Δίαιτα με την ομάδα αίματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36

    Δίαιτα με την ομάδα αίματος

    Όποιος ξέρει άς μου δώσει πληροφορίες. ʼν κάποιος την έχει ακολουθήσει έχει καλώς. ʼν είχε και θετικά αποτελέσματα έχει πολύ καλώς και αναμένω στο ακουστικό μου

    :-)

    Nadine έφυγες ταξίδι???????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    κοιτα.........
    δεν θελω να ειμαι αρνητικη....
    αλλα...

    πιστευω οτι ειναι η υπερτατη μπουρδολογια..

    σκεψου μονο κατι απλο...
    στην ελλαδα η συντριπτικη πλειοψηφια του πληθυσμου εχει Α+. ειναι δυνατον ΟΛΟΙ αυτοι να βολευονται με την ιδια διατροφη???????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    Μην το ξεκινησειs,γνωμη μου,το εχω κανει και ΑΥΤΟ,yes,yes,τσαμπα τα χρηματα,και σε γνωστη-διασημη,πηγα,στο σπιτι τηs,που το λειτουργει και ωs γραφειο,διαιτολογιαs,δεν μπορω να αναφερω ονομα,3 μηνεs,εγω και 3 ατομα ακομα,ακολουθησαμε τιs συμβουλεs τιs.πολλα χρηματα,και ταλαιπωρια του οργανισμου μαs

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by koko
    Όποιος ξέρει άς μου δώσει πληροφορίες. ʼν κάποιος την έχει ακολουθήσει έχει καλώς. ʼν είχε και θετικά αποτελέσματα έχει πολύ καλώς και αναμένω στο ακουστικό μου

    :-)

    Nadine έφυγες ταξίδι???????
    Οι αναμνήσεις ξαναγυρίζουνε και μου θυμίζουνε τα περασμένα...Αχ!
    Αυτή,Κοκόνα μου,ήταν η τελευταία δίαιτα που έκανα για ένα εξάμηνο χωρίς να τη χαλάσω ούτε μία φορά!
    Ήταν και πολύ στερητική...Ακόμα δεν πιστεύω πώς τα κατάφερα!Είχα ένα κίνητρο βέβαια,αλλά...άδικα...τεσπα...
    Λοιπόν,ανεξαρτήτως ομάδας απαγορευόντουσαν : ζάχαρη,άσπρο αλεύρι,καφές,κακάο,σοκολάτ� �,τσαϊ μαύρο,μέντα,ξύδι,
    ξηροί καρποί,τσιγάρο,τηγανιτά,αλ� �οόλ,αλλαντικά,αναψυκτικά.Ε πιπρόσθετα ούσα ομάδας αίματος Α+(ό,τι χειρότερο δηλαδή)
    απαγορευόντουσαν πολλές αγαπημένες τροφές,όπως γαλακτοκομικά,ντομάτα,πιπε ριά,κόκκινο κρέας,λάχανο,κουνουπίδι,
    μελιτζάνες,σιτάρι,σιμιγδάλ ι...κάποια φρούτα,που τώρα δε θυμάμαι κι άλλα πολλά...Εγώ θυμάμαι έτρωγα κοτόπουλο και μπακαλιάρο
    ψητά με πράσινες σαλάτες,χυμό ανανά με σουρωτή,ζελέ φρούτων,σπάνια κανένα λαδερό φαγητό...ελάχιστα είδη...
    Δεν έβαλα στο στόμα μου καθόλου πατάτα,ζυμαρικά,ρύζι,γάλα,γ ιαούρτι,τυροκομικά κι όσα προανέφερα πως απαγορευόντουσαν...
    Α,ναι!Πολύ σημαντικό!Έπαιρνα και κάτι χάπια καθημερινά,(η δίαιτα χωρίς αυτά δεν έχει τα ίδια αποτελέσματα)...Κάτι Q10 θυμάμαι,
    τ'άλλα,αλτσχάϊμερ...Ένα κατάμαυρο καλοκαίρι κι ένα μαύρο φθινόπωρο!Ήμουν κάπου 165 κιλά,κατέβηκα κάπου στα 120 και μετά
    πήγα μια βόλτα στο φεγγάρι,στα 180!Θυμάμαι,αμέσως μόλις σταμάτησα τη δίαιτα αυτή κι άρχισα να πίνω γάλα,να τρώω ντομάτες,
    πιπεριές κι όλες τις υγιεινές τροφές που στερήθηκα(όχι χαζά)έπαιρνα κιλά με απίστευτη ταχύτητα!Μετά φυσικά εκνευρίστηκα
    (και για άλλους λόγους...εκείνο το κίνητρο,που λέγαμε)κι έγινε ό,τι έγινε...Συμπέρασμα:ό,τι ομάδα αίματος κι αν είσαι αν τρως
    αυτά που έτρωγα,εννοείται πως θ'αδυνατίσεις,αλλά δε θα είναι ισορροπημένος και μόνιμου αποτελέσματος τρόπος...

    Όσο για ταξίδι...ναι,σήμερα είναι μέρα καταδύσεων στο βυθό μου...
    Τα κοσμικά μου ταξίδια θα τα κάνω σε λίγες εβδομάδες...
    Πώς σου ήρθε και με ρώτησες,απορώ πάντως...

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36
    Σε κάποιο topic διάβασα να λές : ...πρίν φύγω... και λόγω της μειωμένης δραστηριότητας σου (σε 1-2 topic πρός συζήτηση δέν σε βρήκα) είπα θα έφυγε ταξίδι.......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    ούτε για καφέ δέν μπορείς να πάς! BIG BROTHER IS WATCHING YOU!!!!


    Θα σας κρατήσω ενήμερους για το θέμα μου όταν έχω νεότερα
    Έχω δεί αποτελέσματα απο μία συγκεκριμένη και το διαιτολόγιο που δίνει είναι αρκετά ισορροπημένο

    KEEP YOU POSTED - πρέπει να φύγω..................

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by koko

    Σε κάποιο topic διάβασα να λές : ...πρίν φύγω... και λόγω της μειωμένης δραστηριότητας σου (σε 1-2 topic πρός συζήτηση δέν σε βρήκα) είπα θα έφυγε ταξίδι.......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    ούτε για καφέ δέν μπορείς να πάς! BIG BROTHER IS WATCHING YOU!!!!
    Μπορεί να ήταν πριν φύγω για Αθήνα ή Ξάνθη ή κανα Σαβ/κυρ. στα πέριξ...Δεν ξέρω πότε το διάβασες...
    Εγώ πάντως ως και για κατούρημα αναφορά σας δίνω...Ο δικός μου BIG BROTHER βγήκε στην ανεργία!
    Αλλά για μισό!Τι θέλεις να πεις Κοκόνα;Ότι χώνω τη μύτη μου σε κάθε τόπικ;Ότι γράφω εγώ παντού;
    Δε θα επιχειρηματολογήσω φραστικά...Αφήνω τον αριθμό των ποστ μου να σε διαψεύσει πανηγυρικά!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36
    Προσωπικά απολαμβάνω πολύ την παρέα σου και την γραφή σου οπότε δέν είμαι αντικειμενικός κριτής....

    Πάντως, άν θα έγραφες βιβλίο με τίτλο ΄Αυτά που δέν είπα στο forum...' μάλλον θα ήταν με κενές σελίδες.....ΧΟΥ ΧΟΥ ΧΟΥ

    Πές μου σε παρακαλώ οτι αντιλαμβάνεσαι το HUMOR γιατί έχω φοβηθεί λίγο μήπως παρεξηγηθώ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Πιστεύω το ότι γελούσα φωναχτά 3 τουλάχιστον λεπτά να διαλύει τους φόβους σου μια για πάντα! Ως προς το βιβλίο,
    μάλλον επειδή κανένας δε θα με εξέδιδε(ως συγγραφέα εννοώ...όχι πως θα με εξέδιδε τάχα και για τίποτ'άλλο,αλλά λέμε τώρα)
    είπα να σας επιβληθώ με το ζόρι!Λες πως "στα είπα όλα!Φίλα με τώρα!"; Και τι θα έχω να λέω στα στα επόμενα 2172 ποστ,
    που φιλοδοξώ να γράψω; Ήδη επαναλαμβάνομαι επικίνδυνα και θα κουράσω το κοινό μου...Θα μου πεις "θα"...;Ευτυχώς ,
    έρχονται όλο νέα μέλη κι εκεί κάπως με παίρνει...Μάλλον όμως πρέπει ν'αρχίζω να ζω έντονα για να μη στερέψω από ξεβράκωμα...
    Ή πάλι να το βουλώσω...Μεγάλο το δίλλημα!Βρε,μπελάς στο κεφάλι μου! Α,και κοίτα μη χαθείς πάλι,ε; Θέλω κι εγώ το παρεάκι μου!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36
    τωρα που κατσικώθηκα...............μήπως να κατέβαινες στις εκλογές?Βρε λές εμείς οι τροφαντούληδες να βγάλουμε Κόμμα? Για να βλέπω προγραμματικές....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    223
    κοκο και Nadinaki σας απελαυσα...Καλε βρε nadine, δεν το περιμενα να κανεις τετοια διαιτα. να στερηθεις 6 μηνες ολα τα αυτονοητα? και πως το πιστεψες? αχ, τι κανει το κινητρο.....λευκο φανταζομαι.....
    Κοκο μου, οπως ηδη ξερεις, η μονη διαιτα με αποτελεσματα μακροχρονια ειναι η ισσοροπημενη διατροφη και αλλαγη του τροπου διατροφης απο τηγανητα/γλυκα/λιπαρα σε πιο υγιεινα...
    αυτο ισχυει για ολους εκτος απο αυτες που "θελουν να χασουν τα 300 παραπανισια γραμμαρια μεχρι το σαββατο" και παρομοιες σαχλες που σου λενε οταν αρχιζεις να μιλας για διαιτες.....
    Καλη συνεχεια σου ευχομαι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ναι,λευκό χωρίς σταφίδες το κίνητρο,Barbie μου...
    Εκείνη την περίοδο ήταν η μόνη δίαιτα που δεν είχα κάνει...
    Ε,την έκανα κι αυτή να μη μείνει παραπονεμένη...και είδες τα χαμπάρια μου...
    Το κακό είναι πως όλες αυτές οι μ@λ@κοδίαιτες εξάντλησαν τις αντοχές μου,τη συνέπεια,την πειθαρχία μου,
    όλα τα καλά εφόδια για ν'ανταπεξέλθεις στην πραγμάτωση ενός στόχου.Και τώρα που ξέρω τι πρέπει να κάνω
    δεν έχω ιδιαίτερα αποθέματα,μ'αποτέλεσμα για άλλο πλέον λόγο να γυροφέρνω πάλι στα πάνω μου και στα κάτω μου...
    Βέβαια,παίζουν κι άλλοι παράγοντες ρόλο στην έλλειψη διάθεσης κι ενέργειας μου(παραπέμπω στα κεφάλαια 7-27 του βιβλίου μου) Ουφ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    223
    παντως εγω θα εκδοσω το εικοσατομο "αυτα που ειπε η Nadine στο φορουμ" και θα γινω δισεκατομυριουχος.....
    και πιθανον και ενα αλλο διτομο "ποιες μ@λ@κοδιαιτες να μην κανετε".....

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36
    Ένα θα σας πώ.....Αφού έκανα πώς και τί να κλείσω ραντεβού, αφού με κοίταξε με μισό μάτι, αφού μου είπε οτι είμαι στα πρόθυρα της καταστροφής της υγείας μου αντιμετωπίζοντας το σώμα μου ώς σκουπιδοντενεκέ....μου έκανε το χατίρι και ασχολήθηκε με την περίπτωσή μου.
    Αγαπητοί μου συμforumites, ξεκινάω την 'Εξελικτική Διατροφή'. Πρίν αρχίσετε να μου λέτε, σκεφτείτε....Πόσες φορές ξεκινήσατε κάτι με την ελπίδα της ίασης? Έτσι ξεκινάω και εγώ σήμερα κάτι που όσο και άν δέν μου άρεσαν αυτά που άκουσα....είχαν τόσο μεγάλη δόση αλήθειας! Πώς δηλαδή να το πώ? Μέσα στα 100 μου κιλά (και ό,τι έφαγα για να τα αποκτήσω) οτι φέρομαι στο σώμα μου ωσάν μπουμπούκι του μπαχτσέ? ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!

    Θα κρατηθώ αυτή την φορά? Θα είμαι ευγενική με τον εαυτό μου? Θα τον προσέξω καθόλου? Θα μπορέσω να σπάσω αυτό τον φαύλο? Και όχι για την κυρία και την θεωρία της (η οποία σύμφωνα με τα δεδομένα και το ιστορικό μου μάλλον σε καλό θα μου βγεί ΑΝ την ακολουθήσω) αλλά για ΕΜΕΝΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Η wannabe Βούλα Πατουλίδου σας χαιρετά και σας εύχεται από αύριο να αρχίσουμε να φερόμαστε στον εαυτό μας λίγο καλύτερα απο τον χειρότερο εχθρό μας...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    83
    Όσους ειδικούς εχω ρωτήσει μου χουν πει οτι η δίαιτα αυτη είναι υπερτατη μπουρδολογια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    223
    Πήγα και εγώ πριν κανένα χρόνο να κάνω αυτή τη δίαιτα με βάση την ομάδα αίματος σε μια κλινική διαιτολόγο που βγαίνει στην τηλεόραση. όνομα δεν μπορώ να δώσω. μου δίνει την δίαιτα η οποία μπορύσα να φάω από τα φαγητά που μου έδινε απεριόριστες ποσότητες. εκτός του ότι έσκασα 300 ευρώ για αυτή την δίαιτα μέσα όλα όσα έγραφε ήξερα να τα φάω και μόνη μου για να αδυνατίσω.. πχ μαρούλια, λάχανα , κοτόπουλο, γαλοπούλα, αγγουρια κτλ. κάτι που να μπορείς να το φας σαν άνθρωπος δεν είχε η δίαιτα μέσα. ύστερα έμαθα ότι μία φίλη της μητέρας μου πήγε στην ίδια και κάποια στιγμή έχασε την δίαιτα και πήγε να την ξανακάνει. την ξαναπήρε την δίαιτα και μετά από μια-2 εβδομάδες βρίσκει την παλιά. εεε. με το ίδιο αίμα της έδωσε διαφορετική δίαιτα η απατεώνισα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •