Χριστος Ανέστη !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 64
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104

    Χριστος Ανέστη !!!

    Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά!Η Ανάσταση του Κυρίου να φέρει σε όλους οτι επιθυμούν!Λίγο προσοχή σήμερα και όλα θα πάνε καλά!Σήμερα κλείνω 1 μήνα αποχής και σίγουρα δε θα το ξανακάνω τουλάχιστον για τους επόμενους 8 μήνες αφού είμαι έγκυος!Αντε gilie μαζί θα γεννήσουμε!!!Απλά θέλει προσοχή τώρα,πλέον δεν είμαστε μόνες μας...Καλή συνέχεια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Αληθώς ανέστη,δρομέα μου!
    Τι υπέροχο αναστάσιμο μήνυμα είναι αυτό που μας φέρνεις;
    Έχετε βαλθεί με τη gilie να μας χαζέψετε,μου φαίνεται!ΔΥΟ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!
    Να μας τα προσέχετε καλύτερα απ'τα μάτια σας!Είδατε καλέ τι γουρλήδες,που είμαστε;
    Καλά κάτι κάνατε κι εσείς,να μη σας αδικήσω...Συγχαρητήρια,καρδ ιά μου!
    Είμαι τόσο συγκινημένη και χαρούμενη για σένα!Ξέρω πόσο πολύ το λαχταρούσες κι εσύ!
    Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε μια χαρά!Φιλάκια και στους δυό σας!ʼντε,και τον μπαμπάκα σας... :)


    Αυτό κι αν είναι αυγό-έκπληξη!Το καλύτερο σου έφερε ο πελαργός-νονός σου,Λενάκι μου!
    ʼντε,βρε!Και στα δικά μας,οι κλούβιες!Ίσως κάπως,κάπου,κάποτε...καλώς βρεθέντος και του κάποιου...
    Σαμπίνα μου,ετοιμάσου για δεύτερο ποίημα!Έχουμε κι άλλο μωράκι!Τοξοτάκια δεν περιμένουμε;Τι λένε τ'άστρα;


  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Γλυκιά μου,γλυκιά μου Nadine,σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!Να σε έχει καλά ο Θεός και ευχομαι ολόψυχα να σου στείλει οτι ποθείς!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Λενάκι μου γλυκό και τρεχαλιάρικο,τι έκπληξη όμορφη και χαρμόσυνη μας έφερες και συ!!!Αυτά τα νέα είναι τα κατάλληλα να φτιάξουμε ψυχολογία,αααχ πρέπει να ψάξω να βρω τι θα σου δωρίσω για να ξεπληρώσω τη χαρά που μου έδωσες!Κορίτσαρέ μου,τα καλύτερα εύχομαι,καλοστέριωτο,καλοδ εμένο,κοίτα να μην κουράζεσαι,να προσέχεις και όλα μα όλα θα πάνε super!

    EVERYTHING IS COMING UP ROOOSEEEES(πωπω,σίγουρα θα με περνάνε για μουρλή σήμερα οι πελάτες,αλλά ποιος κόπτεται για τέτοιες λεπτομέρειες,χαχαχχα,εγώ θα τραγουδάω ολημερίς για τον Λενούκο μας!!!)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Καλή μου Sabe με συγκίνησες που χάρηκες τόσο πολύ!Ξερεις είναι μεγάλη κουβέντα αυτό που θα πω αλλα νιώθω σα να έχει μεγαλώσει η οικογενειά μου εδωμέσα ,σα να έχω περισσότερες αδερφούλες που με νοιάζονται, με στηρίζουν και το σημαντικότερο είναι οτι νιώθω αγάπη,πραγματική,χωρις κανένα συμφέρον.Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου και να ξέρετε και να πιστευετε οτι υπάρχει Θεός!Σήμερα έκανα το πρώτο υπέρηχο και Χριστέ μου και που το γράφω ανατριχιάζω,έδειξε 2 σάκους!!!Δηλαδή αν όλα πάνε καλά διδυμα !!!Και λέω είχα 2 αποβολές παλιότερα,πόνεσα,υπέφερα πολύ,ευτηχώς βρήκα την αιτία και τώρα ο Θεός μου τα έστειλε μαζί.Αχ είμαι πολύ χαρούμενη...Πάντως η όρεξη δε μου έχει ανοίξει,ίσα ,ισα ώρες 'ωρες νιώθω αηδία για το φαγητό,τρωω βέβαια ,νομίζω πιο πολύ από συνήθεια,αλλα μετρημένα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Κι εγω ανατριχιάζω που το διαβάζω!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Λενάκι μου,δίδυμα περιμένουμε;Χριστέ μου!Τρία τα φορουμωράκια μας;
    Καλέ τι γίνεται εδώ μέσα;Λοιπόν,παραγγέλνω αγόρι-κορίτσι από το Σύμπαν!
    ʼκουσες και καρδούλες να χτυπάνε,είδες κανένα βίντεο ή είναι ακόμα νωρίς γι'αυτά;
    Είπαμε όλα θα πάνε μια χαρά αυτή τη φορά!Και ξέρεις τι έφταιξε τις προηγούμενες φορές
    και είσαι άψογη σε προσοχή κι έχεις και τη δική μας καλή ενέργεια πλέον!Τέρμα οι αρνητικές σκέψεις!
    Ξεκούραση,ξάπλα,προσοχή και σκέψεις τύπου πώς θα διακοσμήσουμε το δωμάτιο,τι θα τα προικίσουμε κλπ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537
    ελενα κι απο μενα συγχαριτηρια
    με το καλο κι εσυ
    και Χριστος Ανεστη και εμεις να ακολουθησουμε την ανασταση Του

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!Ακόμα είναι νωρίς, σε 2 εβδομάδες μου είπε να ξαναπάω για να ακούσουμε τις καρδούλες!Ναι ,προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα αρνητικό.Πιστευω οτι αυτή τη φορά ο Θεός θα μου χαρίσει τα αγγελούδια που ονειρευομαι.Να είστε όλες καλά,και να ξέρετε πως αν κάτι το Θέλουμε πολύ ,θα γίνει ,ο,τι κι αν είναι αυτό!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Aχ,αχ,αχ,τις καρδούλες είπε καλέ;Aμάν,τα χαρτομάντηλα γαμώτη μου,φέρτε τα χαρτομάντηλα,πάλι θα με πιάσουν τα ζουμιά.Σε αγαπάμε,να προσέχεις,να μην κουράζεσαι,χαίρομαι που όλα πάνε καλά,ό,τι θέλεις να ρωτάς,να μη ντρέπεσαι,ααααχ καρδούλες λέει ή άτιμη,πώς τα λέει έτσι και είμαστε και ευσυγκίνητες,χεχε.
    Φιλάκια φιλάκια φιλάκια στην κοιλίτσα με τα μωράκια τα γλυκά.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Αχ βρε sabe τόσο καλοσυνάτη και γλυκιά!Ψυχή μου σου ευχομαι οτι καλύτερο...
    Λίγο με τα κιλά μου ψιλοανχώνομαι,αλλα ψιλό,μπροστά στη γέννηση ενός ή και 2 μωρών δε σκέφτομαι τίποτα άλλο,απλά,ήδη έχω πάρει 1 1/2 κιλό και είμαι μόνο 6 εβδομάδων.Βασικά θα ήθελα να είμαι κομψή έγκυο και να φοράω και τα κολλητά μου,αλλα μου ανοίγει η όρεξη μερικές φορές,το καλό είναι οτι τρώω φαγητό και οχι πολλά γλυκά,όπωσ πρίν,τώρα φοβάμαι οτι θα βλάψουν το-τα εμβρυα και τα αποφευγω.Παίρνω και κάτι βοηθητικές ορμόνες-utrogestan-που σου ανοίγουν την όρεξη και φέρνουν και απίστευτη υπνηλία.Δε γυμνάζομαι και καθόλου και νιώθω να έχω βάλει λιπάκι ,αλλα είπαμε δε με πολυνοιάζει.Αυτά!Φαλάκια πολλά πολλά πολλά!!!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    20
    runnerlena συγχαρητηρια και να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη!Μην αγχωνεσαι για τα κιλα και μονο που μειωσες τα γλυκα ειναι μεγαλο βημα,να ξεσπας σε φρουτα και ζεστες σουπες με λαχανικα οταν εχεις λιγουρες,δουλευει..Αν σου το επιτρεπει ο γιατρος ξεκινα και λιγο χαλαρο περπατημα,ειναι πολυ ομορφη περιοδος αυτη για μια γυναικα,μη στενοχωριεσαι για θερμιδες και κιλα,απλα κρατησε ενα μετρο οσο μπορεις.Να σου πανε ολα καλα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Σ'ευχαριστώ Μαριάννα μου,να είσαι καλά!Ο γιατρός μου ,μου είπε το πρώτο τρίμηνο να ξεκουράζομαι όσο γίνεται περισσότερο και να περπατάω μόνο όταν είναι απαραίτητο.Φοβάμαι και εγώ οπότε δε κάνω τίποτα.Βασικά δε με ανχώνουν τόσο τα κιλά όσο οι ραγάδες.Τα κιλά τα χάνεις μετά,ενώ οι ραγάδες μένουν μια ζωή.Γιαυτό θέλω να μη πάρω παρα πολλά κιλά,μακάρι 10-12 για να μη κάνω ραγάδες.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    20
    Runnerlena μου τον πρωτο λογο παντα τον εχει ο γιατρος,οποτε υπομονη.Να ενυδατωνεις καλα το δερμα σου σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης,αλλα και μετα.Εγω χρησιμοποιουσα μια κρεμα ειδικη για ραγαδες συνεχεια,της frezyderm,αν το γραφω σωστα,και παρ ολο που πηρα 18 κιλα δεν εκανα ραγαδες σχεδον καθολου.Το προλαβα δηλαδη πριν εμφανιστει.Και τωρα που ειμαι σε διαδικασια και τα χανω,ενυδατωνω το δερμα μου καθε μερα με μια φαρμακευτικη ενυδατικη.Μπορει να παρω και παλι αυτην την κρεμα,θα δω.Νομιζω βοηθαει πολυ.Ρωτησε και καποιον δερματολογο να σου συστησει καποιο καλο προιον αν θες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    458
    runnerlena
    συγχαρητήρια, να έχεις μία υπέροχη κι ανέφελη εγκυμοσύνη.
    Όσο για τα κιλά, πιστεύω πως αν προσέξεις ιδιαίτερα τους πρώτους έξι μήνες την διατροφή σου δεν θα βάλεις πολλά κιλά.

    Με το καλό ν'ακούσεις και τις καρδούλες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Καλησπέρα!Ευχομαι όλοι να είστε καλά...Εγώ πολύ καλά,άκουσα τελικά την καρδούλα του μωρού μου,ένα τελικά,ο δευτερος σάκος απορροφήθηκε από τον οργανισμό.¨Ολα καλά,αν εξαιρέσω οτι όλη τη μέρα μου έρχεται να ξεράσω ,απίστευτη αναγούλα,ευτυχώς δεν έχω κάνει τίποτα ,βέβαια δεν έχω φάει και πάρα πολύ καμμία μέρα μέχρι σήμερα ,γιατί πριν φάω νομίζω οτι θα τα βγάλω.Anyway όλα καλά δόξα το Θεό,φιλάκια σε όλες και απολαυστε το όμορφο και ζεστό καλοκαιράκι που έρχεται...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •