ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    6

    ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!

    Καλημέρααααααααα!!! Είμαι καινούρια εδω! Βρήκα εντελώς τυχαία το site και θεώρησα καλή ιδέα να γίνω μέλος διότι είμαι συμπάσχουσα! Έχω κι εγω κάποια παραπάνω κιλάκια, πιασίματα, τα πάχη μου τα κάλη μου που λέμε!

    Δυστηχώς πριν κάποια χρόνια πέρασα νευρική ανορεξία αλλά ήμουνα απο τους τυχερούς που το ξεπέρασαν. Πολύ άσχημη αρρωστια. Έκτοτε έχω σκαμπανεβάσματα στο βάρος μου. Συμβουλεύτηκα πέρισυ διαιτολόγο, έχασα τα κιλά αλλα τα ξαναπήρα και με το παραπάνω. Το επιθυμητό βάρος που πρέπει να φτάσω (σύμφωνα με τις οδηγίες τις διαιτολόγου) είναι τα 58 κιλά. Τώρα είμαι 73 και έχω ύψος 1.63.

    Πλέον προσπαθώ μόνη μου και πιστεύω οτι τα καταφέρνω. Μαγειρεύω συνήθως εγω τα φαγητά μου ή η μαμά μου. Γενικά στο σπίτι τρώμε ελαφριά διότι ο μπαμπάς είναι καρδιοπαθής. Έχω να μοιραστώ μαζί σας παρα πολύ ωραίες συνταγές και εύκολες ...μέχρι και για παππουτσάκια που τις υιοθέτησε και η διαιτολόγος μου!!!

    Αυτά απο 'μενα!
    Χάρηκα που σας βρήκα και θα τα λέμε συχνά!
    Πολλά φιλιά και ευχές για μια καλή ημέρα και υπέροχη εβδομάδα!

    Flo




  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα,Flo και καλώς σε βρίσκουμε κι εμείς!Φέρνεις ούριο δροσερό αεράκι στην εβδομάδα μας κι ελπίζω να μας το εμπνέεις αδιάλειπτα!
    Είσαι κοντά στα επιθυμητά κιλά σου,ακούγεσαι θετική κι αιασιόδοξη,έχεις μια σχετική εμπειρία στο θέμα,έχεις και τις τσαχπινοσυνταγές σου,
    τη στήριξη των δικών σου και της διαιτολόγου σου,έχεις τώρα κι εμάς εδώ...Είσαι και τρυφερούδικο...όλα υπέρ σου είναι!ʼντε,καλό ξεκίνημα!
    Να έχεις κι εσύ μια υπέροχη Δευτέρα,εβδομάδα,Απρίλη,άν� �ιξη,υπόλοιπο 2009,2010...Ας με σταματήσει κάποιος!Λες και θα χαθούμε κάνω...
    Φιλάκια...αποφρακτικά!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    6
    χαχαχαχα ναι ναι είμαι!! Γιατί να μην είμαι άλλωστε! Κι εσυ δεν πας πίσω! Έχεις λίγο δρόμο μπροστά σου αλλά το δύσκολο κομμάτι το πέρασες! Αλήθεια δεν αισθάνεσαι ήδη πολύ καλύτερα;
    Τώρα δεν πάω στη διαιτολόγο, απλά ακολουθώ το πρόγραμμα πάλι. Εξάλλου με είχε αφήσει λίγο ελεύθερη στη δίαιτα απλά με κάποιες οδηγίες. Το καλό είναι οτι δε μου αρέσουν τα γλυκά! Μπορεί να φάω κάπου κάπου κανένα παγωτό μηχανής αλλα δεν θα τα λιγουρευτώ! Αν σου αρέσουν εσένα, έχω μια φοβερή συνταγη για κορμό σε στυλ παγωτού που δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ ΖΑΧΑΡΗ!!! Μόνο τα μπισκότα, σοκολάτα, λίγο γάλα, λίγο κονιάκ, 2 ασπράδια και εναν κρόκο. ΚΑΛΟ;;;;
    Να ρωτήσω και κάτι άλλο; κάνουμε και συναντήσεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Εδώ κι αν γελάμε!Έχω λίγο δρόμο μπροστά μου;Αυτό είναι το ανέκδοτο του χρόνου φαντάζομαι,
    λόγος για κατεπείγον ραντεβού σου σε οφθαλμίατρο,ξεσκόνισμα μαθηματικών,όριο στην ευγένεια...
    Δε σου αρέσουν τα γλυκά;Πωπω..Υπάρχει και αυτό το είδος ανθρώπου λοιπόν!Πώς είναι έτσι η ζωή;
    Αυτή τη συνταγή τη θέλω,αρκεί να μου την κάνει κάποιος κιόλας,καθότι δε μαγειρεύω...
    Μην τρέχουν τζάμπα τα σάλια μου...Μυρτάληηηηηη!Κορμός διαιτητικός!Ακούς;Εδώ!Εδώ!
    Συναντήσεις γίνονται,αλλά στη Θεσ/νίκη.Λέμε για Παρασκευή τώρα...Οι Αθηναίοι,υποτονικά πράγματα.
    Δεν ξέρω τι έπαθαν...ίσως μαστούρωσαν από το νέφος...Δεν τους ξεσηκώνεις εσύ;
    Από ούριο αεράκι να γίνεις ανεμοστρόβιλος,να τους παρασύρεις στη δίνη σου;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    6
    ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ;!;! Αυτό παιδί μου είναι άθλος! Τα πρώτα κιλά είναι δύσκολα! Πάντως σίγουρα θα είναι αισθητή η διαφορά! Εγω παράλληλα κάνω και μασαζ με αλάτι! Βοηθάει πολύ στο κάψιμο λίπους. Αν βρεις στη Θεσσ/νικη δοκίμασέ το!
    Εγώ έρχομαι που και που Θεσσ/νικη αλλά να υποθέσω αν έρθω σε κάποια απο τις συναντήσεις δε θα πάμε να φάμε στα Λαδάδικα ε; χαχχαχαχαχχα ΔΡΑΜΑ!
    Που θα πάει θα τους ξεσηκώσω τους Αθηναίους..κάτσε να τους γνωρίσω κιόλας! Μόνο εσυ μου έχεις μιλήσει! :P :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μην το λες...μην το λες...Την προηγούμενη φορά στα λαδάδικα πήγαμε και καλά για φαγητό...
    Κάτι πουλάκια τσίμπησαν κάτι ψιχουλάκια κι αυτό ήταν όλο...Έλα εσύ και θα πάμε να το σώσουμε!
    Μασάζ με αλάτι;Να με παστώσουνε δηλαδή για να καεί το λίπος;Αχ!Τι άλλο θα κάνουμε να δώ...
    Θα σου μιλήσουνε κι άλλοι πολλοί,θα δεις...Απλά εγώ είμαι στην υποδοχή και που να προλάβουν...
    Έχω κι ένα Α' εκτόπισμα εξάλλου...'Αντε πάω παραπέρα μήπως με φοβούνται και δεν πλησιάζουνε...
    Φιλιάαααα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Καλωστηνε!Αλλη μια που αντιστεκεται στα γλυκα?Μπραβοοο.Να περνας καλα.:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    fio καλως όρισες,εισαι πολύ κοντά στο στόχο και σίγουρα δεν θα αργήσεις να τα καταφέρεις γιατί το βλέπεις θετικά . .λοιπόν επειδή και μένα δεν μου αρέσουν καθόλου τα γλυκά μα καθόλου ομως . . δεν μου γράφεις εδω τη συνταγή του κορμού σε παρακαλώ να τον κάνω, μετά να κάνω ένα μεγάλο κουράγιο να τον δοκιμάσω για να δω πως θα νιώσω????:) :): :) βοήθησε με σε παρακαλώ να ανακαλύψω πράγματα για τον εαυτό μου παραθέτωντας εδώ τη συνταγή !!!!!!!!! φιλάκια :)

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36
    κορμος κορμος κορμος κορμος

    ʼκου ΦΛΟ (καλώς ήρθες) δέν θα βάζεις εδώ φωτιές και μετά 'the member is offline' .............μήν τον είδατε τον Κίτσο τον λεβέντη τον καραμπουζουκλή.........

    ΠΟΥ ΕΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ?????????

    Ξέρω και 'γώ γλυκό χωρίς ζάχαρη....
    Μήπως να ανοίγαμε νέο τοπικ?????

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    κοκο άντε μάνα μου και έχω λυσσάξει και φλερτάρω επικινδυνα με το βουλιμικό γράψτο έσυ το δικο σου και μέτα θα κανουμε τον κορμό:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by hopa

    λοιπόν επειδή και μένα δεν μου αρέσουν καθόλου τα γλυκά μα καθόλου ομως . . δεν μου γράφεις εδω τη συνταγή του κορμού σε παρακαλώ να τον κάνω, μετά να κάνω ένα μεγάλο κουράγιο να τον δοκιμάσω για να δω πως θα νιώσω????:) :): :) βοήθησε με σε παρακαλώ να ανακαλύψω πράγματα για τον εαυτό μου παραθέτωντας εδώ τη συνταγή !!!!!!!!!
    hopa,προσφέρω εθελοντική προσωπική μαρτυρία και καταγραφή των αντιδράσεων σου στην διαδικασία ανακάλυψης πραγμάτων για σένα!
    Κι αν πριν τον κορμό θέλεις ν'ανακαλύψεις τι νιώθεις και για το παστίτσιο ή τίποτα πατάτες τηγανητές με αυγά ή καμιά πίτσα,μη διστάσεις,σε παρακαλώ...
    Μια που θα παραβρίσκομαι θα σου συμπαρασταθώ σ'όλο το μενού!Μόνο αν γίνεται να σου λυθεί η απορία στα κοντά πριν φύγω για Πάσχα...Όχι πως μετά
    θα χρειαστεί να σου προσφέρει άλλος τις δικές μου υπηρεσίες,αλλά επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο...Μη χάσουμε και το μωρό με τόσο που λιγουρευόμαστε...

    Originally posted by koko

    Ξέρω και 'γώ γλυκό χωρίς ζάχαρη....
    Μήπως να ανοίγαμε νέο τοπικ?????
    Εδώ!Εδώ!Κοκό μου,εδώ οι καλές συνταγές!--->ΣΥΝΤΑΓΕΣ
    Και γρήγορα ε;Τώρα που την έχω ζεστή τη hopa,
    γιατί μετά ποιός μου το φτιάχνει...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    μα τις συνταγές του παρλιάρου βρήκες να βάλεις, εκτός του ότι πρεπει να πάρω το σορμπόν και να ξοδέψω περίπου 100 ευρω για κάθε μπουκιά, είναι και πολύ παχυντικές . . . αφού ούτε ο ίδιος ο παρλιάρος δεν τις τρώει για να μην παχύνει . . σου μιλαω στο msn ομως και δεν μου μιλας . .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αγάπη,δεν έχω msn σήμερα...Θα σου τηλεφωνήσω...
    Έβαλα το τόπικ των συνταγών για να τις έχουμε μαζεμένες
    και όσο για Παρλιάρο,μη μιλάς!Δε σε παίρνει!Να μην πω περισσότερα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    nadinaki moy.. :(

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ζωήτσα μου! Τι φατσούλα είναι αυτή,καρδιά μου; Μέχρι χθες βράδυ που σε άφησα ήσουν :D Προς τι το :( ; Ούτε καν :) !

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •