η δικη μου ιστορια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180

    η δικη μου ιστορια

    Απο τοτε που με θυμαμαι ,ενοιωθα χοντρη...
    ας ειμουν και 58 κιλα παλι χαλια ενοιωθα και κομπλεξικια!
    Απο διαιτες?? και τι δεν εχω κανει!
    Εχανα εβαζα ,εχανα...και παλι εβαζα...
    Το καλοκαιρι του γαμου μου ειμουν 75 κιλα....εκει να δειτε δυστυχια!!
    Στην εγκυμοσυνη ...αντι να ειμαι χαρουμενη ,παλευα με τις ινσουλινες και το ζακχαρο....εφτασα 105!
    Στα βαφτισια της κορουλας μου ....παλι 94!!
    Σε ολα τα γεγονοτα που σημαδευουν την ζωη μας ,με θυμαμαι
    παντα ενα ματσο χαλια!!
    ΕΕΕΕ φτανει!! καιρος για αλλαγες! Φτανει η κλαψουρα και η αδυναμια!
    9 χρονια ,9 χρονια εθαβα την Μαρια μεσα στο λιπος...
    καιρος να πεταξω αυτα τα 30 κιλα λιπους απο πανω μου...αλλα και τα 9 χρονια απελπισιας!
    Κοριτσια Ευχομαι Να Τα Καταφερουμε Ολες και Ολοι!!!!!
    Το Παχος Κλεβει Την Χαρα Μας Και Την Υγεια μας!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    piraeus
    Posts
    85
    Μεσα και εγω μαζι σου,τελος η κλαψα!!Καιρος να βγουμε απο το βουρκο του λιπους!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    141
    DEPON ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΥΝΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΘΕΛΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΕΚΔΡΟΜΕΣ,ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΤΗΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ.....ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΣ� �ΟΣ ΣΤΟ ΦΟΥΛ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΣΧΟΛΙΟ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΜΟΥΝ.ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ.ΑΛΛΑ Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟ ΘΕΟ.ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝ ΓΙΝΩ ΟΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ Κ ΨΥΧΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.

  4. #4
    ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ!ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ. ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΧΑΝΩ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ 30 ΚΙΛΑ, ΜΟΥ ΣΤΕΡΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ. ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΑΣ. ΑΓΩΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Location
    athens
    Posts
    110
    depon μην το βαζεις κατω!ολοι περναμε τετοιες στιγμες αλλα αυτες μας κανουνε δυνατες!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    PATRA
    Posts
    225
    DEPONακι μας γλυκο!!! Λιγες κουβεντες ειπες, μεσα στην καρδια μας μιλησες!!! Η ιστορια σου ειναι η ιστορια ολων μας.
    Απ οτι βλεπω στο τικερακι σου εχεις μπει πολλυ δυναμικα στην μαχη των κιλων, συνεχισε ετσι και τα 30 θα γινουν παρελθον και το μελλον θα σου ανηκει!!!
    Καλη συνεχεια και συντομα στα 65!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    Κοριτσια ολες μας να τα καταφερουμε.....
    ΟΛΕΣ...
    Δυναμη εχουμε ,εχουμε και δεν το ξερουμε ,....τοση κοροιδια και τοσα σχολια εχουμε αρπαξει
    απο ολους και ολες ,ακομη και απο τον ιδιο μας τον εαυτο .
    Ολος αυτος ο αυτοσαρκασμος και η πικρα , να γινουν επιτελους ενα μονοπατι προς την ευτυχια μας ,και οχι προς την αυτοκτονια ....,ναι το λεω αυτοκτονια ,,,για εμενα προσωπικα ειναι!!!
    Οπως ειπε η Dream καθε φορα γυρνας στο σπιτι και κλαις και μετα? φουλαρεις το στομαχι μεχρι να σκασεις!!
    Κοριτσια ειπα να το αλλαξω αυτο....καθε φορα που θα με πληγωνουν θα με κανουν και πιο ΔΥΝΑΤΗ!!
    Ο ιδιος μας ο εαυτος δεν μας αποδεχεται ,πως να μας αποδεκτουν οι ξενοι????

    Και κατι τελευταιο .....πρεπει να αγαπαμε τον εαυτο μας.... αν δεν τον αγαπησουμε χαμενο ειναι το παιχνιδι!!

    Φιλια σε ολους !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    581
    DEPON γερά και δυνατά, σωστά τα λες! Το ίδιο δρόμο έχουμε και γω 84 κιλά είμαι (99 είχα φτάσει στην γέννα του δεύτερου παιδιού μου) και ο στόχος μου είναι τα 65 που ήμουν σ' όλη μου την ζωή.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    141
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΠΡΗΣΤΩ!!!ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΙΚΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    Κολλησε η ατιμη η ζυγαρια ...αλλα που θα παει ...
    Παιδια ουτε γραμμαριο αλλα ουτε και ποντους ,ομως νοιωθω περιφημα!!!!


    Περιμενω την Κυριακη πως και πως για να ζυγιστω παλι!

  11. #11
    Αχχ πόσο το έχω αισθανθεί αυτό!Όταν έγινα κουμπάρα, όταν παντρεύτηκε ο αδερφός μου.Αλλά το χειρότερο ήταν στα πρώτα ραντεβού με αγόρι, που ήθελα να είμαι όσο το δυνατόν πιο ωραία γινόταν, αλλά το ωραίο μαλλί και το ωραίο μακιγιάζ, δεν έπειθαν το καθρέφτη.Αλλά όλα θα αλλάξουν. Είμαι πολύ αισιόδοξη!Όλες μπορούμε αρκεί να το πάρουμε σοβαρά απόφαση...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    10
    Geia sas koritsares!

    sorry gia ta greekenglish alla exw parei to pc apo agglia kai den exw ellinika.
    Sas diavazw meres...pernontas kouragio stin diki mou prospathia.Mia zwi thimamai kai exw exana-ebaza..otan imoun 56kg pali eniwtha xontri episis.Distixws eixa pesei se katathlipsi xwris na to katalabw apokomeni apo tous pantes etrwga oli mera sokolates.Edw kai ena xrono ime sta pio paxia mou peripou kamia 30kg perissotera
    .Edw kai 2 vdomades xekinisa..thelw tin zwi mou pisw ..den einai ta rouxa den einai oi antres ...einai to na xereis oti pisw apo to lipos einai krimmenos enas iperoxos eautos kai perimenei na ksanasinantitheite..

    kalo kouragio se oles...isxuis en ti enosi !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    κοριτσια ολα στο μυαλο μας ειναι!!
    Αποφαση θελει υπομονη οχι πιεση και χρονο !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    εχασα ακομη 2,5 κιλακια....
    ενω το πρωι ειμουν χαρουμενη....οσο περναει η μερα με περνει απο κατω!
    Δεν εχω κανενα λογο ...δεν ξερω!
    Απογοητευση .....παει η πεινα με χτυπαει στον εγκεφαλο μου φενεται!!
    Εφαγα και λιγακι ασπρο ψωμι και 7...8 τυρογαριδακια!
    Και οσο σκευτομαι οτι θα εχω και κοσμο σημερα στο σπιτι....και πρεπει να φτιαξω μεζεδακια /γιαρταζει ο αντρας μου/ .....τοσο πιο πολυ σκευτομαι το φαγητο!
    ΔΕν θελω αυτα τα δυομιση κιλα που εκανα 1 μηνα να φυγουν να μπουν σε μια μερα!!
    ομως βρε παιδια νοιωθω αδυναμια να αντισταθω ......τι θα κανω?

    και η πεθερα μου ξερει οτι παλευω μα τα κιλα και το ζακχαρο.....και με πηρε τηλεφωνο να μου πει οτι ναι και καλα θα φερει πιτες και τουρτα .....ενω εχω ηδη αγορασει ακομη μια και ηδη εκανα ετοιμασιες!Ας μου το ελεγε χθες τουλαχιστον για να παρω τα μετρα μου!
    το κουφο ειναι οτι μου ειπε ....η σπανακοπιτα ειναι υγειινη!!!!!!!!! ΤΙ την λες τωρα?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    piraeus
    Posts
    85
    DEPON :Μπραβο για τα 2.5 κιλα καλα θα ειναι να φανταζεσαι οτι θα χασεις αλλα 2μιση και σιγα σιγα οσα θες!Να σου πω οτι απο ολα οσα περιεχει μια γιορτη η σπιτικη σπανακοπιτα ειναι το πιο αγνο!!Μεχρι 2 κομματια νομιζω ειναι νορμαλ,τωρα οσον αφορα τα αλλα προσπαθησε να εισαι μακρυα απο τα ''επικινδυνα'' δες τα λιγο σα δηλητηριο και να σκεφτεσαι πως αυτα θα σου κανουν κακο στο καλο που πας να κανεις εσυ για σενα.Παρε κατι light να πινεις για να φουσκωνεις και ανεβαλλε συνεχως το να φας κατι απαγορευμενο.Στην αναγκη κλεισου στην τουαλετα και κανε ενα μινι διαλογισμο,αξιζει ο τοσος κοπος που εκανες για μερικες στιγμες αδυναμιας;Σιγουρα οχι αλλα το ξερω οτι ειναι δυσκολο να αντισταθεις απο τη στιγμη που θα μπεις ''στην μπριζα''.Να ξερεις οτι οι αλλοι,ειτε σ αγαπουν ειτε οχι,δε θα καταλαβουν ποτε την προσπαθεια σου.Σου λενε δεν πειραζει φαε για μερα και μετα ξαναρχιζεις!!Δε ξερουν ομως τι κοστιζει καθε πισωγυρισμα και πως ξαναξεχνας τις γευσεις που σου αρεσουν.Γι αυτο μη λες ποτε οτι κανεις διαιτα να λες δεν πειναω η ποναει το στομαχι μου η το δοντι μου η οτι αλλο θες!Σε καταλαβαινω απολυτα θελω να σου πω,πολλες φορες εχω περασει απο την ιδια ψυχολογια αλλα προσπαθω πριν κανω το οποιοδηποτε μεγαλο λαθος τουλαχιστον να το σκεφτω ακομα και αν και παλι θα ειμαι πεσμενη

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •