ΝΙΩΘΕΤΕ ΜΟΝΟΙ.....? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    --->REM : Everybody Hurts


    When the day is long and the night, the night is yours alone,
    When you're sure you've had enough of this life, well hang on
    Don't let yourself go, 'cause everybody cries and everybody hurts sometimes

    Sometimes everything is wrong. Now it's time to sing along
    When your day is night alone, (hold on, hold on)
    If you feel like letting go, (hold on)
    When you think you've had too much of this life, well hang on

    'Cause everybody hurts. Take comfort in your friends
    Everybody hurts. Don't throw your hand. Oh, no. Don't throw your hand
    If you feel like you're alone, no, no, no, you are not alone

    If you're on your own in this life, the days and nights are long,
    When you think you've had too much of this life to hang on

    Well, everybody hurts sometimes,
    Everybody cries. And everybody hurts sometimes
    And everybody hurts sometimes. So, hold on, hold on
    Hold on, hold on, hold on, hold on, hold on, hold on
    Everybody hurts. You are not alone

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ : ΑΣΚΗΤΙΚΗ

    "Ζούμε μόνοι,πεθαίνουμε μόνοι,το ενδιάμεσο φωτεινό σημείο το λέμε ζωή."

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    7
    Originally posted by NADINE
    --->REM : Everybody Hurts


    When the day is long and the night, the night is yours alone,
    When you're sure you've had enough of this life, well hang on
    Don't let yourself go, 'cause everybody cries and everybody hurts sometimes

    Sometimes everything is wrong. Now it's time to sing along
    When your day is night alone, (hold on, hold on)
    If you feel like letting go, (hold on)
    When you think you've had too much of this life, well hang on

    'Cause everybody hurts. Take comfort in your friends
    Everybody hurts. Don't throw your hand. Oh, no. Don't throw your hand
    If you feel like you're alone, no, no, no, you are not alone

    If you're on your own in this life, the days and nights are long,
    When you think you've had too much of this life to hang on

    Well, everybody hurts sometimes,
    Everybody cries. And everybody hurts sometimes
    And everybody hurts sometimes. So, hold on, hold on
    Hold on, hold on, hold on, hold on, hold on, hold on
    Everybody hurts. You are not alone
    Οι R.E.M. το αγαπημενο μου συγκροτημα απο τοτε που ημουν 14!Τους εχω δει 2 φορες live(μια στην Ελλαδα και μια στη Σουηδια που πηγα μονο γι αυτη τη συναυλια)!Εχω τρελα και μεγαλο ερωτα!!!Μπραβοοο!!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Μα πραγματικά..... τι υπέροχο τραγούδι............

  5. #35
    Originally posted by mtsek85
    οντως οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι κατι παρα πολύ δυσκολο....
    εγω πλεον εφτασα σε σημειο να διωχνω απο κοντα μου κοσμο, δε χρειαζονται πολλοι... απλα λιγοι και καλοι..

    γενικα η κατασταση ειναι μπερδεμενη....

    εχω απογοητευθει με τον εαυτο μου.... δε μου αρεσει ετσι οπως ειναι πλεον....
    η πεθερα μου, μου δημιουργει συνεχως προβληματα, μου κανει ψυχολογικο εκβιασμο για να αφησω το γιο της....
    η δουλεια εχει γινει πιεστικη πλεον και αρχιζω να ξενερωνω....
    ο αρραβωνιαστικος μου είναι επισης πιεσμενος απο τη μανα του και αυτο μας εχει απομακρινει παρα πολυ...
    η μητερα μου εχει προβληματα υγειας και με στεναχωρει πολυ και τρεμω στην ιδεα μη μου παθει κατι...

    δε ξερω αν ειναι τα προβληματα μου αυτα, ισως να κρυβεται κατι πιο βαθυ μεσα μου που να με τυραννα...

    αυτο που ξερω είναι, πως τον τελευταιο καιρο, απλά κανω αρνητικές σκεψεις.... νιωθω χάλια... συνεχως θέλω να βάζω τα κλάματα.... και νιώθω πως δεν έχω κανεναν διπλα μου....
    Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, φίλους να μιλήσεις έχεις? να σταθούν δίπλα σου, να σε βοηθήσουν? πολλές φορές μας πέφτουν όλα μαζεμένα και χάνουμε τη διάθεση να βάλουμε προτεραιότητες οπότε μπορεί να παραιτηθούμε απ την προσπάθεια να βάλουμε σε τάξη τα προβλήματα μας. Αυτό που προέχει είναι να σταθείς στη μαμά σου, να είσαι όσο μπορείς κοντα της. Οι λίγοι και καλοί που περιγράφεις ποιοί είναι ο αρραβωνιαστικός και οι γονείς σου? Χρειάζεσαι κόσμο κοντα σου και πρεπει να το δεχτεις. Ένας άντρας ναι είναι σύντροφος και τον αγαπάς και πολλές φορες θα σου σταθεί και σαν πραγματικός φίλος, αλλά τι γίνεται όταν μπαίνει και η πεθερά στη μέση? Αν την αφήνει να ορίζει τη ζωή σας τώρα δεν πρόκειται να αλλάξει μετά..παντρεμένοι ή όχι..κάνε μια συζήτηση μαζί του για όσα σε απασχολούν και ζήτησε του να μην απομακύνεται τις στιγμες που τον έχεις περισσότερο ανάγκη. Για τη δουλειά τι να σου πω...ναι είναι πιεστική αυτή την περίοδο αλλά σε κρατάει σ ένα πρόγραμμα, αν την αφήσεις μπορεί να γίνουν χειρότερα τα πράγματα. Σκέψου πως μπορείς να τα ρυθμίσεις όλα σιγά σιγά και χωρίς αγχος. Ο κόσμος δε φτιάχτηκε σε μια μέρα..ούτε τα προβλήματα σου θα εξαφανιστούν ως δια μαγείας, καλό είναι πως τα εντοπισες..τώρα μένει να τα αντιμετωπίσεις.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    200
    Originally posted by Constance
    Νιωθω μονη πολυ συχνα τελευταια...[...]
    Και δε μαρεσει που εγω πρωτη με εβαλα σε αυτο το τριπακι...Μια φιλη μου ειπε πως πρεπει να εμπιστευτω ξανα τους ανθρωπους...Το προσπαθησα, το καταφερα...και τωρα τι...
    Παντα το πιο εύκολο είναι να σε κοροιδεψει κάποιος για την εμφανιση, και ακόμα και μοντέλα να ήμαστε αν κάποιος ήθελε να πει κακίες, κάτι θα έβρισκε να πει! Προσωπικά με ταλαιπωρεί η κριτική των άλλων από πολύ μικρή ηλικία. μαλιστα τις περισσότερες φορές είναι μόνο στο μυαλό μου.
    Οταν ήμουν στο λύκειο ποτέ δε με είδαν σαν κοπέλα ή δεν άκουσα έναν καλό λόγο,αντίθετα, ήμουν η καλή μαθήτρια/η έξυπνη.[τώρα μαθαίνω πως απλώς ήμουν απρόσιτη] Εφτασα μετά από 8 χρόνια, να μην έχω τελειώσει τη σχολή μου, να παίζω τους άντρες και πάντα να ανησυχώ για το άν είμαι χοντρη/άσχημη. Μεχρι που κάποιος γνωστός μου πάνω σε ένα τέτοιο προβληματισμό, μου είπε πως το μόνο μου πρόβλημα ήταν ο χαρακτήρας μου, γιατί από εμφανιση δε θα με απέρριπτε ευκολα κάποιος. Με σόκαρε αυτό και αποφάσισα να γίνω πρώτα καλύτερος άνθρωπος.
    Το θέμα είναι να προσπαθούμε εμεις για το καλύτερο,έτσι ώστε να νιώθουμε καλά για μας. Τόσο σε θέμα ηθικής όσο και εμφάνισης. Και στο δεύτερο, εσύ απότι βλέπω από τα νούμερα, κάνεις αυτό ακριβώς!
    Αν καταφέρεις να γίνεις πιο κοινωνική και να κάνεις+2 τηλεφωνα σε ανθρώπους που θες να δεις, σιγά-σιγά όλα θα φτιάξουν... έτσι πιστεύω εγω.
    είσαι σε πολύ καλό δρόμο, να είσαι αισιόδοξη!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by Constance
    Εχω καποιους λιγους και καλους φιλους πλεον, αλλα με το περασμα του χρονου οι στιγμες που περναω καλα εχουν μειωθει...
    Και αυτο γιατι μεγαλωσαμε, τα ωραρια ολων ειναι τρελα, κοιταμε να τα βγαλουμε περα με τη δουλεια, με το σπιτι μας, τις υποχρεωσεις και δεν περναμε καλα πλεον.Δεν ξερω κι εγω ποσο καιρο εχω να βγω εξω και να διασκεδασω αληθινα μεχρι πρωιας που λενε με μια παρεα.Και φταιω κι εγω γιαυτο γιατι κλειστικα πολυ στον εαυτο μου.Αλλα μεχρι να περασω αυτο το λουκι, τα δεδομενα αλλαξαν...Και στη δουλεια (αλλο θεμα κι αυτο παλι) ολοι απομακροι, ανταγωνιστικοι, κοιταει ο ενας να βγαλει το ματι του αλλου για λιγα πραπανω euro που μπορει να βγαλει..Πως γιναμε ετσι.Γιατι...
    Δε μαρεσει που τα Σαβατοκυριακα οι καλυτερες μου φιλες μπορει ή να δουλευουν ή επειδη μενουν πολυ μακρια και υπαρχει η κουραση απο τη δουλεια να βαριομαστε να κανονισουμε να βρεθουμε...Εχω χασει και συνεχιζω να χανω πραγματα ...Δε μου αρεσει αυτη η μοναξια.Και δε μαρεσει που εγω πρωτη με εβαλα σε αυτο το τριπακι...Μια φιλη μου ειπε πως πρεπει να εμπιστευτω ξανα τους ανθρωπους...Το προσπαθησα, το καταφερα...και τωρα τι...Συγνωμη που τα ειπα ολα αυτα και ισως εξυσα τις πληγες καποιων.Δεν ειναι οτι δεν ειμαι καλα.Ειμαι πιο αισιοδοξη μετα απο δυο απιστευτα ασχημα χρονια...Αλλα εξακολουθω να κανω καποιες σκεψεις κι ενιωσα πως θελω να τις μοιραστω μαζι σας...
    για αλλη μια φορα με εκφραζεις...ή τουλαχιστο ενα κομματι μου!
    φιλοι? τι ειναι αυτο? γνωστοι, παρεες. αγαπη κ φιλια με οσους κλεινει η πορτα μου.
    Οσο για τη μοναξια...ναι ολοι καποτε νιωθουμε μονοι. εχουμε τα πανω κ τα κατω μας.
    Η μοναξια ομως αν το σκεφτειτε ειναι ιδια σε καθε περιπτωση. Δεν ειμαστε λιγοτερο μονοι οταν ειμαστε χαρουμενοι, ουτε περισσοτερο μονοι οταν κλαιμε στο σκοταδι.
    Ειμαστε απο τη φυση μας μονοι, ατομα που ανηκουμε σε ομαδες, αλλα ειμαστε μοναδες...
    Ευχομαι οσοι επιλεγουμε να συντροφεψουν τη μοναξια μας να μη μας απογοητεψουν ποτε!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by badgirl11


    Δεν ειμαστε λιγοτερο μονοι οταν ειμαστε χαρουμενοι, ουτε περισσοτερο μονοι οταν κλαιμε στο σκοταδι.
    Ειμαστε απο τη φυση μας μονοι, ατομα που ανηκουμε σε ομαδες, αλλα ειμαστε μοναδες...
    Ειπες μεγαλη αληθεια.......

    Βασικα ρε παιδια ξερετε τι με πειραζει πολυ.Που ολος ο κοσμος μονο κακο εχει να πει για το διπλανο του...Μηπως φταιω εγω που εχω γινει πολυ ευαισθητη και με επηρεαζει και το παραμικρο κουτσομπολιο που θα ακουσω;Δεν ξερω αλλα πλεον δε νιωθω καλα οταν ακουω γυρω μου τους παντες να θαβουν το διπλανο τους, και μαλιστα να λενε απο πανω οτι ειναι και φιλος τους...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    Originally posted by Constance
    Originally posted by badgirl11


    Δεν ειμαστε λιγοτερο μονοι οταν ειμαστε χαρουμενοι, ουτε περισσοτερο μονοι οταν κλαιμε στο σκοταδι.
    Ειμαστε απο τη φυση μας μονοι, ατομα που ανηκουμε σε ομαδες, αλλα ειμαστε μοναδες...
    Ειπες μεγαλη αληθεια.......

    Βασικα ρε παιδια ξερετε τι με πειραζει πολυ.Που ολος ο κοσμος μονο κακο εχει να πει για το διπλανο του...Μηπως φταιω εγω που εχω γινει πολυ ευαισθητη και με επηρεαζει και το παραμικρο κουτσομπολιο που θα ακουσω;Δεν ξερω αλλα πλεον δε νιωθω καλα οταν ακουω γυρω μου τους παντες να θαβουν το διπλανο τους, και μαλιστα να λενε απο πανω οτι ειναι και φιλος τους...
    αυτο το παθαινω κ εγω..κ μαλιστα οταν αυτοι που σχολιαζουν ειναι χειροτεροι αλλα παντα κρινουν τους αλλους.
    ασε που τωρα που αναπολω τα νιατα μου συνειδητοποιω οτι ειχα φιλους που επειδη τους ειπα αληθειες για να τους προστατεψω απομακρυνθηκαν.μετα βεβαια εγινε οπως ειχα προβλεψει αλλα ποιος εχει το θαρρος να παραδεχτει οτι εκανε λαθος?ελαχιστοι...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    mtsek οντως σε καποιες "κακες" μας στιγμες νιωθουμε μονοι μας και ασχημα με τον εαυτο μας και με ολους,τωρα εισαι καλυτερα ειμαι σιγουρη,μια κακια στιγμη-περιοδος αν θες- ηταν!

    και εγω περασα προσφατα τετοια φαση και ακομη δεν εχω βγει , με το αγορι μου δε βλεπω πλεον μελλον για πολυ ακομη,οι γονεις μου εχουν και εκεινοι προβληματα με την υγεια τους και εγω δεν προλαβαινω να τους βλεπω συχνα και η δουλεια μου εχει γινει πιο πιεστικη απο ποτε με αποτελεσμα να καθομαι πολλες παραπανω ωρες απο το κλασσικο 8ωρο...ωρες ωρες θελω να τα βροντηξω ολα πραγματικα!τις φιλες μου τις εχω και αυτες σε αναμονη...

    Προσπαθω ομως να θυμαμαι και να λεω στον εαυτο μου πως ΚΑΙ απο μενα εξαρταται αν τα πραγματα θα βελτιωθυν ή θα χαλασουν εντελως...οτι αν κανω υπομονη ισως φτιαξουν,αν δειξω κατανοηση ισως ξεπεραστουν...οτι ΚΑΙ εγω συμβαλλω στη διαμορφωση τους μεσα απο την αντιμετωπιση μου προς αυτα...

    Συνοπτικα θελω να πω οτι δυσκολες μερες εχουμε ολοι,ακομη και δυσκολες εποχες ας μη μας παιρνει απο κατω και τα κανουμε χειροτερα...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by semie


    ασε που τωρα που αναπολω τα νιατα μου συνειδητοποιω οτι ειχα φιλους που επειδη τους ειπα αληθειες για να τους προστατεψω απομακρυνθηκαν.μετα βεβαια εγινε οπως ειχα προβλεψει αλλα ποιος εχει το θαρρος να παραδεχτει οτι εκανε λαθος?ελαχιστοι...

    Μια απο τα ιδια.Γινεσαι εχθρος τους ρε μετα.Φιλια δεν ειναι να κανεις δηθεν οτι συμφωνεις σε ολα.Αλλα μερικοι τελικα αυτο αξιζουν.Και οντως κι εμενα αυτα τα ατομα που λες κατεληξαν ακριβως οπως τα ειχα προβλεψει και τελικα πιστευω ακραδαντα το γνωστο "ολα εδω πληρωνονται".

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ολα εδω πληρωνονται και η καλοσυνη στο ψυγειο

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by badgirl11
    ολα εδω πληρωνονται και η καλοσυνη στο ψυγειο
    Ατακαρα!Θα τη χρησιμοποιω.Μου ταιριαζει τα μαλα.:P

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    φερμαρω το κατικι που εχω στο ψυγειο γιαυτο ηταν εμπνευσμενη.
    ξερω οτι δε θα κανω βουλιμικο κ οτι απλα θα φαω λιγο κατικι...
    ομως εχω φαει τα απειρα παλι σημερα. Γιατι να φαω κ αυτο? τι αλλο να πληρωσω πια. Δεν παιρνουν κ βιζα!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by badgirl11
    φερμαρω το κατικι που εχω στο ψυγειο γιαυτο ηταν εμπνευσμενη.
    ξερω οτι δε θα κανω βουλιμικο κ οτι απλα θα φαω λιγο κατικι...
    ομως εχω φαει τα απειρα παλι σημερα. Γιατι να φαω κ αυτο? τι αλλο να πληρωσω πια. Δεν παιρνουν κ βιζα!
    Προσπαθησε να κρατηθεις bad μου.Κι αν ακομα φας ,φαε ενα κομματακι και φυγε απο την κουζινα.Aχ αυτη η συγκατοικηση ρε γμτ.Κι εγω τωρα που ειμαι μονη μου το ψυγειο εχει μονο λαχανικα.Αμα παω να μεινω στου φιλου μου ολο γλυκα εχει το ψυγειο.γκρρρρ:P

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •