Aυτη η ευχη θελω να "πιασει"... - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 94 of 94
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    166
    Σχεδον 4 μηνες μετα απο το πρωτο μου ποστ και νιωθω πλεον πολυ διαφορετικα. Δυσκολευτηκα πολυ, αλλα καταφερα αυτους τους 4 μηνες να μην κανω κανονικο βουλιμικο. Ειχα λαιμαργιες και ετρωγα, ειχα τασεις προς βουλιμικα,αλλα με μοχθο τα σταματουσα στην αρχη. Γι'αυτο το λογο ΔΕΝ θεωρω πως εχω θεραπευτει ακομη. Εχασα 9 κιλα και νιωθω καλα. Ειμαι 60 κιλα και δεν με ενδιαφερει να παω παρακατω, τελειοτητα δεν υπαρχει και εγω σταματησα να την κυνηγω. Βλεπω για πρωτη φορα πως ειμαι μια χαρα κοπελα σ'αυτα τα κιλα,λεπτη,αλλα οχι πολυ αδυνατη και για πρωτη φορα μου αρκει.

    Το μονο που θελω ειναι τωρα να ζησω σαν ενας φυσιολογικος ανθρωπος, χωρις αρρωστημενες σκεψεις, χωρις την εξαρτηση του φαγητου. Φοβαμαι αλλα εχω πιστη... Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα,το ξερω, τωρα θα φανει τι εκανα. Φοβαμαι,αλλα θα το παλεψω με νυχια και με δοντια,με τη λυσσα και την ορμη ολων των βουλιμικων που εχω κανει στη ζωη μου. Θελω να κερδισω τη ζωη μου απο την αρχη.

    Θα απεχω για καποιο διαστημα απο το φορουμ οσο κι αν με στενοχωρει αυτο,γιατι κακα τα ψεματα ησασταν η συντροφια μου ολον αυτον τον καιρο. Θα απεχω,γιατι θελω να κρατησω μια αποσταση απο οσα μου θυμιζουν το βουλιμικο παρελθον μου,στα πλαισια του αγωνα που θα δωσω. Ελπιζω οταν επανελθω να εχω ευχαριστα να σας πω. Υπαρχουν πολλα αξιολογα ατομα εδω στο φορουμ, με αλλα ηρθα λιγο πιο κοντα, με αλλα οχι και τοσο,ευχομαι σε ολους σας να εχετε την υγεια σας και να βρισκετε τη δυναμη να παλευετε για οσα σας αξιζουν.

    Αυτο που εχω να πω στα ατομα που αντιμετωπιζουμε το ιδιο προβλημα ειναι να ξαναδιαβασουν απο εδω μεσα το ποστ της Femalethess , "Στην Χριστινα..." στο τοπικ της βουλιμιας. Για εμενα αποτελεσε πηγη εμπνευσης και χρωσταω πολλα στην κοπελα αυτη κι ας μην το γνωριζει ισως..

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Καλή τύχη Ευxoula!

    Εύχομαι να συνεχίσεις να απέχεις από βουλιμικά και να μην χάσεις ποτέ την πίστη σου.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Είμαι πολύ περήφανη για σένα και τα όσα κατάφερες στο διάστημα αυτό!! Κράτα τον εαυτό σου ψηλά στη λίστα των προτεραιοτήτων σου, απόλαυσε το βάρος σου που για τους περισσότερους από μας αποτελεί άπιαστο όνειρο, και όταν συμφιλιωθείς με το παρελθόν και τις πληγές πέρνα μια βόλτα να μας γράψεις τα νέα σου! Φιλιά πολλά γλυκιά μου Ευχούλα και να είσαι πάντα καλά!

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ευχή μου,θα μας λείψεις πολύ πολύ!Παρηγοριά μας,το ότι κάποια στιγμή θα σε ξανακούσουμε...
    Έχεις διανύσει πολύ δρόμο,σημαντικό κομμάτι του οποίου υπήρξαμε περήφανοι μάρτυρες.
    Η απόφαση σου ν'απέχεις από ο,τι δήποτε σχετίζεται με τη βουλιμική περίοδο της ζωής σου
    καταδεικνύει τη δύναμη και την αποφασιστικότητα σου να κλείσεις μία και καλή το κεφάλαιο αυτό!
    Είμαστε όλοι δίπλα σου!Σταρυρώνουμε τα δάχτυλα να σου πάνε όλα όπως τα λαχταράς κι επιδιώκεις!
    Να είσαι γερή,χαμογελαστή κι αισιόδοξη!Έχεις πολλά ψυχικά αποθέματα να τα καταφέρεις!Φιλάκια πολλά!

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •