Καλώς σας βρήκα !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1

    Καλώς σας βρήκα !!!

    Καλώς σας βρήκα!

    Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χάρηκα όταν πρόσφατα "έπεσα" πάνω στο forum και άρχιζα
    να διαβάζω και να διαβάζω μιας και υπάρχουν τόσα πολλά και ενδιαφέροντα θέματα για να διαβάσεις!Το κυριότερο βέβαια είναι οτι μπορεί να πάρεις και να δώσεις κουράγιο σε άλλους συμπάσχοντες με εσενα και να πάρεις κουράγιο στην προσπαθεια σου.

    Λίγα λόγια για μένα..Λοιπόν πάντα ήμουν αρκετα γυμνασμένη γιατι έκανα χορό για χρόνια,ως εκ τουτου
    είχα λίγα κιλά (51-55kg με ύψος 160 ποτέ όμως δεν ήμουν κόκαλο)Μετά για πολλούς και διάφορους λόγους
    τα παράτησα και άφησα τον ευατό μου έβαλα εκεί και μπόλικες δικαιολογίες του τύπου "τώρα έχεις
    προβλήματα που να τρέχεις να γυμνάζεσαι?" ε και φάε λίγο το ένα φάε λίγο το άλλο και να τα γλυκά
    ε πολύ θέλει ο άνθρωπός? Και έτσι τα τελευταια χρόνια έχω καταλήξει με ένα σώμα 70-75kg που δεν αισθάνομαι
    καλά μέσα σε αυτό και πρέπει να κάνω κάτι δραστικό και με διάρκεια!Κατα καιρούς έκανα δίαιτα αλλα
    στη μέση τα παράταγα.Θέλω να αδυνατίσω επιτέλους γιατι βαρεθηκα!Αυτή τη στιγμή είμαι 73kg και σαν στόχο έχω
    βάλει τα 58kg.

    Καλώς σας βρήκα και πάλι..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Καλως μας ηρθες και καλη αρχη στην προσπαθεια σου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς μας ήρθες,όμορφε κύκνε!Με την ευχή να λάμψεις και πάλι,ν'απογειωθείς...


    Ρavlova Αnna


  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    58
    Γεια σου swan!Καλη δυναμη και σε σενα και καλωσηρθες!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    Καλώς ήρθες και καλη δυναμη για την προσπάθεια σου, μην σε παιρνει απο κάτω γιατι κι εγω ετσι την πάτησα, πήρα στην αρχή 30 και επειδή δεν μπορούσα να το δεχτω αντι να σταματησω πήρα αλλα 20.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    233
    Καλώς όρισες και από μένα! Όλα με καλή συντροφιά - παρέα γίνονται ευκολότερα. Εγώ παίρνω απίστευτη δύναμη από εδώ. Με το καλό να φτάσεις στο στόχο σου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3
    Καλός σας βρήκα και εγώ, μοιάζει πολύ και η δικιά μου ιστορία με της swan!
    Βλέπεις και εγώ έκανα πολλά χρόνια μπαλέτο αλλά μπαίνοντας στο λύκειο η μαμά μου θεώρησε τον χορό περιττό και έτσι σταμάτησα! Από εκεί ξεκίνησε και ο Γολγοθάς μου?. Κάθε 10 κιλά που έπαιρνα και έκανα ότι δίαιτα μου βρισκόταν μπροστά μου τα έχανα και μετά ξανάπαιρνα 15 -20 και έτσι χάλασα τελείως τον μεταβολισμό μου! Είμαι τώρα 120 κιλά και 1,60 ύψος! Έχω υπερθυριοδισμο και καθιστική δουλειά!
    Όσο και να μην τρώω δεν χάνω!!!! Και αντίθετος έτσι και αφηθω λίγο παίρνω αμέσως!
    Αυτά για το μικρό μου δράμα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    Swan ολα θα πανε καλα αρκει να το εχεις παρει αληθινα αποφαση μεσα σου!
    Εισαι σε καλο σημειο πιστευω γιατι κι εγω ειμαι σε μια σχεδον ιδια φαση με σενα, κι ετσι καταλαβαινω πως αισθανεσαι.
    Ξεκινα δυναμικα κι εδω ειμαστε κι εμεις να αναταλλασουμε επιτυχιες αλλα και αποτυχιες. Μεσα στο προγραμμα κι αυτες, απλα δεν τις αφηνουμε να μας πανε προς τα πισω!

    Πολλα φιλια και καλως ηρθες! Το εχω πει πολλες φορες, αλλα θα το πω αλλη μια!
    Το forum αυτο ειναι πολυ μα παρα πολυ βοηθητικο, για την καθε μια μας με διαφορετικο τροπο, αλλα παντα υποστηρικτικο!!

    WELCOME!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    58
    Beba καλωσηρθες και απο μενα!!!Καλη αρχη και καλη δυναμη στον αγωνα σου!!!Οπως ειπαν και τα κοριτσια παραπανω,εδω το φορουμ βοηθαει πραγματικα πολυ!!

    (Υ.Γ.μαλλον υποθυρεοειδισμο ηθελες να πεις,ε?)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3
    Οχι υπο αλλα υπερ!
    Σωστα το ειπα! Εγω πια ειμαι αξια μελετης εχω αυτον που θα επρεπε να χανω αλλά δεν χανω!!!!!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1

    στην ίδια μοίρα είμαστε

    Είμαι κι εγώ στην ίδια μοίρα μαζίσας.
    Πάντα ήμουν αδύνατη με τάσεις όμως πάχυνσης , κρατιόμουν με το ζόρι να μην αφεθώ. Με την εγκυμοσύνη πήρα περίπου 40 κιλά, τα οποία όμως χάθηκαν μέσα σε ένα χρόνο , φθάνοντας στα 58 κιλά που είναι το φυσιολογικό για το ύψος μου (1,62). Μετά το 2002 άρχισε η κατρακύλα λόγω στενοχώριας (προβλήματα από μια δυσμενή τοποθέτηση στη δουλειά και παράλληλα έναρξη παιδικού σταθμού για το 2χρονο γιό μου), με αποτέλεσμα μέσα σε λίγους μήνες να φθάσω κοντά στα 80. Ετρωγα ανεξέλεγκτα .Το αδύνατο σημείο μου ήταν μετά το μεσημεριάνό φαγητό που με κάθε τρόπο πρέπει να φάω κάτι γλυκό και μάλιστα σοκολάτα.(ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!)
    Αρχές Μαρτίου αποφάσισα μετά από πολύ καιρό να ζυγιστώ και ήμουν 72,2 Τώρα μετά από 3 περίπου εβδομάδες έφθασα με κόπο στα 69,4 και συνεχίζω. Μου λείπει όμως το γλυκό

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    Tourist Εχασες μια χαρα κιλα για 3 βδομαδες που κανεις διαιτα! Μην το βαζεις κατω pleaseeee!!! Ολα καλα θα πανε, απλα αν μπορεσεις μειωσε λιγο τη σοκολατα, η βαλε την στο προγραμμα 2-3 φορες τη βδομαδα και οχι 100 γρ. ε?? απο 2-3 κομματακια, η ακομη καλυτερα εχε σοκολατακια , στο σπιτι αλλα οχι ολο το σακουλακι, "κρυψε" μερικα(εσυ η καποιος αλλος να το κανει για σενα , αν ειναι εφικτο) και τρωγε ενα δυο, ετσι για επιβραβευειςστον εαυτο σου μετα απο καθε επιτυχια. Εσυ θα ορισεις ποια ειναι η επιτυχια για σενα.

    Ολα καλα θα πανε , θα δεις...σου το λεω εγω, η γλυκατζου!! Φαντασου!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    Εγω να σου πω, για τις δυσκολες ωρες(οχι για καθε μερα-αν και θα μπορουσα) εχω καραμελες γαλακτος, toffee που λεμε εις την...ελληνικην! χαχα! Τρωω 2-3 και εχω παρει τη δοση μου!
    Το

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    207
    Καλώς όρισες και από μένα,

    μεσα απο αυτο το forum εμαθα για την επεμβαση που εκανα σε μια φαση της ζωης μου που κοντευα να σκασω απο τα κιλα και απο στεναχωρια που δεν μπορουσα να χασω γραμμαριο και τωρα μετα απο συμβουλες και γνωμες και πολυ υποστηριξη απο τα παιδια εδω εκανα την επεμβαση και εχω μεινει μιση στη κυριολεξια, ελπιζω να παρεις δυναμη και κουραγιο
    και να χασεις ποοοολλα πολλα κιλα.

    Φιλακια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    458
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας κυκνάκι,
    εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις να φτάσεις στον στόχο σου.
    Αλήθεια γιατί δεν ξαναρχίζεις τον χορό? Υπάρχει πιο όμορφος και πιο διασκεδαστικός τρόπος για να χάσεις κιλά???. Κι αν ήταν το μπαλέτο και δεν μπορείς να κάνεις πια, άρχισε άλλο είδος χορού, όπως ευρωπαικούς ή παραδοσιακούς ή φλαμένκο που έχει πλέον πολλούς οπαδούς. Τέλεια εκγύμνανση και το κυριότερο διασκεδάζεις.
    Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •