ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 128 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1906
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Βρε gkukoula τι σόι αντιμετώπιση ήταν αυτή που είχες;; Ειδικά ο πρώτος.. δεν έχω λόγια!! Δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη για τις δύο διαφορετικές απόψεις τους, γιατί γιατροί δεν είμαστε εδώ.. αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι πως όταν δύο γιατροί διαφωνούν.. πάμε σε τρίτο! Πιστεύω πως αν δεν το κάνεις θα αναρωτιέσαι τελικά ποιος είχε δίκιο και αν έκανες το καλύτερο που μπορούσες. Απλά από τον τρόπο που τους περιγράφεις καταλαβαίνω πως δεν σε έπεισαν ότι κατάλαβαν τι σου συμβαίνει. Και το γιατρό σου αν δεν τον εμπιστεύεσαι τυφλά.. βράστα!
    Ομολογώ πως το "ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΑΣ ΠΑΧΟΣ,ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΤΟ THURORMON 0,1" για ανέκδοτο μοιάζει! Ελπίζω να σου το δικαιλόγησε κάπως καλύτερα στη συνέχεια..
    Όσο για τα κιλά... γιατί εμένα μου φαίνεται μια χαρά απώλεια τα 11 κιλά;; Είμαι σίγουρη πως κι άλλα παιδιά εδώ μέσα θα συμφωνήσουν πως είναι καλή η απώλειά σου! Όλοι αγωνιζόμαστε για το σκοπό αυτό και δεν νομίζω να υπάρχει κανείς εδώ που δεν καταλαβαίνει τι περνάς. Θέλει υπομονή και επιμονή και μακάρι να τα καταφέρουμε όσο αργά ή γρήγορα μπορεί ο καθένας μας..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Αθηνά αφού είναι.. δεν είναι;; Σαν ξερολούκουμο το κοιτούσαν το παιδί μας!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ!ΠΕΝΝΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ``ΕΧΕΙΣ ΠΑΧΟΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΟΥ,ΕΝΝΟΥΣΕ ΟΤΙ ΣΗΝΥΘΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΔΙΟΤΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΑΣ ΚΙΝΗΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ,ΚΑΘ`ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΙΑΣ ΗΜΕΡΑΣ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΛΙΠΟΣ,ΑΡΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΣΕΙΣ ΘΥΡΟΕΙΔΟΥΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ `Η ΟΤΑΝ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΤΑΚΡΑΤΕΙ ΥΓΡΑ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΗΛΑΔΗ.11 ΚΙΛΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΧΑΣΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ,ΟΤΙ 12 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑΤΑ-ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ,ΑΠΛΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΚΙΛΑ,ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΝΑΡΗ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ-ΙΣΟΡΟΠΗΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ,ΜΕ ΑΣΚΗΣΗ ΚΤΛ,ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ,ΑΡΑ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ,ΕΔΩ ΑΛΛΟΙ ΣΕ 12 ΜΗΝΕΣ ΧΑΝΟΥΝ ΑΠΟ 25-50 ΚΙΛΑ.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Η διατροφή που έκανες ήταν από διαιτολόγο; Μήπως ήταν κάτι ακραίο και έβαλες το μεταβολισμό σου σε κατάσταση άμυνας; Αν και έγραψες πριν ότι είχες περίοδο με dufaston οπότε οι ωοθήκες σου μπορεί άάάνετα να ευθύνονται για το κόλλημα. Την ινσουλίνη σου την έλεγξε ο γιατρός σου; Πολλά ρωτάω ξέρω..

  5. #35
    ΤΕΛΙΚΑ GLUKOYLA ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ?ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΝΝΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΡΙΤΟ ΓΙΑΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕΤΑ.
    ΠΕΝΝΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΚΗ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ......

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!! Και προτείνω να χρίσουμε επίτιμα μέλη του φόρουμ τους τελευταίους που τραγούδησαν (ούτε καν θυμάμαι ποια χώρα ήταν) που απέδειξαν πως όσα παραπανίσια κιλά και να κουβαλάς μπορείς μέχρι και στη eurovision να εμφανιστείς και να κάνεις και τσαχπινιές στη σκηνή ως dj!!! Πολύ τους χαίρομαι τους ακομπλεξάριστους ανθρώπους... μήπως γιατί δεν τους μοιάζω καθόλου;; Αναρωτιέμαι..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    NAI κοριτσια θα το κανω,θα παω σε 3το γιατρο,και θα κανω και μια εξεταση για την ινσουλινη μου,καμπυλη σαχαρου νομιζω λεγετε.Οσο τωρα για τιs πολυκυστικεs,δεν περνω τα χαπια τα εχω σταματησει,καποιουs μηνεs,εχει φτιαξει ο κυκλοs μου.penny εχειs να μου προτεινειs καποια διατροφη,επειδη εχουμε το ιδιο προβλημα περιπου,σε διαιτολογο δεν ξαναπαω,το θεωρω ασκοπο,εχω ξοδεψει αρκετα χρηματα,και εχω μαθει πλεον να τρωω,δεν ξερω βεβαια,αν σου φτιαχνει καποιοs διαιτολογοs,διαφορετικη,`η ειδικη διατροφη,λογω πολυκυστικων,η λογω του οτι κολλησε ο μεταβολισμοs μου!Σκεφτηκα να αρχισω μεχρι και τα REDUCTIL,παρολο που ειμαι κατα.....απλα απελπιστικα!


    Υ.Σ ΣΑΚΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙΣ,ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ,Ε !ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ,ΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΤΙΑ......LOOL

  8. #38
    Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    43
    GLUKULA28 ψάξε λίγο παραπάνω το θυρεοειδή σου γιατί εγώ ενώ έχω όζους που το μέγεθός τους είναι για επέμβαση΄δεν έχω καθόλου ενδείξεις στις αιματολογικές.Παίρνω τ4 των 75 εδώ και5 μήνες και τώρα ετοιμάζομαι να ξανακάνω υπέρυχο.Αν δεν έκανα την πρώτη φορά δεν θα ήξερα ότι έχω όζους

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    glukoula συμφωνώ απόλυτα, γιατί αν περιμένεις να δεις ένδειξη θυρεοειδή στις αιματολογικές, ειδικά Τ3,Τ4 θα περιμένεις πολύύύ! Σε πρώτη φάση δοκίμασε υπέρηχο και μετά κάνουν μία ειδική αιματολογική σε πυρινικό εργαστήριο που νομίζω λέγεται αντι-τρο κάπως έτσι. Σε κάθε περίπτωση ο γιατρός θα σε καθοδηγήσει. Ελπίζω ο τρίτος να είναι καλύτερος από τους άλλους δύο.
    Με ρωτάς για διατροφή.. αν θέλεις το γενικό νόημα το έχω γράψει στα πρώτα μου μηνύματα. Αν εννοείς συγκεκριμένο διαιτολόγιο δεν έχω κανένα πρόβλημα να σου στείλω, ενημέρωσέ με.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    OK κοριτσακια απο βδομαδα,θα κλεισω ραντεβου και τα σχετικα,για νεο ενδοκρινολογο,μικροβιολογ� � για τηs αιματολογικεs.penny μου αν δεν σου κανει κοπο,θα ηθελα ΟΠΟΤΕ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ..να μου στειλειs την διατροφη σου απο τον διαιτολογο σου,επισηs ποσα κιλα χανειs απο την συγκεκριμενη διατροφη....σε ευχαριστω!το e-mail μου στο εστειλα σε μηνημα...φιλια!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    glukoula δεν το πήρα το μήνυμα.. κάνε έναν κόπο να το ξαναστείλεις σε παρακαλώ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Αυτό το πήρα πριν λίγο με mail και μας το αφιερώνω!

    Εν αρχή ο Θεός γέμισε τη γη με μπρόκολο, κουνουπίδι και σπανάκι,
    πράσινα, κίτρινα και κόκκινα λαχανικά
    όλων των ειδών, ώστε ο άνδρας και η γυναίκα να ζήσουν υγιεινά και παντοτινά.
    Ο σατανάς όμως δημιούργησε τα Haagen Dazs και τα διάφορα cookies.
    Και ρώτησε: «Λίγη ακόμη σάλτσα βύσσινου;»
    και ο άνδρας απήντησε: «Ευχαρίστως!»
    και η γυναίκα πρόσθεσε: «Παρακαλώ για μένα άλλη μια ζεστή βάφλα με σαντιγύ!».
    Και έτσι πήραν και οι δύο από 5 κιλά .

    Και ο Θεός δημιούργησε το γιαούρτι, ώστε να διατηρήσει η γυναίκα το
    σώμα της όπως άρεσε στον άνδρα.
    Και ο σατανάς δημιούργησε από το σιτάρι το άσπρο αλεύρι
    και από το ζαχαροκάλαμο τη ζάχαρη και τα συνδύασε.
    Και η γυναίκα άλλαξε νούμερο στην ένδυσή της και πήγε από το 38 στο 46.

    Και έτσι είπε ο Κύριος: «Δοκίμασε το φρέσκο μαρούλι μου!»
    Και ο σατανάς εφεύρε το ντρέσσιγκ και το σκορδόψωμο ως συνοδευτικά.
    Και οι άνδρες και οι γυναίκες μετά από αυτή την απόλαυση
    άνοιξαν τις ζώνες τους κατά τουλάχιστον μία τρύπα.

    Ο Κύριος όμως είπε: «Σας έδωσα φρέσκα λαχανικά και ελαιόλαδο, στο
    οποίο να μαγειρεύετε υγιεινά!»
    Και ο σατανάς συνόδεψε τα φαγητά αυτά με δεύτερο πιάτο,
    από νόστιμες μπουκίτσες από ψωμάκια, τυράκια camembert, αστακό σε
    βούτυρο μυρωδάτο
    και φιλετάκια κοτόπουλου.
    Και οι τιμές χοληστερίνης του ανθρώπου ανέβηκαν στα ουράνια.

    Ετσι ο Θεός έδωσε στον άνθρωπο αθλητικά παπούτσια, ώστε να χάσει
    μερικά κιλά με την άθληση..
    Και ο σατανάς δημιούργησε την δορυφορική τηλεόραση και τα DVD μαζί με
    τα τηλεχειριστήρια,
    για να μην κουράζεται ο άνθρωπος με το ζάπινγκ.
    Και οι άνδρες και οι γυναίκες γελούσαν και έκλαιγαν μπροστά την οθόνη
    και άρχισαν να φοράνε ελαστικές φόρμες αδυνατίσματος.

    Ετσι ο Θεός δημιούργησε την πατάτα, φτωχή σε λίπος και κάλιο και
    γεμάτη θρεπτικές ουσίες.
    Και ο σατανάς αφαίρεσε την φλούδα και έκοψε το εσωτερικό της σε πατατάκια,
    τα οποία τηγάνησε και τα κάλυψε με πολύ αλάτι.
    Και ο άνθρωπος πήρε μερικά κιλά ακόμη...

    Ο Θεός όμως έφερε το άπαχο κρέας, ώστε τα τέκνα του να χορταίνουν
    προλαμβάνοντας λιγότερες θερμίδες.
    Και ο σατανάς έφερε τα Goodys και το τσίζμπουργκερ των 99 λεπτών.
    Και ρώτησε ο σατανάς: «Θέλεις και τηγανητές πατάτες;»
    Και είπε ο άνθρωπος: «Βεβαίως, μια μεγάλη μερίδα με μαγιονέζα!».
    Kαι σχολίασε ο σατανάς: «Ετσι μπράβο!»
    Και ο άνθρωπος έπαθε έμφραγμα.

    Και ο Θεός αναστέναξε και δημιούργησε το τετραπλό μπαϊ-πάς της καρδιάς.
    Και τότε ο σατανάς είπε 'είπαμε να παίζουμε τίμια'...


    ...Και δημιούργησε το ΙΚΑ.

  13. #43
    Αχ αυτος ο σατανας αυτος ευθυνεται τελικα τα κιλα μου ε? μην τον βρω μπροστα μου μονο........
    Σας χαιρετω για μια εβδομαδα λογω διακοπων και επιστρεφοντας αρχιζει ο γολγοθας μου (απο τωρα το σκεφτομαι).
    Να παιρνατε καλα και μην αδυνατισετε πολυ περιμενετε κι εμενα βρε..................

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    252
    xaxaxa καλο!το κειμενακι με το θεουλη και το σατανα!πεννυ δεν ξερω γιατι δεν ηρθε το e-mail μου,στο ξαναστελνω!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    ΑΘΗΝΑ μπορείς να είσαι σίγουρη ότι εγώ θα σε παριμενω.. η διαιτολόγος μου με έβαλε σε συντήρηση ενός μήνα για να πάρει μια ανάσα ο μεταβολισμός μου και να μην αποφασίσει να μου δυσκολέψει τη ζωή αργότερα.. οπότε για ένα μήνα εγώ εδώ θα είμαι.. και θα παρατηρώ εσάς να αδυνατίζετε!! κοίτα να περάσεις καλά εσύ και ο γολγοθάς μπορεί να περιμένει μία βδομάδα.

    γλυκούλα.. ο δαίμων του διαδικτύου εξακολουθεί να βάζει το χεράκι του και ακόμη δεν έχω λάβει τίποτα! Προσπάθησα και γω να σου στείλω u2u αλλά μου βγάζει σφάλμα. Μπορεί να είναι προσωρινό θέμα του server όμως, οπότε θα προσπαθήσω πάλι λίγο αργότερα.

Page 3 of 128 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •