Έσω έτοιμη??????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36

    Έσω έτοιμη??????

    Λοιπόν, αγαπημένοι μου συμforumites.Πρόβλημα στον ορίζοντα των επόμενων ημερών και θα εκτιμούσα πολύ την συνδρομή σας...
    Αναμένονται συναντήσεις με άτομα που δέν με έχουν δεί για καιρό....Τα σχόλια που θα ακούσω νομίζω πώς είναι οικεία σε αρκετούς απο εσάς...

    Μα πώς πάχυνες έτσι?
    Μία γυναίκα δέν πρέπει να αφήνεται...
    Έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας? Ψυχολογικό?
    Βρε Ονούφριε δέν την προσέχεις την γυναίκα σου καθόλου...
    Έχω λύση στο πρόβλημά σου....(διαιτολόγο, γυμναστήριο που κάνει θαύματα)
    Καλά δέν είδες η τάδε πώς αδυνάτισε? Εσύ τί κάνεις?
    Είναι κρίμα γιατί είσαι μία κούκλα....ʼν έχανες και κάποια κιλά...Ξέρεις εγώ για το καλό σου το λέω...Επειδή σε αγαπάω...
    Τροφαντούλα μου εσύ!!!!!Παχούλω μου!!!!!!
    Είδες? Πήρε απο το σόι του πατέρα της
    Έ καλά ... η ΚΟΚΟ μας έχει στύλ, προσωπικότητα, χαρακτήρα.....έχει άλλα χαρίσματα...
    Δέν κάνεις κάτι μέχρι το καλοκαίρι? Πώς θα βγείς στην παραλία?

    ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ: ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΣΑΙ???????? (άντε πότε θα κάνετε παιδάκι? Δέν βάλατε ακόμα μπροστά? Πάντως να προσέξεις γιατί άν βάλεις και κιλά στην εγκυμοσύνη....Κλάφτα Χαράλαμπε...) - το οποίο χτύπημα είναι βαρύ και διπλό και χτυπάει φλέβα!!!!!


    Μετά απο συνδιαλλαγή με τον εαυτό μου, αφού φυσικά θα αποφύγω τα πολλά πολλά (τύπου κρύβομαι πίσω απο δέντρα, κολώνες, καρέκλες, καινούρια ρούχα δλδ πίσω απο το δάχτυλό μου...) θα ήθελα να μου πείτε πώς μπορώ να αποστομώνω κάποιες φορές τους αδιάκριτους και να νιώσω και εγώ την Ανάσταση και τις ʼγιες τούτες ημέρες σάν κανονικός άνθρωπος και όχι σας αγρίμι που περιμένω με τα νύχια βγαλμένα την επίθεση του κάθε πάσα ένα που νομίζει οτι πρέπει να με σχολιάσει......

    Και ρωτώ....Πώς θα οχυρωθώ για να μήν με αγγίξει τίποτα? Τί πανοπλία θα φορέσω? Πώς θα μπορέσω να κόβω την συζήτηση χωρίς να προσβάλω κάποιους ανθρώπους που ίσως συμπεριφέρονται τοιουτοτρόπως απο άγνοια? Γιατί είμαι εκ φύσεως λίγο καυστική....Στο συγκεκριμένο θέμα δέ......Βγάζω κερατάκια και μετά έχω πολλές τύψεις διότι ουσιαστικά δέν μπορώ να πειράξω ούτε μυρμήγκι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    136
    koko μονο που τα διαβασα αυττά που σου λένε ανεβασα πιεση...
    Εμενα δε με φωναζει κανενας με το ονομα μου ολοι με λενε μπουμπου.......ακομα και στο ΙΚΑ το πρωι η γιατρος μπουμπου με ειπε...βρε αι σιχτιρ εγω σε λεω κοντή στραβή ηλίθια κλπ?
    Οσο για το πως θα τους απαντάς? π.χ. μια κοντη σου λέει (Μα πώς πάχυνες έτσι?) εσυ απαντάς: και εσυ βρε καλό μου σα να κοντινες κι' αλλο....κρίμα.......(κακια ε? αλλα και αυτα που σου λένε κακίες ειναι να το ξέρεις) φιλάκια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    99
    Koko τα καταλαβαίνω όλα όσα λες! Την ίδια ψυχολογία έχω κι εγώ ειδικά όταν είναι για το σοι του άντρα μου που είναι όλοι τους σκελετοί και το ξέρω οτι πέφτει πολύ γέλιο εις βάρος μου πίσω από την πλάτη μου( μου τα χει πει ο άνταρς μου). Η αλήθεια είναι οτι με νοιάζει πάρα πολύ αλλά κάνω τον καραγκιόζη. Πάιζω θέατρο και το κόβω όταν μου λένε καμια τέτοια μαλακία.
    Τους απαντάω: "1ον δεν κάνω δίαιτα γιατί έτσι με γουστάρει και τρελένεται μαζί μου ο άντρας μου! Δεν με θέλει αδύνατη ! 2ον μου αρέσει το φαγητό και 3ον κάποια στιγμή σκέφτομαι να κάνω κάποιο πρόγραμμα όντως όχι γιατί είμαι κομπλεξικιά και θέλω να αρέσω στους άλλους, αλλά για να κάνω καλό στην υγεία μου. Τελευταία έχω κάτι πόνους στη μέση... Δεν βιάζομαι καθόλου όμως..." Έτσι λεω εγώ και δεν μιλαέι κανένας!Το βουλώνουν και γίνονται και ρόμπα γιατί νομίζουν οτι θα με πειράξουν με αυτό που μου λένε. Βέβαια αυτά να τα πεις τελείως χαλαρή και με ειρωνικό γελάκι να μην καταλάβουν δηλαδη οτι το λες ψέματα . Κι αν έχει γυρίσει καμία και μου χει πει " μα άμα δεν αδυνατίσεις θα σου φαει τον άντρα σου καμια καλλίγραμμη, της έχω πει: Και δεν μου τον τρώει? Καλό θα μου κάνει παρά καλό. Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε... χε χε χε" Εκεί την έχω αποστομώσει!

    Βέβαια τώρα το τι θέλω γω απο μόνη μου είναι άλλο θέμα.

    Και ποτέ να μη λες σε κανέναν ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΙΤΑ!!! πέφτει πολύ γλωσσοφαγιά.
    Εγω όταν κάνω δίαιτα ΜΟΝΟ Η ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟ ΞΕΡΕΙ και αυτή γιατί έχω πάρα π΄λύ καλή σχέση μαζί της. Ούτε ο άντρας μου δεν το γνωρίζει.

    και καμιά φορά στη δουλειά οταν μου λεένε γιατι δεν τρως εσυ δίαιτα κάνεις? Τους λέω οτι έχω το στομάχι μου τελευταία. παίρνω LOSEC το ίδιο και στον άντρα μου.

    Επίσης αν μου λενε αδυνάτισα τους λέω "μπαααα!! Αφου ζυγίστηλα χθες και είδα οτι πήρα 2 κιλά! Πλάκα μου κανεις?"
    Τους δουλεύω ψιλό γαζί!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    15
    Κοκο να σου πω την αλήθεια τα έχω ακούσει όλα αυτά που περιγράφεις (με μόνη εξαίρεση το αν ήμουν έγγυος και αυτό μάλλον λόγω ηλικίας δεν το άκουσα). Ο τρόπος που είχα βρει εγώ ήταν ότι απέφευγα όλους αυτούς τους απομακρυσμένους συγγενείς. Οι άνθρωποι που σε αγαπάνε πραγματικά αποκλείεται να σου πούνε όλα αυτά που γράφεις. Συνήθως αυτα τα λένε όσοι θέλουν να νιώσουν λίγο καλύτερα εις βάρος μας. Εγώ θα σου έλεγα να έχεις κοντά σου τον άντρα σου (αν είσαι παντρεμενη), δεν νομίζω ότι θα σου πούνε κάτι μπροστά του! Καλό κουράγιο και μην τους δίνεις σημασία, αν και ξέρω ποσο δύσκολο είναι!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    15
    Βρε κοριτσια μην μασατε....

    πιστεψτε το...... Σε οποιον αρεσουμε...... σε οποιον δεν αρεσουμε μπορει να μην μας κοιταει.... μπαααααααα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Κι έρχομαι και σου δίνω απαντήσεις στις καυστικές ερωτήσεις των ανάγωγων (γιατί ανάγωγοι είναι όσοι δεν έχουν λίγο τακτ σε ένα τέτοιο θέμα που αφορά εσένα και μόνο):

    Μα πώς πάχυνες έτσι?
    * Τα πάχη μας τα κάλη μας!

    Μία γυναίκα δέν πρέπει να αφήνεται...
    * Ωραία κουλουράκια! Θέλω να μου δώσεις την συνταγή!

    Έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας? Ψυχολογικό?
    * Θα το αποκτήσω όταν ακούω τέτοιες ερωτήσεις!

    Βρε Ονούφριε δέν την προσέχεις την γυναίκα σου καθόλου...
    * Γιατί τι είναι ο Ονούφριος; Μπόγιας να μου βάλει λουκέτο;

    Έχω λύση στο πρόβλημά σου....(διαιτολόγο, γυμναστήριο που κάνει θαύματα)
    * Εσένα που είναι το πρόβλημα και μου βρήκες λύση;

    Καλά δέν είδες η τάδε πώς αδυνάτισε? Εσύ τί κάνεις?
    * Σ'όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε!

    Είναι κρίμα γιατί είσαι μία κούκλα....ʼν έχανες και κάποια κιλά...Ξέρεις εγώ για το καλό σου το λέω...Επειδή σε αγαπάω...
    * Σ'όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε!

    Τροφαντούλα μου εσύ!!!!!Παχούλω μου!!!!!!
    * Χαμογελάς και δεν δίνεις απάντηση.

    Είδες? Πήρε απο το σόι του πατέρα της
    * Χαμογελάς και δεν δίνεις απάντηση.

    Έ καλά ... η ΚΟΚΟ μας έχει στύλ, προσωπικότητα, χαρακτήρα.....έχει άλλα χαρίσματα...
    * Και κρυφές χάρες άμα λάχει!

    Δέν κάνεις κάτι μέχρι το καλοκαίρι? Πώς θα βγείς στην παραλία?
    Κανονικά, όπως όλες οι φάλαινες. Θα καλέσω και την WWF αν παρουσιαστεί ανάγκη!

    Τα περισσότερα τα έχω χρησιμοποιήσει! Πολλοί προσβάλθηκαν, άλλα βούλωσαν τα στόματά τους και δεν ξανασχολήθηκαν! Να πάνε να κοιτάξουν την καμπούρα τους λέω γω!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    Originally posted by koko
    Λοιπόν, αγαπημένοι μου συμforumites.Πρόβλημα στον ορίζοντα των επόμενων ημερών και θα εκτιμούσα πολύ την συνδρομή σας...
    Αναμένονται συναντήσεις με άτομα που δέν με έχουν δεί για καιρό....Τα σχόλια που θα ακούσω νομίζω πώς είναι οικεία σε αρκετούς απο εσάς...

    Μα πώς πάχυνες έτσι?
    Μία γυναίκα δέν πρέπει να αφήνεται...
    Έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας? Ψυχολογικό?
    Βρε Ονούφριε δέν την προσέχεις την γυναίκα σου καθόλου...
    Έχω λύση στο πρόβλημά σου....(διαιτολόγο, γυμναστήριο που κάνει θαύματα)
    Καλά δέν είδες η τάδε πώς αδυνάτισε? Εσύ τί κάνεις?
    Είναι κρίμα γιατί είσαι μία κούκλα....ʼν έχανες και κάποια κιλά...Ξέρεις εγώ για το καλό σου το λέω...Επειδή σε αγαπάω...
    Τροφαντούλα μου εσύ!!!!!Παχούλω μου!!!!!!
    Είδες? Πήρε απο το σόι του πατέρα της
    Έ καλά ... η ΚΟΚΟ μας έχει στύλ, προσωπικότητα, χαρακτήρα.....έχει άλλα χαρίσματα...
    Δέν κάνεις κάτι μέχρι το καλοκαίρι? Πώς θα βγείς στην παραλία?

    ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ: ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΣΑΙ???????? (άντε πότε θα κάνετε παιδάκι? Δέν βάλατε ακόμα μπροστά? Πάντως να προσέξεις γιατί άν βάλεις και κιλά στην εγκυμοσύνη....Κλάφτα Χαράλαμπε...) - το οποίο χτύπημα είναι βαρύ και διπλό και χτυπάει φλέβα!!!!!


    Μετά απο συνδιαλλαγή με τον εαυτό μου, αφού φυσικά θα αποφύγω τα πολλά πολλά (τύπου κρύβομαι πίσω απο δέντρα, κολώνες, καρέκλες, καινούρια ρούχα δλδ πίσω απο το δάχτυλό μου...) θα ήθελα να μου πείτε πώς μπορώ να αποστομώνω κάποιες φορές τους αδιάκριτους και να νιώσω και εγώ την Ανάσταση και τις ʼγιες τούτες ημέρες σάν κανονικός άνθρωπος και όχι σας αγρίμι που περιμένω με τα νύχια βγαλμένα την επίθεση του κάθε πάσα ένα που νομίζει οτι πρέπει να με σχολιάσει......

    Και ρωτώ....Πώς θα οχυρωθώ για να μήν με αγγίξει τίποτα? Τί πανοπλία θα φορέσω? Πώς θα μπορέσω να κόβω την συζήτηση χωρίς να προσβάλω κάποιους ανθρώπους που ίσως συμπεριφέρονται τοιουτοτρόπως απο άγνοια? Γιατί είμαι εκ φύσεως λίγο καυστική....Στο συγκεκριμένο θέμα δέ......Βγάζω κερατάκια και μετά έχω πολλές τύψεις διότι ουσιαστικά δέν μπορώ να πειράξω ούτε μυρμήγκι

    καλα σοβαρα ακους τετοια και δεν κανεις τιποτα ?? εγω στη θεση σου θα χα κοψει κ*λους! ακους εκει.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    ααααααχαχαχαχα Μαρια το τελευταιο με τισ φαλαινες τα σπαει ! χαχαχαχαχα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    17
    Εγώ koko, στη θέση σου θα έδινα μια ουδέτερη απάντηση -ίδια σε όλους- ΑΝ αυτοί οι άνθρωποι είχαν κάποια σημασία για μένα....
    Αν δεν σημαίνουν κάτι για σένα και απλά θα συνυπάρξετε λόγω των εορτών.... τότε πες κάτι πιο τσουχτερό για να κόψουνε τα πολλά πολλά μαζί σου.

    ʼλλο τρισάθλιο σχόλιο είναι το '' Αχ, καλέ εσύ αδυνάτισες...ή κάνω λάθος; '' που το πετάνε μόνο και μόνο για να σε κάνουν να πεις ότι έβαλες κιλάκια..... τσ τσ τσ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    μου χει τυχει να ακουσω και το θεικο απο μια θεια μου ... "καλε συ , πως παχυνες ετσι ;;; Βουνο εχεις γινει!!! παπαπα..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    132
    σκεψου ομως τι θα πουν οταν θα σε δουν αδυνατισμενη κ ανανεωμενη!!!!!

    ειναι απιθανο να βλεπεις την εκπληξη στα ματια τους...αυτη θα ειναι η καλυτερη απαντηση αν κ καπως καθυστερημενη..για τωρα προσπαθησε απλα να τους αγνοησεις!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    μου τη δινει αυτο το σκεπτικο και δεν το λεω τωρα προσωπικα για σενα αλλα γενικα οταν το ακουω αυτο τσαντιζομαι ... ειναι σαν να μου λενε "αδυνατισε για να τους μπεις στο ματι!!" ναι οκ γουσταρω να τους μπω στο ματι αλλα παραλληλα νιωθω οτι αν το κανω γι αυτους ειναι σαν να με χουν νικησει σε κατι , ενα πραμα ... σαν να περασε τελικα το δικο τους!!! ειμαι πολύ εγωιστρια .....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    132
    αλιμονο...δεν το κανεις γι'αυους εννοειται...αλλα πιστεψε με το εζησα πολυ προσφατα..
    ειναι μερικοι που ακομα κ συγγενεις σου να ειναι σου η συμπεριφορα τους ειναι πολυ ασχημη..ολα αυτα τα κακοβουλα σχολια δεν μ'αρεσουν κ ναι προτιμω να γινω οπως πραγματικα θελω κ να μπορω να τους απαντησω παρα να κανω δηθεν την ανετη κ να συμπεριφερομαι σαν να μη συμβαινει τπτ...γιατι δεν ξερω για εσας(μπορει να αγαπατε τον εαυτο σας κ το σωμα σας) αλλα εμενα δεν μου αρεσα ποτε ουτε στα 128 ουτε στα 70..ακομα κ τωρα το παραμικρο σχολιο να μου κανουν το παιρνω πολυ βαρια.....

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    36
    Το θέμα είναι να βρώ ένα τρόπο να οχυρώσω τον εαυτό μου.....και να μήν μου χαλάει το κέφι μέρες που είναι.....Με αυτούς τους ανθρώπους (δέν είναι συγγενείς) είχα πάντα μία σχέση ανταγωνιστική απο την μεριά τους. 2 φορές στην ζωή μου έχω κάνει μεγάλη αύξηση στο βάρος μου και τις 2 φορές ήταν εκεί να το παρατηρήσουν (παρουσία του συζύγου μου) και να χορέψουν πάνω απο το κουφάρι μου. Το θέμα όμως για εμένα είναι πώς μπορώ να τα περνάω όλα αυτά κάπως διαφορετικά...Να μήν με αγγίζουν βρε παιδί μου....Η διαφορά στο σώμα μου για κάποιον που έχει να με δεί μήνες είναι εμφανής και δέν στρουθοκαμηλίζω...Αλλά καλό θα ηταν να ήμουν εγώ έτοιμη σε τέτοιου είδους συμπεριφορές. Έχω απαντήσει και εγώ διάφορα κατά καιρούς...όπως οτι: λανσάρω σειρά για παχουλές για τον Γαβαλά και το πρακτορείο μου ζήτησε να πάρω μερικά κιλάκια....αλλά φεύ...την λύτρωση ακόμα την ψάχνω....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καρδιά μου,τη λύτρωση δε θα τη βρεις σε καμία πετυχημένη ατάκα ούτε σε θανατηφόρο βλέμμα απαξίωσης.
    Όταν θα τη βρεις,δε θα σε απασχολεί πλέον το ζήτημα,γιατί θα τους έχεις γραμμένους και δε θα νιώθεις υπόλογη για τίποτα απολύτως!
    Δυστυχώς ακόμα δε βρίσκεσαι στο σημείο εκείνο,καθώς καθόμαστε σήμερα εδώ και οργανώνουμε ομαδικά την απολογία σου
    κι έτσι, ό,τι και να πούμε είναι δώρον άδωρο...Και να το εφαρμόσεις θα είναι επίκτητο και ως τέτοιο δε δύναται να έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα...
    Ελπίζω να είναι λιγότερο οδυνηρή η φορά αυτή από τις προηγούμενες,εκείνοι λιγότερο αδιάκριτοι κι εσύ πιο αδιάφορη από ποτέ!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •