ΧΩΡΑΝΕ ΑΛΛΑ 100+++ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5

    ΧΩΡΑΝΕ ΑΛΛΑ 100+++ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?

    Καλημέρα σε όλους!!!
    Σας διαβάζω εδώ και πάρα πολύ καιρό και μόλις σήμερα πήρα το θάρρος να σας γράψω για τον δικό μου άνισο αγώνα με τα 100+++ κιλά μου. Και το λέω έτσι γιατί δεν ξέρω πόσο ακριβώς είμαι γιατί φοβάμαι να ζυγιστώ.
    Λόιπόν είμαι 34 χρονών και 1.62 ύψος. Τα κιλά μου κατά καιρούς κυμαίνονταν απο 70 έως 109. Πάντα ήμουν σε δίαιτα και πάντα αντί να χάνω έπαιρνα όλο και περισσότερα. Αυτόν τον καιρό και μετά από δύο εγκυμοσύνες είμαι τοοοοοόσα κιλά και έχω ανοδικές τάσεις. Έχω απογοητευτεί πλήρως. Έχω τσακωθεί με τον καθρέπτη, τη ντουλάπα και τη ζυγαριά μου. Αυτή η κατάσταση δε με αφήνει να χαρώ την υπέροχη οικογένειά μου. Ο άντρας μου, που με λατρεύει γι'αυτό που είμαι, στεναχωριέται που με βλέπει να στεναχωριέμαι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Σκέφτηκα πολύ σοβαρά να κάνω δακτύλιο αλλά ο άντρας δεν ήθελε ούτε να τα ακούσει.
    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    581
    Καλώς ήρθες κοριτσάκι! Καλή δύναμη σε ότι κι αν αποφασίσεις να κάνεις!

  3. #3
    ευαγγελια, την πρωτη κινηση την εκανες με την εγγραφη σου και το μυνημα σου. Καλωςηρθες λοιπον. μια αποφαση ειναι, παρτην. Πες μας τι εχεις κανει μεχρι τωρα για το θεμα διατροφης. Η μια λυση ειναι η βαρυιατρικη που δεν θελει να ακουσει ο συζυγος σου (επεμβασεις δηλαδη) και η αλλη ειναι η αλλαγη στον τροπο ζωης με διατροφη και γυμναστικη. Εγω ειμαι 38 χρονων, με δυο παιδια, εργαζομενη. περσυ τον μαιο πηρα την σοβαρη μου αποφαση και σημερα, μετα απο εναν χρονο εχω χασει 14 κιλα. Ημουν 103,8 κιλα την ημερα που το πηρα αποφαση και σημερα ειμαι 89,7. αλλοτε εχανα, αλλοτε εβαζα, το θεμα ειναι να προσπαθεις συνεχεια και αμα ξεφυγεις και μια ημερα, δυο ημερες, μια εβδομαδα, εναν μηνα, μετα να συνεχισεις παλι. ετσι κανω εγω
    Μαλλον το πηρες αποφαση. Κανε πρωτα-πρωτα εξετασεις να δεις την υγεια σου και μετα, βλεπουμε. τι ασφαλιση εχεις? συζητησες με καποιον γιατρο για το θεμα του αδυνατισματας? Οσα περισσοτερα μας γραψεις, τοσες πιο πολλες προτασεις θα σου εχουμε

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέσατε για μένα. Λοιπόν έχω κάνει ότι δίαιατα υπάρχει και δεν υπάρχει είτε με διαιτολόγους (δε θυμάμαι καν πόσους έχω αλλάξει) είτε μόνη μου. Επίσης έχω πάρει συμπληρώματα διατροφής. αυτά είχαν πολύ καλό αποτέλεσμα αλλά πρόσκαιρο. Μόλις τα σταμάτησα πήρα τα κιλά που είχα χάσει και με τόκο.

  5. #5
    απο γιατρους και εξετασεις εχεις κανει προσφατα? θα σου συνηστουσα τα reductil που παιρνω εγω και μου κοβουν την λαιμαργια και την ορεξη αλλά οχι χωρις να σε παρακολουθει γιατρος και χωρις τις απαραιτητες εξετασεις πριν τα ξεκινησεις. την υγεια μας πανω απο ολα σκεφτομαστε πρωτα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Τι εξετάσεις εννοείς? Γενική αιμάτος είναι καλή. Έχω πρόβλημα με το θυροειδή (υποθυρειοδισμός) μου και παίρνω χάπια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    καλημέρα ευαγγελία γερά μην χάνεις το κουράγιο σου καθόλου , και με τα κιλάκια σου να μείνεις μια χαρά θα είσαι αρκεί να το δεχτείς εσύ γιατί μάλλον ο περίγυρος σου δεν στέκεται σε τέτοιες αηδίες!!
    εγώ προτείνω να ηρεμήσεις και όλος καιρός δικός σου είναι!!

  8. #8
    α, ειδες το βρηκαμε το προβληματακι. Φυσικα ξερεις οτι αυτο φταιει για το προβλημα των πολλων κιλων. αφου το εχεις εντοπισμενο και οι γενικη αιματος ειναι οκ, τοτε πας στον ενδοκρινολογο σου και του λες οτι θελεις να σου συνταγογραφησει τα Reductil για να χασεις κιλα. συνηθως οχι απλως τα συνταγογραφουν αλλά τα προτεινουν κιολας διοτι ξερουν οτι αν εχεις υποθυρεοειδη, δεν μπορεις να χασεις κιλα χωρις καποια βοηθεια..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με αυτά μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι ακριβώς είναι αυτο το redactil?

  10. #10
    ελα βρε που δεν τα ξερεις. χαπια που κοβουν την ορεξη ειναι. θα βρεις διαφορα τοπικ εδω στο φορουμ. εγω ειμαι και μελος της ομαδας R (πρωην reductil νυν rainbow γιατι αρκετες τα σταματησανε για διαφορους λογους) ή βαλε στο google τη λεξη reductil και θα διαβαζεις αρκετες ωρες

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Σ΄ευχαριστώ πολύ. Θα το ψάξω

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    4
    γεια ευαγγελια μου κ καλως ηρθες!!!κ εγω καινουρια ειμαι εδω...
    ελπιζω να βρεις επιτελους τροπο να απαλαγεις απο αυτο το ηλιθιο πραγμα που ονομαζουμε κιλα!!
    για τα reductil συμφωνω κ εγω απολυτα!!!εγω τα πηρα για 1.5 μηνα περιπου κ εχασα 7.5 κιλα ετσι!!!χωρις να υποφερω...!
    ελπιζω ολα να πανε καλα κοριτσακι μου....

  13. #13
    evagellia μου καλως ηρθες στην παρεα μας.. ειμαι σχετικα καινουρια και εγω.. καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου..
    και μην φοβασαι την ζυγαρια,καλο ειναι να ξερεις ποσο εισαι ωστε μετα να δεις τα κιλακια να φευγουν και να παιρνεις δυναμη.. μπορεις σιγουρα να τα καταφερεις και εμεις θα ειμαστε εδω να σε βλεπουμε και να σε καμαρωνουμε..
    καλη επιτυχια!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    43
    Καλή επιτυχία σε όλους!Υπομονή και επιμονή.Ελπίζω εσείς να έχετε τα σπουδαία αυτά προσόντα γιατί εγώ είμαι.............................Σήμερ� � πήρα το χάπι αλλά με επηρεάζει πολύ.Εκλαιγα τη μισή μέρα.Δεν πεινάω αλλά κατα τ'άλλα είμαι ράκος.Εχει περάσει κανείς απο σας τα ίδια συμπτώματα;Ασε που είμαι στην κοσμάρα μου!!!!!!!!!!!!Έτσι είναι στην αρχή ή μόνο εγώ νοιώθω έτσι;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    3
    Καλημέρα σε όλους. Είμαι 30 ετών και παλεύω με την παχυσαρκία εδώ και αρκετά χρόνια. Έχω κάνει πολλές φορές δίαιτα αλλά ποτέ το αποτέλεσμα δεν κράταγε πάνω από από μερικούς μήνες. Έχω φυσικά δοκιμάσει και το Reductil με επιτυχία θα έλεγα. Η φοβία μου όμως προς τα φάρμακα με έκανε να πιστέψω πως αν σταματησω τα χάπια θα τα καταφέρω και μονη μου. Αυτό ήταν λάθος φυσικά.
    Πριν ενα μηνα εμαθα για την τροφική δυσανεξία και έκανα μια εξέταση (ALCAT TEST) μου μιλησε γι' αυτο μια γνωστή μου. Σήμερα λοιπόν διανύω την εκτη ημέρα του προγραμματος ξεκινησα με 110 κιλα και περιμενω να δω τα αποτελεσματα. είναι η πρωτη φορα που μιλαω σε chat. Αν υπαρχει καποιος που γνωρίζει σχετικά θα ηθελα να μου απαντησει. Ευχαριστώ!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •