλλος θα ανησυχούσα, για εμενα καρφακι δεν μου καίγεται, αυτό δεν είναι το φυσιολογικό στην περίπτωσή μου
    δεν ξερω εχω παθει σοκ κ δεν..
    αλλά συνήθως με τον εαυτό μου κ άλλες φορές που μου έχει συμβεί κάτι χειρουργεία κλπ με το καπελάκι μου την άραζα στο κρεββάτι κ ζαμανφου
    τι είναι κ αυτο;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    μα το μόνο που με καίει θα έλεγα σε αυτή την περίπτωση είναι να μην περάσω απο αυτή την αρρώστια, γιατί δυστηχώς έχω ζήσει δίπλα σε πολύ κοντινά μου πρόσωπα την εξέλιξη αυτής της κατάστασης πως ξεκίνησαν κ πως κατεληξαν να γίνουν κ ο πόνος με τόσες μορφίνες να μην ησυχάζει κ σε μια τέτοια περίπτωση θα αυτοκτονούσα για να μην το πέρναγα.
    αυτό φοβάμαι..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •