Συσσωρευμένο λίπος γύρο από την μέση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1

    Συσσωρευμένο λίπος γύρο από την μέση.

    Γεια σε όλους, είμαι 20 ετών και μέσα σε 6 μήνες έχω χάσει 12 κιλά (90kg στα 75kg τώρα) με ύψος 1.80m. Με το άνω μέρος του σώματος μου εμφανισιακά δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά στην κοιλιά με χαλαει το λεγόμενο σωσίβιο. Ο μόνος τρόπος για να το χάσω είναι η αερόβια. Γι?αυτό και ασκούμε εντατικά με ποδήλατο τρέξιμο και γυμναστήριο με μπόλικη ένταση. Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι τώρα πλέον έχω αδύνατο κορμό και πρόσωπο αλλά χαλαρή κοιλιά. Αν συνεχίζω να χάνω για να ξεφορτωθώ το σωσίβιο θα χάνω και από το πρόσωπο και δεν θέλω. Αξίζει να αναφέρω ότι την περιοχή εκείνη την έχω δουλέψει αρκετά με κοιλιακούς αλλά μόνο αν τους ψηλαφίζω καταλαβαίνω ότι υπάρχουν? :-Ρ
    Η απορία μου λοιπόν είναι : Τι να κάνω για να χάσω συγκεκριμένα εκείνο το λίπος που με ενδιαφέρει χωρίς να αποστεωθεί το πρόσωπο μου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    τα κιλα σου ειναι πολυ καλα οπως ξερεις,γι αυτο κι αναρωτιεμαι μηπως υπερβαλεις με τα σωσιβια...
    δεν νομιζω οτι πρεπει να επιμεινεις πολυ με την αεροβικη, καθως η αεροβικη ειναι για καυσεις και θα χανεις απο παντου.
    νομιζω οτι πρεπει να επικεντρωθεις στους κοιλιακους οσο περισσοτερο μπορεις και για την συσφιξη και για τοπικη καυση...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •