Η δικη μου ιστορια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    22

    Η δικη μου ιστορια

    Χθες ανακαλυψα το forum ψαχνοντας για κατι αλλο (τελειως ασχετο αλλα δεν θα αναφερθω εκει) και διαβασα αρκετα θεματα, κυριως αυτα που αφορουν την παχυσαρκια (που με απασχολει).
    Η ιστορια μου εχει καποιο ενδιαφερον αν σκεφτειτε τι εχω περασει. Ποτε δεν ημουν το αδυνατο παιδι, ετρωγα και παντα ευχαριστιομουν το φαγητο (διχως τυψεις εννοειται). Αλλα, μπαινοντας στην εφηβεια αρχισα διαιτα μονη μου και εχασα αρκετα κιλα. Ειχα φτασει τα 49 κιλα (ειμαι 1,61 οποτε μην φρικαρετε) και να σας πω την αληθεια μετα απο χρονια συνειδητοποιησα οτι ειχα κοψει το φαγητο (δεν ετρωγα πρωινο καθολου και απεφευγα τα υγρα) και πιστευα οτι ημουν χοντρη (ενω ολοι και κυριως οι γονεις μου μού λεγανε οτι ημουν αδυνατη).
    Μετα απο 2 χρονια ξαναβρηκα τον παλιο καλο μου εαυτο και πηρα καποια κιλα. Στην τριτη λυκειου, ομως παραπηρα κιλα. Γυρω στα 10 γιατι να μην σας πω ψεμματα, μου αρεσει το φαγητο και δεν ητανε καθολου απο το αγχος.
    Να μην τα πολυλογω, η αυξηση βαρους συνεχισε μεχρι σημερα και εχω φτασει τα 76 κιλα. Το θεμα ειναι οτι τωρα αρχιζουν τα ψυχολογικα προβληματα. Πρωτα απ' ολα νιωθω οτι εχω αποκλειστει κοινωνικα γιατι δεν αισθανομαι ανετα οταν βγαινω εξω με πολυ κοσμο. Να μην μιλησω για τα ρουχα... πονεμενη ιστορια. Εκτος απο αυτα εχω και καποια προβληματα υγειας (κυριως σε θεματα αντοχης) και επειδη ειμαι σε ιατρικη σχολη ανησυχω ακομα παραπανω αφου καταγραφω συμπτωματα και ψαχνω μηπως εχω τιποτα.
    Ξεκινησα λοιπον διαιτα πριν απο λιγες μερες μαζι με γυμναστικη και περιμενω αποτελεσματα σε λιγο καιρο.
    Αυτα... ελπιζω να βρω συμπαρασταση εδω στο forum και να καταφερω να χασω τα αναγκαια 20 κιλα.
    Ελπιζω να μην σας κουρασα και ζητω συγνωμη αν το εκανα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    Βρε Μαριά τι χαζά λες ,τι να μας κουράσεις.. εδώ μέσα όλοι τα ίδια τραβάμε και πίστεψε λίγο πολύ οι ιστορίες μας είναι κοινές, σαφώς και όλοι μας αγαπάμε το φαγήτο εδώ μεσά και γι'αυτό βρεθήκαμε στη θέση που έιμαστε, στόχος προσωπικός μου είναι να αγαπήσω τον εαυτό περισσότερο απο το φαγητό και να βρώ μια ισσοροπία. .πιστεύω ότι θα βρείς συμπαραστάτες γιατί σίγουρα καταλαβαίνουμε όλοι τον άγωνα,τα ψυχολογικά,την πονεμένη ιστορία των ρούχων κτλ. καλή διαμονή και καλά και μόνιμα αποτελέσματα σου έυχομαι απο καρδιάς . .ψυχραιμία υπομονή επιμονή και προσήλωση στο στόχο χωρίς εμμονές .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γειά σου,Μαράκι και καλώς μας ήρθες,έστω κι από λάθος!Ειλικρινά δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι θέλεις να πεις!
    Σου αρέσει το φαγητό;Γιογιοκινείσαι στα κιλά σου;Έχεις θέμα με τα ρούχα σου;Κλείνεσαι από τα ψυχολογικά σου;
    Τι να σου πω βρε καλή μου;Πρώτη φορά τ'ακούω αυτά,πόσο μάλλον να τα έχω κι εγώ βιώσει...Να το ψάξουμε άμα είναι...
    ʼλλο μου σφηνώθηκε εμένα τώρα όμως στο μυαλό!Αν δεν έλεγες τίποτα θα ήμουν οκ,αλλά τώρα κίνησες την περιέργεια του παιδιού
    και κάτι πρέπει να κάνεις να το τακτοποιήσεις!Για να έχουμε καλό ρώτημα: Τι έψαχνες στο δίκτυο κι έπεσες πάνω μας;Ε;Ε;Ε;Ε;
    Το μυαλό μου πάει σε πονηρά πράγματα...Αν δε θέλεις να σκέφτομαι το χειρότερο...'μολόγα!ʼναψα προβολέα και περιμένω...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    22
    Σας ευχαριστω πολυ παιδια! Ναι, σιγουρα ξερετε σε τι αναφερομαι και αυτο θα με βοηθησει πιστευω να πετυχω τον στοχο μου. Γιατι αλλο να μιλας σε ομοιοπαθη και αλλο σε καποιον που δεν εχει ιδεα.

    NADINE δεν ξερω σε τι αναφερεσαι... αν σου πω δηλαδη οτι εψαχνα κατι για καθαρα ιατρικους λογους θα με πιστεψεις?
    Οκ, για να σταματησει το μυαλο σου να σκεφτεται πονηρα ημουν στο forum του cosmopolitan (αν σου πω απο περιεργεια θα με πιστεψεις?) και ειδα ενα θεμα που εκανε παραπομπη σε ενα θεμα εδω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    cosmopolitan σελίδα 72 ! Η αλήθεια είναι πως με ξενερώσεις λιγάκι...κάτι πιο πικάντικο περίμενα...
    Εκτός αν εντάσσεται κι αυτό στο "ιατρικούς λόγους"...όπως βλέπεις,η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    22
    sorry αν απογοητευσα το πονηρο μυαλο σου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Το δικό μου μυαλό πονηρό; Πάλι δεν καταλαβαίνω για τι πράγμα μιλάς....Εγώ δεν ξέρω τίποτα! Είμαι αθώα!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    22
    Δεν ειναι κακο να το παραδεχτεις. Και το δικο μου διεστραμμενο ειναι δεν παρεξηγω! Αλλιως πως βρεθηκα εκει?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    που εκει? ρε μαρια?στο cosmopolitan εννοεις? ε.. καλα δεν μπηκες και στο fun club του φλωρινιώτη πως κάνεις έτσι . παλαιότερα έπαιρνα και γω όταν ήμουν πιο μικρή οκ πέρα απο μλκς είχε και κανα 2 αξιόλογα άρθρα κυιώς σε ιατρικά θέματα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    22
    ιου ιου φλωρινιωτης!!!
    ναι μωρε πλακα εκανα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •